Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν ξέρω τι γνώμη έχετε εσείς οι προκάτοχοι και θαυμαστές του xbox αλλά εγώ ως τώρα είχα ps1 ps2 ps3 σκέφτομαι πολύ σοβαρά αν πάρω κονσόλα καινούρια να είναι της ms. Αλλά ακόμα είμαι 50-50,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω τι γνώμη έχετε εσείς οι προκάτοχοι και θαυμαστές του xbox αλλά εγώ ως τώρα είχα ps1 ps2 ps3 σκέφτομαι πολύ σοβαρά αν πάρω κονσόλα καινούρια να είναι της ms. Αλλά ακόμα είμαι 50-50,

Πες μας το σκεπτικό σου να σου πούμε γνώμες. Εγώ από 360 ως κύρια κονσόλα τώρα πήγα σε PS4, πάντως, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι φοράω παρωπίδες ή ότι το Χ1 δεν μπορεί να είναι καλύτερη επιλογή για κάποιον άλλον. Αυτά για την ιστορία, για να ξέρεις πώς να εκλάβεις τη γνώμη μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

δεν ξέρω τι γνώμη έχετε εσείς οι προκάτοχοι και θαυμαστές του xbox αλλά εγώ ως τώρα είχα ps1 ps2 ps3 σκέφτομαι πολύ σοβαρά αν πάρω κονσόλα καινούρια να είναι της ms. Αλλά ακόμα είμαι 50-50,

Πες μας το σκεπτικό σου να σου πούμε γνώμες. Εγώ από 360 ως κύρια κονσόλα τώρα πήγα σε PS4, πάντως, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι φοράω παρωπίδες ή ότι το Χ1 δεν μπορεί να είναι καλύτερη επιλογή για κάποιον άλλον. Αυτά για την ιστορία, για να ξέρεις πώς να εκλάβεις τη γνώμη μου.
Θα συμφωνήσω. Παω στο καλύτερο. Από το xbox το πρώτο, το τιτανοτεραστιο πηγα στο ps3 γτ το 360 δε με συγκίνησε παρόλο που υπήρχε συναισθηματικός δεσμός!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κάποια πράγματα που στους περισοτερους θα είναι χαζά αλλά για μένα μετράνε.<br>

Το xbox έχει το τροφοδοτικό εξω οπότε και λιγότερη θερμοκρασία και αν χαλάσει απλά περνεις άλλο από ενα μαγαζί και είσαι ok.<br>

Έχει ποιο καλά δώρα ας το πω σε παιχνίδια που μ αρέσουν fifa cod bf κλπ αυτό βέβαια μπορεί αργότερα να αλλάξει. <br>

Λενε ότι είναι καλύτερο το live απο psn και πλέον παίζω πολυ online.<br>

Ειναι κάτι που δν με άρεσε με τη σονυ οταν χαλασε το πσ3 απο ενα φιλο μου δεν του το εφτιαχναν αλλα του πουλαγαν άλλο επισκευασμενο 150 ευρο. Μπορεί να κάνει το ιδιο και η ms δεν ξερω καποιον με xbox για να μαθω.<br>

Οι μοχλοί παίρνουν μπαταριεσ 3α οπότε με μπαταρια δεν εχεισ θεμα και αν θα δέχεται εξωτερικό σκληρό για παιχνίδια θα είναι ακόμα ενα συν<br>

Τελος αν η διαφορά στην ποιότητα των παιχνιδιών δεν ειναι χαοτική θα μου αρεζε που κάνει και κάτι παραπάνω από μια απλή παιχνιδομηχανη αλλα αν ειναι εμφανης η διαφορά δεν θα το προτιμήσω. <br>

Απλα και δεν ξερω κάποιον με xbox ώστε να έχω μια καλή άποψη από θέμα εξυπηρέτησης και ποιότητας και φοβάμαι λίγο τις αλλαγές γενικά. Όταν θα μπορώ να τα δω απο κοντά να δω διαφορες και παίρνοντας και πληροφορίες απο παλιούς χρήστες xbox θα αποφασίσω γιατί και το ps εχει άλλα θετικά

Α και αλλο ένα μεγάλο συν πιστεύω οι μοχλοι. Από ότι λένε άλλα παιδιά τα ds4 αρχίζουν τα κουλά. ... και στην προηγούμενη γενιά του xbox ειχε μεγαλη διάφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως καμιά φορά παίζει ρόλο και ο συναισθηματικός δεσμός.

 

Πχ ένα συγκεκριμένο σύστημα μπορεί να σου θυμίζει τα παιδικά σου χρόνια όταν έπαιζες και να το προτιμήσεις.

Ή αντίθετα μπορεί να βαρέθηκες τα ίδια και να θες να δοκιμάσεις κάτι καινούργιο.

 

Δεν σκεφτόμαστε όλοι πάντα "αυτό είναι πιο δυνατό, πιο value for money, έχει μεγαλύτερη υποστήριξη, έχει περισσότερα παιχνίδια, άρα αυτό θα αγοράσω".

