Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αμα βρειτε φαρμακοποιω να πουλαει βασεις με νικοτινη σε τετοιες ποσοτητες σας κανω δωρο τα υγρα ενος χρονου.

 

Αφού έχω βρει, τι να κάνουμε τώρα; Να σε βάλω στο τρέξιμο να μού στέλνεις δώρα στου διαόλου τη μάνα; Δεν τα χρειάζομαι κιόλας...

Γιατί να μην το κάνει ο φαρμακοποιός, στη χειρότερη προτιμότερο να το κάνει αυτός (αν τον εμπιστεύεσαι πάντα) παρά να πάει κάποιος να πάρει καθαρή νικοτίνη και μετά να τρέχει :P

 

Τολμώ να υποθέσω ότι, ακόμα κι αν κάποιος θέλει είναι τόσο κόπανος για να το ρισκάρει, λογικά δεν πωλείται καθαρή νικοτίνη στον τυχαίο ιδιώτη...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

deesnider

Μήπως ήταν πριν τα  μέτρα , πάντως άμα ισχύει ακόμα είμαι σίγουρος ότι πολλά παιδεία θα ενδιαφερότανε και άμα δεν θες δημόσια νομίζω με ενα πμ θα έκανες την καλή         

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα τελικά την αγορά παιδιά και πήρα το smok al85 τον μικρό αδερφό ☺

Έχετε να προτεινεται κάποιον φορτιστή για να φορτίζω τις μπαταρίες?? Η καμία μπαταρία γιατι μου είπαν ότι αν παίζω ψηλά watt(που παίζω γύρω στα 35) να κοιτάξω η μπαταρία μου να είναι ψηλά Ampere! πήρα μια listman 2600 nah 60amp για αρχή

 

Επίσης πόση ώρα κάνει να σας φορτίσει από άδεια σε γεμάτο με το USB και όχι με εξωτερικό φορτιστή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γύρω στα 35 δεν είναι ψηλά watt για να θες ειδική μπαταρία

μπορείς να πάρεις από τις γνωστές και δοκιμασμένες, είτε lg hg2 είτε samsung 25r

 

 

για φορτιστή έχω xtar vc4 και είμαι ευχαριστημένος

παίζουν και με λιγότερες μπαταρίες πιο φθηνοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τον φορτιστή θα συμφωνήσω με τον από επάνω αλλά για μπαταρίες samsung 30q 3000 mah το μοντάκι το περιμένω και εγώ μέσα στην εβδομάδα (ελπίζω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

discoboyminimal

Συγκρίνεις 100 με 50 ή μου φένεται

σου φαινεται.

και το istick 30w , εχει βγει σκυλι μετα απο 1,5 χρονου εντατικης χρησης. δεν εχει βγει πουθενα το χρωμα.

 

αυτο που θελω να πω , οτι καποια mod ξεβαφουν...καποια αλλα οχι(τοσο ευκολα) :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γύρω στα 35 δεν είναι ψηλά watt για να θες ειδική μπαταρία

μπορείς να πάρεις από τις γνωστές και δοκιμασμένες, είτε lg hg2 είτε samsung 25r

 

 

για φορτιστή έχω xtar vc4 και είμαι ευχαριστημένος

παίζουν και με λιγότερες μπαταρίες πιο φθηνοί

 

εννοω να παω σε αρκετα mah ας πουμε 3.500 mah  γιατι μεχρι τωρα ημουν με το istick 40 w με 2600 μπαταρια! 

ευχαριστω για τον φορτιστη αυτον ειδα και εγω

για τον φορτιστή θα συμφωνήσω με τον από επάνω αλλά για μπαταρίες samsung 30q 3000 mah το μοντάκι το περιμένω και εγώ μέσα στην εβδομάδα (ελπίζω)

το πηρα σημερα φαινεται πολυ καλο θα δειξει τις επομενες μερες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

deesnider

Μήπως ήταν πριν τα  μέτρα , πάντως άμα ισχύει ακόμα είμαι σίγουρος ότι πολλά παιδεία θα ενδιαφερότανε και άμα δεν θες δημόσια νομίζω με ενα πμ θα έκανες την καλή  

 

Μιλώντας για Αθήνα, αν κάνεις μια βόλτα γύρω απ' την πλατεία Ομονοίας (περιμετρικά) και ρωτήσεις στα μεγάλα φαρμακεία που θα δεις, θα πάρεις θετική απάντηση σε περισσότερα από 3-4...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

 

Μπαίνω και εγώ στην παρέα των ατμιστών, καπνίζω στριφτό έως τώρα και κάνω έναν καπνό (30g) ανά 1.5-2 βδομάδες χοντρικά, οπότε δεν με λες και "εθισμένο" καπνιστή, anyway.

