Προς το περιεχόμενο

ΝΒΑ Insomnia Fantasy League


nikos21aek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν ήμουν στην αντίθεση θέση, δεν θα το έκανα προσωπικά επειδή μου αρέσει πολύ ο Lance.

 

Είπα και στην vasioula αν το μετανιώσει να μου πει να το αντιστρέψουμε.

 

Βασικά εγώ ήθελα τον Lance και αυτή ήθελε τον Johnson.

 

Και οι άλλοι μπήκαν για να συμπληρωθεί.

Ναι μεν έχουν ελαφρώς μεγαλύτερο σκορ αυτοί που πήρα, αλλά έδωσα πολυθεσίτες, οπότε νομίζω πως στέκει σαν ανταλλαγή.

 

Eιδικά αν σκεφτείς ότι τώρα που τραυματίστηκαν Smart και Rondo, ο Βradley θα παίζει 40λεπτα.

Και ο Johnson είναι primary offensive option τους Nets.
 

 

Όποιος έχει διαφωνία ας την πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A οκ ρε.

Και πάλι 2 γκαρντ έχουν όταν ξαναπαίξουν.

Τέλοσπάντων, αν διαφωνεί κάποιος ας το πει.

 

Αν θεωρείται άδικη η ανταλλαγή, θα την ακυρώσουμε. Δεν έχω θέμα.


Eπίσης, ξέχασα να πω, σε ανταλλαγή τόσο νωρίς περισσότερο το potential μετράει, παρά τα νούμερα μετά από 5 αγώνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήμουν στην αντίθεση θέση, δεν θα το έκανα προσωπικά επειδή μου αρέσει πολύ ο Lance.

 

Είπα και στην vasioula αν το μετανιώσει να μου πει να το αντιστρέψουμε.

 

Βασικά εγώ ήθελα τον Lance και αυτή ήθελε τον Johnson.

 

Και οι άλλοι μπήκαν για να συμπληρωθεί.

Ναι μεν έχουν ελαφρώς μεγαλύτερο σκορ αυτοί που πήρα, αλλά έδωσα πολυθεσίτες, οπότε νομίζω πως στέκει σαν ανταλλαγή.

 

Eιδικά αν σκεφτείς ότι τώρα που τραυματίστηκαν Smart και Rondo, ο Βradley θα παίζει 40λεπτα.

Και ο Johnson είναι primary offensive option τους Nets.

 

 

Όποιος έχει διαφωνία ας την πει.

Ο Μονρό δηλαδή πιστεύεις οτι ειναι παίχτης απλά για να συμπληρωθεί;

 

Γιατι δεν κάνατε μόνο jj με lance? Λες ας βαλω κα εναν πάιχτη που βαράει 40αρια να ειναι δίκαιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μόλις είδα πως πήρα τον Monroe και όχι τον Favors που είχαμε πει.

Έκανε λάθος προφανώς η vasioula στους παίκτες, γιατι αυτή μου έκανε το trade offer.

 

JJ με Lance είναι αδικία. Έχουν 10 πόντους διαφορά στους πόντους και είναι και διπλοθεσίτης ο JJ.

Και όχι απλός διπλοθεσίτης, αλλά guard-forward.

 

Με τον Favors είναι ίδιοι οι πόντοι και δίνω και διπλοθεσίτες, οπότε δεν νομίζω να έχετε θέμα.

 

Πάντως και με τον Monroe, κατά την γνώμη μου η ανταλλαγή στέκει, αλλά αν διαφωνείτε, ΟΚ την ακυρώνουμε.

 

O Monroe έκτος παίκτης είναι.

 

Να μπει και η vasioula να μου πει αν θέλει να κάνουμε την ανταλλαγή όπως είπαμε(Favors αντί Monroe) ή να την αφήσουμε ως έχει και μετά το συζητάμε πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μονρο μόνο εκτός παίχτης δεν ειναι. Αν συμφωνούν και άλλοι οτι κάποια ομάδα ευνοείται πολυ απο αυτο το τρέιντ να κανουν "μου αρέσει" σε αυτο το πόστ για να ακυρωθεί. Με 3 μου αρέσει απο όσους παίζουν ακυρώνεται.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οχι στην πραγματικοτητα(οχι ακομα τουλαχιστον) αλλα στο φαντασυ!ενδιαφερθηκα και εγω για τον favors αλλα ηθελε lowry η βασια!επομενως δεν την εκανα την ανταλλαγη!
αλλα ναι τον θεωρω πολυ καλο πικ φετος

 

btw οδευω προς δευτερη ηττα!ας ριξει καποιος μια καταρα στον νικο

 

edit: επιασε τοπο η καταρα με howard αλλα και παλι χλωμο!! 

Επεξ/σία από Andy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έκανα λαθος και εστειλα monroe αντι για favors

η συμφωνια ηταν favors και stevenson αντι για johnson και brandley

έτσι είναι ισάξια σχετικά η ανταλλαγή

έστειλα favors και περιμένω να μου στείλει πίσω τον monroe όπως είχαμε συμφωνήσει

αν κάποιος διαφωνεί με αυτή την ανταλλαγή ας το συζητήσουμε αλλά προσωπικά θεωρώ πως είναι ισάξιες οι δυάδες που γίνονται ανταλλαγή

 

τώρα stevenson με monroe που έστειλα κατά λάθος, θεωρώ πως είναι ανώτεροι από johnson και brandley και εκτός του ότι δε με συμφέρει ως ανταλλαγή, είναι άδικο και για τους υπόλοιπους που συμμετέχουν

 

περιμένω να μου επιστραφεί ο monroe και να φύγει ο favors οπότε αν θέλετε συζητάμε για το κατά πόσο είναι δίκαιη η αρχική συμφωνία

