Προς το περιεχόμενο

Το topic των αντιπροσφορών


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ να κάνω μια άλλη ερώτηση? Το έχω πει και στο νήμα με τις προτάσεις αλλά εγειώθειν...

Καλώς θεωρήσατε και φτιάξατε τις αντιπροσφορές, δεν είναι όμως αναγκαίο να φτιάξετε μία

υποενότητα ή έστω ένα pinned θέμα με προσφορές από site εξωτερικού??? .

Οι λόγοι είναι κάτι περισσότερο από προφανείς αλλά δυστυχώς δεν έχει γίνει κάτι έως τώρα....

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να κάνουμε διαχωρισμό σε «εσωτερικού» και «εξωτερικού». Αν βρεις μία προσφορά από ξένο e-shop, μπορείς άνετα να τη δημοσιεύσεις στην παρούσα ενότητα. Αρκεί να πληρούνται οι προϋποθέσεις των οδηγιών, δηλαδή η εξής μία:

 

Ο μόνος περιορισμός που τίθεται -για ευνόητους λόγους- είναι να είναι δυνατή η αγορά ή η αποστολή των προϊόντων στην Ελλάδα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να κάνουμε διαχωρισμό σε «εσωτερικού» και «εξωτερικού». Αν βρεις μία προσφορά από ξένο e-shop, μπορείς άνετα να τη δημοσιεύσεις στην παρούσα ενότητα. Αρκεί να πληρούνται οι προϋποθέσεις των οδηγιών, δηλαδή η εξής μία:

 

Ίσως γιατί του εξωτερικού είναι κατά 90% το αγγλικό amazon, επίσης ο όγκος των θεμάτων είναι μεγάλος, η ζήτηση από τους χρήστες είναι μεγάλη, "πνίγονται" οι αγγελίες από τα ελληνικά καταστήματα (ψάξε βρες δηλαδή), και προυποθέτει πιστωτική που δεν διαθέτουν όλοι.

Αν κάποιος ενδιαφέρεται για αγορές από έξω γιατί να μην είναι όλα συγκεντρωμένα, είτε από το amazon, είτε από άλλη σελίδα? Είναι πιο "άνετο" να είναι όλα μαζί αναρτημένα? Και να πρέπει να μαντεύει καθένας αν τελικά αυτό που βλέπει στις προσφορές είναι από κατάστημα ελληνικό και μπορεί να το πάρει με 5 τρόπους ή αν τρώει άκυρο επειδή είναι από εξωτερικό?

Αν θεωρείς ότι αυτός ο διαχωρισμός δεν είναι απαραίτητος, και είναι πιο χρήσιμες οι αντιπροσφορές, πάω πάσο, και συνεχίζω :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μια φυσιολογική τιμή πλασάρεται σαν deal

http://www.groupon.gr/deals/special-deal/laptopasus-k53usx071d-etechnoshopgr-maindeal/2770594

 

Και μάλιστα τόσο το zizanio όσο και το ίδιο το μαγαζί το έχουν ήδη πιο φθηνά

 

Τι άλλο θα δούμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφόρα και καλά

 

 

Τιμή χωρίς προσφορά

 

Δηλαδή τί να πεις ? Μπράβο στο Promopolis ???????

 

 

Λοιπόν μετά την παραπάνω δημοσιευση επικοινώνησε μαζί μου ο υπέθυνος του promopolis με την παρακάτω επιστολή

 

"Αγαπητέ φίλε,

 

Ενημερώθηκα για την αρνητική αναφορά σου στο site μας ,σχετικά με την προσφορά που τρέχει στο winwindeals.

 

Kατ’ αρχάς να σε ευχαριστήσω για την διαφήμιση αφού ένας από τους 25 επισκέπτες που έστειλες με το Link σου, έγινε πελάτης μας.

 

Τώρα σχετικά με το topic που έχετε ανοίξει..

 

Προφανώς κανείς σας δεν έχει ή είχε ποτέ του δική του επιχείρηση και γι’αυτό έχετε ένα ελαφρυντικό για τον τρόπο που σκέπτεστε.

