Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι σε αναζήτηση νέου ηλεκτρονικού, το παλιό μου το είχα πάρει μόλις 30€ και είναι ένα απλό On - Off Vape stick που δεν ρυθμίζεις τίποτα το οποίο δεν μου αρκεί πια.

 

Θα ήθελα προτάσεις μέχρι 60€ και αν είναι προτιμότερο να πάρω ένα Mod και έναν atomizer ξεχωριστά ή να πάρω ένα έτοιμο Set.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είμαι σε αναζήτηση νέου ηλεκτρονικού, το παλιό μου το είχα πάρει μόλις 30€ και είναι ένα απλό On - Off Vape stick που δεν ρυθμίζεις τίποτα το οποίο δεν μου αρκεί πια.

 

Θα ήθελα προτάσεις μέχρι 60€ και αν είναι προτιμότερο να πάρω ένα Mod και έναν atomizer ξεχωριστά ή να πάρω ένα έτοιμο Set.

Θες κατι ντουμανατο; Τσιγαρισιο; Με ενσωματωμενη μπαταρια ;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες κατι ντουμανατο; Τσιγαρισιο; Με ενσωματωμενη μπαταρια ;

αμαν στα βαθιά με έβαλες. 

 

Όταν λες Ντουμανάτο υποθέτω ότι εννοείς το να βγάζει πολλά ντουμάνια άρα ναι θέλω και μάλιστα είναι από τους βασικούς λόγους που αλλάζω, θέλω να βγάζω ντουμάνια και με το μικρό που έχω δεν μπορώ.

 

Το τσιγαρίσιο δεν το κατάλαβα δυστυχώς και για μπαταρία κερδίζω κάτι αν είναι ενσωματωμένη; Θα ήθελα να μην είναι ώστε να υπάρχει ευκολία αντικατάστασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμαν στα βαθιά με έβαλες.

 

Όταν λες Ντουμανάτο υποθέτω ότι εννοείς το να βγάζει πολλά ντουμάνια άρα ναι θέλω και μάλιστα είναι από τους βασικούς λόγους που αλλάζω, θέλω να βγάζω ντουμάνια και με το μικρό που έχω δεν μπορώ.

 

Το τσιγαρίσιο δεν το κατάλαβα δυστυχώς και για μπαταρία κερδίζω κάτι αν είναι ενσωματωμένη; Θα ήθελα να μην είναι ώστε να υπάρχει ευκολία αντικατάστασης.

Τσιγαρισιος ειναι ο ατμοποιητης οταν εχει σφιχτη τζουρα,δεν νομιζω να κερδιζεις κατι με ενσωματωμενη γιατι ετσι και αλλιως μετα απο καποιες φορτισεις πεφτει η αποδοση τους,παντως θα εχεις σιγουρα μεγαλη καταναλωση υγρου με καποιον ντουμανατο οποτε μπορει να ξεφυγεις απο το budget,στα 60 ευρω περιπου μπορεις να παρεις το istick pico 75w και τον cleito 22mm,με μια μπαταρια θα ειναι κανα 65ρι πες

Αν θες κατι με σφιχτη τζουρα κοιτα αυτο το σετ https://www.skroutz.gr/s/11233943/Aspire-Zelos-50W-Kit.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο είναι αυτό που σου άρεσει εσένα περισσότερο πας σε ενα μαγαζί και δοκιμάζεις , εγώ έχω το σετ της smok και όλα καλά το νου σου στις μπαταρίες samsung 30Q sony vtc6(5) lg αυστηρά μόνο κάτι από αυτές τις τρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελεια σε ευχαριστώ μάλλον θα πάω για το Pico και Cleito ατμοποιητή. Πιστεύεις ότι είναι καλύτερη επιλογή από ένα Smok Al85 σετ;

Θα σε γελασω,εχω το πικο πολυ καιρο και ειναι ολη μερα πανω μου, σιγουρα ειναι καλο το al85 set επειδη παιρνει ατμοποιητες μεγαλυτερης διαμετρου και εχει πανω κατω ιδια ρευματα με το pico για τον ατμοποιητη δεν ξερω

Γενικα να ξερεις οτι θα πρεπει να ριξεις την νικοτινη στα υγρα σου αν πας σε ντουμανατο τελικα και πως θα ξεζουμιζεις τουλαχιστον 2 μπαταριες την μερα αν ατμιζεις πολυ,ειναι πολυ σημαντικο αυτο με τις μπαταριες επειδη αν ειναι ασφαλους χημειας και βραχυκυκλωσουν θα βγουνε τα υγρα της αντι να σκασουν.Οποιαδηποτε αλλη μαρκα δεις ειναι απο παρτιδες που αγορασαν αλλες εταιριες απο αυτες που ειπε ο palasd και εβαλαν δικο τους περιτυλιγμα με αποτελεσμα να μην ξερουμε αν ειναι ενταξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε μια μικρή διόρθωση σίγουρα δεν έχει καλύτερα ρευμάτα το πίκο μια που τα έχω και τα δύο . Επίσης όπως παίζουν σαν σετ είναι αντε γεια πιο πολύ μου άρεσει η κεφαλή που παίζει στα 30 βατ και ναι θα χρειαστει σίγουρα δύο μπαταρίες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε μια μικρή διόρθωση σίγουρα δεν έχει καλύτερα ρευμάτα το πίκο μια που τα έχω και τα δύο . Επίσης όπως παίζουν σαν σετ είναι αντε γεια πιο πολύ μου άρεσει η κεφαλή που παίζει στα 30 βατ και ναι θα χρειαστει σίγουρα δύο μπαταρίες

