Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Γειά σας. Εγώ έχω το eGo AIO Box. Ατμίζω ένα μήνα και το προσέχω (καθαρίζω την αντίσταση συχνά με χαρτί το γυρίζω και το βάζω μέσα στην αντίσταση) οπότε και μου κρατάει περίπου 7-10 μέρες και έχω σχεδόν πάντα τέλεια αίσθηση. Ευτυχώς ποτέ δεν εχω καπνίσει καμένο, και καταλαβαίνω οτι η αντίσταση "πεθαίνει" όταν οπι τζούρες γίνονται βαριές...

 

Μένω Αγγλία, και βρήκα αυτές τις αντιστάσεις απο Amazon. Θα τις έπαιρνα χωρίς να ρωτήσω γνώμη αλλα μου κάνει εντύπωση η τιμή... 7,30 λίρες ενώ στο επίσημο site της Joyetech κοστίζουν 12.90 ! Μιλάμε για 5,5 λίρες διαφορά! Τσέκαρα και τα reviews που οι περισσότεροι λένε καλά σχόλια και δεν είναι botakia που αφήνουν θετικά comments καθώς είχα λίγο χρόνο και τσέκαρα τα profil...

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01EQ4RBU2/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1DP9UWFG5XEIQ&psc=1

 

Εσείς που γνωρίζετε, τι γνώμη έχετε? Αν είναι όντως αυθεντικές, γιατί έχουν τόση μεγάλη διαφορά στην τιμή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά καλησπέρα.Εχω το ηλεκτρονικό τσιγάρο eleaf iJust Start Plus.Μπορώ να του βάλω άλλον καινούργιο ατμοποιήτη καλύτερο?Μπορώ να του βάλω ατμοποιητη

σαν αυτόν

http://www.skroutz.gr/s/9579521/Smok-TFV8-6ml.html#reviews

ή αυτόν?

http://www.skroutz.gr/s/9011319/Aspire-Nautilus-5ml.html

 

Η υπάρχει κάποιος καλύτερος ?Μέχρι 40 € παιδια

o πρωτος με τιποτα, ο πρωτος για να δουλεψει καλα χρειαζεται 80 90 βατ το λιγοτερο, δε νομιζω να το σηκωνει η συσκευη σου, βασικα ειμαι σιγουρος οτι δεν, ο δευτερος για μενα δεν αξιζει καθως ο ατμο που εχεις τωρα ειναι καλυτερος, ο ναυτιλος ειναι αρκετα παλιας σχολης ατμοποιητης

 

αν θες να αλλαξεις γενικοτερα και να παρεις κατι δυνατο και να δοκιμασεις διαφορετικα setups, οπως παντα προτεινω πικο της ιδιας εταιρειας, η smok alien baby

 

thomka θα σου προτεινω να μην ασχοληθεις, την εχω πατησει με αντιστασεις απο αμαζον, καλυτερα να βρεις ενα μαγαζι και να πας απο εκει να τσεκαρεις, ειδικα αγγλια πρεπει να εχει αρκετα μεγαλη ποικιλια

 

ειδαλλως ψωνιζεις απο Link.png Site: fasttech   ^_^

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

70 € για να παρω καινούργιο ΗΤ με τίποτα ,δεν έχω τόσα λεφτά τώρα.Μεχρι 35€ μπορώ διαθέσω.

Μεχρι 30 watt σηκωνει λέει εδω το ΗΤ μου

https://www.heavengifts.com/product/Eleaf-iJust-Start-Plus-Kit-with-GS-Air2-Atomizer.html

οπότε μεχρι 30watt ατμοποιητη μεχρι 35 € ποιον να πάρω?Θέλω να μην μου βγάζει καμμένο και θέλω όσο περισσότερο πλούσιο ατμό.

Οπότε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

thomka θα σου προτεινω να μην ασχοληθεις, την εχω πατησει με αντιστασεις απο αμαζον, καλυτερα να βρεις ενα μαγαζι και να πας απο εκει να τσεκαρεις, ειδικα αγγλια πρεπει να εχει αρκετα μεγαλη ποικιλια

 

 

Κι εγώ αυτή την εντύπωση είχα αλλά στην πόλη που είμαι έχει 5 μαγαζία και κανένα δεν έχει τις 0.6 και όλοι μου έιπαν απο amazon! 

 

Θα το δώ το site που είπες. Είναι έμπιστο?  (Γιατί το άνοιξα και το είδα μετά απο κανα 20λεπτο και λεω wtf πως βρέθηκα εγώ σε αυτο το site... και μετά θυμήθηκα :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: απο_εδω εισαι στο μπατζετ σου

 

thomka fasttech η καλυτερη λυση, ψωνιζω απο εκει αντιστασεις, εννοειται ειναι εμπιστο, αγοραζω τα παντα απο εκει εκτος απο υγρα

 

crystal Link.png Site: και_αυτο το εχει μια φιλη στη σχολη, ομορφο κομψο και μη σου πω και καλυτερο απο πικο λογω χωτητικοτητας στον ατμοποιητη

 

παρε και μια μπαταρια lg hg2 και δε χρειαζεται κατι αλλο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία θα πάρω το Eleaf iStick Pico 75W TC VW APV Box καθώς μόνο μέχρι 35€ έχω.

η καλυτερη επιλογη μακραν σε αυτο το μπατζετ, δεν υπαρχει αντιπαλος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια βοηθεια σας παρακαλω .

 

Εχω το ijoy limitless rdta classic edition και τo ijoy maxo zenith mod.