 

συγνώμη που δημιούργησα προβλημα :(


επίσης αν θεωρείτε άδικη ακόμα και την ανταλλαγή 

favors stevenson με johnson brandley μου λέτε και την ακυρώνουμε και αυτήν

δεν ξέρω πολλά από nba. o love είναι ο αγαπημένος μου και ξέρω καμιά 10αριά ακόμα όπως james, durant, bryant, bosh, παπανικολάου (:Ρ)

 

το παιχνίδι το παίζω βάσει στατιστικών που βλέπω και από τα σχόλια που διαβάζω δίπλα από κάθε παίκτη (αυτά τα νέα τραυματισμών και πόντων που λέει)

οπότε αν είναι τυχαία τα νούμερα που έκαναν ο johnson και ο brandley και θεωρείτε πως σε βάθος χρόνου ο τζίμις είναι ευνοημένος (και ενισχυμένος κόντρα σε εσάς τους υπόλοιπους) την ακυρώνουμε συνολικά την μεταγραφή δεν έχω πρόβλημα :)

 

η λογική μου ήταν ότι επειδή έχω πολλούς PF, χρειαζόταν να ενισχυθώ σε SF οπότε ο johnson που έχει παρόμοια νούμερα με Favors θα μπορούσε να είναι καλή προσθήκη. Ο τζιμις από την πρώτη μέρα του παιχνιδιού μου είχε πει πως ενδιαφέρεται για bosh και stevenson. Τον Bosh δε θα τον έδινα γιατί αφού έφυγε ο james από την ομάδα του,  θεώρησα ότι θα πάρει πιο ηγετικό ρόλο.Και με δικαίωσε προς το παρόν. Ο stevenson διάβασα ότι είναι τσαμπουκάς και είχε προβλήματα στην προηγούμενη ομάδα του οπότε δεν τον πολυεμπιστεύομαι, άσε που δεν μ αρέσει η φάτσα του :Ρ

Και αφού ενδιέφερε τον τζιμι, είπα να τον βάλω στο πακέτο μαζί με favors. Ζήτησα payton που δεν ξέρω αν είναι γιος του παλιού payton ή έχουν άλλη συγγένεια αλλά το ένστικτό μου λέει πως θα γίνει καλός. Δεν ήθελε να τον δώσει και αντιπρότεινε τον brandley. Παίζει σε δύο θέσεις και συμφώνησα

 

Αυτό έγινε.

 

Οπότε να συνοψίσουμε. Η αρχική συμφωνία ήταν Favors, stevenson για johnson, brandley. Λογικά εντός της ημέρας (μετά από την ανταλλαγή monroe, favors) αυτή θα ισχύει.

Υπάρχει πρόβλημα με αυτό; Θέλετε να ακυρωθεί;

Δεν με πειράζει να ακυρωθεί. Δεν θέλω να δημιουργήσω προβλήματα σε κανέναν ούτε να χαλαστεί κάποιος. Παιχνίδι είναι και θέλω να έχουμε καλό κλίμα :)

Εξάλλου θα μπορούσατε να πείτε εξ αρχής να μην μπω γιατί δεν έχω πολλές γνώσεις. Τιμή μου που με δεχτήκατε και σας ευχαριστώ πολύ :)

 

Υ.Γ: Ανδυ τον παίκτη σου δεν τον ξέρω. Όταν μου είπες να διαλέξω κάποιον για να δώσω τον favors πάτησα αυτόν γιατί δεν είδα άλλον να έχει παρόμοιο μέσο όρο πόντων  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά τα λέει η vasioula1.

 

Γενικά σε κάθε ανταλλαγή κάνουμε συμβούλιο, οπότε μην μας παρεξηγείς.

 

Tου Ανδυ δεν θα του αρέσει η ανταλλαγή αυτή, επειδή του αρέσει πολύ ο Favours, αλλά γενικά δεν νομίζω να έχουμε άλλους που διαφωνούν, οπότε πιθανότατα θα είναι ΟΚ.

 

Σε κάθε περίπτωση επειδή είσαι καινούρια στο παιχνίδι, αν τις επόμενες μέρες μετανιώσεις την ανταλλαγή, μου λες να την ακυρώσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ δεν μετανιώνω γιατί εξήγησα παραπάνω τη λογική μου με την οποία δέχτηκα την μεταγραφή. τώρα ακόμα και αν δεν μου βγει στρατηγικά αυτή η κίνηση είναι μέσα στο παιχνίδι, άρα το δέχομαι

οπότε το θέμα δεν είναι αν μετανιώσω, αλλά αν διαφωνούν οι υπόλοιποι για την συγκεκριμένη μεταγραφή

favors και stevenson για johnson και brandley

 

όποιος θεωρεί ότι είναι άδικη και αλλάζει τις ισορροπίες στο παιχνίδι ας το δηλώσει εδώ και αν είναι την ακυρώνουμε

όπως είπα δεν θέλω να δημιουργηθούν παρεξηγήσεις :)

 

ωραίο αυτό που εφαρμόζετε με το συμβούλιο για κάθε μεταγραφή. έτσι αν κάποιος θέλει να το παρατήσει και να "δωρίσει" παίκτες σε έναν φίλο του, να το αποφύγετε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μωρέ και εγώ δίκαιη την θεωρώ, απλά επειδή είσαι καινούρια το είπα.

Και άλλη ανταλλαγή με κάποιον από τους φετινούς καινούριους να κάνω, το ίδιο θα πω.

Με τους παλιούς όχι :P

 

Anyway, ναι αν έχει κάποιος αντίρρηση ας την πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...