Εχει θεματα η βαφη ; Στο pico full black που εχω εχουν "σπασει" μικρα κομματια της βαφης πανω στο καπακι και δεν μου εχει πεσει ποτε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελεια σε ευχαριστώ μάλλον θα πάω για το Pico και Cleito ατμοποιητή. Πιστεύεις ότι είναι καλύτερη επιλογή από ένα Smok Al85 σετ; 

ναι

 

 

Pico είναι καλή επιλογή, και αν χρειαστείς και κάτι παραπάνω λειτουργικά σε 2η φάση του βάζεις κάποιο custom firmware

ναι, η σειρά με τα full χρώματα σπάει λίγο, αλλά και πάλι παραμένει πολύ καλή συσκευή, το θέλεις για να δουλεύει καλά, όχι για να παραμένει "ομορφο"

επίσης είναι smok το άλλο, οπότε θα έχεις και αυτό στο κεφάλι σου μιας και έχουν μεγάλη φύρα στα μοντέλα τους

(όχι προσωπικά αλλά όσοι γνωστοί μου έχουν smok ειναι με πρόβλημα, ενώ και στο ευρύτερο περιβάλλον άτμισης δε συνίσταται η smok)

 

παίρνει 1 μπαταρία, οπότε θα βόλευε να έχεις άλλη μία στην άκρη, για αρχή και με μία βέβαια κάνεις δουλειά 

(ανάλογα και πόσο το χρησιμοποιείς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου δουλευεί ακόμα και έχει φύγει λίγο το χρώμα αλλά ναι έχουν αναφερθει προβλήματα αλλίως το smok σαν σετ με το μωρό παίζουν απίστευτα καλά απλά είναι λίγο κωρονά γράμματα αλλά όσο δουλευεί είναι πολύ  καλύτερο από πικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και κατασχεθηκε το ipower80 με τον ναυτιλο 2(κλαψ κλαψ) λεω να παρω το ιδιο σετ απο Ελλαδα. Ειδα οτι βγαινει 65-75 αναλογα το μαγαζι και αν ψωνισω απο διαφορετικα μαγαζια, εχει καποιος να προτεινει κατι αντιστοιχο στα ιδια λεφτα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελεια σε ευχαριστώ μάλλον θα πάω για το Pico και Cleito ατμοποιητή. Πιστεύεις ότι είναι καλύτερη επιλογή από ένα Smok Al85 σετ; 

 

Ο Cleito είναι για πολλά Watts την στιγμή που το Pico βγάζει max 85W.

Οι αντιστάσεις του

0.2Ω (55-70W)

0.4Ω (40-60W)

SS 0.4Ω (55-65W)

θα ξελιγώνουν την μπαταρία του Pico και οποιοδήποτε mod μονής μπαταρίας.

Αφετέρου δε θα δουλεύεις το mod στην περιοχή άνω του μέσου όσον αφορά το Wattage.

 

Κακός συνδυασμός.

 

Προτίμησε κάποιο mod διπλής μπαταρίας (που θα έχει και μεγαλύτερο wattage).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Cleito είναι για πολλά Watts την στιγμή που το Pico βγάζει max 85W.

Οι αντιστάσεις του

0.2Ω (55-70W)

0.4Ω (40-60W)

SS 0.4Ω (55-65W)

θα ξελιγώνουν την μπαταρία του Pico και οποιοδήποτε mod μονής μπαταρίας.

Αφετέρου δε θα δουλεύεις το mod στην περιοχή άνω του μέσου όσον αφορά το Wattage.

 

Κακός συνδυασμός.

 

Προτίμησε κάποιο mod διπλής μπαταρίας (που θα έχει και μεγαλύτερο wattage).

Οταν ειναι διμπαταρο δεν παει ειτε παραλληλα ειτε σε σειρα; Γινεται να εχεις παραπανω αυτονομια και ρευματα; Σοβαρα ρωταω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ειναι διμπαταρο δεν παει ειτε παραλληλα ειτε σε σειρα; Γινεται να εχεις παραπανω αυτονομια και ρευματα; Σοβαρα ρωταω.

 

Τα περισσότερα διμπάταρα είναι σε σειρά.

Ελάχιστα δε (βλ. DNA 75) είναι παράλληλα.

Όντως ένα διμπάταρο εν σειρά έχει μεγαλύτερη αυτονομία.

Αν δε, οι μπαταρίες είναι σε παραλληλία, ακόμα καλύτερα.

 

Ωστόσο είναι και θέμα chipset. πχ το Minikin v2 που έχω στην κατοχή μου, διμπάταρο, έχει καλύτερη αυτονομία από DNA 200/250 (με 3  μπαταρίες) και από DNA 75 (2 μπαταρίες παράλληλα) σε άτμισμα κοντά στα 40W.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...