Προς το περιεχόμενο

Οι αμερικάνοι έκλεισαν το Megaupload.com


stefa_1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνωμη αλλα δεν καταλαβαινω τον εντελως ακυρο συνειρμο περι επταετιας. Ημουν μωρο τοτε. Μηπως ημουν χουντικος και δεν το ηξερα? Ψυχαναλυτης μου χρειαζεται τελικα!

Ναι ειμαι κι εγω παρανομος οπως και η πειρατεια λοιπον. Αρα πρεπει να υποστω τις ευλογες συνεπειες. Αν θες να σου δωσω τα στοιχεια μου και ολο το παρανομο υλικο που εχω κατεβασει απο το megaupload για τα περαιτερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 455
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οποταν μη παραπονιεστε για τα 10ευρο που θα κανει ο καφες στην καφετερια,να τον κανεις σπιτι σου με 0.50c και παει λεγοντα η ολη ιστορια!

Γι'αυτο σε ρωτω,εγω που πληρωνω παγιο 60+ευρο για 8mbps,τι αλλη εναλλακτικη εχω?Τα 40ευρο για 2mbps ή να μην εχω καθολου ιντερνετ?

 

Γιατι τι ακριβως κανεις οταν ο καφες ειναι ακριβος; Του τον "αντιγραφεις" και πινεις τον αντιγραμμενο, η κανεις συλλαλητηρια και καταληψη στην καφετερια; Μηπως απλα δεν πας στην καφετερια (κανοντας εμμεσα και μποϋκοταζ; )

 

Εσυ λοιπον που πληρωνεις τοσα λεφτα, αλλαζεις παροχο οπως καναν ολοι και πλεον καθε χρονο ειμαστε και σε διαφορετικο, αναλογα ποιος δινει την καλυτερη προσφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη αλλα δεν καταλαβαινω τον εντελως ακυρο συνειρμο περι χουντας. Ημουν μωρο τοτε. Μηπως ημουν χουντικος και δεν το ηξερα? Ψυχαναλυτης μου χρειαζεται τελικα!

Ναι ειμαι κι εγω παρανομος οπως και η πειρατεια λοιπον. Αρα πρεπει να υποστω τις ευλογες συνεπειες. Αν θες να σου δωσω τα στοιχεια μου και ολο το παρανομο υλικο που εχω κατεβασει απο το megauload για τα περαιτερω.

 

Αμα δεν θες να καταλαβεις, προβλημα σου. Ξεκαθαρα το ειπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να σου δωσω τα στοιχεια μου και ολο το παρανομο υλικο που εχω κατεβασει απο το megaupload για τα περαιτερω.

 

Δεν χρειαζεται να δωσεις τιποτα. Οι isps εχουν στα logs τους τι εχεις κατεβασει ηδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι δεν εχω δικαιωμα να εχω προσβαση στο ιντερνετ ως απορος σωστα?

Αν το παρουμε απο την αναποδη λοιπον δικαιωνεται ο προτερος ισχυρισμος πως το μεγαλο ψαρι τρωει το μικρο.

Με λιγα λογια η μας τα ακουμπας η εξω απο δω.

Αυτο ειναι το ρεζουμε στο topic περι megaupload.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι τι ακριβως κανεις οταν ο καφες ειναι ακριβος; Του τον "αντιγραφεις" και πινεις τον αντιγραμμενο, η κανεις συλλαλητηρια και καταληψη στην καφετερια; Μηπως απλα δεν πας στην καφετερια (κανοντας εμμεσα και μποϋκοταζ; )

 

Εσυ λοιπον που πληρωνεις τοσα λεφτα, αλλαζεις παροχο οπως καναν ολοι και πλεον καθε χρονο ειμαστε και σε διαφορετικο, αναλογα ποιος δινει την καλυτερη προσφορα.

Για να γίνει ένα μποϋκοτάζ πρέπει να ακολουθήσου τουλάχιστον η συντριπτική πλειοψηφία! Εσύ πιστεύεις ότι ο ελληνας είναι ο λαος που μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο?Αν ναι δως μου ενα παράδειγμα!

Άλλαξα 3,προς το παρών. Τώρα περιμένω μήπως ανοίξει ακόμη κανένας με χαμηλότερες τιμές! :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασ'τους να λενε!Εισαι ημιθεος ενας τιτανας!Ευγε!!! :P ;)

 

Θεωρητικα παντα, θα μπορουσε να "κλεβει" internet απο εσενα.

Ερχεσαι λοιπον εδω και παραπονιεσαι οτι πληρωνεις ενα αγαθο τα μαλλια της κεφαλης σου, και λες μπραβο σε αυτον που βρηκε εσενα που το πληρωνεις και σε "εκμεταλλευται"...

 

Μου φαινεται λιγο αστειο. :rolleyes:

 

Οτι δεν εχω δικαιωμα να εχω προσβαση στο ιντερνετ ως απορος σωστα?

Αν το παρουμε απο την αναποδη λοιπον δικαιωνεται ο προτερος ισχυρισμος πως το μεγαλο ψαρι τρωει το μικρο.

Με λιγα λογια η μας τα ακουμπας η εξω απο δω.

Αυτο ειναι το ρεζουμε στο topic περι megaupload.

 

Θα ηθελες να κανεις μια παραθεση το post που σε οδηγησε σε αυτο το συμπερασμα, γιατι εγω δεν το βρισκω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι δεν εχω δικαιωμα να εχω προσβαση στο ιντερνετ ως απορος σωστα?Αν το παρουμε απο την αναποδη λοιπον δικαιωνεται ο προτερος ισχυρισμος πως το μεγαλο ψαρι τρωει το μικρο. Με λιγα λογια η μας τα ακουμπας η εξω απο δω. Αυτο ειναι το ρεζουμε στο topic περι megaupload.

