Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναι πιθανο αλλα δεν μας λες κιολας τι σε κανει να βγαλεις το συμπερασμα αυτο?

ποια γεγονοτα σε ωθησαν ωστε να πιστευεις οτι ειναι θεμα ubisoft?

εν διαφωνω κατ' αναγκη απλα ετσι οπως το λες ξερα και σκετα μου φαινεται σαν αυθαιρεσια

enlighten us a bit ως προς το τι εννοεις

Φανταζομαι οτι δεν πιστευει οτι η MS εδωσε ενα σκασμο λεφτα σε RnD για το kinect στο δινει πακετο ανεβαζοντας την τιμη την κονσολας για να failarei τοσο σε καθε παιχνιδι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο τεχνικά ανώτερο και να είναι το νέο Κινέκτ, η χρησιμότητά του είναι άμεσα συνδεμένη με την αξιοποίησή του στα παιχνίδια. Οπότε, είτε το φταίξιμο είναι της τεχνολογίας είτε της Ubisoft, το αποτέλεσμα είναι το ίδιο και είναι κι επανάληψη της εικόνας του πρώτου Κινέκτ. Unplayable game. 

 

The burden of proof, που λένε, πέφτει στην MS να αποδείξει ότι είναι αλλιώς. Βάσει ιστορικού, ώσπου να γίνει αυτό, εγώ υποθέτω το αντίθετο. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι κανει το kinect οπως το ειδα στα video μου αρεσε κιολας οπως αποκρινεται στο interface

απλα ηθελα να μαθω αν εχει οντος λογους που το πιστευει (και if thats the case οντος με ενδιαφερει να τους ακουσω)

η αν απλα αυτο που λεει ειναι αυτο που θα ηθελε να ειναι η αληθεια :P

in any case και εγω θα προτιμουσα να ειναι θεμα ubisoft παρα kinect αλλα... will see

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

red steel? αυτο με τα mech δεν ηταν αυτο?

που το ειχε κανει review και ο angryjoe?

δεν μου φανηκε να ηταν θεμα ubi σε εκεινο αλλα kinect

που του ειχαν χωσει πολλα controls και απλα δεν μπορουσε να ακουλουθισει (το kinect)

 

ακυρο για το steel battalion ελεγα εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=LwUKY9vn8tU

 

έχει ξαναμπείι αλλά μιας και κάποιοι αμφιβάλλουν για το πόσο καλύτερο είναι το Kinect 2 ας το ξαναδούν. Για Hardcore gaming δεν θα κάνει ποτέ αλλά σαν συμπλήρωμα σε τετοιου είδους παιχνίδια θα λέει. Όπως πχ για το leaning στο BF4.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα θυμηθηκα την δουλεια που ειχε κανει στο red steel...κατσε να δουμε και στα υπολοιπα παιχνιδια για kinect αν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα.

Στο Red Steel 2 πάντως είχε κάνει πολύ καλή δουλειά. Από τα πιο διασκεδαστικά παιχνίδια που έπαιξα στο Wii.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι οτι δεν πιστευει οτι η MS εδωσε ενα σκασμο λεφτα σε RnD για το kinect στο δινει πακετο ανεβαζοντας την τιμη την κονσολας για να failarei τοσο σε καθε παιχνιδι..

καλα και καποιοι δεν πιστευαν οτι θα βγαλει την κονσολα της σημαντικα ποιο αδυναμη απο τον ανταγωνισμο και ομως ετσι εγινε, καποιοι δεν πιστευαν οτι θα προσπαθουσε να περασει τα DRM , και ομως το προσπαθησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημαντικά πιο αδυναμη για μενα δεν ειναι αλλα τεσπα για τον αλλο και 10% μπορει να ειναι σημαντική διαφορά, εγω ως pc gamer οι διαφορες μεταξυ ps4/x1 μου φαινονται ασήμαντες, τα exclusives τους θελω να παιξω απλα.. Δεν λεω οτι δεν υπαρχει διαφορα υπαρχει απλα σημαντικη στα ματια μου ειναι  πχ ps4/x1 με wiiu εκει μαλιστα..

 

Τωρα για το kinect πραγματικα δεν θελω να πιστευω οτι εκαναν τετοια πατατα και δεν ειναι και λογικο με τοσα λεφτα που χαλασαν, αν εγινε αυτο τι να πω περαστικά και better luck next time.. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημαντικά πιο αδυναμη για μενα δεν ειναι αλλα τεσπα για τον αλλο και 10% μπορει να ειναι σημαντική διαφορά, εγω ως pc gamer οι διαφορες μεταξυ ps4/x1 μου φαινονται ασήμαντες, τα exclusives τους θελω να παιξω απλα.. Δεν λεω οτι δεν υπαρχει διαφορα υπαρχει απλα σημαντικη στα ματια μου ειναι  πχ ps4/x1 με wiiu εκει μαλιστα..

