Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρετε κανένα μαγαζί στο κέντρο Αθήνας και προς Παγκράτι μεριά που να μπορώ να βρω Halo LongHorn 18mg ? 

Το ένα που βρήκα (alter ego) ενώ έλεγε στο site τους ότι έχουν απόθεμα όταν πήγα από κει μου είπε δε το έχει. Το άλλο (vape solutions) που κοίταξα στο site του, όλα τα υγρά της halo τα έχει από 12mg και κάτω σε απόθεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδια θελω να παραγγειλω αντιστασεις για τον TFV12 απο gearbest.Το shipping ειναι δωρεαν?Πληρωνουμε τιποτα τελωνεια?Επισης να προτιμησω την RBA με διπλα η τριπλα coil και γιατι?

 

Τα τελεωνεία εγώ από ότι έχω καταλάβει είναι πλέον κλήρωση. Παραγγέλνεις, και αν σου κάτσει, σου έκατσε. Πώς βαθμολογούν γραπτά-διαγωνίσματα κλπ οι καθηγητές με την μέθοδο του ανεμιστήρα; Κάπως έτσι πρέπει να διαλέγει ο Τελωνικός™ ποια θα περάσουν και ποια όχι. Χωρίς τον ανεμιστήρα ίσως. :P

 

Εγώ έκανα παραγγελία από Gearbest με PostNL στις 1/3, μου ήρθαν χθες. Ένα μοντάκι, ένας άτμο (cthulhu V3, άρα >2ml), καμπόσα μέτρα σύρματα και καμπόσες αντιστασούλες. Όλα μαζί 80 ευρώ. Το voucher απάνω είχε κλασικά άλλες τιμές απ' τον Κινέζο (έδειχνε 20 EUR) και είχε αυτοκολλητάκι επίσης ότι τα προιόντα δεν τηρούν κάτι άρθρα κλπ. Παρ' όλα αυτά, ούτε τελωνεία, ούτε τίποτα. Και ήρθαν και γρήγορα. Νταξ, δεν ξέρω, με λες και κωλόφαρδο μάλλον :P

Και έχω ακούσει από άλλους ότι περνάνε τελωνεία πολύ πιο συχνά από παλιότερα.

 

Ελπίζω να έχεις την ίδια τύχη με μένα. Εννοείται πληρώνεις με Paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος θελει νικοτινουχες βασεις να προτιμησει τις pink mule.οσο για της atmos που αναφερθηκατε ειναι απλα για πεταμα.εγω παιρνω pink mule απο το επισημο site τους.εχθες εκανα παραγγελια 2 lt 50/50 με 6 mg νικοτινη.45 ευρω συνολο.στην ελλαδα κοστιζουν 4.5 ευρω τα 10 ml  με 18 mg.χαοτικη διαφορα δλδ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω καταλάβει τι παίζει με τις βάσεις. Η Pink Mule Ισπανική δεν είναι; Δεν ισχύουν τα νέα πράγματα για αυτούς από την στιγμή που είναι Ισπανική εταιρία;

 

Και άντε δεν ισχύουν στην Ισπανία οι νέες οδηγίες, είναι νόμιμο να εισάγεις τέτοιες ποσότητες στην Ελλάδα πλέον ή ρισκάρεις να στο πιάσουν και να το κατασχέσουν;

 

Το σίγουρο είναι ότι στα ελληνικά καταστήματα, τέτοιες ποσότητες ΔΕΝ παίζουν πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα προφανως δεν παιζουν ποσοτητες πανω απο 10 ml. Να στο κατασχεσουν αποκλειεται....κοιτα εχω παραγγειλει αλλες 3 φορες κ ποτε δεν ειχα προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί αποκλείεται από την στιγμή που απαγορεύεται το προιόν αυτό στην Ελλάδα πλέον; Απλά έτυχε και δεν το τσάκωσαν στο τελωνείο.

 

Ουσιαστικά λαθρεμπόριο είναι, αν δεν υπήρχε πρόβλημα παραγγέλνω και εγώ τα λίτρα σε εξευτελιστική τιμή απ' έξω και τα πουλάω εδώ στην 10πλάσια τιμή Ελλάδας.