 

Είχα περάσει μια βόλτα απο διάφορα μαγαζιά και είχα ρωτήσει για να πάρω γνώμες γιατί το σκεφτόμουν γενικά να μεταβώ σε ηλεκτρονικό, αλλά μου φαινόντουσαν τσιμπημένες οι τιμές οπότε το άφησα λίγο.

Βρήκα όμως το eleaf istick pico σε προσφορά, κιτ μαζί με τον ατμοποιητή, θεωρώ ότι για αρχή τουλάχιστον θα με καλύψει μιας και φαίνεται να έχει αρκετές λειτουργίες, οπότε το παρήγγειλα και περιμένω να παραλάβω.

 

Ξέρω ότι εχω πάρα πολύ διάβασμα αλλά έχω ρωτήσει γνωστούς μου και μου έχουν πει πράγματα σχετικά με watt/αντιστάσεις κλπ και πως συνδυάζονται όλα αυτά μεταξύ τους και πιο το αποτέλεσμα. Ολόκληρη επιστήμη είναι πλάκα πλάκα.

 

Για αρχή θέλω να κάνω κάποιες βασικές ερωτήσεις, για να είμαι σχετικά έτοιμος για όταν μου έρθει.

 

α) Δεν ξέρω ακόμα σε πόσα watt θα παίζω αλλά υποθέτω κάπου στην μέση (30-50 watt). Για αρχή λέω να χρησιμοποιήσω μια από τις αντιστάσεις που έχει μέσα (0.3 και 0.5 Ohm νομίζω). Με βάση αυτά ποια μπαταρία μου προτείνετε; Λογικά κάπου ανάμεσα σε lg, samsung και sony παίζουν οι "καλές" από ότι έχω καταλάβει. 

 

β) Σχετικά με φόρτιση μπορώ για αρχή να φορτίζω από το usb ή πρέπει όπως και δήποτε να πάρω από την αρχή εξωτερικό; Κάποια στιγμή θα πάρω, ποιος θεωρείται καλός;;

 

γ) Γενικά από που αγοράζεται υγρά/αντιστάσεις/μπαταρίες/φορτιστές/αξεσουάρ; Ποια θεωρούνται καλά ηλεκτρονικά  καταστήματα και "αξιόπιστα". Για αρχή πάντως λέω να πάω σε κάποιο τοπικό κατάστημα και μόλις μάθω τι παίζει και εξοικειωθώ, να αρχίσω να παίρνω απ έξω.

 

Ευχαριστώ και δείξτε κατανόηση, ακόμα μαθαίνω :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τολμώ να υποθέσω ότι, ακόμα κι αν κάποιος θέλει είναι τόσο κόπανος για να το ρισκάρει, λογικά δεν πωλείται καθαρή νικοτίνη στον τυχαίο ιδιώτη...

 

Με μια γρήγορη αναζήτηση όταν είχε ξανασυζητηθεί το θέμα είχα βρει περιεκτικότητας 1000mg/ml σε ηλεκτρονικό κατάστημα... δεν είχα κρατήσει το λινκ, και δεν μπορώ να το βρω, βρήκα όμως καταστήματα, ατμομάγαζα και φαρμακευτικά που πουλάνε 100mg/ml, περιεκτικότητα που είναι εξίσου επικίνδυνη. Θέλω να πιστεύω πως θα γίνεται κάποιος έλεγχος ή έστω (για τα ατμοκαταστήματα) κάποιο κύρηγμα με τις ώρες για την επικινδυνότητα της ουσίας, αλλά... αλλά.

 

 

Επεξ/σία από akpe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

akpe

Το άλλο με τον τοτο το ξέρεις σιγά μην γίνεται κύρηγμα. Απλά νομίζω ότι όποιος διαβάζει κάποιο σχετικό φόρουμ κάτι θα έχει πάρει το μάτι του. 

