Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε PS2 era δε νομίζω να θέλει κανείς με common sense και μνήμη να επιστρέψουμε. Είδαμε τι έκανε η Sony όταν βρέθηκε σε αυτή τη θέση (όπως και κάθε εταιρεία θα έκανε, αυτές οι πρακτικές δεν είναι αποκλειστικότητα κανενός). Ειδικά έτσι όπως πάει η Nintendo στα home consoles, το τελευταίο που θα έπρεπε να ονειρεύεται κανείς είναι μια αποτυχία της MS. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πουλάει και το XBOX ONE , πουλάνε και τα παιχνίδια του, αυτά είναι πολύ καλά νέα και σίγουρα δεν ξαναπάμε σε μονοπώλιο και PS2 era όπως πολλοί ονειρεύονταν.

χεχε

 

κοιτα, ΚΑΠΟΙΑ στιγμη, αρκετοι ισως καταλαβουν οτι αυτο που παιζοτανε/παιζεται τωρα, δεν ειναι το αν θα γινοταν η sony μονοπωλιο,

αλλα το αν η sony θα επαιρνε ολοκληρωτικα τον μπουλο απο την αγορα αυτη..

 

 

τωρα, πως μια χουφτα κλωθογυριστρες, καταφεραν να πεισουνε το μισο gaming κοσμο oτι η microsoft κλεινει το τμημα xbox, εβγαλε τη μεγαλυτερη πατατα της χιλιετιας, και ολα τα συναφη,

αυτα γραφω στο αλλο θεμα, το VS, για το πως πολλοι ανθρωποι, χωρις να το επιδιωξουνε, γινονται αθελα τους και απο ενδιαφερον μονο, παπαγαλακια πρωτου οροφου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε

 

κοιτα, ΚΑΠΟΙΑ στιγμη, αρκετοι ισως καταλαβουν οτι αυτο που παιζοτανε/παιζεται τωρα, δεν ειναι το αν θα γινοταν η sony μονοπωλιο,

αλλα το αν η sony θα επαιρνε ολοκληρωτικα τον μπουλο απο την αγορα αυτη..

 

 

τωρα, πως μια χουφτα κλωθογυριστρες, καταφεραν να πεισουνε το μισο gaming κοσμο oτι η microsoft κλεινει το τμημα xbox, εβγαλε τη μεγαλυτερη πατατα της χιλιετιας, και ολα τα συναφη,

αυτα γραφω στο αλλο θεμα, το VS, για το πως πολλοι ανθρωποι, χωρις να το επιδιωξουνε, γινονται αθελα τους και απο ενδιαφερον μονο, παπαγαλακια πρωτου οροφου...

Εγω οπως εχω αναφερει και παλιοτερα η ms μπορει να το σωσει η sony δεν μπορει και λεω μηπως η ms της χαρισε το first round?Η ms ειναι μια εταιρια που βρισκεται τοσο ψηλα που παιζει μπαλα με τους κανονες της και οχι με τους κανονες των αλλων..Δεν ειναι ηλιθιοι να παρουσιασουν drm και always online τοσο μπαμ για να γινει τοσο θεμα.Ισως και να ειναι και να το βλεπω αλλιως αλλα συνηθως η ms καθοριζει πολλα πραγματα στην βιομηχανια.

Επισης για ανταγωνισμο να μιλησουμε ποιον ανταγωνισμο μεσα στο 14 η 15 θα βγουν sony windows phone αλλα δεν ειναι θεμα εδω να το αναλυσουμε....

 

Τωρα το πως το καταφερανε εχει πολλους παραγοντες οπως η τιμη βασικο μετα βαλανε τους κηρυκες τους και τελος ελπιζανε στην εποχη του τρολλινγ να τρολλαρουν ολοι οι 12 χρονοι....

Η sony δεν εκανε τιποτα ολο το καλοκαιρι αφησε μονο τους παπαγαλους να μιλανε γιαυτην......

Απο τιν αλλη η ms παλι δεν εκανε τιποτα ολο το καλοκαιρι και τελος εχει πουλησει και θα συνεχισει να πουλαει οσο και να ποθουν καποιοι να πεθανει...πραγμα αδυνατο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες τη γνωμη μου, η ms δεν χαριζει τιποτα!!

 

πολλα γινανε, μη γραφω για το θεμα h/w καλυτερα... (εκανα edit)

 

τωρα, για το θεμα της τιμης, ειλικρινα εχω ΧΕΣΤΕΙ στα γελια με γνωστους μου που ενω μου ζαλιζαν τα ουμπαλα οτι το νεο xbox ειναι ακριβο στα 500e (περιειχε καμερα + 1 game), τους βλεπω να μου συζητανε για το ...bundle που περιλαμβανει: ps4, camera και ενα παιχνιδι, σε τιμη λιγο πανω απο ..500e

μιλαμε, μονο γελαω πλεον....

