Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

lol οποτε φανταζομαι δεν αγοραζει κανεις πλεον? Μονο diy? 10ε τη μερα θα θελα με τον aromamizer αν επαιρνα απο ελλαδα. wtf.

 

οσο για το τελωνειο, το πολυ πολυ να χασω $70. Τωρα αν οντως με τρεξουν για λαθρεμποριο τι να πω. thug life chose me

 

υγ: ευρωπαικα μαγαζια τυπου novavapes πως πουλαν ακομα τα 100μλ 18 λιρες αφου εχει αλλαξει ο νομος ?

Μα και στο diy υπαρχει τρελο θεμα γιατι νικοτινη μονο σε booster 10ml 20mg/ml με ~4 ευρω. Ο νομος εχει μια καταληκτικη ημερομηνια τελη απριλιου (δεν θυμαμαι ακριβως) ψαξτο αν θες, οπου τα ιδια θα ισχυουν και αγγλια. Εμεις εδω πρωτοπορησαμε και τον εφαρμοσαμε 1 Μαρτιου. Αιχμη του δορατος που λεμε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μαιστα. οποτε οπως το καταλαβαινω, αν δεν υπαρξει καποιο παραθυρακι ειτε εχει να κανει με εισαγωγη υγρου ειτε νικοτινης, και οντως λειτουργησει σωστα ο νομος και ελεγχονται τα πακετα, δεν εχει μελλον το ηλεκτρονικο στην ελλαδα. Σωστα? Δε μπορω να καταλαβω πως γινεται να επιβιωσει με αυτες τις τιμες.

 

Προσωπικα θα συνεχισω να φερνω απο αμερικη κ αν χρειαστει περαν την μειωμενης αναγραφομενης τιμης, θα τους λεω να αλλαζουν και το περιεχομενο σε food flavorings πχ. Το πολυ πολυ κελι 33 και τα σχετικα παντως μια φορα 10ε τα 10μλ δε πληρωνω :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τέτοιες τιμές όντως δεν επιβιώνει το ηλεκτρονικό στην Ελλάδα. Προσωπικά απορώ πως κρατιούνται ανοικτά ακόμα τα σχετικά καταστήματα, προσωπικά δεν γνωρίζω κανέναν που να δίνει 6 ευρώ για 10 ml έτοιμου υγρού.

 

Πιθανολογώ ότι ζούνε από αυτούς που έχουν αγοράσει κάποιο σετάκι των 20 ευρώ, καταναλώνουν 1 ml υγρού την μέρα max, δεν πολυασχολούνται με το άθλημα και αυτά τα 6 ευρώ την βδομάδα/τις 5 μέρες δεν τους κακοφαίνονται.

 

Την παλεύαμε με το DIY οι περισσότεροι, τώρα το καταστρέψανε και αυτό. Πριν να μπει το 2017 περιμέναμε τον νέο νόμο και κάναμε σενάρια, αλλά ούτε οι πιο απαισιόδοξοι δεν περιμέναμε αυτό το χάλι, να μην επιτρέπονται καν οι βάσεις για DIY.

 

Μας βάλανε χοντρότατο χέρι με τα τελωνεία για να κόψουμε τις αγορές από Κίνα, αυξήσανε δραματικά τις τιμές στα έτοιμα υγρά, απαγορεύσανε τις βάσεις και ψάχνει όλος ο κόσμος νικοτίνη για diy...

 

Τα πράγματα είναι μέχρι στιγμής χαλαρά γιατί η πλειοψηφία επειδή ξέραμε τι ερχόταν κάναμε κάβα με λίτρα βάσης για diy, αλλά και αυτά κάποτε θα τελειώσουν.

 

Όπως λέει και ο Kadaz, να πληρώνω 6 ευρώ τα 10 ml δεν παίζει με την καμία, απλά δεν γίνεται. Ακόμα και αν μπορούσα να γυρίσω πλέον σε σούπερ τσιγαρίσιο ατμοποιητή (που ΔΕΝ μπορώ), πάλι δεν έδινα αυτά τα λεφτά.

 

Δεν ξέρω τι θα γίνει όταν τελειώσουν οι καβάντζες. Ο νόμος εν τω μεταξύ θα ισχύσει σε ολόκληρη την Ευρώπη, ασχέτως αν ακόμα δεν τον έχουν εφαρμόσει όλες οι χώρες. Από Ευρώπη ξεχνάμε λίτρα βάσης ή φτηνών υγρών.

 

Κανονικότατα πάνε να εξαφανίσουν το άτμισμα, δεν είναι θεωρία συνομωσίας πλέον. Φαίνεται και από τον ίδιο τον νόμο πως εντελώς άσχετοι άνθρωποι με το αντικείμενο, που δεν συμβουλεύτηκαν κανέναν, έκατσαν και βγάλανε έναν νόμο που ουσιαστικά καταστρέφει το άτμισμα. Αλλιώς δεν λες μάξιμουμ 10 ml μπουκαλάκια και μάξιμουμ 20 mg νικοτίνη ακόμα και στις βάσεις. Δεν απαγορεύεις τις εισαγωγές από άλλες χώρες και καταρχήν, δεν το εξισώνεις με το τσιγάρο με αποτέλεσμα τα τραγελαφικά που βλέπουμε, το λίτρο την μηδενική γλυκερίνη να κοστίζει 80 ευρώ. Η ίδια γλυκερίνη που στο φαρμακείο κάνει 4 ευρώ, στο κατάστημα ηλ. τσιγάρου παραδίπλα 80. Αυτά είναι γελοιότητες και αποτέλεσμα ανίκανων, άσχετων και επικίνδυνων πολιτικών.