 

Προσωπικά όταν αγόραζα το WiiU, ήξερα ποια θα ήταν η μοίρα του στην αγορά. Ότι είναι πολύ πίσω τεχνολογικά, ότι θα έχει μηδενική υποστήριξη από τρίτους και ότι τον περισσότερο χρόνο θα μαζεύει σκόνη δίπλα στις άλλες κονσόλες. Η λογική (και η τσέπη) φώναζε "μακριά, θα πετάξεις τα λεφτά σου". Κι όμως δεν το έχω μετανιώσει ΟΥΤΕ μια στιγμή γιατί ακόμα και τα λιγοστά παιχνίδια του με τα ξεπερασμένα γραφικά, μου φέρνουν ευχάριστες αναμνήσεις από το παρελθόν.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) φακιρης, παρε xbox. ;)

 

2) οσο για τον thuway... οτι και να γραφει και να θελει να φαινεται θετικο, δε ρεφαρει πλεον για τις τρελες τρολιες που εριξε απο το καλοκαιρι μεχρι και την ημερα που βγηκε το xbox, ουτε μεχρι την επομενη nextgen. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φακίρη, το support της MS είναι το μόνο που δεν πρέπει να φοβάσαι αν πάρεις Χμποχ. Πολλά παράπονα μπορεί να έχω για την εμπειρία μου με το 360 και τις 4 φορές που χάλασε, για το support τους δεν έχω κανένα. 

 

Το Live και, γενικά, το UI του Χμποχ είναι καλύτερα. Το UI μικρή σημασία έχει στην τελική, τα παιχνίδια είναι που μετράνε, ουσιαστικά, αλλά το Live είναι όντως καλύτερα στημένο. 'Η ήταν στο 360, δεν μπορώ να μιλήσω εκ πείρας για το Χ1, κι απ' όσο έχω δει, λείπουν πράγματα, ή έχουν αλλάξει πράγματα προς το χειρότερο, προς το παρόν συγκριτικά με το 360. Αλλά αυτά φτιάχνονται (βέβαια, παρόμοια φτιάχνεται και το PSN, αλλά η Sony πάντα ακολουθεί σε αυτό τον τομέα). Από την άλλη η Sony δίνει και παιχνίδια, κι αν έχεις PS3 πιθανώς θα έχεις Plus (που πιθανώς θα κρατήσεις για τα παιχνίδια του PS3), οπότε έχεις ήδη 3 παιχνίδια για το PS4. Ζύγισμα προτιμήσεων κι απαιτήσεων είναι, πλέον, το Live vs PSN. 

 

Το μόνο μείον δυνητικά στην περίπτωσή σου αν πάρεις Χ1 είναι ότι, όπως λες, δεν ξέρεις κανέναν που να είχε ή έχει Χμποχ. Οπότε ούτε παιχνίδια θα μοιράζεσαι (αλήθεια, στο κομμάτι του game sharing τι παίζει με το Χ1; Ισχύει ό,τι και στο 360; ), ούτε θα έρχονται φίλοι με το χειριστήριο και το παιχνίδι τους να παίζετε ούτε θα παίζεις μαζί τους online. Αυτά δεν ξέρω πόσο σημασία έχουν για σένα, οπότε εσύ θα τα κρίνεις. Για μένα, πχ, μετράνε, γι' αυτό και πάντα παίζει σύσκεψη με 2-3 στενούς φίλους πριν αγοραστεί νέα κονσόλα. 

 

Το controller είναι καλύτερο. Τελεία. :P

Ωστόσο, το χειριστήριο του PS4 έχει βελτιωθεί παραπάνω από αισθητά σε όλα. Εχει επίσης το καλό ότι μπορείς να του συνδέσεις ό,τι ακουστικά θες εσύ με 3μισάρι βύσμα και να βγάζει και τον ήχο του παιχνιδιού κανονικά, όχι μόνο το τσατ. 

Το ότι έχει μπαταρίες δεν ξέρω αν το λες καλό. Εγώ το λέω άρμεγμα από την MS για να σου πουλάει τα επαναφορτιζόμενα πακέτα της.

 

Τώρα, για τη διαφορά των παιχνιδιών είναι πολύ νωρίς, θεωρώ, για να κρίνουμε. Τα νούμερα λένε ότι θα είναι εμφανής, περισσότερο απ' ό,τι ήταν μεταξύ 360 - PS3. Το καλύτερο θα ήταν να περίμενες ως το ερχόμενο φθινόπωρο, ή τουλάχιστον το καλοκαίρι. Αν βιάζεσαι να πάρεις κονσόλα τώρα θα πρέπει να το κάνεις γνωρίζοντας ότι παίρνεις ρίσκα σε διάφορα επίπεδα. 

 

Για τις λοιπές υπηρεσίες τηλεόρασης και τα σχετικά δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη. Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι πως σχεδόν τίποτα από αυτά δε θα υποστηρίζεται στην Ελλάδα, οπότε μην παρασυρθείς από το hype που πουλάει η MS σε αυτό το κομμάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαυτό δεν βιάζομαι να πάρω καινούρια κονσόλα και θέλω να τις δω και απο κοντά ωστέ να δώ και τις διαφορές + αν κάποιο απο την μεριά της tv θα πιάνει και εμάς. πχ κάπου διάβασα ότι θα έχει κάποια κανάλια eurosport κλπ και αν ναι να δώ και ποια κανάλια είναι.

4 κονσόλες ψψψψψ... εγω το πσ3 το έχω απο τις πρώτες μέρες τόσο εύκολα χάλαγαν τα xbox?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"το halo ειναι η σημαντικοτερη πνευματικη μας ιδιοκτησια, δεν προκειται να κανουμε τιποτα ανουσιο με αυτο"

 

αυτα δηλωσε ο spencer, για το επερχομενο HALO TV SHOW που φτιαχνεται μαζι με τον ..σπιλμπεργκ.

πηγα να κανω και copy-paste τα εδαφια, αλλα η μηχανη του forum μου ελεγε οτι "απαγορευονται τα greeklish", opote bazv mono to link.

 

http://www.oxm.co.uk/68935/halo-is-our-most-important-ip-says-microsoft-tv-show-wont-be-filler/

 

αϊντε να δουμε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...