 

Θέλω να σας ενημερώσω για μερικά πράγματα..

 

Κατ’ αρχήν τα site που ανεβάζουν τις προσφορές (groupon,golden deals,winwin κ.τ.λ) παίρνουν προμήθεια από τις πωλήσεις

 

σε ποσοστό 25-40%..

 

Στο δικό μας προϊόν τα χρήματα που θα εισπράξουμε από κάθε cup warmer είναι περίπου € 6,5/τεμ.

 

Αν το συγκρίνεις με την τιμή που βρήκες από το public καταλαβαίνεις ότι τουλάχιστον δεν θα πρέπει να ειρωνεύεσαι το κατάστημά μας.

 

Επίσης πρέπει να καταλάβετε ότι η τιμή αγοράς ενός κωδικού εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.

 

Π.χ ο όγκος της παραγγελίας, η προέλευση ,τα μεταφορικά, ακόμα και η ισοτιμία Ευρώ / Δολαρίου την στιγμή της αγοράς.

 

Το ίδιο προϊόν μας είχε στοιχίσει πριν από 2 μήνες 40 % φτηνότερα λόγο ισοτιμίας αλλά και κόστους μεταφορικών.

 

Επίσης πρέπει να καταλάβετε ότι με την οικονομική δυσκολία που υπάρχει σε όλους μας ,είναι πιθανόν να βρει κανείς

 

ένα προϊόν σε τιμή ακόμα και κάτω του κόστους προκειμένου ο καταστηματάρχης να ξεστοκάρει.

 

Αυτό μπορεί να συμβεί 365 μέρες το χρόνο άσχετα από τις εκπτώσεις. Δεν σημαίνει όμως ότι η πραγματική τιμή του

 

προϊόντος είναι η <<σκοτωμένη>> και όχι η ακριβότερη.

 

Και στο δικό μας site υπάρχουν αρκετά προϊόντα σε τιμές κάτω του κόστους για διάφορους λόγους.

 

Βρίσκω πολύ θεμιτό ( το ίδιο κάνω και εγώ άλλωστε σαν αγοραστής) να ψάχνετε την καλύτερη δυνατή τιμή για τις αγορές σας.

 

Είναι όμως ανούσιο (και παράνομο) να δυσφημίζετε δημόσια ένα κατάστημα επειδή είναι (αν είναι τελικά) πιο ακριβό σε κάποιο

 

προϊόν από κάποιο άλλο.

 

Θα σε παρακαλούσα να δημοσιεύσεις την απάντησή μου στο σχετικό topic και είμαι πρόθυμος να απαντήσω σε κάθε απορία σας.

 

 

 

Με εκτίμηση,

Γιάννης Κάτσικας

 

Αγαπητέ κύριε Κάτσικα,

 

Πρώτα απ' όλα παρακαλώ, εφόσον βγήκε κ ένας νέος πελάτης από αυτό το post.

 

1. Το ότι κανείς μας δεν είχε ποτέ δική του επιχείρηση ή ήδη έχει δεν το ξέρετε και προσωπικά δεν χρειάζομαι ελαφρυντικό για τον τρόπο σκέψης μου.

2. Εάν δεν σας συμφέρουν οι προμήθειες που παίρνουν τα groupon,golden deals,winwin κ.τ.λ να μην συνεργάζεστε μαζί τους.

3. Εάν το βάζατε 6.5 ευρώ και δεν χρησιμοποιούσατε τα site με προμήθειες (που ανεβάζουν την τιμή) πολύ πιθανόν να το αγόραζα καθότι θα ήταν όντως ΠΡΟΣΦΟΡΑ. Δόξα το Θεό η διαφήμιση μπορεί να γίνει με ποικίλους τρόπους και πολύ πιο οικονομικούς

4. Συμφωνώ με τα μεταφορικά τις ισοτιμίες, την οικονομική κρίση, το ξεστοκάρισμα κλπ αλλά είναι άσχετο με το θέμα της προσφοράς. Αν ισχύουν τα προηγούμενα παύει να υφίσταται σαν προσφορά. Το public ήταν ένα απλό παράδειγμα

