Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναί, λέω τι θα έκανα αν είχα την κονσόλα.

Δεν έχω την κονσόλα, δεν τρελαίνομαι. :)

Nuts επειδή δεν θα αγόραζα το DR3? Αυτή τη στιγμή αν είχα XBone και δεν είχα αγοράσει το DR3, θα πετούσα στα σύννεφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναί, λέω τι θα έκανα αν είχα την κονσόλα.

Δεν έχω την κονσόλα, δεν τρελαίνομαι. :)

Nuts επειδή δεν θα αγόραζα το DR3? Αυτή τη στιγμή αν είχα XBone και δεν είχα αγοράσει το DR3, θα πετούσα στα σύννεφα.

nuts επειδη λες οτι "ετσι κι αλλιως δεν θα αγοραζες το dr3", αλλα εαν πηγαινε και στο pc το dr3 -ενα παιχνιδι που δεν σε ενδιεφερε καν να αγορασεις - ειναι λογος να πουλησεις την κονσολα.

:D

turbo-nuts!!

 

Αυτή τη στιγμή αν είχα XBone και δεν είχα αγοράσει το DR3, θα πετούσα στα σύννεφα.

extra-turbo-nuts! πραγματικα δεν βγαζει νοημα :) εκτος εαν βγαλουμε απο τη μεση το κοκκινο ;P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Turbo nuts -> Αν είχα αγοράσει και το παιχνίδι.

Extra turbo nuts -> Αν είχα την κονσόλα, γούσταρα το παιχνίδι, αλλά για κάποιον λόγο δεν το είχα αγοράσει ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bγαζει νοημα γιατι για πολλους το παιχνιδι δεν εχει ουσια αγορας στα 59 ευρω, ενω στο PC με καλυτερα

γραφικα και πιο ελκυστικη τιμη (υποψιαζομαι κανα 30αρι), θα ναι πολυ καλυτερο deal και ακομα περισσοτερο, οταν Fable, Titanfall, DR και ποιος ξερει και ποια ακομα πηδανε σε PC, τοτε ναι πολυ πιθανον να ξενερωνει κοσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναλεω λοιπον, για να μην κινδυνολογουμε, εχουμε μολις συμπληρωσει οχι μια αλλα δυο ολοκληρες γενιες με κονσολες της microsoft.

ο καθενας μπορει να δει τι εχει συμβει τα τελευταια 15 χρονια και να βγαλει τα συμπερασματα του.-

και στην περιπτωση που συμφωνησουμε σε αυτο το σπεκουλαριστικο που εγραψα περι μελλοντος και xbox gaming service, τοτε ο καθενας καταλαβαινει οτι το h/w οταν και εφόσον συμβουν αυτα, δεν ειναι κατι το οποιο θα πρεπει να λαβει καποιος υποψην του τωρα (δηλαδη τα επομενα χρονια!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα θα υπαρχουν λογοι να εχεις μια κονσολα. Μετανιωσα που ειχα πουλησει και μετα αναγκαστηκα να ξανα αγορασω το 360 π.χ γιατι ενω βγηκε το πρωτο GoW και τα 2 Halo και ελεγα οτι θα ειμαι καλυμμενος στο PC με τα παιχνιδια αυτα που ειναι μαζι με το forza οι κινητηριοι μοχλοι για να αγορασω προσωπικα ενα xbox, τελικα ανακοινωθηκε οτι δεν θα γινουν port οι συνεχειες τους.

Ποτε δεν ξερεις με σιγουρια και πολλες φορες κανουν επιτηδες port ενα παιχνιδι στο PC για να ριξουν τυρακι και μετα αποσυρουν τις συνεχειες οπως στο παραδειγμα που προανεφερα. Ετσι αρκετος κοσμος αναγκαζεται να αγορασει μια κονσολα για να παιξει την συνεχεια και αρκετα επιπλεον παιχνιδια που ειναι αποκλειστικα σε αυτη.

