Προς το περιεχόμενο

ΝΒΑ Insomnia Fantasy League


nikos21aek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή ιδέα. Να σου πω λίγο κάτι; Και εγώ μαζί σου αλλά ρε φίλε δεν γίνεται να καθόμαστε τόσα πόστ να γράφουμε να γράφουμε και να ακυρώνεται η ανταλλαγή και μετά από λίγες μέρες να περνάει η ανταλλαγή στα μουλωχτά. Ένα τικ πρέπει να τιμωρηθεί. Θες να μου πείς δηλαδή ότι πάλι "κατα λάθος" και εντελώς τυχαία έγινε άλλη ανταλλαγή με τους σωστούς παίχτες ώστε το αποτέλεσμα να είναι η αρχική ανταλλαγή;

 

Και εκτός από αυτό. Για το χαβαλέ παίζουμε. Κάνει ο καθένας τις επιλογές του και περιμένει να του βγούν ή όχι, λίγη τύχη να μην έχει τραυματισμούς κτλ. Δεν γίνεται ο άλλος με το νο1 πίκ, να τιγκάρει έτσι την ομάδα του. Και εγώ τον ήθελα τον Monroe για να δώσω τους δύο χειρότερους μου και φαντάζομαι και όλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλώ το συμβούλιο της λίγκας για την συζήτηση του εξής θέματος:

 

Τo είδος της τιμωρίας που θα επιβληθεί στις ομάδες NO MORE σαν ένοχος και Jimmy007 σαν συνεργός.

 

To ότι θα τιμωρηθούν οι ομάδες είναι σίγουρο. Το πως θέλω να αποφασίσουμε.

 

Λόγοι τιμωρίας. Μη τήρηση αποφάσεως της λίγκας και "ύπουλη" καταπάτηση. :D

 

Πιθανές τιμωρίες:

 

1.Αποβολή της ομάδας NO MORE και νέο draft στο ρόστερ της ομάδας άπο όλους τους υπόλοιπους με σειρά προτεραιότητας το χειρότερο ρεκόρ εκτός από τον Jimmy που θα διαλλέξει τελευταίος.

2. Drop των 4 παιχτών της ανταλλαγής και διαμοιρασμός στις 4 χειρότερες ομάδες τις λίγκας με σειρά προτεραιότητας το χειρότερο ρεκόρ εκτός από τον Jimmy που θα διαλλέξει τελευταίος.

3. Ελαφρύτερη τιμωρία που δεν μπορώ να σκεφτώ τώρα.

 

Απλή αντιστροφή του trade δεν θα γίνει καθώς το δις εξαμαρτείν ούκ ανδρός σοφού. Το κάναμε στο πρώτο trade αυτό. Η τιμωρία πρέπει να στοιχήσει και στις δύο ομάδες κατά το βαθμό που τους αναλογεί.

 

Το story:

 

Κάποια στιγμή είχε γίνει μια ανταλλαγή του Greg Monroe και του Stephenson έναντι του Bradley και του Joe Johnson. Αφού έγινε αρκετή συζήτηση και η ανταλλαγή ακυρώθηκε, έγινε η εξής ανταλλαγή Greg Monroe για τον Derrick Favors. Η ομάδα NO MORE έδωσε τον Favors και η ομάδα Jimmy007 έδωσε τον Monroe. Δεκτή η ανταλλαγή και όλα ΟΚ.

 

Αυτή τη στιγμή παρατηρώ στο ρόστερ του Νο Μορε να υπάρχει και ο Derrick Favors.

 

Πατώντας να δω πως έγινε αυτό παρατηρώ το εξής:

Έχει  γίνει ανταλλαγή ΞΑΝΑ μεταξύ NoMore και Jimmy007 στην οποία ο Νο Μοre πήρε τον Derrick Favors πίσω μαζί με τον Lanse Stephenson για να δώσει τον Avery Bradley και τον Joe Johnson.

 

Ο τελικός απολογισμός της μεταγραφής είναι το αρχικό trade που είχε επιχειρηθεί να γίνει. Το οποίο trade είχε γίνει "κατά λάθος", το οποίο ακυρώθηκε γιατί υπήρχαν αντιδράσεις κτλ κτλ. Το οποίο "δεν ήξερα" κτλ κτλ.. Το οποίο trade εν πάση περιπτώση μετά από λίγες μέρες από τότε που ακυρώθηκε ΞΑΝΑΕΓΙΝΕ.