Μια ερώτηση αν με τον Tfv 12 καταναλώνεις κοντά στα 20 μλ με τον ναυτιλο πόσο? και το βασικότερο σε θέμα γευσης τι λέει γιατι διαβάζω ότι ΄και καλά οι τσιγασίσιοι δίνουν περισσότερο γευση ισχύει αυτο.

 

dieccast

Πιστεύω ότι όσο καλύτερη μπαταρεία και μεγαλύτερη τόσο καλύτερα αλλά μόνο σε γνωστες επώνυμες 

 

 

 

epir21

Τα πράγματα με τα βατ είναι πολλοι απλά αφου  έχεις ποτίσει την αντίσταση καλά την βάζεις επάνω ρουφας τρεις τέσσερις φορές τζούφιες (χωρίς το κουμπί) κοιτάς τι γράφει ο κατασκευαστης επάνω  και ξεκινάς από λίγο πιο χαμηλά και σιγα σιγα ανεβάζεις μέχρι να βρεις που σου αρέσει έσενα περισότερο

α  samsung 30q 3000 mah  ίσως οι καλύτερες μπαταρίες αυτην την στιγμή

β σίγουρα μπορείς να φορτίζεις απο το usb αλλά όλοι προτείνουν να φορτίζουμέ από εξωτερικό (xtar vc) για να μην καταπονούμε την πλακέτα περισσότερο.

γ δεν γνωρίζω δεν απαντώ

 

 

 

@ όλους

Α και να μην ξεχνιώμαστε προσοχή η νικοτίνη είναι δηλητήριο που αποροφάται απο το δέρμα ταχύτατα και δεν έχει αντίδοτο όπότε πάντα γαντάκια και σπάσιμο με ηρεμία σε μικρότερες περιεκτικότητες πριν την αποθήκευση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε σε επαφη μαζι μου το παιδι απο την NKON. Επειδη πολλες παραγγελειες για Ελλαδα σταματουσαν στο αεροδρομιο Γερμανιας και επεστρεφαν πισω λογω μπαταριων εβαλαν νεο τροπο αποστολης μεσω βουλγαριας οπου δεν υπαρχει κανενα προβλημα σε τετοιου ειδους δεματα.

 

Κοστος μεταφορικων 5 ευρω, χρονος 1 με 2 εβδομαδες και full tracking number.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλήμερα παιδιά νέος στο άθλημα ξέρει κάνεις που θα βρω ατμιστηκές βάσεις?? γιατί απ ότι κατάλαβα στα eshop που ψάχνω εδώ Ελλάδα της έχουν καταργήσει βρήκα σε μαγαζί στην Κύπρο αλλά τι παίζει με τελωνείο κτλ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Πλεον το προβλημα στις νικοτινουχες βασεις δεν ειναι μονο το τελωνειο σαν τελωνειο λογω αγορας απο εξωτερικο. Ειναι οτι εισαγεις κατι για το οποιο πλεον στην Ελλαδα υπαρχει νομοθεσια. Φανταζομαι αν κανεις παραγγελεια 10μελες βασεις με νικοτινη δεν εχεις προβλημα. Αλλα σε μεγαλες ποσοτητες ειναι παρανομο. Ασχετως την προσωπικη χρηση και μη. Ειναι σαν να πηγαινεις σε αφορολογητα καταστηματα συνορων και να αγοραζεις κουτες τσιγαρων και αλκοολ παραπανω του επιτρεπτου (2 πακετα ανα ατομο η 1 κουτα το αμαξι εφοσον το καβαλανε 5 ατομα και 1 λιτρο αλκοολ). Ο τελωνης εκει εχει το δικαιωμα να τα κατασχεσει για να τα καπνισει αυτος με τους φιλους του και βαση νομου εχει το δικαιωμα να σου επιβαλλει προστιμο για λαθραια εισαγωγη και διακινηση. Ναι αυτος δεν γνωριζει εσυ τι χρηση θα τα κανεις και δεν τον ενδιαφερει. Παιδες προσοχη με τα νικοτινουχα υγρα ανω τον 10μλ καθως και τις νικοτινουχες βασεις. Γιατι αν πεσουν σε καναν στραβωξυπνημενο τελωνη η κατασχεση μπορει να ειναι το λιγοτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...