5. Φαντάζομαι ότι όλοι εδώ στο insomnia είμαστε παράνομοι όταν συγκρίνουμε τιμές καταστημάτων…. Χμμμ

 

 

EDIT: το προιόν είναι αυτό http://www.promopolis.gr/products.php?402819 το οποίο ήταν σαν προσφορά στο mydeals στα 9.90 ευρώ . απο 24.90 ευρώ που έχει στο κατάστημα

 

(http://www.winwindeals.gr/deal/9-90euros-usb-cup-warmer-promopolis/)

 

Με εκτίμηση,

Αντώνης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για προκλητική συμπεριφορά του υπεύθυνου του Promopolis, όχι αστεία. Ας μάθει να δέχεται την κριτική (όσο σκληρή και αν είναι), για να βελτιωθεί και όχι για να επιτίθεται στους υποψήφιους πελάτες του. Κόκκινη κάρτα στο μαγαζί μόνο και μόνο γι' αυτό το λόγο.

 

Το συγκεκριμένο usb cup warmer το έχω κι εγώ, το έδινε σαν προσφορά πριν από 2-3 χρόνια ένα περιοδικό (το Τ3 αν θυμάμαι καλά, στην έκδοση των 6-7 ευρώ, κάπου τόσο κόστιζε το περιοδικό!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη για να καταλαβω....

 

1ον) τα Public το εχουν 8,9Ε (χωρις προσφορα) ενω το Promopolis 24,9 (χωρις προσφορα) και ο υπευθυνος του Promopolis θεωρει ανουσια τη συγκριση και την αναφορα στο καταστημα του?

 

2ον) μπορει να μας εξηγησει, και δεν ειρωνευομαι, γιατι θεωρειται παρανομη η συγκριση και η αναφορα στις τιμες (δεν ειδα πουθενα δυσφημιση....)και δεν θεωρειται παρανομο οταν γινεται διαφημιση.....

 

τελος....atonioz μαλλον θα πρεπει να ζητησεις και εσυ "προμηθεια" απο τις αγορες του πελατη ενος απο τους 25 Που (αν καταλαβα καλα) εστειλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρανομο και δυσφημιστικο και το σκρουτζ που εχει γνωμες πελατων (πολλες φορες με χοντρα κραξιματα) και συγκρισεις ιδιων προιοντων με διαφορες πολλες φορες της ταξης του >+100 ευρω.

Παρανομος και οποιος ψαχνει μεσω σκρουτζ και bestprice.

E ρε που καταντησαμε....

Νοοτροπια νεοελληνα !!!!

 

Υπαρχει ενας αγραφος κανονας: Οπως κοιταζει την τσεπη του ο μαγαζατορας ετσι και ο καταναλωτης κοιταζει την δικη του.

Αλλα η ουσιαστικη διαφορα εγκειται στο οτι ο καταναλωτης δεν ειναι προστατευμενος απο τις "προσφορες" που πολλες φορες πλασαρονται και πολλοι τις αγοραζουν (αλλη ιστορια αυτο) μονο και μονο επειδη γραφει προσφορα το προιον!!! δυστυχως δεν το κανει ο καθενας να το ψαξει λιγο παραπανω

 

Μιλάμε για προκλητική συμπεριφορά του υπεύθυνου του Promopolis, όχι αστεία.

Κόκκινη κάρτα στο μαγαζί μόνο και μόνο γι' αυτό το λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω και εγώ μία ερώτηση :

Όταν κάποιος μου πουλάει κάτι από 25 ευρώ στα 10 και καλά σαν "προσφορά" και το ίδιο πράγμα κυκλοφορεί στην αγορά στα 8 ευρώ είμαι παράνομος αν τον κρίνω ως ακριβό??? Από πότε??? Ή μήπως έχουμε ακόμα Παπαδόπουλο???

 

Υ.Γ. Αλλά βέβαια και είμαι παράνομος γιατί κάποια τετοια περιστατικά θα έπρεπε όχι να τα συζητάμε αλλά να τα καταγγέλουμε στον αρμόδιο φορέα γιατί έχουν ως μοναδικό στόχο την παραπλάνηση του καταναλωτή με εικονικές προσφορές...