 

Αν λάβουμε υπόψην ότι η ομάδα που "ευνοήθηκε" στο ντράφτ πάει τραίνο και η ομάδα που πήρε τα σαπίδια τανκάρει, υπάρχουν σοβαρές ενδείξεις ο χρήστης vasioula απλά να είναι ένας πονηρίδης. (Να σημειώσω σε αυτό το σημείο ότι το email του οδηγεί σε άντρα με μια απλή αναζήτηση)

 

Νίκο ξαναρίξε  μία ματιά στο αρχικό draft.

Δεν είχα πάρει τον Monroe εγώ στο draft.

 

Έχεις μπερδευτεί.

 

Κρίμα πάντως γιατί απέκτησε ίντριγκα το πρωτάθλημα έτσι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο μονρο και ο ο φεβορς και ο στιβενσονς δικοι μου ηταν οπως φαινεται στο ντραφτ. Αντι να στειλω στιβενσονς και φεβορς για μπραντλει τζονσον εστειλα καταλαθος μονρο. Το διορθωσα στελνοντας φεβορς αντι για μονρο. Εκεινο τον καιρο ηταν σε εξελιξη το θεμα με την ενσταση σου για τη μεταγραφη και για να μην έχουμε εντασεις και επειδη ξενερωσα ζητησα απ τον τζιμι να ακυρωσουμε τη μεταγραφη. Οποτε ξαναπηρα φεβορς και στιβενσον και ξαναπηρε τζονσον και μπραντλει. Ολα αυτα εγιναν μεσα σε δυο τρεις μερες οπως φαινεται στις μεταγραφες (7 ως 9 νοεμβρη αν δεν κανω λαθος).

 

Οποτε οσα λες ειναι μλαρουφες και εισαι απλα κακοπροαιρετος. Εισαι ο μονος που με εχεις νικησει προς το παρον (γιατι σιγουρα υπαρχουν και αλλες καλυτερες ομαδες απ την δικη μου και απλα δεν παιξαμε ακομα) και ομως με κατηγορεις με ανυποστατα πραγματα. Ποσο πιο κατω θα πεσεις; το ροστερ μου ειναι το αρχικο που πηρα απο τις αρχικες επιλογες με εξαιρεση καποιες αλλαγες και εκανα απο τους free παικτες. Αν δεν σ αρεσει που εισαι απο κατω μου ξυδακι.

 

Μεχρι και το μεηλ που εκανα εγγραφη πηγες και εψαξες. Οχι πως εχω διαθεση να απολογηθω αλλα σε παιχνιδια δεν χρησιμοποιω το προσωπικο μου εμαιλ αλλα απο κοινου ενα "αναλωσιμο" με τον φιλο μου για να μην μας πρηζουν με σπαμ.

Και αν ημουν πονηριδης δεν θα ρωτουσα σαν χαζη καθε τρεις και λιγο τι ειναι το ir και πως παιζονται τα play offs. Ξυδακι ξανα. Παιχνιδι ειναι. Χαλαρωσε λιγο. Δεν εχει καν επαθλο για να πεις οτι κρυβονται απο πισω πονηροι σκοποι. Ελεος

 

Περιμενω μια συγνωμη για τις αδικες κατηγοριες σου. Αντι να ψαχνεις μειλς και θεωριες συνωμοσίας ας εψαχνες τα αρχικα ροστερς για να μην εκτιθεσαι ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα
Ειμαι πραγματικα νευριασμενη για το τι μπορει να σκεφτει ενας ανθρωπος και ποσο κακοπροαιρετος ειναι. Αν σε χαλαει ρε Νικο που ειναι απο πανω σου καποια ασχετη πες το μου να το παρατησω το παιχνιδι για να ηρεμησεις. Η ομαδα δημιουργηθηκε στην τυχη. Αν θυμουνται οσοι ηταν μεσα οταν επιλεγατε παικτες εγω ελειπα και διαλεξε ο υπολογιστης μονος του (ειχα γραψει και ποστ λεγοντας πως με πηρε ο υπνος). Η μονη μου ξεκαθαρη επιλογη ηταν ο τζεημς που αππθηκευσα να τον αποθηκευσει πρωτο (που εκ του αποτελεσματος και αυτη λαθος ηταν μιας και ο ντειβις κανει καλυτερα νουμερα και αν ηξερα τι μου γινοταν έπρεπε να διαλεξω αυτον). Ακομα και η μεταγραφη που συμφωνησα με τον τζιμι ακυρωθηκε γιατι καποιοι (οχι ολοι) συμφωνησατε με τον νικο οτι αυτη η μεταγγραφη ευνοει τον τζιμι. Οποτε και εκει εκανα λαθος επιλογη. Και αυτος που βγηκε και πρωτοειπε οτι η μεταγραφη ευνοουσε τον τζιμι, επανερχεται τωρα για να με κατηγορησει οτι η συγκεκριμενη κίνησηευνοουσε εμενα (αφου πρωτα την διαμορφωσε στο μυαλο του οπως τον βολευε για να στεκει η ανυποστατη κατηγορια)