 

Ως απορος πρεπει να σε νοιαζει περισσοτερο αν θα βρεις να φας και να κοιμηθεις, παρα αν θα εχεις προσβαση στο ιντερνετ. Δε βλεπω τη λογικη με την οποια απαιτεις να σου δινει καποιος τζαμπα ιντερνετ επειδη εισαι απορος.

 

Για να γινει ενα μποικοταζ πρεπει να ακολουθησου τουλαχιστων η συντριπτικη πλειοψηφια!Εσυ πιστευεις οτι ο ελληνας ειναι ο λαος που μπορει να κανει κατι τετοιο?Αν ναι δως μου ενα παραδειγμα!Αλλαξα 3,προς το παρων.Τωρα περιμενω μηπως ανοιξει ακομη κανενας με χαμηλοτερες τιμες! :devil:

 

Με 10 ευρω τον καφε (στο παραδειγμα σου), πιστεψε με ηδη κανουν παρα πολλοι μποϋκοταζ εστω και ακουσια. Διοτι εκει δε σε παιρνει να πεις "επειδη ειναι πανακριβος, και επειδη βγαζει εκατομμυρια στις πλατες μας, κι επειδη αν η καφετερια στη Νεα Υορκη δεν ειχε 20 δολλαρια τον καφε, εμεις εδω θα ειχαμε καλυτερους μισθους, οποτε κι εγω θα του αντιγραψω τον καφε ως δειγμα συμπαραστασης στα απορα παιδια της Νεας Ζηλανδιας", ειτε κανεις μοκο και τον πληρωνεις, ειτε καθεσαι σπιτακι σου και πινεις χειροποιητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι δεν εχω δικαιωμα να εχω προσβαση στο ιντερνετ ως απορος σωστα?

Αν το παρουμε απο την αναποδη λοιπον δικαιωνεται ο προτερος ισχυρισμος πως το μεγαλο ψαρι τρωει το μικρο.

Με λιγα λογια η μας τα ακουμπας η εξω απο δω.

Αυτο ειναι το ρεζουμε στο topic περι megaupload.

 

Το ίντερνετ σαν παράδειγμα στην όλη κουβέντα δε στέκει - όπως έχει πολύ σωστά παρατηρηθεί, αποτελεί πλέον αναγκιαίο μέσο επικοινωνίας - καμία σχέση με τη τελευταία ταινία που κυκλοφόρησε. Είναι σα να μου συγκρίνεις τη πρόσβαση στο πόσιμο νερό με το να πιεις ένα μπουκάλι καλό κρασί.

Μπορεί να κατεβάσεις ό,τι θέλεις και με ό,τι τρόπο θέλεις, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα πρέπει και να σου δίνουν συγχαρητήρια που το κάνεις! Ή, ακόμα περισσότερο, να ζητάς και τα ρέστα που δε σου τα δίνουν και που ζητάν να το σταματήσεις επειδή δεν θα έπρεπε να το κάνεις εξαρχής!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικα παντα, θα μπορουσε να "κλεβει" internet απο εσενα.

Ερχεσαι λοιπον εδω και παραπονιεσαι οτι πληρωνεις ενα αγαθο τα μαλλια της κεφαλης σου, και λες μπραβο σε αυτον που βρηκε εσενα που το πληρωνεις και σε "εκμεταλλευται"...

 

Μου φαινεται λιγο αστειο. :rolleyes:

Δε θα με ενοχλούσε, φτάνει να είχα 25mbps,για να βολευτούμε καλύτερα!Α..,και να είναι καλό παιδί! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικα παντα, θα μπορουσε να "κλεβει" internet απο εσενα.

Ερχεσαι λοιπον εδω και παραπονιεσαι οτι πληρωνεις ενα αγαθο τα μαλλια της κεφαλης σου, και λες μπραβο σε αυτον που βρηκε εσενα που το πληρωνεις και σε "εκμεταλλευται"...

 

Μου φαινεται λιγο αστειο. :rolleyes:

Άλλη μια κλασσική περίπτωση κατάχρησης του ρήματος "κλέβω" :-D

 

FYI, υπάρχουν και άτομα που το αφήνουν ξεκλείδωτο επίτηδες για να πάρει όποιος θέλει..

 

Αδιανόητο ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι φαινεται φιλε Σπυρο, για καποιους ειναι αδιανοητο το να εχεις ξεκλειδωτο ιντερνετ. Οπως δεν ειναι καθολου αδιανοητο οτι εγω ως απορος δεν εχω λογο υπαρξης.

Anyway εχω κατεβασει μπολικες ταινιες απο το megaupload παντα σε μεταμεσονυχτιες ωρες για να μην καταχραζομαι το δυκτιο σε ωρες που οι γειτονες το χρησιμοποιουν.

Παντως το megaupload καλώς ή κακώς (δεν θα το διαπραγματευτώ) έδωσε ζωή σε μεγάλο αριθμό συγκροτημάτων και δίσκων και ταινιων - διαμάντια που διαφορετικά θα ήταν δυστυχώς στα αζήτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποτε συμμετέχω σε θέματα όπως αυτό, πάντα μου γεννιέται μια έντονη επιθυμία,να μπορούσα να πατήσω ένα κουμπί και να εξαφανιστεί η πειρατεία, όχι για ένα χρόνο αλλά για πάντα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...