Προς το περιεχόμενο

Νέο μηχάνημα,θέλω συμβουλές....


Εψιλάντης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτσε ρε σι θα μας τρελάνεις στο προφίλ σου λες οτι εισαι 17 χρονών και έχεις γνωστό τραπεζίτη ;.Έλα πες την αλήθεια είσαι γιος υπουργού και δεν το λες επειδή θα φας πέτρες :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όχι δεν θα φέρει τα ίδια απλά θα είναι απ´ο την ίδια εταιρία.από την amd μου είπε θα πάρει 200 κομμάτια και εγώ έχωσα εκεί μία 6990.το ίδιο συμβαίνει και στα άλλα όπως επεξεργαστές κτλ. Και επειδή περιμένει παραγγελία τον Ιούνη τότε θα πάρει και τα δικά μου για έγραψα και στο πρώτο μνμ ότι η παραγγελία θα γίνει τον Ιούνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν θα φέρει τα ίδια απλά θα είναι απ´ο την ίδια εταιρία.από την amd μου είπε θα πάρει 200 κομμάτια και εγώ έχωσα εκεί μία 6990.το ίδιο συμβαίνει και στα άλλα όπως επεξεργαστές κτλ. Και επειδή περιμένει παραγγελία τον Ιούνη τότε θα πάρει και τα δικά μου για έγραψα και στο πρώτο μνμ ότι η παραγγελία θα γίνει τον Ιούνη

Ωραία θα βάλεις και για μένα;

Αλλά εγώ δεν θέλω 6990 αλλα 7990

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε ρε σι θα μας τρελάνεις στο προφίλ σου λες οτι εισαι 17 χρονών και έχεις γνωστό τραπεζίτη ;.Έλα πες την αλήθεια είσαι γιος υπουργού και δεν το λες επειδή θα φας πέτρες :devil:

 

 

Δεν είναι τραπεζίτης είναι εισαγωγέας υπολογιστικών και παίρνει παραγγελίες μόνο από εταιρίες και κυρίως τράπεζες δηλαδή παραγγελίες με μεγάλες ποσότητες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α και μη το ξεχάσω θέλω και αυτή τη Mobo

http://visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=27066&cat=3&sub=378&pmanuf=undefined&sort=3&step=undefined

Σιγά μην πήγαινα σε τέτοιο μηχάνημα σε Msi :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η karmen έκανε ένα point άμα πάρεις ότι μπορείς πάρε 7970και όχι 6990 άλλωστε η AMD ισχυρίζεται οτι είναι η fastest single-core gpu μέχρι τώρα και απο ότι είδα στα benchmarks τα ξετίναξε όλα. Και karmen η 7990 βγαίνει " μάλλον " τον Μάρτιο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ εντάξει το ξέρουμε οτι τα υπερκοστολογουν αλλά οχι και ετσι οτι τα 5.000+ γίνονται και 1000.

 

Εγώ πολύ ευχαρίστως να σε βοηθήσω όπως και αλλά παιδιά αλλα μας φαίνεται γελιο το όλο θέμα.

Θα σου κάνω μια πρόταση αλλά θελω όταν το πάρεις να βάλεις φωτογραφίες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η karmen έκανε ένα point άμα πάρεις ότι μπορείς πάρε 7970και όχι 6990 άλλωστε η AMD ισχυρίζεται οτι είναι η fastest single-core gpu μέχρι τώρα και απο ότι είδα στα benchmarks τα ξετίναξε όλα. Και karmen η 7990 βγαίνει " μάλλον " τον Μάρτιο....

Μα Ιούνιο θα τα πα΄ρει άρα έχουμε χρόνο και θα δούμε και Benchmarks

 

 

 

 

 

 

 

Λοιπόν εντάξει ας σοβαρευτώ. Μια χαρά είναι το 2011s.

Εψιλάντης μια και έχεις τα μέσα και για να σου κρατήσει το μηχάνημα κανένα χρόνο παραπάνω εγώ λέω να κάνεις το εξής

 

1. Αντί την 6990 όπως σου είπα να πας στην 7990 ένα το κρατούμενο

2. Αντί σε single core motherboard να δεις κάτι σε τέτοιο στυλ

http://news.softpedia.com/newsImage/EVGA-Dual-Socket-LGA-2011-Motherboard-Pictured-2.jpg/

 

Και να προσθέσεις έναν ακόμα cpu στο μηχάνημα. Ετσι θα μπορείς και να είσαι και άνετος και να μην έχεις πρόβλημα στο Multitasking

 

3. Αντί μία Η100 θα πας σε 2 εννοείται και αργότερα πετάς και μια υδρόψυξη επάνω. Θα είναι κρίμα τέτοιο κουτί να μην έχει νεράκι

 

 

Τέλος σε τι κουτί λες να πας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δεν υπάρχει περίπτωση να μην ανέβουν φωτογραφίες μόνο που υπ´αρχει ένα μικρό θεματάκι ότι πρέπει να περάσω τις πανελλήνιες αλλιώς νο χάνι και κουτί έχω το χαφ εξ και δεν θέλω να αλλάξω.πάντως πρώτη φορά ακούω για 2 επεξεργαστές σε μόμπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

karmen αυτό με το dual-socket τί ακριβώς είναι και πώς δουλεύει ;;; ( Αν ξέρεις ) :mrgreen:

Τι πως δουλεύει; Οπως δουλεύει και με ένα. Δες το σαν cf αλλά σε cpu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να προσθέσεις έναν ακόμα cpu στο μηχάνημα. Ετσι θα μπορείς και να είσαι και άνετος και να μην έχεις πρόβλημα στο Multitasking

 

Ενώ αλλιώς θα είχε... :confused: :confused:

 

Αναφορικά με το κουτί, μην ανησυχείς, θα βρει την λύση ο φίλος μας. Θα γκουγκλάρει "most expensive pc case" και θα πάει σε κάτι τέτοιο:

 

http://pinktentacle.com/2008/01/pc-cases-made-from-platinum-gold-diamonds/

 

B) :cool:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ αλλιώς θα είχε... :confused: :confused:

 

Αναφορικά με το κουτί, μην ανησυχείς, θα βρει την λύση ο φίλος μας. Θα γκουγκλάρει "most expensive pc case" και θα πάει σε κάτι τέτοιο:

 

http://pinktentacle.com/2008/01/pc-cases-made-from-platinum-gold-diamonds/

 

B) :cool:

E φυσικά και θα έχει πρόβλημα. Εδώ πάμε για μηχάνημα να βγάλει κανένα χρόνο παραπάνω.

Αχ αχ αχ δε με πιάνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...