 

Δυστυχώς, αποδεικνύεται ότι ακόμα και εν έτει 2017, με 2 πράγματα δεν τα βάζεις γιατί δεν χάνουν ποτέ: Με την εκκλησία και με τις καπνοβιομηχανίες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά και καλά ,Χριστος Ανέστη.

 

Δυστηχώς όπως το λές φίλε πάμε για εξαφάνησει οι ατμιστές τελικά κάποιος για να παραμείνει στον ατμό έχει πλέον δύο τακτικές .

Α πας σε σφικτό τσίτα τσιγαρήσια με αρκετά μγ νικοτίνης οπότε και κατανάλωση 2-3 μλ.

B σε τσίτα πνευμονικό και ρίχνεις την νικοτίνη στα τάρταρα μιλάω κάτω από 4μγ και μετά ασ έχει και κατανάλωση πάνω από 10 μλ βέβαια μόνο με DIY.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά και καλά ,Χριστος Ανέστη.

 

Δυστηχώς όπως το λές φίλε πάμε για εξαφάνησει οι ατμιστές τελικά κάποιος για να παραμείνει στον ατμό έχει πλέον δύο τακτικές .

Α πας σε σφικτό τσίτα τσιγαρήσια με αρκετά μγ νικοτίνης οπότε και κατανάλωση 2-3 μλ.

B σε τσίτα πνευμονικό και ρίχνεις την νικοτίνη στα τάρταρα μιλάω κάτω από 4μγ και μετά ασ έχει και κατανάλωση πάνω από 10 μλ βέβαια μόνο με DIY.

 

Ούτως η άλλως οι περισσότεροι που κάνουν πνευμονικές ειδικά σε RDA παίζουν max 3mg nic.

Εγώ πλέον παίζω 1.5mg στα 70/30 και 2.5mg στα max VG υγρά μου.

Αλλά δεν είναι εκεί το θέμα.

Πλέον ασχέτως τιμών, δεν έχουμε επιλογές.

Δεν υπάρχουν υγρά εκεί έξω να διαλέξει κανείς.

Έμειναν 4-5 εταιρείες και τέλος.

Ο Dan Lucas πχ, πλέον θα βγάζει μόνο τα αρώματα για πώληση και πιστεύω πως σε λίγο καιρό θα το σταματήσει το άθλημα.

 

Η μόνη λύση είναι ιδιοκατασκευή.

Αρώματα από εξωτερικό, βάσεις από φαρμακείο και το χέρι λίγο πιο βαθιά για νικοτίνη.

 

Δεν ξέρω τι θα γίνει στην Αγγλία με το θέμα τώρα που τελειώνει το Brexit. Ίσως βρεθεί εκεί κάποια τρύπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Deck από Recoil (GrimmGreen+OhmBoyC)

Drip Tip από Goon

Εισαγωγή αέρα δεν έχω καταλάβει!

 

Όπως και να έχει θα τιμηθεί δεόντως όπως και οι Yuri/MadDog.

Η μοναδική μου απορία: Γιατί μόνο ο Yuri βγαίνει στο αγαπημένο μου Silver (SS) και οι επόμενοι RDA της Desire ΔΕΝ βγαίνουν; Οεο;

 

Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη στους χριστιανούς που διαβάζουν! :)

 

 

Για το όνομα ούτε σχόλιο; :P

 

O Yuri, o Mad Dog με Rabies; πόσο θεοί ρε οι τύποι; :D

 

Εν τω μεταξύ τον έχω παραγγείλει από Gearbest τον Mad Dog, και πριν μου έρθει ακόμα βγήκε/παρήγγειλα τον rabies. λολ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το όνομα ούτε σχόλιο; :P

 

O Yuri, o Mad Dog με Rabies; πόσο θεοί ρε οι τύποι; :D

 

Εν τω μεταξύ τον έχω παραγγείλει από Gearbest τον Mad Dog, και πριν μου έρθει ακόμα βγήκε/παρήγγειλα τον rabies. λολ.

 

Δεν το έχω με τα ονόματα! Τί φάση; Δώσε κανά ίνφο στο λαό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chemco γλυκερινη και προπυλενογλυκολη. Γυρω στα 11€ και τα 2 και είναι γύρω στα 1.7-1.8 λίτρα συνολικά.

Ευχαριστώ πολυ φίλε μου.Και γεύσεις από εξωτερικό ποιο προτιμάτε συγκεκριμένα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω με τα ονόματα! Τί φάση; Δώσε κανά ίνφο στο λαό!

 

Τίποτα καλέ, απλά το Yuri είναι σαν όνομα, το mad dog (τρελό σκυλί) που έχει rabies (λύσσα)

 

Τίποτα αυτό, το βρίσκω πολύ αστείο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...