Προς το περιεχόμενο

Το topic των αντιπροσφορών


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

ΞΑΝΑ αυξησεις απο την wind στην καρτοκινητη της. Μετα τα μισα της ανακοινωσης, οσοι εχουν ορεξη για διαβασμα, θα μαθουν για τις αυξησεις και καταργησεις πακετων που κανει απο 11-2-2019!

Οπως εχουμε ξαναπει, εχω χασει το μετρημα των αυξησεων που εχουν κανει.

Εκτος απο αυξησεις εχει και καταργηση των καλυτερων πακετων για μικρες καταναλωσεις, πχ τα 200λεπτα και 200ΜΒ για 30 ημερες και το 300’ προς όλους, 200’ προς WIND/Q και 100ΜΒ  για 30 ημερες απο 7 ευρω (ειχαν 5 ευρω τα 200 λεπτα παλιοτερα βεβαια) σταματουν να υπαρχουν, και το φτηνοτερο απο ο,τι βλεπω πακετο παει στα 8.5 για 28 μερες. Καταργει 7 πακετα.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ WIND & Q

11/01/2019

https://www.wind.gr/gr/anakoinosi/1526313223894/

Αλλο ενα πολυ σημαντικο ειναι οτι η αξια ανανεωσης δεν θα ξεκινα απο τα 5 ευρω οπως ηταν, αλλα απο τα 10 ευρω (καθε 2 μηνες). Κατι που σημαινει οτι αν θελετε πχ ενα κινητο για καποιον ανθρωπο για να σας παρει τηλεφωνο σε μια ωρα αναγκης, εχετε πλεον εμμεσο παγιο πανω απο 60 ευρω τον χρονο για το "τιποτα"! 

Παιδια πρεπει να βρουμε εναλλακτικες οσοι δεν ειμαστε "αρρωστοι" με τα κινητα. Ή να βρουμε συνδεση-καρτοκινητο παροχου του εξωτερικου ή να τα εχουμε μονο με wifi να δουλευουν - οπου πιανουν, χωρις καρτα σιμ. Οποιος γνωριζει κατι για το πρωτο, ας μου στειλει ενα pm παρακαλω.

 

  • Like 11
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 14/1/2019 στις 12:36 ΜΜ, matrixxx είπε

ΞΑΝΑ αυξησεις απο την wind στην καρτοκινητη της. Μετα τα μισα της ανακοινωσης, οσοι εχουν ορεξη για διαβασμα, θα μαθουν για τις αυξησεις και καταργησεις πακετων που κανει απο 11-2-2019!

Οπως εχουμε ξαναπει, εχω χασει το μετρημα των αυξησεων που εχουν κανει.

Εκτος απο αυξησεις εχει και καταργηση των καλυτερων πακετων για μικρες καταναλωσεις, πχ τα 200λεπτα και 200ΜΒ για 30 ημερες και το 300’ προς όλους, 200’ προς WIND/Q και 100ΜΒ  για 30 ημερες απο 7 ευρω (ειχαν 5 ευρω τα 200 λεπτα παλιοτερα βεβαια) σταματουν να υπαρχουν, και το φτηνοτερο απο ο,τι βλεπω πακετο παει στα 8.5 για 28 μερες. Καταργει 7 πακετα.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ WIND & Q

11/01/2019

https://www.wind.gr/gr/anakoinosi/1526313223894/

Αλλο ενα πολυ σημαντικο ειναι οτι η αξια ανανεωσης δεν θα ξεκινα απο τα 5 ευρω οπως ηταν, αλλα απο τα 10 ευρω (καθε 2 μηνες). Κατι που σημαινει οτι αν θελετε πχ ενα κινητο για καποιον ανθρωπο για να σας παρει τηλεφωνο σε μια ωρα αναγκης, εχετε πλεον εμμεσο παγιο πανω απο 60 ευρω τον χρονο για το "τιποτα"! 

Παιδια πρεπει να βρουμε εναλλακτικες οσοι δεν ειμαστε "αρρωστοι" με τα κινητα. Ή να βρουμε συνδεση-καρτοκινητο παροχου του εξωτερικου ή να τα εχουμε μονο με wifi να δουλευουν - οπου πιανουν, χωρις καρτα σιμ. Οποιος γνωριζει κατι για το πρωτο, ας μου στειλει ενα pm παρακαλω.

Μας βλέπω για αλλού, cu η what's up νομίζω αξίζουν περισσότερα πλέον 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/1/2019 στις 12:36 ΜΜ, matrixxx είπε

Αλλο ενα πολυ σημαντικο ειναι οτι η αξια ανανεωσης δεν θα ξεκινα απο τα 5 ευρω οπως ηταν, αλλα απο τα 10 ευρω (καθε 2 μηνες). Κατι που σημαινει οτι αν θελετε πχ ενα κινητο για καποιον ανθρωπο για να σας παρει τηλεφωνο σε μια ωρα αναγκης, εχετε πλεον εμμεσο παγιο πανω απο 60 ευρω τον χρονο για το "τιποτα"!

