Προς το περιεχόμενο

Γδαρσιμο αυτοκινητου


SOCRATIS1000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι έγινε; τελικα δεν ήταν γρατζουνια που είχε φτάσει μέχρι λαμαρίνα; :P

 

Δοκίμασε τις αλοιφες που σου ειπα, ακολούθησε τις οδηγίες τους και μάλλον θα την εξαφανίσεις.

 

Για αλοιφαδορους μην το σκέφτεσαι, με πανάκια καντο. Αλοιφαδορο σαν αρχάριος θα ήθελες παλινδρομικο (όχι απλό περιστροφικο, εκεί το ποσοστό ρίσκου θα ανέβαινε κατακόρυφα) και πάλι θα ήταν επικίνδυνο να κάνεις μεγαλύτερη ζημιά από αυτην που θα ήθελες να φτιάξεις. Εγώ εχω ηλεκτρονικα ρυθμιζόμενο περιστροφικο και πάλι για μικροδουλειες προτιμώ πανακια και τα χέρια μου.

 

Α...σε βαμμένο πλαστικό μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις επίσης για να σβησεις ψιλογρατζουνιες κτλ. Αν πέσει σε αβαφο πλαστικό, φεύγει με βρεγμένο πανί και νερό.

 

Αποστολή από το HTC Desire με τη χρήση Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το αυτοκίνητο στη φωτό το κόβω για xsara και για να μην είναι βαμμένο, λογικα δεν είναι το exclusive.

 

Πέρα από αυτό όμως, το τι παίζει με τις αλοιφες αυτές και τα 2 ειδών πλαστικα, το εξηγησα πριν :)

 

Αποστολή από το HTC Desire με τη χρήση Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

citroen xsara ειναι και ειναι βαμμενες οι πορτες πριν μια εβδοαμδα [με τρακαραν και μου αλλαξαν πορτες].Θα δοκιαμσω τις αλοιφες και βλεπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έγινε; τελικα δεν ήταν γρατζουνια που είχε φτάσει μέχρι λαμαρίνα; :P

 

Δοκίμασε τις αλοιφες που σου ειπα, ακολούθησε τις οδηγίες τους και μάλλον θα την εξαφανίσεις.

 

Για αλοιφαδορους μην το σκέφτεσαι, με πανάκια καντο. Αλοιφαδορο σαν αρχάριος θα ήθελες παλινδρομικο (όχι απλό περιστροφικο, εκεί το ποσοστό ρίσκου θα ανέβαινε κατακόρυφα) και πάλι θα ήταν επικίνδυνο να κάνεις μεγαλύτερη ζημιά από αυτην που θα ήθελες να φτιάξεις. Εγώ εχω ηλεκτρονικα ρυθμιζόμενο περιστροφικο και πάλι για μικροδουλειες προτιμώ πανακια και τα χέρια μου.

 

Α...σε βαμμένο πλαστικό μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις επίσης για να σβησεις ψιλογρατζουνιες κτλ. Αν πέσει σε αβαφο πλαστικό, φεύγει με βρεγμένο πανί και νερό.

 

Αποστολή από το HTC Desire με τη χρήση Insomnia

 

τι ζημια δλδ μπορει να κανει γιατι τον λειτουργο εδω και 4 χρονια και σε γρατζουνιες στο αμαξι μου που δεν φανταζεσαι..

τι ζημια να κανει να ανοιξει παραπανω την γρατζουνια? τι ειναι οεο? τρυπανι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλινδρομικο η απλο περιστροφικο χρησιμοποιεις;

 

τι ζημια μπορει να κανει..δωσε σε εναν απειρο αλοιφαδορο (ειδικα περιστροφικο, αλλα ακομα και παλινδρομικο) κι αστον να δεις. δεν θελει πολυ..λιγη παραπανω δυναμη απο οτι πρεπει κι εχει φτασει μεχρι ασταρι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιστροφικο εχω..

μα ετσι και αλλιως δεν βαζεις δυναμη λες και ξυνεις το αμαξι..ισα ισα το ακουμπας με λιγο πιεση και το κανει μονο του..

εκτος αμα εισαι ο ΡΑΜΠΟ και το λιγο δυναμη ειναι να σπασεις την πορτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περιστροφικοί όντως μπορούν να κάνουν ζημιά σε μη πεπειραμένα χέρια. Δε θέλει πολύ όπως έγραψε και ο Alxnks για να βγάλει τα πάντα. Ένας παλινδρομικός όχι και τόσο εύκολα, μιας και συνήθως έχουν αρκετά μικρότερη δύναμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Παιδιά κάνω μια νεκρανάσταση για να μην ανοίγω άλλο θέμα.

 

Εχω βρεί σε πολύ καλη τιμή ένα mercedes A, το οποίο εσωτερικά και μηχανικά ειναι αψογο (προφανώς αν καταληξω θα το δει και αντιπροσωπεία), με μόνη εξαίρεση την ιμάντα μιας ζώνης που θέλει άλλαγμα (ξέρουμε κόστος;).

 

Το κυριότερο αρνητικό του είναι ότι το αυτοκίνητο περιμετρικά πριν της μπροστινής πλευράς εχει μια συνεχόμενη γρατζουνιά απο κλειδί ή καρφί...

Ο μαντράς λεει οτι θέλει απο 500-1000 για ολικό βάψιμο (είναι τρίθυρο-μικρό).

 

Το σκέφτομαι ακομα και δε βιάζομαι καθώς εχω αυτοκίνητο και δε βιάζομαι να πάρω άλλο αλλα αυτο φάνηκε "ευκαιρία", εχετε καμια ιδέα/πρόταση εσεις; με αυτά τα τοπικά κολπά γίνεται τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...