Προς το περιεχόμενο

Digea πατρα δεκτες


Αστροβασίλης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γεια σου .. πηρα τηλεφωνο στιν ετερια και μου ειπαν πως δεν μπορει να γινει κατι με τους υποτιτλους σε αυτο το μοντελο που εχω .. εσυ ποιον αποκωδικοποιητή εχεις ;

γιατι αργοτερα θα παρω αλλον για μια αλλη τηλεοραση που εχω . τουλαχιστον να παρω κανεναν καλο αποκωδικοποιητή μιν τιν πατήσω παλι ...

 

εχω τον crypto redi 250 που παιζει και DTS

Επεξ/σία από disqualified
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως και ο Doop HDMP-100 έχει ένα θεματάκι με τους υπότιτλους (σε 32" ίντσες το έχω δει).

 

Σε normal μέγεθος είναι πολύ μικροί και στο big είναι απλά μικροί. Ήθελε 2 κλικ πάνω για να φαίνονται ωραία και καλά...

ναι ειναι πολυ μικροι.. τοσο δύσκολο τους ειναι να τους μεγάλωναν λιγο;πος επετρεψαν να κικλοφορισουν οι αποκωδικοποητες με αυτην τιν γραμματοσειρά στιν αγορα; έλεος :mad:

εκμεταλλευση για να αγοραζει ο κοσμος αλλους, εχουν βγαλει παρα πολους διαφορετικους αποκωδικοποιητες και ειμαι σιγουρος πος οι μισοι απο αυτους ειναι για πεταμα ο καθενας εχει και διαφορετικη λιτουργια . καθε λιγο θα βγενουν και διαφορετικοι αποκωδικοποιητες .. καθαρα εμποριο , οπος παντα ..

ενταξει εμεις οι νεοι δεν εχουμε και τοσο προβλημα με τιν τεχνολογια , αλλα οι ηλικιωμενοι εχουν βασανιστει εχουν μπερδεψει τα τηλεκομπιουτερ :rolleyes:

Επεξ/σία από stavros100
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O 210Α, όπως όλοι οι δέκτες με ALi, ευτυχώς υποστηρίζει τον τύπο υποτίτλων IDX/SUB, με τον οποίο μπορείς να δώσεις ότι χαρακτηριστικά θέλεις στους υποτίτλους σου.

Δοκίμασε το προγραμματάκι στο http://www.calcitapp.com/AVIAddXSubs.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

O 210Α, όπως όλοι οι δέκτες με ALi, ευτυχώς υποστηρίζει τον τύπο υποτίτλων IDX/SUB, με τον οποίο μπορείς να δώσεις ότι χαρακτηριστικά θέλεις στους υποτίτλους σου.

Δοκίμασε το προγραμματάκι στο http://www.calcitapp.com/AVIAddXSubs.php

 

παντως με τον 250 εχει τυχει να δοκιμασω υποτιτλο idx/sub και μου εμφανιζε προβλημα τους εβγαζε για μια στιγμη και μετα σταματουσε , τους εβγαζε περιεργο χρωμα..., τωρα αν ειναι ενσωματωμενοι με το AVIAddXSubs τι αποκριση θα εχει δεν ξερω.

Επεξ/σία από disqualified
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα,

 

Πηρα τον doop hdmp 100 χθες και εχω ενα θεμα με τους υποτιτλους.Επειδη απο τα προηγουμενα posts βλεπω πως κανονικα θα επρεπε να επαιζε με εξωτερικους υποτιτλους αλλα μου τους βγαζει με κινεζικα θα ηθελα να μου πει καποιος αν πρεπει να κανω κατι για να τους υποστηριξει κανονικα.(τον εχω κανει update)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

SOLVED: πρεπει να ειναι UTF-8 (για τον επομενο που θα το ψαξει και θα καταληξει εδω, ανοιγμα του αρχειου του υποτιτλου με notepad και save αs με type UTF-8)

Επεξ/σία από white
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δοκιμάσει κανείς να παίξει mp3;

 

Εμένα δεν τα καταφέρνει και πολύ καλά... - Και έχω περάσει το (firmware update) -

 

Σε σημεία λαγκάρει και παίζει πολύ αργά, σαν να μην μπορεί να σηκώσει το mp3!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει δοκιμάσει κανείς να παίξει mp3;

 

Εμένα δεν τα καταφέρνει και πολύ καλά... - Και έχω περάσει το (firmware update) -

 

Σε σημεία λαγκάρει και παίζει πολύ αργά, σαν να μην μπορεί να σηκώσει το mp3!

Τα συγκεκριμένα mp3 μήπως είναι υψηλού bitrate και τα έχεις σε NTFS; Κάνε μια δοκιμή σε FAT32.

 

Ήταν γνωστό πρόβλημα των δεκτών με Mstar 7818, που λύθηκε πριν από πολλούς μήνες με νεότερο firmware από την Mstar.

Αν είναι αυτό, ίσως βοηθήσει μια αναφορά του στην εξυπηρέτηση πελατών.

Επεξ/σία από talos_2002
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συγκεκριμένα mp3 μήπως είναι υψηλού bitrate και τα έχεις σε NTFS; Κάνε μια δοκιμή σε FAT32.

 

Ήταν γνωστό πρόβλημα των δεκτών με Mstar 7818, που λύθηκε πριν από πολλούς μήνες με νεότερο firmware από την Mstar.

Αν είναι αυτό, ίσως βοηθήσει μια αναφορά του στην εξυπηρέτηση πελατών.

 

Σε ntfs... φαντάζομαι θα είναι πολύ εύκολο να λυθεί αλλά άντε βρες εξυπηρέτηση πελατών της doop...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Είναι κανένας προς Ρίο μεριά? Έχετε εικόνα?

 

Εμένα όλο κάτι παγωμένα τετράγωνα σαν κακό DivX του 1999 έχει από προχθές. Φτιάχνει 10 λεπτά, χαλάει για 15, φτιάχνει για μια ώρα, χαλάει για μισή.

 

Μέχρι πριν 5 μέρες δούλευε άψογα. Τώρα έχει προβλήματα σε όλους τους δέκτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Μπορείτε να μου προτείνετε έναν ''ολοκληρωμένο'' δέκτη με HD υποστήριξη και δυνατότητα εγγραφής ΜPEG4 σε εξωτερικό σκληρο δίσκο? Κάτι δοκιμασμένο και ποιοτικό. Λέω ποιοτικό, γιατί θέλω να αντικαταστήσω εναν δέκτη-εγγραφέα σκληρού δίσκου mpeg2/αναλογικών της Philips .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορείτε να μου προτείνετε έναν ''ολοκληρωμένο'' δέκτη με HD υποστήριξη και δυνατότητα εγγραφής ΜPEG4 σε εξωτερικό σκληρο δίσκο? Κάτι δοκιμασμένο και ποιοτικό. Λέω ποιοτικό, γιατί θέλω να αντικαταστήσω εναν δέκτη-εγγραφέα σκληρού δίσκου mpeg2/αναλογικών της Philips .

 

ωπα,ακριβως κατι τετοιο ψαχνω και εγω και για τον ιδιο ακριβως λογο.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

O Crypto 210AD MP εδώ και τρείσήμισι μήνες που τον έχω δέν με έχει απογοητεύσει ούτε σε ποιότητα εγγραφή, ούτε σε ποιότητα λήψης και έναι πολύ δυνατός σάν media player.

Επεξ/σία από dhmak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...