Προς το περιεχόμενο

Το topic των αντιπροσφορών


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά αυτά τα dealάδικα είναι απίστευτα...

 

Link προσφοράς στα 12 ευρώ από 22 !!!!!

 

Και εδώ από ebay στα 6 ευρώ και με δωρεάν μεταφορικά...

τα dealαδικα ειναι οτι πιο απατεωνιστικο εχω συναντησει ποτε μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα dealαδικα ειναι οτι πιο απατεωνιστικο εχω συναντησει ποτε μου...

 

Βασικά μόνο για ταξίδια αξίζουν αλλά και εκεί πρέπει να το ψάξεις πολύ και να είσαι προσεκτικός προκειμένου να μη την πατήσεις...

Επίσης και για φακούς επαφής μερικές φορές βγάζουν αξιόλογες προσφορές.

Ως εκεί...

Όλα τα υπόλοιπα τα "φουσκώνουν" όσο δεν πάει σε λόγια-διαφήμιση προκειμένου να δημιουργήσουν πλασματικές ανάγκες και να σε βάλουν στο τριπάκι να τρέχεις να προλάβεις τις σούπερ απίστευτες "προσφορές" τους και δυστυχώς είναι πολύς κόσμος που πέφτει στην παγίδα τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μόνο για ταξίδια αξίζουν αλλά και εκεί πρέπει να το ψάξεις πολύ και να είσαι προσεκτικός προκειμένου να μη την πατήσεις...

Επίσης και για φακούς επαφής μερικές φορές βγάζουν αξιόλογες προσφορές.

Ως εκεί...

Όλα τα υπόλοιπα τα "φουσκώνουν" όσο δεν πάει σε λόγια-διαφήμιση προκειμένου να δημιουργήσουν πλασματικές ανάγκες και να σε βάλουν στο τριπάκι να τρέχεις να προλάβεις τις σούπερ απίστευτες "προσφορές" τους και δυστυχώς είναι πολύς κόσμος που πέφτει στην παγίδα τους...

ναι, ειναι ακριβως απο τα telemarketing στην τηλεοραση. Ποτε μα ποτε μου δεν παρηγγειλα το παραμικρο. Αλλα ακομα και για ταξιδι να ηταν, δε νομιζω οτι θα παιρνα ρισκο να μπλεξω με τετοια "καταστηματα"... Ειναι και ο φοβος, ειναι και το οτι δε θελω να τα στηριζω. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς αυτές τις μπάλες; Κάνουν δουλειά;

 

Μακριά φίλε!

Είναι γνωστή καλή παλιά απατεωνιά σε άλλες χώρες. Τώρα ήρθε και σε μας.

Από τη δεκαετία του 90 κυκλοφορούνε και παντού τις πουλάνε μέσω τηλεπωλήσεων στις εκπληκτικές τιμές των 70$, ενώ τις βρίσκεις στην Κίνα με 4$.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι προϊόν high τεχνολογίας αλλά δεν αντέχω να μη το παρουσιάσω:

 

Το είδα πριν σε τηλεπωλήσεις στη τηλεόραση 49 ευρώ "μόνο".

 

Εδώ φθηνότερα "σε καιρούς κρίσης" και καλά εξαντλημένο:

http://www.save4you.gr/syskeyi-kataskeyos-xartiou-kaysoxyla.html

 

Και εδώ όσα θες σε μισή τιμή και free shipping:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000MLS09K/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γειά σας μόλις ανακάλυψα το θέμα τον αντιπροσφορών (ανάλογο είχα δημιουργήσει παλαιότερα όπως και άλλοι και όλα είχαν μεταφερθεί σε άσχετες ενότητες, ενώ τώρα το δημιούργησε moderator)

 

θα 'θελα να πω κάτι για τα dealαδικα:

 

ότι πολλά από κει μέσα είναι πανάκριβα και δεν είναι προσφορές είναι γνωστό

 

απλώς οι ίδιοι δεν έχουν ευθύνη

 

και γω αν τους πάρω και τους πω έχω αυτήν την βλακεία που πουλάω τόσο και την δίνω σε προσφορά θα με δεχθούν χωρίς να κάνουν καμιά έρευνα

 

 

για να καταλάβετε έχω πετύχει ψυκτρα laptop που όχι σαν τιμή ήταν τιμή που έβρικσες σε οποιοδήποτε κατάστημα χωρίς τον χρονικό περιορισμό του κουπονιού αλλά είχε σαν υποτιθέμενη αρχική πιο ακριβή από αυτή του site του καταστήματος

 

δηλαδή το έβρισκες 7€ στο εμπόριο στο site το είχε 9,5€ και σου έλεγε ότι στο δίνει 7,5€ από 15€ (άρα 50% έκπτωση)

 

 

προσωπικά θεωρώ ότι αυτά είναι καλά για υπηρεσίες (τύπου ξενοδοχεία/εστιατόρια κ.τ.λ.) όπου οι επιχειρηματίες έχουν την δυνατότητα να ανταποκριθούν σε μεγάλη έκπτωση (που αντιστοιχεί στην έκπτωση που βλέπει ο πελάτης + το "νταβατζιλίκι" του dealάδικου, το λέω έτσι αντί για προμήθεια γιατί έχω ακούσει μεγάλα ποσοστά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Προσφορά στα goldendeals Link.

Τους έστειλα e-mail λέγοντας τους ότι αυτό δεν είναι προσφορά 45% που λένε αφού το ίδιο ακριβώς προϊόν το βρήκα εδώ Link και εδώ Link και μου απάντησαν το παρακάτω

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας. Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι ο συγκεκριμένος προμηθευτής αρχική τιμή στο προϊόν έχει 44€.

 

Είμαστε πάντα στην διάθεσή σας.

 

και τους απάντησα το παρακάτω

 

Συγνώμη που επιμένω κιόλας, αλλά όταν βάζετε εσείς μια υποτιθέμενη προσφορά δεν βλέπετε τι παίζει στην αγορά?

Αν εγώ π.χ. σαν προμυθευτής, σας πω ότι έχω να σας κάνω μια προσφορά που η αρχική τιμή της είναι 300€ και σας κάνω έκπτωση 50% οπότε η τελική τιμή θα είναι στα 150€ και απο εκεί και πέρα το δικό σας κέρδος, εσείς δεν θα το ψάξετε καθόλου? Ούτε τυπικά στο skroutz.gr?

 

Αυτά έως τώρα και περιμένω απάντηση τους, απλά δεν ξέρω αν είμαι εγώ ο στραβός και όντως το συγκεκριμένο προϊόν είναι προσφορά 45% όπως λένε :unsure:

Αν είναι έτσι συγνώμη κιόλας :confused:

Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν λέω ότι σαν προϊόν δεν είναι καλό και σε καλή τιμή (αν και θα ήθελα να έχει θύρα HDMI) απλά η έκπτωση 45% που λένε μου φαίνεται υπερβολική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.you.gr/b2c_iqshop/catalog/categorieInPath.do?key=0/CC8C83728A4D084697667A5B34FD8F5F/444FF47F1722F64196506F538776B680

 

you.gr εγγυηση προσφορά σε ακριβότερη τιμή απο οτι πουλουσε πριν...

 

 

100 χρονια μπροστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...