 

Εγώ έτσι το καταλαβαίνω, δεν ξέρω αν κάνω λάθος κάπου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να στο κατασχεσουν αποκλειεται....να πληρωσεις τελωνειο μπορει ναι...αλλα με μικρες πιθανοτητες.εγω προτινα κκατι κατα 80-90% φθηνοτερο απο εδω.οποτε καταλαβαινεις οτι και να στο κατασχεσουν οπως λες...και οχι μονο 1 φορα παλι κερδισμενος θα εισαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα τελευταία μηνύματα γράφονται πράγματα τα οποία μπορεί να οδηγήσουν κάποιους να παραγγείλουν από εξωτερικό υγρά πάνω από 10ml, καλό είναι να υπενθυμίσουμε ότι με βάση το νέο νόμο (δυστυχώς για όλους μας) είναι ΠΑΡΑΝΟΜΑ.

Δεν έχει σημασία να σκέφτεστε αν θα περάσει η όχι από τελωνείο.

Απλα είναι ΠΑΡΑΝΟΜΑ και φυσικά θα το κατασχέσουν αν το εντοπίσουν.

Ο καθένας φυσικά είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fotislado

Το ότι είναι παράνομο το καταλαβένεις πιστεύω από εκεί και πέρα άμα το βρούνε το μόνο σίγουρο είναι ότι ή θα το καταχέσουν ή θα το στείλουν πίσω τώρα αν θα έχει και άλλες κυρώσεις αυτό δεν το ξέρουμε ακόμα.

Επίσης εκτός από υγρά και τα μοντάκια - ατμοποιητές  απαγορεύονται 

Εφόσον τα τονίσαμε αυτά μεγάλα παιδεία είμαστε και αφου ξέρουμε τις συνέπειες αποφασίζουμε για το τι θα κάνουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αλλο φορουμ που ειμαι γραμμενος μονο για ηλεκτρονικο τσιγαρο σημερα εγραψε ενας οτι παρελαβε προχθες βασεις συνολικα 5 λιτρων και ανοιχτηκε το δεμα του.του βαλανε να πληρωσει απλα 20 ευρω τελωνειο.

Φιλεε palasd παντως μου φαινεται υπερβολικο το να υπαρχουν κυρωσεις.απο εκει κ περα εννοειται ο καθενας μας ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του.εγω καταναλωνω καθε μερα 10-12 ml σταθερα.οποτε οπως καταλαβαινεις δεν μπορω να αγοραζω βασεις με 4.5 ευρω τα 10 ml

Φιλεε palasd παντως μου φαινεται υπερβολικο το να υπαρχουν κυρωσεις.απο εκει κ περα εννοειται ο καθενας μας ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του.εγω καταναλωνω καθε μερα 10-12 ml σταθερα.οποτε οπως καταλαβαινεις δεν μπορω να αγοραζω βασεις με 4.5 ευρω τα 10 ml

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τις νικοτινούχες βάσεις: Δεν υπάρχει κανένας λόγος να ρισκάρει κανείς. Στα φαρμακεία - τουλάχιστον στα μεγάλα/κεντρικά, δεν ξέρω για εκείνα «τής γειτονιάς» - παρασκευάζουν σε όποια ποσότητα θέλετε, σε όποια αναλογία vg/pg θέλετε και με όποια περιεκτικότητα νικοτίνης θέλετε. Προφανώς δεν την έχουν έτοιμη στο ράφι, αλλά εφόσον ο φαρμακοποιός σε εμπιστεύεται, τη φτιάχνει και μ' ένα τηλεφώνημα πας και παραλαμβάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Deesnider απο το φαρμακειο αγοραζεις προπυλενογλυκολη κ φυτικη γλυκερινη μονο.δεν πουλανε νικοτινη.εσυ αγοραζεις νικοτινουχα βαση κ την ανακατευεις με αυτες του φαρμακειου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τις νικοτινούχες βάσεις: Δεν υπάρχει κανένας λόγος να ρισκάρει κανείς. Στα φαρμακεία - τουλάχιστον στα μεγάλα/κεντρικά, δεν ξέρω για εκείνα «τής γειτονιάς» - παρασκευάζουν σε όποια ποσότητα θέλετε, σε όποια αναλογία vg/pg θέλετε και με όποια περιεκτικότητα νικοτίνης θέλετε. Προφανώς δεν την έχουν έτοιμη στο ράφι, αλλά εφόσον ο φαρμακοποιός σε εμπιστεύεται, τη φτιάχνει και μ' ένα τηλεφώνημα πας και παραλαμβάνεις.

 

Αυτό πρώτη φορά το ακούω... δλδ εσύ έχεις πάει σε κάποιον έμπιστο φαρμακοποιό και σου έχει μαγειρέψει νικοτινούχα βάση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω στον δικο μου φαρμακοποιο του παρειγγειλα βαση με 6mg νικοτινη και αρωμα smok της after-8...και μου τα εστειλε και σπιτι με ντελιβερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...