Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω σκοπό να έρθω σε αντιπαράθεση.

Απλά όπως έχουμε ξαναπεί με την αγορά κλώνων:

  • Δεν σέβεσαι τον κατασκευαστή (βλ. πνευματικά δικαιώματα κλπ). ΟΚ αυτό έχει να κάνει με την ηθική του καθενός.
  • Μην σεβόμενος την δουλειά του κατασκευαστή είναι λογικό να βγαίνουν λιγότερα καινοτόμα κλπ προϊόντα στην αγορά
  • Οι κλώνοι ΔΕΝ φτάνουν σε ποιότητα τους γνήσιους
  • Οι κλώνοι περνάνε (αν περνάνε) αμφιβόλου ποιότητας QC
  • ΔΕΝ μπορείς να είσαι σίγουρος για τα μέταλλα που χρησιμοποιούνται για την κατασκευή κλώνων
  • Τίθενται θέματα ασφάλειας & υγιεινής (βλ. διαβρωμένα μέταλλα, o-rings με "βρωμιά-μάκα" κλπ)

Και λέω για τελευταία φορά πως αντί να πάρει κανείς κλώνο, μπορεί να πάρει ΓΝΗΣΙΟ ΚΙΝΕΖΙΚΟ.

Ατμοποιητές όπως:

  • Aromamizer Supreme
  • Fodi F2
  • Desire Yuri
  • Desire Mad Dog
  • Zephyrus V2
  • Halo Murdex κλπ

είναι ατμοποιητές εξαιρετικής ποιότητας και απόδοσης.

 

Σε κάποια πράγματα είναι ό,τι πληρώνεις, παίρνεις.

Ένα φθηνό προϊόν δεν είναι αυτόματα και ένα καλό προϊόν.

Καμιά φορά νομίζουμε πως επειδή αγοράζουμε φθηνά, κάνουμε έξυπνες αγορές.

Αρχικα να πω πως συμφωνω με την γενικη ιδεα, βεβαια η αληθεια ειναι καπου στην μεση. Το να παρεις κλωνο αυτο καθαυτο το θεωρω ανουσιο και πως εχει νοημα μονο σε rta οπου ειναι λιγο πιο περιπλοκη η φορμουλα του αποτελεσματος που θα παρεις. Βεβαια λογω κλωνων ειναι η αγορα τοσο μεγαλη και απελευθερωμενη οσο ειναι σημερα. 

 Σε rda παλι κλωνος η οχι, αν εχει μεγαλο well, μεγαλο τυπου velocity deck (κλωνος του velocity rda που τον πουλανε 80 δολαρια) και βολικο filling δεν ζητας κατι αλλο.

 Απλα αυτη η αρχικη σωστη ιδεα του QC κλπ εχει ξευτιλιστει γιατι την εκμεταλλευονται και πουλανε τα αυθεντικα σε τιμες αφροδιτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το μόνο να είναι σε 10ml φίλε μου γιατί από εκεί και πάνω κατάσχονται

μπορω να την ακυρωσω γιατι εκανα παραγγελια 30χ3?

 

*edit ΕΚΑΝΑ ΑΚΥΡΩΣΗ! Να πάρω τον 10ml άφοβα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορω να την ακυρωσω γιατι εκανα παραγγελια 30χ3?

Δεν ξέρω φίλε μου αλλά πιστεύω ναι αν δεν έχουν φύγει.

Φυσικά για την κατάσχεση περνεις το ρίσκο όπως είπα.

Δεν γνωρίζω σε αυτήν την περίπτωση αν υπάρχουν κάποιες έξτρα επιπτώσεις και αν περνεις πίσω τα χρήματα σου από paypal (χλομό το κόβω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο υγρα πηρα συνολο 90ml παρα πολυ μικρο δεμα! συνολο 14ε νομιζω οποτε απο κοστος δεν εχω θεμα.

ας υπολογιζω 20 συνεπώς να ειμαι μεσα.

 

Ευχαριστω καλη ανάσταση σε ολους.

 

Πριν 20 μέρες είχα παραγγείλει κάτι αντιστάσεις και ένα 30 μελό μπουκαλάκι ..Δεν είχα κανένα πρόβλημα ήρθαν κανονικά.πρεπει να σαι πολύ άτυχος ώστε να περάσουν τελωνείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορω να την ακυρωσω γιατι εκανα παραγγελια 30χ3?

 

*edit ΕΚΑΝΑ ΑΚΥΡΩΣΗ! Να πάρω τον 10ml άφοβα;

Χωρίς να σε πάρω από το λαιμό νομίζω ότι τα 10 επιτρέπονται.