απλα να καταλαβεις κι εσυ κατι, οτι τελικα ειναι πιο σημαντικο για τους περισσοτερους το πως σερβιρεις ενα φαϊ, παρα το τι στο διαολο περιεχει το φαϊ αυτο και αν ειναι καλα ψημμενο..... ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες τη γνωμη μου, η ms δεν χαριζει τιποτα!!

 

πολλα γινανε, μη γραφω για το θεμα h/w καλυτερα... (εκανα edit)

 

τωρα, για το θεμα της τιμης, ειλικρινα εχω ΧΕΣΤΕΙ στα γελια με γνωστους μου που ενω μου ζαλιζαν τα ουμπαλα οτι το νεο xbox ειναι ακριβο στα 500e (περιειχε καμερα + 1 game), τους βλεπω να μου συζητανε για το ...bundle που περιλαμβανει: ps4, camera και ενα παιχνιδι, σε τιμη λιγο πανω απο ..500e

μιλαμε, μονο γελαω πλεον....

απλα να καταλαβεις κι εσυ κατι, οτι τελικα ειναι πιο σημαντικο για τους περισσοτερους το πως σερβιρεις ενα φαϊ, παρα το τι στο διαολο περιεχει το φαϊ αυτο και αν ειναι καλα ψημμενο..... ;)

Δεν λεω οτι χαριζει λεω οτι ισως αποσκοπει σε μια αλλη συμφωνια που ειναι το ιδιο κερδοφορα με το xbox οπως παει να γινει το windows phone..

Αυτο με την nvidia θυμισε μου αν θες...

Τωρα στο θεμα τιμης χτυπαει το ματι το 400 και το 500 βεβαια οταν το παιρνει καποιος το ps 500e κανει την παπια αλλα anyway... Η ms πουλαει αυτο το φαι και αυτο το φαι το ξερεις και ξερεις τι παιρνεις γιαυτο και εχει κανει πολυ καλες πωλησεις ξερεις οτι ειναι καλα ψημενο και θα σε κρατησει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@lepater

η nvidia ειχε αναλαβει την καρτα γραφικων του πρωτου xbox.

εκανε καλη δουλεια, αφου οταν βγηκε σκοτωνε οτι υπηρχε, αλλα εκανε και ενα συμβολαιο που επιασε κοτσο τη microsoft, καθως  πληρωνε πανακριβα το καθε κομματι χωρις δικαιωμα αναπροσαρμογης της τιμης στο χρονο, στα κομματια, στη σμικρυνση κλπ.

ηταν ενα καθ'ολα νομιμο, αλλα 100% προς οφελος της nvidia συμβολαιο, που δεν δεχτηκε ουτε απο καλη πιστη να αλλαξει στην πορεια.

η ms κατι τετοια τα παιρνει προσωπικα, και ολοι ξερανε οτι δεν υπηρχε περιπτωση η ms α) να ξανακανει "χαζο" συμβολαιο και β) να ξαναδωσει ευκολα λεφτα απο την τσεπη της στην nvidia

ο βασικος λογος που το πρωτο xbox αποσυρθηκε τοσο γρηγορα, ηταν αυτος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει στο θέμα κονσόλα ήταν η πρώτη της φορα και λάθη γινονται πάντως το πρώτο ήταν κτηνος...αυτο που λες δεν το ήξερα εγώ νόμιζα ότι το σκότωσε για να σπρώξει την επόμενη γενιά αλλα μετά που το ps3 πήγε nvidia δεν νομίζω να εγινε το ίδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νόμιζα ότι το σκότωσε για να σπρώξει την επόμενη γενιά

 

ου ναι, πως! :) για να φανταστεις ποσο μελι-γαλα τα πηγαινανε, σκεψου οτι για καποιο διαστημα ο μοναδικος λογος που η nvidia παρειχε τσιπακια για το xbox, ειναι επειδη υπηρχε ...δικαστικη αποφαση που την εξαναγκαζε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες τη γνωμη μου, η ms δεν χαριζει τιποτα!!

 

πολλα γινανε, μη γραφω για το θεμα h/w καλυτερα... (εκανα edit)

 

τωρα, για το θεμα της τιμης, ειλικρινα εχω ΧΕΣΤΕΙ στα γελια με γνωστους μου που ενω μου ζαλιζαν τα ουμπαλα οτι το νεο xbox ειναι ακριβο στα 500e (περιειχε καμερα + 1 game), τους βλεπω να μου συζητανε για το ...bundle που περιλαμβανει: ps4, camera και ενα παιχνιδι, σε τιμη λιγο πανω απο ..500e

μιλαμε, μονο γελαω πλεον....

