Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Zampella Shares More Details on Titanfall’s 6 vs 6 Player Count and AI: it’s a “Crazy Experience”

 

Μολις το διαβασα , η αντιδραση μου ηταν "μονο 6 εναντιον 6" wtf???

Αλλα μετα σκεφτηκα , οτι αν θελω 64 ατομα , πανικο ελικοπτερα  αεροπλανα και .....crashαρισματα υπαρχει το BF4

Aν θελω COD ....υπαρχει το COD

και ειμαι ανοιχτος λοιπον σε νεες προτασεις Multiplayer.

Σιγουρα τα παιχνιδια θα ειναι μικροτερης διαρκειας , και καθε ματς θα ειναι πιο "προσωπικο" . Θα θυμασαι ποιος σε σκοτωσε και πως, και θα υπαρχει μεγαλυτερη κοντρα και αντιπαλοτητα. Αυτο ειναι καλο

Το αρνητικο ειναι πως αν δεν βαλουν ενα mode "mercenaries" ή οπως τελος παντων λεγοταν εκεινο το Mode του COD που ολοι οσοι παιζαν δεν ειχαν ομαδα αλλα ηταν μονοι τους και ψαχναν για παιχνιδι, βλεπω το Titanfall σε πολυ λιγο χρονο να γινεται team/clan πανηγυρι και τελειως frustrating για τον casual gamer και για οσους προσπαθουν να παιξουν χωρις ομαδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά με μια μικρή καθυστέρηση η κονσόλα έφυγε εχθές για Τσεχία για επισκευή ή αλλαγή. Είχα χάσει το προηγούμενο ραντεβού με τη ups και ξανασυνδεσα τη κονσόλα μέσα στις γιορτές και δούλευε κανονικά... Πίστεψα ότι μπορεί ναι είχε μπει κανένα σκουπιδακι μέσα και για αυτό να έκανε θορύβους και να μη διαβάζει τα cd. Μετά απο δυο μέρες το cd drive τίναξε τελείως.. Ότι cd και να έβαζα μέσα δεν έκανε τίποτα. Όπως και να έχει θα ενημερώνω για να ξέρουν και οι λοιποί κατόχοι του xbox one τι παίζετε με το after sales της Microsoft. Μέχρι στιγμής πάντως μου έχουν αφήσει καλές εντυπώσεις. Την Τρίτη 14 η κονσόλα θα είναι Τσεχία οπότε απο 15 και μετά θα δώσω update με το τι γίνετε. Καλή χρόνια σε όλους αν και καθυστερημένα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο amazon παιδια πως γινεται παραγγελια γιατι δεν γνωριζω ,κανω λογαριασμο καταθετω τα λεφτα μεσω visa και το στελνουν με ταχυδρομειο ? Ελλαδα στελνουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο amazon παιδια πως γινεται παραγγελια γιατι δεν γνωριζω ,κανω λογαριασμο καταθετω τα λεφτα μεσω visa και το στελνουν με ταχυδρομειο ? Ελλαδα στελνουν ?

Κανονικά και με το νόμο στέλνουν με χρήση πιστωτικής , σε μεγάλα πακέτα  στέλνουν με κούριερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά με μια μικρή καθυστέρηση η κονσόλα έφυγε εχθές για Τσεχία για επισκευή ή αλλαγή. Είχα χάσει το προηγούμενο ραντεβού με τη ups και ξανασυνδεσα τη κονσόλα μέσα στις γιορτές και δούλευε κανονικά... Πίστεψα ότι μπορεί ναι είχε μπει κανένα σκουπιδακι μέσα και για αυτό να έκανε θορύβους και να μη διαβάζει τα cd. Μετά απο δυο μέρες το cd drive τίναξε τελείως.. Ότι cd και να έβαζα μέσα δεν έκανε τίποτα. Όπως και να έχει θα ενημερώνω για να ξέρουν και οι λοιποί κατόχοι του xbox one τι παίζετε με το after sales της Microsoft. Μέχρι στιγμής πάντως μου έχουν αφήσει καλές εντυπώσεις. Την Τρίτη 14 η κονσόλα θα είναι Τσεχία οπότε απο 15 και μετά θα δώσω update με το τι γίνετε. Καλή χρόνια σε όλους αν και καθυστερημένα!

 

Καλή χρονιά φίλε και γρήγορα να ξανά χαρείς την κονσόλα,περιμένουμε νέα !

