Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, την πάτησα και εγώ σε παραγγελία από gearbest για 2 μοντάκια 1 ατμοποιητή και μερικές αντιστάσεις και τα κατέσχεσαν.

Τι κάνουμε τώρα?? Τα κλαίμε τα λεφτά μας??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα παιδιά, την πάτησα και εγώ σε παραγγελία από gearbest για 2 μοντάκια 1 ατμοποιητή και μερικές αντιστάσεις και τα κατέσχεσαν.

Τι κάνουμε τώρα?? Τα κλαίμε τα λεφτά μας??

Ισως να περναμε καποιο ποσο πισω απο case στο paypal με τον ισχυρισμο οτι δε θα επρεπε να στελνουν ελλαδα (αλλα κατα 99% τα χασαμε. . . . . . . )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως να περναμε καποιο ποσο πισω απο case στο paypal με τον ισχυρισμο οτι δε θα επρεπε να στελνουν ελλαδα (αλλα κατα 99% τα χασαμε. . . . . . . )

Αξίζει να κάνουμε κάποια κίνηση μέσω paypal δηλαδή?? Η να γίνει κάποια επικοινωνία με το gearbest? αν και φαντάζομαι θα κάνουν (και ειναι!!) τον κινεζο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

2017-10-11 20:21 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), PROHIBITED ARTICLES

 

2017-10-02 19:30 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM HANDED OVER TO CUSTOMS AUTHORITY FOR FINAL DELIVERY

 

2017-09-30 06:10 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

 

2017-08-28 09:20 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

 

τα κλαίω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

99% λεφτα δεν ερχονται πισω.

Αυτα απο οτι ακουγεται πανε στα κατασχεμενα, οποτε και case να ανοιξετε στο paypal αν ο Κινεζος δεν παρει κατι πισω, θα παει τσαμπα το case.

Βλεπω τους τελωνειακους να ανοιγουν μαγαζι μετα απο αυτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με postnl κολλησε και αλλο δεμα τελωνειο, Ε.Ε δεν πιανεται η Ολλανδια;

Ο δικος μου ο κινεζος της heavengifts ισχυριζεται πως θα παρω τα λεφτα αν και δεν το βλεπω γιατι σε αυτον βγαζει απλα οτι ειναι τελωνειο + πηρα με mastercard χρεωστικη γιατι το ειχα ξανακανει, μπραβο μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με postnl κολλησε και αλλο δεμα τελωνειο, Ε.Ε δεν πιανεται η Ολλανδια;

Ο δικος μου ο κινεζος της heavengifts ισχυριζεται πως θα παρω τα λεφτα αν και δεν το βλεπω γιατι σε αυτον βγαζει απλα οτι ειναι τελωνειο + πηρα με mastercard χρεωστικη γιατι το ειχα ξανακανει, μπραβο μου

 

 

Παράλληλα με τις διασυνοριακές πωλήσεις έχουν απαγορευτικά και οι ενδοκοινοτικές. (Άρθρο 21 2014/20 παράγραφος 6)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με postnl κολλησε και αλλο δεμα τελωνειο, Ε.Ε δεν πιανεται η Ολλανδια;

Ο δικος μου ο κινεζος της heavengifts ισχυριζεται πως θα παρω τα λεφτα αν και δεν το βλεπω γιατι σε αυτον βγαζει απλα οτι ειναι τελωνειο + πηρα με mastercard χρεωστικη γιατι το ειχα ξανακανει, μπραβο μου

 

Από την στιγμή που το δέμα ξεκίνησε από Κίνα, δεν παίζει ρόλο αν ο μεταφορέας είναι Ευρωπαίος. Θεωρείται εκτός ΕΕ.

99% λεφτα δεν ερχονται πισω.

Αυτα απο οτι ακουγεται πανε στα κατασχεμενα, οποτε και case να ανοιξετε στο paypal αν ο Κινεζος δεν παρει κατι πισω, θα παει τσαμπα το case.