απλα να καταλαβεις κι εσυ κατι, οτι τελικα ειναι πιο σημαντικο για τους περισσοτερους το πως σερβιρεις ενα φαϊ, παρα το τι στο διαολο περιεχει το φαϊ αυτο και αν ειναι καλα ψημμενο..... ;)

δεν ειχε ενα παιχνιδι και μια camera ειχε το καλυτερο launch τιτλο για μενα για ps4 ενα χειριστηριο ακομα και μια camera δηλαδη πραγματα που κοστιζουν συνολικα 580 ευρω κ στο δινε 500 day one κιολας. αλλα το θεμα δεν ειναι η τιμη το θεμα ειναι οτι με 100 ευρω περισσοτερο περνεις πιο αδυναμη κονσολα κ αυτο σε μενα μετρησε πανω απ ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειχε ενα παιχνιδι και μια camera ειχε το καλυτερο launch τιτλο για μενα για ps4 ενα χειριστηριο ακομα και μια camera δηλαδη πραγματα που κοστιζουν συνολικα 580 ευρω κ στο δινε 500 day one κιολας. αλλα το θεμα δεν ειναι η τιμη το θεμα ειναι οτι με 100 ευρω περισσοτερο περνεις πιο αδυναμη κονσολα κ αυτο σε μενα μετρησε πανω απ ολα

αυτα εχουν υποθει και στο vs..και το ps3 ηταν πολυ πιο δυνατο στα χαρτια αλλα στην ουσια φανηκε μονο σε 3-4 exclusives που το xbox εκ των πραγματων δε μπορουσε να τα εχει..ο καιρος θα δειξει για το τι κανει καθε μηχανημα και επισης σκεψου τι δυνατοτητες εχει η καμερα της sony και τι το Kinect.. η διαφορα παιζεται στα exclusives και μονο..το ps4 μπορει να εγινε lunch με ενα απο τα δυνατοτερα χαρτια της sony απο την αλλη ομως το one εχει 3-4 δυνατους τιτλους που περιμενουν.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειχε ενα παιχνιδι και μια camera ειχε το καλυτερο launch τιτλο για μενα για ps4 ενα χειριστηριο ακομα και μια camera δηλαδη πραγματα που κοστιζουν συνολικα 580 ευρω κ στο δινε 500 day one κιολας. αλλα το θεμα δεν ειναι η τιμη το θεμα ειναι οτι με 100 ευρω περισσοτερο περνεις πιο αδυναμη κονσολα κ αυτο σε μενα μετρησε πανω απ ολα

 

 

καλα, οκ, ολες οι αποψεις ειναι σεβαστες, αλλα προσωπικα δεν συμφωνω σε καμια περιπτωση οτι το killzone φτουραει, εχοντας βγει την ιδια μερα με call of duty και battlefield στο ps4....

φυσικα, για καποιον μπορει να ειναι οχι απλα το καλυτερο launch game, αλλα και το καλυτερο game ever......

 

 

περα απο αυτο, το "mega bundle" στο οποιο αναφερεσαι, που εχει και το δευτερο joypad εκτος απο την καμερα και το killzone, εχω την εντυπωση οτι δεν παιζει στα 500ε. δεν ειμαι σιγουρος, αλλα εχω την εντυπωση οτι αυτη η τιμη που λες αν επαιξε, επαιξε μονο με καποιες αρχικες προσφορες.. (πχ αγγλια το ζητανε νομιζω 580 λιρες + μεταφορικα, δηλ λιγο πανω απο τα 700e, συν μεταφορικα)

εγω μιλαω για φιλους μου, που παραγγελνουν απο εξω PS4+1 joypad+killzone+camera και τους βγαινει κανα 50αρικο πανω απο τα ..500e.. οι ιδιοι ανθρωποι που λεγανε οτι 500 που ζηταει η microsoft ειναι ..πολλα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

περα απο αυτο, το "mega bundle" στο οποιο αναφερεσαι, που εχει και το δευτερο joypad εκτος απο την καμερα και το killzone, εχω την εντυπωση οτι δεν παιζει στα 500ε. δεν ειμαι σιγουρος, αλλα εχω την εντυπωση οτι αυτη η τιμη που λες αν επαιξε, επαιξε μονο με καποιες αρχικες προσφορες.. ..............

ΠΣ4 + 2ο DS4 + Camera + KZ SF στα 510 εδω Ελλαδα παντου σε ολα τα μεγαλα μαγαζια οσο υπηρχε και 500 ειχε στο Amazon και οπου αλλου κυκλοφορησε

(Official Sony τιμη)

Ενδεικτικα οριστε

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=65295&selectedCategoryId=2042

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...