 

@konstantinos77 αν πάρεις από αμαζον θα σου έρθει με ups η DHL συνήθως ups από ότι έχω πάρει εγώ τουλάχιστον το one και άλλες αγορές που έκανα θα έχεις και track id, αν επιλέξεις στάνταρ μεταφορικά θα σου έρθει μέσα σε 3-5 μέρες και με εξπρές σε 1-2 μέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

amazon.uk στελνει με UPS, το κουτι μεσα σε αλλη, μεγαλυτερη κουτα, εχεις tracking number και η απλη αποστολη εχει σε 5 μερες παραδοση/παραλαβη στην πορτα σου με υπογραφη.

μονο προσεξε, γιατι στην Ελλαδα αυτοι οι κουριερ ΔΕΝ δουλευουν σαββατοκυριακα, ειτε κανονικη αποστολη ειτε εξπρες, οποτε υπολογισε τα σωστα για να μην μεινεις καβ..μενος :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο amazon παιδια πως γινεται παραγγελια γιατι δεν γνωριζω ,κανω λογαριασμο καταθετω τα λεφτα μεσω visa και το στελνουν με ταχυδρομειο ? Ελλαδα στελνουν ?

Μην ξεχασεις να βαλεις πληρωμη σε GPB. Προσεξε το. Default θα σου βγαλει σε EUR (προφανως βλεπει το localization απο τον browser αυτοματα) οταν κανεις checkout, γιατι κανει εκεινο μετατροπη με δικα του rates τα οποια ειναι εις βαρος του αγοραστη. Βγαινει περισσοτερο το ποσο σε EUR. Οποτε ασε να κανει τη μετατροπη η τραπεζα.

Offtopic: Με UPS μια VAX σκουπα εγινε dispatched και απεσταλη στις 6 Ιανουαριου απογευμα. Στις 7 Ιανουαριου κατα τις 14:30 μου χτυπησαν το κουδουνι και την ειχα σπιτι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Offtopic: Με UPS μια VAX σκουπα εγινε dispatched και απεσταλη στις 6 Ιανουαριου απογευμα. Στις 7 Ιανουαριου κατα τις 14:30 ....

offtopic2: τι ειδους ..gadgetια ειναι η vax σκουπα? για ενημερωσε σε παρακαλω, ευκαιρια να το παιξω και ψαγμενος στην γυναικα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν αυτο πρεπει να το βαλω στο xbone news ή στο ps4 news... :D

 

O Κenny Scot, art director του Halo 4 (που δουλευε απο τοτε στο halo για το one) αφηνει τη θεση του στο συνεργατη του, και αυτος φευγει απο τα κεντρικα της 343ι, για να ειναι κοντα στην οικογενεια του, στην καλιφορνια.

Τα νεα λενε οτι κραταει το ρολο του "συμβουλου", αλλα εγω ειπα μπας και το βαλω αυτο στα νεα για ps4, μολις διβασα και ποια ειναι η "οικογενεια" του.

λοιπον, ο κυριος Κεννυ ειναι ο αντρας του θηλυκου Kαρμακ, της κοριν γιου, που αν θυμαστε πριν λιγο καιρο ειχα γραψει οτι ειναι κατα τη γνωμη μου μακραν η πιο σοβαρη μεταγραφη της sony.

ναι, η κοριν ειναι αυτη που πηγε προσφατα στην καλιφορνια, για να δουλεψει τη naughty dog.

τωρα πηγε κι ο αντρας της στην καλιφορνια, για "να ειναι κοντα στη γυναικα". ;)

 

http://uk.ign.com/articles/2014/01/08/halo-4-art-director-steps-down-at-343-industries?+main+twitter

 

 

Να η σελιδα του νεου art director, του SPARTH: 

http://sparth.tumblr.com/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχασεις να βαλεις πληρωμη σε GPB. Προσεξε το. Default θα σου βγαλει σε EUR (προφανως βλεπει το localization απο τον browser αυτοματα) οταν κανεις checkout, γιατι κανει εκεινο μετατροπη με δικα του rates τα οποια ειναι εις βαρος του αγοραστη. Βγαινει περισσοτερο το ποσο σε EUR. Οποτε ασε να κανει τη μετατροπη η τραπεζα.

Offtopic: Με UPS μια VAX σκουπα εγινε dispatched και απεσταλη στις 6 Ιανουαριου απογευμα. Στις 7 Ιανουαριου κατα τις 14:30 μου χτυπησαν το κουδουνι και την ειχα σπιτι

Αυτο πως γινεται? δηλαδη πριν φτασεις στο σημειο να κανεις την αγορα το αλλαζεις αυτο?σε πια επιλογη ομως το βρισκεις?ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι όμως είναι άρθρο στο PC Mag.... υπάρχουν ακόμα gamers που δεν ξεχνούν το τι ήθελε αρχικά να περάσει η M με το One.

 

The Xbox is a poor quality device, and that's before you even get to the crazy restrictions Microsoft tried to implement.

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2429236,00.asp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...