Τα λέω καλά κ.MyDeal και κ.Promopolis???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους σας.

Θα καταλάβατε από το username μου ποιος είμαι και ο λόγος που μπήκα στην παρέα σας είναι η άμεση επικοινωνία μαζί σας,χωρίς να αγγαρεύω τον φίλο Αντώνη που ξεκίνησε την αναφορά στην συγκεκριμένη προσφορά.

θα μου επιτρέψετε να απαντήσω σε έναν έναν ξεχωριστά ελπίζοντας να μην σας κουράσω.

 

Μιλάμε για προκλητική συμπεριφορά του υπεύθυνου του Promopolis, όχι αστεία. Ας μάθει να δέχεται την κριτική (όσο σκληρή και αν είναι), για να βελτιωθεί και όχι για να επιτίθεται στους υποψήφιους πελάτες του. Κόκκινη κάρτα στο μαγαζί μόνο και μόνο γι' αυτό το λόγο.

 

Το συγκεκριμένο usb cup warmer το έχω κι εγώ, το έδινε σαν προσφορά πριν από 2-3 χρόνια ένα περιοδικό (το Τ3 αν θυμάμαι καλά, στην έκδοση των 6-7 ευρώ, κάπου τόσο κόστιζε το περιοδικό!)

 

Σου φαίνεται προκλητικό να κάνεις διάλογο?

Η κριτική είναι ευπρόσδεκτη αλλά θα πρέπει και ο κριτής να μάθει να κρίνεται..

όταν κρίνετε (καλοπροαίρετα)ένα κατάστημα ,πρέπει να το κρίνετε συνολικά,για τις τιμές γενικά των προϊόντων του και όχι μόνο ενός,καθώς επίσης και για άλλα χαρακτηριστικά του όπως την εξυπηρέτηση,τα κόστη και τους τρόπους αποστολής κ.τ.λ

Μετά μπορείς να του βγάλεις και κίτρινη και κόκκινη κάρτα.

Άν το συγκεκριμένο προϊόν το έδινε πριν 3 χρόνια κάποιο περιοδικό δωρεάν,θεωρείς ότι η τιμή του πρέπει να είναι ο ?

 

εχετε δει οτι το σχολιο στο προιον το εχει γραψει ο ... john katsikas!

 

έχεις δίκιο..εγώ έκανα δοκιμαστικά την αξιολόγηση..βλέπεις είναι νέα υπηρεσία του site μας για να μπορεί ο αγοραστής ενός προϊόντος να το αξιολογήσει δημόσια και αν κρίνει να το <<κράξει>> ή να πει δημόσια τις εντυπώσεις του.

 

Δηλαδη για να καταλαβω....

 

1ον) τα Public το εχουν 8,9Ε (χωρις προσφορα) ενω το Promopolis 24,9 (χωρις προσφορα) και ο υπευθυνος του Promopolis θεωρει ανουσια τη συγκριση και την αναφορα στο καταστημα του?

 

Τα public,το Πλαίσιο και τα υπόλοιπα μεγάλα καταστήματα έχουν πολύ μεγαλύτερη αγοραστική δύναμη από εμάς.Το θέμα είναι ότι ακόμα και έτσι η τελική μας τιμή στα 9,90 δεν απέχει πολύ

ακόμα και αν πουλάμε το συγκεκριμένο προϊόν κάτω του κόστους για να την πετύχουμε.

 

2ον) μπορει να μας εξηγησει, και δεν ειρωνευομαι, γιατι θεωρειται παρανομη η συγκριση και η αναφορα στις τιμες (δεν ειδα πουθενα δυσφημιση....)και δεν θεωρειται παρανομο οταν γινεται διαφημιση.....

 

Θα το γράψω για πολλοστή φορά..η σύγκριση των τιμών είναι θεμιτό και ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ..

Το δημόσιο κράξιμο ενός καταστήματος επειδή έχει ένα προϊόν ακριβότερα από άλλα είναι δυσφημιστικό.