 

p.s Υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα παντως σε αυτη την γενια τα κοινα παιχνιδια XBONE-PC να ειναι περισσοτερα απο οτι στις 2 προηγουμενες γενιες στα πλαισια του unified gaming μεταξυ των 2 πλατφορμων που θελει να προωθησει η MS και να κανει "lure" περισσοτερους PC gamers να την αγορασουν.

Σε καμια περιπτωση παντως δεν νομιζω να θελουν να βλαψουν τις πωλησεις της κονσολας με την μικρη υπαρξη καλων exclusive στο xbone. Αλλο φερνω τις 2 πλατφορμες πιο κοντα και αλλο βαζω τα χερια μου και βγαζω τα ματια μου.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστος! επιπλεον, ειναι προφανες οτι αυτη τη φορα η ms στοχευει να εχει το πλεονεκτημα σε exclusive τιτλους.

περα απο τις λιστες με τις χαζαμαρες που κυκλοφορουν, οποιος εχει και τις δυο κονσολες ξερει ακριβως τι λεω.

 

 

 

 

συνεντευξη των αφεντικων της Turn10 σχετικα με το forza horizon 2

 

http://uk.ign.com/articles/2014/06/05/forza-dev-third-series-possible-as-franchise-evolves-ign-first

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τα καταλαβαινω τα παιδια....ξερεις τι ειναι να εχεις παιξει ενα παιχνιδι στη κονσολα σου και ενα ΧΡΟΝΟ μετα και βαλε να βγει και στο PC;

 

Τρελη ξενερα!Οχι απλα θα πεταγα τη κονσολα....θα την περιελουζα με βενζινη και θα της εβαζα φωτια χορευοντας γυρω γυρω!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως μου αρεσει η κινηση της MS.

Και δεν συμβαινει μονο σε επιπεδο s/w αλλα και h/w και μονο καλο για αυτην μπορει να ειναι αυτο.

Για παραδειγμα το ποσο γρηγορα εβγαλε drivers για τους controllers του xbone, ενω στην εποχη του 360 δεν νομιζω οτι

υπηρξε καν driver για το PC , παρα μονο αρκετα αργοτερα η συσκευη που συνδεει ασυρματα τoυς controller.

Εμμεσως πλην σαφως αν κατσεις και βαλεις κατω την αρχιτεκτονικη του xbone, την προσπαθεια για ακομη κοινοτερα περιφερειακα μεταξυ των 2 πλατφορμων, τα περισσοτερα κοινα παιχνιδια αλλα και το γεγονος οτι με τα 2 O/Ses υπαρχει εμφανως καλυτερη επικοινωνια και διαμοιρασμος σε multimedia επιπεδο, καταλαβαινει κανεις ποσο θελει η MS να φερει πιο κοντα τους PC χρηστες στο xbone και να τους απομακρυνει απο sony .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δε βρισκω καποιο πλεονεκτημα παντως.

 

ΤΟ PvZ θα βγει και σε PS, το DR σε PC, το Titanfall εκτος του οτι ξεφουσκωσε υπαρχει και σε PC το Fable και σε PC, της εμειναν 3 αποκλειστικα (για την ωρα), τα οποια σε καποιους αρεσουν σε καποιοους αλλους οχι.

 

Οσον αφορα το σχολιο του φιλου απο πανω, μπορει να ειναι κινδυνολογια, οσο κινδυνολογια ειναι οτι η σονυ θα κλεισει απο χρεη φυσικα, αλλα ειναι ενα κακο δειγμα, για την δυναμικη του μηχανηματος, τουλαχιστον οπως το βλεπω εγω.

 

Πολυ πιθανον κανενα αλλο game να μη βγει σε PC μπορει να βγουν και αλλα. Απο την στιγμη που publisher ειναι η MS παλι σε αυτην πανε τα λεφτα, οποτε απλα διευρυνει το αγοραστικο κοινο του software της, γι'αυτο αναφερομαι καθαρα στο μηχανημα.

 

Aπλα κουβεντα κανουμε μη τρελενεστε.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τα καταλαβαινω τα παιδια....ξερεις τι ειναι να εχεις παιξει ενα παιχνιδι στη κονσολα σου και ενα ΧΡΟΝΟ μετα και βαλε να βγει και στο PC;

 

Τρελη ξενερα!Οχι απλα θα πεταγα τη κονσολα....θα την περιελουζα με βενζινη και θα της εβαζα φωτια χορευοντας γυρω γυρω!