Βλεπω τους τελωνειακους να ανοιγουν μαγαζι μετα απο αυτο 

 

Έχεις ανοίξεις case στο Paypal ή υποθέτεις;

 

Στην δεύτερη περίπτωση θα σας παρακαλούσα να είσαι προσεκτικός στο τί γράφεις γιατί μπορεί να υπάρχουν μέλη που διαβάζουν και έχουν δώσει κατοστάρικα για παραγγελίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ περιμένω από 21/9 μοντάκι και ατμοποιητή από gearbest, με Priority Line, που υποτίθεται δεν περνάει τελωνείο

Tracking δεν έχει, οπότε αν δε φανεί ρίχνω dispute 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω περιμενω δυο ατμοποιητες απο gearbest παραγγελια απο 15/9. Αλλα δε τους βλεπω να ερχονται αυτη τη στιγμη εχουν κολλησει σαν στατους στο arrived to the destination country με postnl. Παιδια δε νομιζω να παρουμε λεφτα πισω, γιατι τα κατεσχημενα προιοντα δε στελνονται πισω στον αποστολεα οπως πχ κανουν με οσα δε παραλαβονται απο τον παραληπτη. Οτι εχετε παραγγειλει αν κατασχεθει δε γυρναει πισω στο ηλεκτρονικο καταστημα απο το οποιο παραγγειλατε. Μια ειρωνια ειναι οτι απαγορευονται οι διασυνοριακες πωλησεις ηλεκτρονικων τσιγαρων προς Ελλαδα, αλλα επιτρεπεται η πωληση απο Ελλαδα προς εξω. Λες και εχουμε βιομηχανιες με mods και τετοια. Καλη τυχη σε ολους παιδια απο μενα και ενημερωστε το κοσμο να παγωσει τις παραγγελιες για τωρα. Ηθελα να κανω preorder και δυο squonk mods γαμωτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι 100% σιγουρος οτι στα τελωνεια εχει πεσει επισημη γραμμη κατασχεσης προιοντων ΗΤ, και δεν περναει ουτε λεπι...

Εκεινο που δεν εχω ξεκαθαρο ειναι μεχρι που φτανει αυτη η γραμμη, σταματαει στα μοντ - ατμοποιητες η τα εχει παρει ολα παραμαζωμα?

Πχ περιμενω βαμβακι cotton bacon, θα ερθει η να αρχισω το πλεξιμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι 100% σιγουρος οτι στα τελωνεια εχει πεσει επισημη γραμμη κατασχεσης προιοντων ΗΤ, και δεν περναει ουτε λεπι...

Εκεινο που δεν εχω ξεκαθαρο ειναι μεχρι που φτανει αυτη η γραμμη, σταματαει στα μοντ - ατμοποιητες η τα εχει παρει ολα παραμαζωμα?

Πχ περιμενω βαμβακι cotton bacon, θα ερθει η να αρχισω το πλεξιμο?

καπου διαβαζα , ισως και εδω,  οτι σταματανε μεχρι και τα μπουκαλακια τα πλαστικα τα αδεια. Οποτε τα κλαιμε λογικα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω εχω ενα μηνα που εκανα παραγγελεια απο fasttech μεσω sg post, την οποια shipping aboard με προορισμο ελλαδα δινει στις 23/9 και arrival at destination post greece στις 25/9 πραγμα αδυνατο. Τα δε ελτα το εμφανιζουν αποστολη αντικειμενου εξωτερικο.

 

2 μικρα κουτακια με γουρουνο-αντιστασεις, 2 ανταλακτικα τζαμια 10μλ για τον aromamizer plus καθως επισης κιτ με καμιναδες για μετατροπη 5μλ και 20μλ. Μετα την κινα μπορω να τα βρω μονο μεσω αμερικης απ οσο εψαξα. Και το φασττεκ τα εβαλε τελευταια. Αν κατασχεθουν θα παρακαλαω να μην μου πεσει ο steamcrave. Και πανω που ελεγα κανε μια βαρβατη παραγγελεια με drippers και ιστοριες τωρα απ οτι καταλαβα παπαλα. Θα γραψω για οτιδηποτε νεοτερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα στο track checker mobile σε εναν δεν το εβγαζε και το εβγαλε εκει, ειδε κανεις την φωτογραφια στη λεσχη α τ μ ι σ τ ω ν στο φβ;

Επιτρεπονται οι συνδεσμοι με φωτογραφιες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...