 

Τωρα για το kinect πραγματικα δεν θελω να πιστευω οτι εκαναν τετοια πατατα και δεν ειναι και λογικο με τοσα λεφτα που χαλασαν, αν εγινε αυτο τι να πω περαστικά και better luck next time.. :P

δεν διαφωνω καθολου μαζι σου on this one

τα exclusive και τα παιχνιδια ειναι το θεμα οχι τα specs

αλλα επιδη εισαι και εσυ pc gamer και καταλαβενεις απο specs οχι και 10% διαφορα ρε εσυ...

το ενα εχει 1152 stream shaders to αλλο 768 μιλαμε για 384 shaders διαφορα...και 16 rops vs 32... βαλε τωρα και την vram με το διπλασιο bandwith (ddr3 vs ddr5) και δεν κοιταμε καθολου 10%...ακομη κιαν και η shaders και τα rops να ηταν ιδια η μνημη μονη της θα εκανε διαφορα πανω απο 10%...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι υποθετικα εννοουσα αν ειχαν 10% διαφορα, δεχομαι να εχουν 30-50% που παιζει ως νουμερο, δεν εχω κανενα προβλημα και δεν με απασχολει καθολου.. Specs θα κοιταξω εξονυχιστικά στην επομενη gpu που θα αγορασω, εκει θα φροντισω να παρω performance, στην κονσολα μου θελω απλα να παιξω τα exclusives που με ενδιαφερουν..

 

Να στο πω και αλλιως και τα specs να μη μου ελεγαν καν πραγματικα δεν με ενδιαφερει καθολου, ετσι λειτουργω εγω ομως οπως ειπα για τον αλλο και 5-10% διαφορα μπορει να ειναι σημαντικη, κανενα προβλημα με αυτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν διαφωνουμε buddy its all about the games το εγραψα και πριν εξαλλου

απλα οπως εγραψες 10% καποιος που δεν ηξερε θα μπορουσε να υποθεσει οτι αυτη ειναι η διαφορα τους specs wise...

και ηθελα να το ξεκαθαρισω

ουτε εμενα με νοιαζει στην κονσολα αυτο καλα παιχνιδια να μου δωσουν μονο και i'm good 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν διαφωνω καθολου μαζι σου on this one

τα exclusive και τα παιχνιδια ειναι το θεμα οχι τα specs

αλλα επιδη εισαι και εσυ pc gamer και καταλαβενεις απο specs οχι και 10% διαφορα ρε εσυ...

το ενα εχει 1152 stream shaders to αλλο 768 μιλαμε για 384 shaders διαφορα...και 16 rops vs 32... βαλε τωρα και την vram με το διπλασιο bandwith (ddr3 vs ddr5) και δεν κοιταμε καθολου 10%...ακομη κιαν και η shaders και τα rops να ηταν ιδια η μνημη μονη της θα εκανε διαφορα πανω απο 10%...

 

και παρόλα αυτά τα νούμερα που παρέθεσες το xbox one έχει ένα ένα ισάξιο και ίσως και πιο εντυπωσιακό παιχνίδι από ότι έχουμε δεί μέχρι στιγμής από το ps4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yep το forza...απλα θα δεις και καλητερα πραγματα στο μελλον και απο το x1 και ακομη περισοτερο απο το ps4 εξαλλου αυτα ειναι πρωτης γενιας παιχνιδια ;)

δεν ειμαι υπερμαχος της sony...απλα με εχει κερδισει  so far και ως μηχανημα και ως προς το τι να περιμενω απο παιχνιδια for it σε συνδυασμο με το εξαιρετικο ps plus...

(αυτο δεν σημαινει τιποτα ομως για εμενα προσωπικα και τα γουστα μου μιλαω)

αν μου δειξει σε βαθος χρονου η ms καλητερα παιχνιδια be sure of it  

οτι θα αγορασω x1 :)

 

και παρόλα αυτά τα νούμερα που παρέθεσες το xbox one έχει ένα ένα ισάξιο και ίσως και πιο εντυπωσιακό παιχνίδι από ότι έχουμε δεί μέχρι στιγμής από το ps4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...