 

Γιατι ρε συ; Το προβλημα σου ειναι αν θα βγει στο PC ενα χρονο μετα ή αν θα βγει;

Το καταλαβαινω οτι δεν εχουμε ολοι τις ιδιες προτεραιοτητες αλλα στην προκειμενη, εγω προσωπικα εαν ειναι να βγει ενας ΑΑΑ τιτλος δεν περιμενω ουτε τον ιδιο τον Θεο για να δω ΑΝ θα βγει στο PC, ΠΟΤΕ θα βγει και να μην το παιξω αμεσως..

Εαν βεβαια ολα τα παιχνιδια ή τουλαχιστον ολα τα σημαντικα εβγαιναν και στο PC τοτε ναι θα υπηρχε σαφες θεμα δεν το συζηταμε αυτο.

Τι να πουν και οι PC only gamers που σκανε περιουσιες και δεν βλεπουν απιστευτους τιτλους ποτε; Σου μιλαω απο προσωπικη εμπειρια γιατι αρκετες φορες πουλησα μια κονσολα και την ξαναπηρα λογω καποιων παιχνιδιων.

Εγω δε βρισκω καποιο πλεονεκτημα παντως.

 

ΤΟ PvZ θα βγει και σε PS, το DR σε PC, το Titanfall εκτος του οτι ξεφουσκωσε υπαρχει και σε PC το Fable και σε PC, της εμειναν 3 αποκλειστικα (για την ωρα), τα οποια σε καποιους αρεσουν σε καποιοους αλλους οχι.

 

Οσον αφορα το σχολιο του φιλου απο πανω, μπορει να ειναι κινδυνολογια, οσο κινδυνολογια ειναι οτι η σονυ θα κλεισει απο χρεη φυσικα, αλλα ειναι ενα κακο δειγμα, για την δυναμικη του μηχανηματος, τουλαχιστον οπως το βλεπω εγω.

 

Πολυ πιθανον κανενα αλλο game να μη βγει σε PC μπορει να βγουν και αλλα. Απο την στιγμη που publisher ειναι η MS παλι σε αυτην πανε τα λεφτα, οποτε απλα διευρυνει το αγοραστικο κοινο του software της, γι'αυτο αναφερομαι καθαρα στο μηχανημα.

 

Aπλα κουβεντα κανουμε μη τρελενεστε.

 

 

Για εμενα λες; Δεν κινδυνολογω σε κατι και φυσικα δεν θελω να δω σε καμια περιπτωση την Sony να αποτυγχανει. Ουτε φυσικα πιστευω οτι υπαρχει τετοια πιθανοτητα.

Φυσικα και απλη κουβεντα κανουμε εννοειται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κανεναν δε λεω.

 

Απλα οσο κινδυνολογια ειναι το ενα, αλλο τοσο ειναι και το αλλο που εχει ακουστει κατα καιρους.

ε δεν ειναι το ιδιο. οταν εχεις 15 χρονια ιστορια να δεις πισω σου τι εχει γινει με τα exclusives απο τη μια, και οταν απο την αλλη εχεις τα οικονομικα αποτελεσματα και τα forecasts απο την αλλη,

μεχρι ενος σημειου μπορεις να φτασεις σε καποια εξαγωγιμα συμπερασματα και στα δυο αυτα θεματα, αρκετα πριν να περασεις σε κινδυνολογιες...

 

πχ μπορεις να προβλεψεις ποσα βασικα exclusives του xbox θα βγουνε στο pc χοντρικα, κοιταζοντας συνοπτικα τι εχει γινει στο παρελθον.. οπως επισης μπορεις να προβλεψεις χοντρικα κοιταζοντας τα balance sheets και τα projections ποια απο τις δυο εταιρειες θα εχει περισσοτερη ..ανεση να ...ταϊσει για το ιδιο πραγμα.

ετσι δεν ειναι?...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...