 

1 ώρα πριν, ZaxasK είπε

cu η what's up νομίζω αξίζουν περισσότερα πλέον 

@ZaxasK Αυτό που λέει ο @matrixxx το εφαρμόζει ήδη η What's up. Η CU έχει 5€ ελάχιστη ανανέωση (δε ξέρω αν διαρκεί 2 ή 3 μήνες). Θα ακολουθήσει σίγουρα και αυτή αφού λειτουργούν σαν καρτέλ οι 3 τους.

Επεξ/σία από Diinekis21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, μην τρέξετε να πάτε στη Vodafone.

Και η Vodafone έχει ήδη ανακοινώσει αντίστοιχες αλλαγές. Καταργεί πακέτα των 7€, η ελάχιστη ανανέωση θα πάει στα 10€ όταν γίνεται μέσα από το app η το site τους
(αλλιώς 12€ από τα άλλα "κανάλια" - μάλλον καταστήματα και περίπτερα) και άλλα...
 

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Diinekis21 είπε

@ZaxasK Αυτό που λέει ο @matrixxx το εφαρμόζει ήδη η What's up. Η CU έχει 5€ ελάχιστη ανανέωση (δε ξέρω αν διαρκεί 2 ή 3 μήνες). Θα ακολουθήσει σίγουρα και αυτή αφού λειτουργούν σαν καρτέλ οι 3 τους.

Σίγουρα προς τα εκεί θα πάει απλά νομίζω ότι έχει πιο καλά προγράμματα με χρόνο ομιλίας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι συμφέρει τον καθένα.. Στην κινητή ειδικά το καρτέλ καλά πάει! Σύντομα και στη σταθερή.. 

Πλέον πάντως στο κινητό δε συμφέρει κάποιος να συντηρεί και δεύτερο νούμερο όπως κάναμε στο παρελθόν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators
Στις 14/1/2019 στις 12:36 ΜΜ, matrixxx είπε

ΞΑΝΑ αυξησεις απο την wind στην καρτοκινητη της. Μετα τα μισα της ανακοινωσης, οσοι εχουν ορεξη για διαβασμα, θα μαθουν για τις αυξησεις και καταργησεις πακετων που κανει απο 11-2-2019!

...

Αλλο ενα πολυ σημαντικο ειναι οτι η αξια ανανεωσης δεν θα ξεκινα απο τα 5 ευρω οπως ηταν, αλλα απο τα 10 ευρω (καθε 2 μηνες). Κατι που σημαινει οτι αν θελετε πχ ενα κινητο για καποιον ανθρωπο για να σας παρει τηλεφωνο σε μια ωρα αναγκης, εχετε πλεον εμμεσο παγιο πανω απο 60 ευρω τον χρονο για το "τιποτα"! 

Θυμιζω οτι μεχρι σημερα η ανανεωση ειναι 5 ευρω. Εκανα ηδη στο βασικο μου που θα εληγε μεσα στη βδομαδα και τωρα θα χαρισω τα πανω απο 100 ευρω που εχουν μαζευτει σε ενα που καθεται και επισης θα ηθελε ανανεωση, σε καποια φιλανθρωπικη.

 

Δωστε την βοηθεια σας, πού αλλου μπορουμε εκτος απο το χαμογελο του παιδιου που ηδη γνωριζω. (κληση ή sms στο 19810, με χρεωση 2.48€ ανα κληση/sms).

Ο,τι γνωριζει ο καθενας ας το αναφερει.

Επιτελους μια πολυ θετικη ενεργεια στο τοπικ των αντιπροσφορων που ειναι "αρνητικο" εκ φυσεως. :)

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι στέλνοντας ή καλώντας στα πενταψηφια, ένα μεγάλο ποσοστό των χρημάτων πηγαίνει στους παρόχους και ένα μικρο στον τελικό αποδέκτη

(Πχ απ' τα 2.48€ τα 2€ πάνε στην wind και τα 0.48€ στο χαμόγελο του παιδιού - δε γνωρίζω ακριβώς τον διαχωρισμό, τυχαία έβαλα τα ποσά)

 

Αν ισχύει αυτό που λεω, κερδισμένοι βγαίνουν και πάλι οι πάροχοι.

 

Αν όχι, ας μας ενημερώσει όποιος ξέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, matrixxx είπε

Θυμιζω οτι μεχρι σημερα η ανανεωση ειναι 5 ευρω. Εκανα ηδη στο βασικο μου που θα εληγε μεσα στη βδομαδα και τωρα θα χαρισω τα πανω απο 100 ευρω που εχουν μαζευτει σε ενα που καθεται και επισης θα ηθελε ανανεωση, σε καποια φιλανθρωπικη.

Δωστε την βοηθεια σας, πού αλλου μπορουμε εκτος απο το χαμογελο του παιδιου που ηδη γνωριζω. (κληση ή sms στο 19810, με χρεωση 2.48€ ανα κληση/sms).

Ο,τι γνωριζει ο καθενας ας το αναφερει.

Επιτελους μια πολυ θετικη ενεργεια στο τοπικ των αντιπροσφορων που ειναι "αρνητικο" εκ φυσεως. :)

Πολύ καλή ιδέα, τι χαζός που είμαι τόσο καιρό ούτε που το σκέφτηκα και μου τα έτρωγε -λίγα μεν, αλλά γιατί- η wind...