Σήμερα έχουν μπει από το insomnia στο promopolis 63 άτομα και τα 61 είδαν μόνο την σελίδα του συγκεκριμένου κωδικού.Έκριναν δηλαδή ένα ολόκληρο κατάστημα από την τιμή ενός προϊόντος.

 

 

τελος....atonioz μαλλον θα πρεπει να ζητησεις και εσυ "προμηθεια" απο τις αγορες του πελατη ενος απο τους 25 Που (αν καταλαβα καλα) εστειλες...

 

ναι..λογικά χρωστάω στον Αντώνη.. ^_^

 

Παρανομο και δυσφημιστικο και το σκρουτζ που εχει γνωμες πελατων (πολλες φορες με χοντρα κραξιματα) και συγκρισεις ιδιων προιοντων με διαφορες πολλες φορες της ταξης του >+100 ευρω.

Παρανομος και οποιος ψαχνει μεσω σκρουτζ και bestprice.

E ρε που καταντησαμε....

Νοοτροπια νεοελληνα !!!!

 

Άλλο η γνώμη ενός πελάτη για κάποιο προϊόν που αγόρασε και δεν έμεινε ικανοποιημένος (υπηρεσία που την προσφέρουμε και εμείς) και άλλο να κράζεις επειδή κάποιος είναι πιο ακριβός..

Η δύναμη όλων μας σαν αγοραστές είναι η δυνατότητα επιλογής.

Γιαυτό και τα εργαλεία όπως το skroutz και bestprice είναι απαραίτητα για κάποιον που μοναδικό του κριτήριο είναι η τιμή.

Σε ευχαριστώ για τον χαρακτηρισμό..και νέος είμαι και Έλληνας.

 

Υπαρχει ενας αγραφος κανονας: Οπως κοιταζει την τσεπη του ο μαγαζατορας ετσι και ο καταναλωτης κοιταζει την δικη του.

Αλλα η ουσιαστικη διαφορα εγκειται στο οτι ο καταναλωτης δεν ειναι προστατευμενος απο τις "προσφορες" που πολλες φορες πλασαρονται και πολλοι τις αγοραζουν (αλλη ιστορια αυτο) μονο και μονο επειδη γραφει προσφορα το προιον!!! δυστυχως δεν το κανει ο καθενας να το ψαξει λιγο παραπανω

 

συμφωνούμε απόλυτα

 

Να κάνω και εγώ μία ερώτηση :

Όταν κάποιος μου πουλάει κάτι από 25 ευρώ στα 10 και καλά σαν "προσφορά" και το ίδιο πράγμα κυκλοφορεί στην αγορά στα 8 ευρώ είμαι παράνομος αν τον κρίνω ως ακριβό??? Από πότε??? Ή μήπως έχουμε ακόμα Παπαδόπουλο???

 

Το κατάστημα γιατί είναι απατεώνας νεοέλληνας που θέλει να σε κοροϊδέψει επειδή κάποιο προϊόν το κοστολογεί 25 ευρώ? Δεν έχουμε ελεύθερη αγορά?

Ή μήπως έχουμε ακόμα Παπαδόπουλο?

Και ποιος σου απαγόρευσε να το κρίνεις ακριβό και να το αγοράσεις από αλλού?

Το λεπτό σημείο είναι ότι εσύ το θεωρείς και ''καλά προσφορά'' ,δηλαδή απάτη όταν από την αρχική του κοστολόγηση έχει πέσει κάτω από το κόστος για να είναι κοντά στις τιμές τις αγοράς

 

Υ.Γ. Αλλά βέβαια και είμαι παράνομος γιατί κάποια τετοια περιστατικά θα έπρεπε όχι να τα συζητάμε αλλά να τα καταγγέλουμε στον αρμόδιο φορέα γιατί έχουν ως μοναδικό στόχο την παραπλάνηση του καταναλωτή με εικονικές προσφορές...

Τα λέω καλά κ.MyDeal και κ.Promopolis???

 

Θα καταγγείλεις στον αρμόδιο φορέα ένα κατάστημα επειδή κοστολόγησε ένα προϊόν του σε τιμή ακριβότερη από τον ανταγωνισμό?

