Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μιας και στο neogaf γραφω καμια 10ετια, τι ακριβως εννοεις?

 

 

Εννοω οτι αναλογα τι μας βολευει ειναι ειτε sonygaf ειτε neogaf.Οι ιδιοι που το κραζουν καθημερινα εκει βρισκονται.Υποκρισια δηλαδη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι υπαρχει μια ....προτιμηση, η οποια κιολας αφηνεται ελευθερη και συντηρειται απο τον τροπο που γινεται το moderation, αυτο ειναι κατι το οποιο οποιος εχει μισο ματι που βλεπει και καταλαβαινει αγγλικα, το κοζαρει πολυ ευκολα.

ομως, αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορουν να γινουν και καλες συζητησεις εκει περα.

 

πχ τις τελευταιες μερες, πολλοι εχουν αρχισει και ζητανε τα ρεστα απο τους -οπως αποδειχτηκε- "μουφο-insiders", οι οποιοι τους τελευταιους μηνες ξεσπαθωσαν και σκορπισαν οτι χειροτερη φημη υπηρχε για το xbone..

και μαλιστα οταν κινδυνευαν με ban, για να συνεχισουν το εργο τους, ποσταραν αυτοι στο ..twitter την καθε ηλιθια και ανυποστατη φημη,, και μετα καποιος αλλος συνεννοημενος τσιμπαγε τη μαλακια που εγραφε ο ενας στο twitter, και την εκανε θεμα στο gaf, γλυτωνοντας ετσι το perma-ban που οριζουν οι κανονες σε περιπτωση διασπορας ανυποστατων φημων.

και αυτο το "ανεχτηκε" η ομαδα που ειναι υπευθυνη για τη λειτουργια.

 

οποτε, οσο μυαλο διαθετει ο καθενας, ας το βαλει να δουλεψει για να καταλαβει ενα-δυο πραγματακια..

εγω δεν δουλευω ουτε για τη sony, ουτε για τη microsoft. αντιθετα, και τους δυο κεραταδες τους πληρωνω.

το gaf μου ειναι πολυ χρησιμο γιατι απο εκει εχω επαφες με ανθρωπους που ειναι σε διαφορους τομεις της αγορας, αλλα και με πορωμενους gamer ανα την υφηλιο.

ομως το να πουμε οτι στο gaf υπηρχε ...δικαιοσυνη και ..πραοτητα οσον αφορα τις δυο μαρκες, θα ηταν ισως λιγο αστειο.. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι υπαρχει μια ....προτιμηση, η οποια κιολας αφηνεται ελευθερη και συντηρειται απο τον τροπο που γινεται το moderation, αυτο ειναι κατι το οποιο οποιος εχει μισο ματι που βλεπει και καταλαβαινει αγγλικα, το κοζαρει πολυ ευκολα.

ομως, αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορουν να γινουν και καλες συζητησεις εκει περα.

 

πχ τις τελευταιες μερες, πολλοι εχουν αρχισει και ζητανε τα ρεστα απο τους -οπως αποδειχτηκε- "μουφο-insiders", οι οποιοι τους τελευταιους μηνες ξεσπαθωσαν και σκορπισαν οτι χειροτερη φημη υπηρχε για το xbone..

και μαλιστα οταν κινδυνευαν με ban, για να συνεχισουν το εργο τους, ποσταραν αυτοι στο ..twitter την καθε ηλιθια και ανυποστατη φημη,, και μετα καποιος αλλος συνεννοημενος τσιμπαγε τη μαλακια που εγραφε ο ενας στο twitter, και την εκανε θεμα στο gaf, γλυτωνοντας ετσι το perma-ban που οριζουν οι κανονες σε περιπτωση διασπορας ανυποστατων φημων.

και αυτο το "ανεχτηκε" η ομαδα που ειναι υπευθυνη για τη λειτουργια.

 

οποτε, οσο μυαλο διαθετει ο καθενας, ας το βαλει να δουλεψει για να καταλαβει ενα-δυο πραγματακια..