 

Και οταν παταω να κανω αμεσως αναβει το κοκκινο φωτακι 6 φορες , μερικες φορες 10 

 

Αυτο γινεται και οταν βαζω κιαλλους ατμοποιητες ... Διαβασα το manual και λεει κατι για short-circuit. Αν ξερει κανεις τι παιζει να βοηθησει  ρε παιδια , το εχω 1 μηνα αχρησιμοποιητο ολοκαινουρια ειναι και μου γινεται αυτο  :-(  :-(  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία θα πάρω το Eleaf iStick Pico 75W TC VW APV Box καθώς μόνο μέχρι 35€ έχω.

 

Απλα να σε ενημερωσω οτι το pico δεν περιλαμβανει μπαταρια, οποτε πρεπει να παρεις ξεχωριστα και θα σου βγει παραπανω το συνολικο ποσο. Η παρακατω θα σου κοστισει 11 ευρω με μεταφορικα.

 

https://eu.nkon.nl/lg-18650-hg2-without-warning.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Natura (Tribeca) που πήρα εγώ την προηγούμενη εβδομάδα, βγάζει 16 με τρια booster (50ml υγρό), και έχω ανεβάσει και σχετικό link. Λέτε κάτι άλλο και κατάλαβα λάθος;

μηπως μπορεις να ξαναάλεις το λινγκ γιατί τα shake and vape natura  tribeca soho  μέχρι 10 μγ 

 

 

 

για μπαταρία Ελλάδα 8,30 Ε με μεταφορικα 

https://discountstore.gr/shop/mpataries/mpataries-li-ion-18650-26650-37/bataria-samsung-inr18650-30q-3000mah-nom-flat-top/

 

 

Παντως από τότε που ήρθε ο Rabies ο tfv8 baby έχασε την πρωτία 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι επισκευασιμος και εχω βαλει και την εργοστασιακη αντισταση π ειναι ετοιμη και παλι τα ιδια ...

 

Επισης ξερει κανεις τι ειναι το overload? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμπιστέυεται κάποιος site για παραγγελεία (οικονομικότερων) υγρών? Το fasttech έχει παμφθηνα αλλά είναι μούφες, εννοώ οτι οι ιδιες οι εταιρίες λένε οτι δεν έιναι δικά μας...οπότε μην πάθουμε τσάμπα ζημιά απο το πουθενά :P

 

(Μένω Αγγλία οπότε πιθανολογώ οτι θα έρθουν σε συντομότερο χρονικό διάστημα απ'οτι στην Ελλάδα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως από τότε που ήρθε ο Rabies ο tfv8 baby έχασε την πρωτία 

 

Για πες καλέ εκτενέστερα! Στα λέγαμε εμείς πάντως. :D

Για πες, εντυπώσεις, build κλπ.

 

Εγώ θα τον παραγγείλω μέσα στον επόμενο μήνα, αν και ακόμα παίζω με mad dog που δεν πρέπει να έχουν και τρελές διαφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι φίλε μου και εγώ δεν νομίζω ότι θα έχουν τρελή διαφορα ε τώρα στύσημο όπως καταλαβένεις του έβαλα κάτι λεπτά συρματάκια όπως βλέπεις

 

tK2IXUF.jpg

 

vQokFrk.jpg

 

juggernaut και ξεκίνησα το άτμισμα . ΟΚ γεύση και ντουμάνι από άλλον πλανητη όταν δεν δουλεύω και μπορώ να ασχολήθω με το στάγδην το μωρό κάθεται πάγκο ακόμα και στα ντουμάνια δίνει περισσότερα 


 

 

Γειά σας. Εγώ έχω το eGo AIO Box. Ατμίζω ένα μήνα και το προσέχω (καθαρίζω την αντίσταση συχνά με χαρτί το γυρίζω και το βάζω μέσα στην αντίσταση) οπότε και μου κρατάει περίπου 7-10 μέρες και έχω σχεδόν πάντα τέλεια αίσθηση. Ευτυχώς ποτέ δεν εχω καπνίσει καμένο, και καταλαβαίνω οτι η αντίσταση "πεθαίνει" όταν οπι τζούρες γίνονται βαριές...

 

Μένω Αγγλία, και βρήκα αυτές τις αντιστάσεις απο Amazon. Θα τις έπαιρνα χωρίς να ρωτήσω γνώμη αλλα μου κάνει εντύπωση η τιμή... 7,30 λίρες ενώ στο επίσημο site της Joyetech κοστίζουν 12.90 ! Μιλάμε για 5,5 λίρες διαφορά! Τσέκαρα και τα reviews που οι περισσότεροι λένε καλά σχόλια και δεν είναι botakia που αφήνουν θετικά comments καθώς είχα λίγο χρόνο και τσέκαρα τα profil...

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01EQ4RBU2/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1DP9UWFG5XEIQ&psc=1

 

Εσείς που γνωρίζετε, τι γνώμη έχετε? Αν είναι όντως αυθεντικές, γιατί έχουν τόση μεγάλη διαφορά στην τιμή?

 

Αυτές που έβαλες είναι οι αυθεντικές και αν νομίζεις ότι είναι φθηνά κοίτα λίγο και τιμες από Κινα για να καταλάβεις

https://www.fasttech.com/products/0/10013375/4499000-authentic-joyetech-ego-aio-316-stainless-steel

το μαγαζί είναι έμπιστό και ότι γράφει αυθεντικό είναι

 

 

άμα θες να κάνεις πραγματική οικονομία στα υγρά πρέπει να αρχίσεις να σκέφτεσαι DIY πάντως στο κινέζικο σαιτ που σου έβαλα έχει και υγρά αν και νομίζω ότι  στην Αγγλία  βρίσκεις έτοιμα φθηνά 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...