Τελικά μήπως όντως έχουμε ακόμα Παπαδόπουλο???

Τα λέω καλά κύριε ανώνυμε? :)

 

Σας ευχαριστώ που μπήκατε στον κόπο να διαβάσετε τις απαντήσεις μου..θα είμαι στην παρέα σας για να με κράζετε πιο άμεσα αν θέλετε :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα καταγγείλεις στον αρμόδιο φορέα ένα κατάστημα επειδή κοστολόγησε ένα προϊόν του σε τιμή ακριβότερη από τον ανταγωνισμό?

Τελικά μήπως όντως έχουμε ακόμα Παπαδόπουλο???

Τα λέω καλά κύριε ανώνυμε? :)

 

 

Όχι, θα καταγγείλω δύο καταστήματα, τα οποία ήρθαν σε συνεργασία και παρουσιάζουν ένα προιόν ως προσφορά από την στιγμή που δεν είναι, με απώτερο σκοπό να ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΟΥΝ.

Δικαίωμα σας είναι να πουλάτε όσο θέλετε αλλά όχι να λέτε και παράνομο όποιον σας κρίνει περί εικονικών προσφορών, ΑΥΤΟ ειναι Παπαδόπουλος.

Επομένως καλύτερα να μην κρίνετε αλλά να βελτιώσετε κάποια πράγματα στο κατάστημά σας γιατί ο κόσμος έχει αρχίσει πλέον να βλέπει και να στρέφεται προς τα έξω και μιλάω γενικότερα για τα ελληνικά καταστήματα...

Αυτά κύριε "επώνυμε" Promopolis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones.htm?IsOnSale=1

 

προσοχή στις νέες "εκπτώσεις" του Πλαισίου στα κινητά, αρκετά είναι και πάλι ακριβότερα σε σχέση με άλλα καταστήματα στο skroutz...

 

που μπορεί να είναι και παραεισαγωγές οι "ανταγωνιστικές" τιμές από το κάθε μαγαζάκι θες να πεις... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, θα καταγγείλω δύο καταστήματα, τα οποία ήρθαν σε συνεργασία και παρουσιάζουν ένα προιόν ως προσφορά από την στιγμή που δεν είναι, με απώτερο σκοπό να ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΟΥΝ.

Δικαίωμα σας είναι να πουλάτε όσο θέλετε αλλά όχι να λέτε και παράνομο όποιον σας κρίνει περί εικονικών προσφορών, ΑΥΤΟ ειναι Παπαδόπουλος.

Επομένως καλύτερα να μην κρίνετε αλλά να βελτιώσετε κάποια πράγματα στο κατάστημά σας γιατί ο κόσμος έχει αρχίσει πλέον να βλέπει και να στρέφεται προς τα έξω και μιλάω γενικότερα για τα ελληνικά καταστήματα...

Αυτά κύριε "επώνυμε" Promopolis.

 

Αυτό ακριβώς που γράφεις είναι αυτό που με πείραξε και το θεωρώ δυσφήμηση και είναι παράνομο.

Όταν ένα προϊόν πωλείται κάτω από την αρχική του τιμή αυτό λέγεται προσφορά.

Δεν σημαίνει ότι η συγκεκριμένη τιμή είναι η φτηνότερη της αγοράς ούτε διαφημίζεται ως τέτοια.Και φυσικά δεν είναι παραπλάνηση, μπορείς να την χαρακτηρίσεις κακή προσφορά,ακριβή τιμή αλλά όχι παραπλάνηση.

θα ήταν χαρά μου να μου πεις τι ακριβώς προτείνεις να βελτιώσω στο κατάστημά μου...φαντάζομαι θα το τσεκάρισες και δεν θα έμεινες μόνο στην σελίδα του cup warmer όπως έκαναν οι υπόλοιποι..

Το όνομά μου είναι Γιάννης..

 

USB cup warmer

 

4$ δωρέαν μεταφορικά

 

 

αυτά .... :)

 

Ναί..φαντάζομαι χωρίς τελωνείο,φ.π.α, 30% εφορία και άλλα πολλά που πληρώνουν τα καταστήματα ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...