Αυτό φυσικά δεν έχει καμία σχέση με τελώνιο που μπορεί να περάσουν (εύχομαι το αντίθετο ;) ) και να μην πληρώσεις τίποτα λόγου χαμηλού κόστος ή κάποιο μικρό ποσό της τάξεως 3€ .

Απλώς το θέμα τώρα είναι ότι δεν έχει να κάνεις με παρανομίες κλπ (κατάσχεσης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο περιεργια, ποια ειναι τα τοπ 5 μαγαζια που παραγγελνετε/αγοραζετε υγρο?

Οτι και να σου πει καποιος αυτην την εποχη φιλε μου μπορει να αποδειχθει παρωχημενο, καθως λογω του νεου νομου εχει γινει της κακομοιρας με τα υγρα, σε τιμες αποθεματα κ.ο.κ.

Το zerobacco ειναι γνωστο απο ελληνικα, απο ξενα chefsflavors και chosenfew

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι και να σου πει καποιος αυτην την εποχη φιλε μου μπορει να αποδειχθει παρωχημενο, καθως λογω του νεου νομου εχει γινει της κακομοιρας με τα υγρα, σε τιμες αποθεματα κ.ο.κ.

Το zerobacco ειναι γνωστο απο ελληνικα, απο ξενα chefsflavors και chosenfew

θενξ φιλε, απο περιεργια ρωτησα δεν εχω παρει ποτε απο ελλαδα. Αηδιαζω με το που μπαινω στο σιτε και βλεπω 5-6ε τα 10ml. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θενξ φιλε, απο περιεργια ρωτησα δεν εχω παρει ποτε απο ελλαδα. Αηδιαζω με το που μπαινω στο σιτε και βλεπω 5-6ε τα 10ml. 

πλεον μονο ετσι θα τα βλεπεις, ο νομος που προανεφερα απαγορευει την πωληση πανω απο 10 ml

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλεον μονο ετσι θα τα βλεπεις, ο νομος που προανεφερα απαγορευει την πωληση πανω απο 10 ml

ποτε τεθηκε σε ισχυ ο συγκεκριμενος νομος? Προσφατα αγορασα 800μλ απο murica και ολα κομπλε. Ισχυει για ευρωπη μονο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε τεθηκε σε ισχυ ο συγκεκριμενος νομος? Προσφατα αγορασα 800μλ απο murica και ολα κομπλε. Ισχυει για ευρωπη μονο?

http://www.vaporsolutions.gr/content/41--tpd

Αμερικη δεν νομιζω να ισχυει, ευρωπη θα τεθει σε εφαρμογη τωρα οπου να ναι(αν θυμαμαι καλα )

Απαγορευεται και η αγορα απο το εξωτερικο, δηλαδη πλεον αγοραζεις υπο φοβο κατασχεσης στο τελωνειο. Αν δε πεις να φερεις μια και εξω υγρα για κανα 2χρονο μεχρι και για λαθρεμποριο μπορουν να σε τραβανε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Deck από Recoil (GrimmGreen+OhmBoyC)

Drip Tip από Goon

Εισαγωγή αέρα δεν έχω καταλάβει!

 

Όπως και να έχει θα τιμηθεί δεόντως όπως και οι Yuri/MadDog.

Η μοναδική μου απορία: Γιατί μόνο ο Yuri βγαίνει στο αγαπημένο μου Silver (SS) και οι επόμενοι RDA της Desire ΔΕΝ βγαίνουν; Οεο;

 

Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη στους χριστιανούς που διαβάζουν! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.vaporsolutions.gr/content/41--tpd

Αμερικη δεν νομιζω να ισχυει, ευρωπη θα τεθει σε εφαρμογη τωρα οπου να ναι(αν θυμαμαι καλα )

Απαγορευεται και η αγορα απο το εξωτερικο, δηλαδη πλεον αγοραζεις υπο φοβο κατασχεσης στο τελωνειο. Αν δε πεις να φερεις μια και εξω υγρα για κανα 2χρονο μεχρι και για λαθρεμποριο μπορουν να σε τραβανε. 

lol οποτε φανταζομαι δεν αγοραζει κανεις πλεον? Μονο diy? 10ε τη μερα θα θελα με τον aromamizer αν επαιρνα απο ελλαδα. wtf.

 

οσο για το τελωνειο, το πολυ πολυ να χασω $70. Τωρα αν οντως με τρεξουν για λαθρεμποριο τι να πω. thug life chose me

 

υγ: ευρωπαικα μαγαζια τυπου novavapes πως πουλαν ακομα τα 100μλ 18 λιρες αφου εχει αλλαξει ο νομος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...