Επαναλαμβανω
Και ο φεβορς και ο μονροε και ο στιβενσον ηταν δικοι μου απ το αρχικο (τυχαιο) ντραφτ
Η μεταγραφη που υποτιθεται θα ευνοουσε τον τζιμι ακυρωθηκε επειδη του το ζητησα μιας και ενας δυο με πρωτοστατη τον νικο ελεγαν οτι τον ευνοει. Οποτε τα ροστερ μας ειναι ιδια με τα αρχικα πριν τη μεταγραφη

Απο τοτε οι μονοι παικτες που εχω παρει ειναι απο την ελευθερη αγορα. Κανεις δεν εχει συμφωνησει μαζι μου για μεταγραφη. Αυτο φαίνεται στο ιστορικο των μεταγραφων ξεκαθαρα

Αν θελει ο νικος η καποιος αλλος να φυγω μου το λεει και το κανω. Δεν εχω καμια καουρα να ακουω αβασιμες κατηγοριες για ενα κωλοπαιχνιδο

Αλλα αν αποφασισθει να φυγω περιμενω ο νικος να ζητησει συγνωμη για το αδικο κομπλέξ που βγαζει

Επεξ/σία από vasioula1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να ζητήσω συγνώμη γιατί έτσι πως τα λες είναι τώρα που κοίταξα το αρχικό ντράφτ. Απλά στις μεταγραφές γράφει αυτό :

       jimmy007 traded Greg Monroe, Det to More

More traded Derrick Favors, Uta to jimmy007
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπα ηταν γιατι η αρχικη συμφωνια ηταν φεβορςκαι στιβενσον για τζονσον και μπραντλει αλλα αντι για φεβορς εστειλα κατα λαθος μονρο. Οποτε αυτο που βλεπεις ηταν η διορθωση. Μου επεστρεψε τον μονρο για να παρει τον φεβορς. Και τελικα βεβαια ακυρωθηκε ολη η μεταγραφη και πηρα πισω φεβορς στιβενσον και ο τζιμι τζονσον και μπραντλει

 

Η συγνωμη δεκτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι να πάρεις από τον παππου ρε; Σαπακια εχει.. Εκτος π.ο. θα μεινει αν συνεχισει ετσι. :P

 

ναι μωρε, καθε χρονο σαπακια εχω εγω, ειναι γνωστο αυτο :lol:

σου υπενθυμιζω παντως κυριε κατηγορε οτι δεν ηταν επιθυμια μου να συμμετασχω κ συμμετεχω μονο κ μονο για να μην εισαστε 9, δεν εχω καμια προσδοκια απολυτως, αρα μοκο παρακαλω :D

ελπιζω του χρονου να εισαστε ζυγοι ωστε να μην αναγκαστω να συμμετασχω κ να μας την λενε κατι σαπακια σαν κ εσενα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κωλόφαρδος αυτός ο Ανδυς; Από τη δευτέρα Bogut, Davis, Duncan k Parsons εκτός.. Αν το κερδίσv και αυτό καλύτερα να το σταματησουμε και να μου δώσετε το πρωτάθλημα από τώρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κωλόφαρδος αυτός ο Ανδυς; Από τη δευτέρα Bogut, Davis, Duncan k Parsons εκτός.. Αν το κερδίσv και αυτό καλύτερα να το σταματησουμε και να μου δώσετε το πρωτάθλημα από τώρα :P

καλα δεν σου πανε κ χαλια και οι παιχτες σου.μην παραπονιεσαι!και εγω χωρις τον μεγα vuc παιζω!!κ ο davis λογικα θα παιξει σημερα

εχω εγω εναν φιλο που λογικα θα θελει να μπει!αμα θελετε του λεω για την θεση του jimmy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...