εγω δεν δουλευω ουτε για τη sony, ουτε για τη microsoft. αντιθετα, και τους δυο κεραταδες τους πληρωνω.

το gaf μου ειναι πολυ χρησιμο γιατι απο εκει εχω επαφες με ανθρωπους που ειναι σε διαφορους τομεις της αγορας, αλλα και με πορωμενους gamer ανα την υφηλιο.

ομως το να πουμε οτι στο gaf υπηρχε ...δικαιοσυνη και ..πραοτητα οσον αφορα τις δυο μαρκες, θα ηταν ισως λιγο αστειο.. ;D

Δεν μιλαω για το αν ειναι ή δεν ειναι sonygaf ή αν εχει αλλαξει τωρα τελευταια.Αλλωστε ετσι οπως ειναι το σαιτ αχταρμας δεν μπορεις να το παρακολουθησεις ευκολα .

 

Αυτα που λες στην τελευταια παραγραφο τα εχω πει πολλες φορες αλλα εδω μεσα δεν ξερεις τι εχει γραφτει γι αυτο το θεμα.Οπως ειπα οτι τους βολευει καποιους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο biased site απο το sonygaf δεν υπαρχει, εκσταση σε καθε κακη ειδηση για Χ1 λες και εχουν μετοχες της Sony δηλαδη.. :P Διασκεδαζω και εγω αλλα δεν ειναι να το παρεις στα σοβαρα, αν σκεφτεις και την limited ελευθερια λογου που υπαρχει εκει μεσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω παιδες. ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ! ΟΛΟΝΩΝ!

 

να πω και κατι ευχαριστο, γιατι ηταν κατι που ανησυχουσα, μονο διαβαζοντας απο το ιντερνετ:

>> ΤΟ ΝΕΟ PAD ΓΑΜΑΕΙ! <<

απλα και χωρις πολλα πολλα.

 

jbtrs0ctTJwNET.jpg

 

σχημα = τελειο, γαντι ρε παιδι μου! 8)

triggers = γαμάτα, σε σχεση με του 360, αυτα ειναι σαν να εχουν ...bump stops. οσο και να πατας, δεν ακουγονται πλεον τα ελατηρια που τερματιζουνε οπως στου 360. επισης η αισθηση ειναι πιο καλη, πιο ..ακριβη.

bumpers = οσοι χρησιμοποιειτε τα bumpers οπως εγω, θα κανετε κωλοτουμπες. στην ουσια "ξαπλωνει" ολο το δαχτυλο επανω, και πιεζεις οχι με τα ακροδακτυλα αλλα απαλα με ολοκληρο το δαχτυλο, οπως ειναι ξαπλωμενο. κανει ενα ωραιο "κλικ" 8) πολυ καλυτερο απο του 360.
dpad = μεχρι να κατεβασω το killer instinct, οτι και να πω για αυτο δεν εχει νοημα. παντως οπτικα ειναι πολυ πιο κουλ.

thumbsticks = το "κεφαλακι" που παρκαρουμε το δαχτυλο, ειναι πιο στενο και πιο βαθυ. αναμενω σε δοκιμη να δω τι λεει σε μικρες κινησεις ακριβειας, φαινεται καλο παντως.

 

υγ

special shoutout to vfragos!! που'σαι ρε αλανι? wooot!!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thx Κυριακο!

το f5 εχει 6gb download το γαμημενο!! :D

μεχρι να κατεβει αυτο, ξεκινησα με killer instict που ειναι τα μισα σε μεγεθος, να ριξω και καμια φαπα στον the_sheep,

που χτες μας ανακοινωσε οτι πηρε και ..πτυχιο απο τα dodjo :D

 

 

p.s.

παρεπιπτοντως, τελικα η microsoft οταν ξεβουλωσει τα αυτια της, ακουει καλα.

επιτηδες και για δοκιμη, δεν εχω βαλει ακομα απανω το kinect,

 

και ΟΛΑ μα ΟΛΑ δουλευουν μια χαρα ακομα και χωρις kinect!

τι αρχικα updates, τι settings, τι games, οτι θες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...