Επεξ/σία από Havik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 10/2/2019 στις 10:40 ΠΜ, d_gkal είπε

Έχω την εντύπωση ότι στέλνοντας ή καλώντας στα πενταψηφια, ένα μεγάλο ποσοστό των χρημάτων πηγαίνει στους παρόχους και ένα μικρο στον τελικό αποδέκτη

(Πχ απ' τα 2.48€ τα 2€ πάνε στην wind και τα 0.48€ στο χαμόγελο του παιδιού - δε γνωρίζω ακριβώς τον διαχωρισμό, τυχαία έβαλα τα ποσά)

Αν ισχύει αυτό που λεω, κερδισμένοι βγαίνουν και πάλι οι πάροχοι.

Αν όχι, ας μας ενημερώσει όποιος ξέρει.

Πολυ ραδιο αρβυλα μου κανει αυτο που λες. Δεν ειναι δυνατον για μηνυμα δωρεας σε φιλανθρωπικη οργανωση να παρακρατα η καθε εταιρια πανω απο την χρεωση που εχει για ενα sms, κατι λεπτα δηλαδη. "Κανονικα" για τον σκοπο που ειναι επρεπε να μην χρεωνει το παραμικρο. Να δινει ολο το ποσο ακεραιο στην φιλανθρωπικη. Αλλα επειδη μπορει να μην νοιαζεται καθολου γι αυτα, πες να κρατα 12-25 λεπτα στο καθενα αναλογως την χρεωση που εχει στον καταλογο της. Δεν μπορεσα να βρω καπου καποια σχετικη με αυτο που ειπες πληροφορια. Ευχομαι να μην ισχυει παντως. Όπως και να εχει, απο το να τα παρει ολα η wind το κανω και ας παει σε αυτην ενα μικροτερο ή πολυ μικροτερο ποσο απο το συνολο.

 

Ασχετο με τον dgkal σχολιο:

Μου κανει αρνητικη εντυπωση που κανεις δεν εδωσε 2 λεπτα να γραψει σε αυτο που ζητησα και να δωσει και αλλες εναλλακτικες.  Στο να παιρνουμε ειμαστε καλοι, προθυμοτατοι, γελαστοι και συνεπεις. Στο να δινουμε δεν θα επρεπε; Προσφορες λεγεται η ενοτητα, ισως και αυτο να το εξηγει βεβαια. Τι να πω. Κριμα.

Βρηκα 1-2 ακομα, και στελνω τωρα το υπολοιπο μου. 

Καλο βραδυ σε ολους.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, matrixxx είπε

Μου κανει αρνητικη εντυπωση που κανεις δεν εδωσε 2 λεπτα να γραψει σε αυτο που ζητησα και να δωσει και αλλες εναλλακτικες.

Είμαστε και μεις ρε matrix που σπάνια μπαίνουμε στο spam-o-thread, με φώτισε ο Αη Λάινερ και διάβασα τι έγραψες..
Ούτε μένα μου 'χε κόψει ποτέ να το κάνω αυτό, ή μετέφερα ή χάνονταν (μιλάμε για νούμερα γονέων κλπ σε ψιλοαχρηστία). Τώρα θα στέλνω στο Χαμόγελο ότι μαζεύεται.

Κάνε ένα καινούργιο ποστ στις προσφορές να το δουν και οι subscribers, για καλό είναι, δε θα σου πεί κανείς για σπαμ.

ps: Δε ξέρω να προτείνω κάτι άλλο, πάντα στο Χαμόγελο στέλνω που το εμπιστεύομαι.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/2/2019 στις 10:40 ΠΜ, d_gkal είπε

Έχω την εντύπωση ότι στέλνοντας ή καλώντας στα πενταψηφια, ένα μεγάλο ποσοστό των χρημάτων πηγαίνει στους παρόχους και ένα μικρο στον τελικό αποδέκτη

(Πχ απ' τα 2.48€ τα 2€ πάνε στην wind και τα 0.48€ στο χαμόγελο του παιδιού - δε γνωρίζω ακριβώς τον διαχωρισμό, τυχαία έβαλα τα ποσά)

Αν ισχύει αυτό που λεω, κερδισμένοι βγαίνουν και πάλι οι πάροχοι.

Αν όχι, ας μας ενημερώσει όποιος ξέρει.

Από τα 2,48€ τα 0,48€ είναι ΦΠΑ και πηγαίνουν στην ΑΑΔΕ.

Η συνήθης πρακτική είναι το δίευρο που απομένει να μοιράζεται εξ ημισείας σε πάροχο και σκοπό. Ήτοι από ένα ευρώ έκαστος. Καλά είναι από το ολότελα, αλλά πάντα μου κάθεται στο λαιμό ότι δίνω 2,5 και - χάψε λύκος, χάψε αρκούδα - στο σκοπό πηγαίνει το 1.

Για την κίνηση του moderάτορα δεν έχω λόγια πάντως, αξιέπαινη αν μή τί άλλο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...