Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Turbo nuts -> Αν είχα αγοράσει και το παιχνίδι.

Extra turbo nuts -> Αν είχα την κονσόλα, γούσταρα το παιχνίδι, αλλά για κάποιον λόγο δεν το είχα αγοράσει ακόμη.

Αν είχα εξοδο hdmi και 1.84 tflop θα ήμουν ps4......αν....αν....αν.....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω τα καταλαβαινω τα παιδια....ξερεις τι ειναι να εχεις παιξει ενα παιχνιδι στη κονσολα σου και ενα ΧΡΟΝΟ μετα και βαλε να βγει και στο PC;

 

Τρελη ξενερα!Οχι απλα θα πεταγα τη κονσολα....θα την περιελουζα με βενζινη και θα της εβαζα φωτια χορευοντας γυρω γυρω!

Έχω στο backlog μου το 1ο Max Payne (αν σου λέει αυτό κάτι), δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα να περιμένω και ΔΥΟ/ΤΡΙΑ χρόνια να το παίξω εκεί που γουστάρω και απολαμβάνω πιο πολύ το gaming.

 

Αν είχα εξοδο hdmi και 1.84 tflop θα ήμουν ps4......αν....αν....αν.....

Θεωρίες my friend! Στο κάτω-κάτω, την άποψή μου λέω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προχτες κοροϊδευανε την ανακοινωση του phil spencer οτι θελει να ριξει βαρος και στο pc, και σημερα καποιος/καπου τραβηξε λεει μια λιστα απο καπου απο το steam, και μεσα αναφερεται το dead rising 3. και κανουν παρτυ ολοι μαζι, pcακηδες και playstationακηδες. μα για το "last gen" ρε παιδια? ετσι δε λεγαμε τοσους μηνες? ;) ;PppPpp

 

 

Ας μην απελπιζόμαστε.

Μπορεί στο PC να μην είναι 720p@25fps. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://mobile.twitter.com/xbox/status/474660460805906432

If you could only play one Zelda game forever, which would it be?

Gersh shares his pick here. #MyFavoriteGame

amp.twimg.com/v/91b04706-cc3…

Zelda στο x1?

 

Και γενικά μπορεί κανεις να πει τι αναβάθμιση έγινε με την gpu του x1? λέγανε για 10% απο τη μη χρήση του kinect αλλά βγήκε ο Major Nelson και τουιταρε αυτό.

 

"Larry Hryb ‏@majornelson

Dear Media: The GPU change was developer facing. Unplugging Kinect does not get you more HP. Devs have to code to the new specs."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο έβγαλαν DK μετά την αγορά της Rare, τόσο θα βγούν και Zelda.

 

Δεν έγινε αναβάθμιση, απλά ελευθερώθηκε το 10% των πόρων που δέσμευε το Kinekt.

Και προφανώς για να το εκμεταλλευτούν, όπως πολύ σωστά είπε ο majornelson , πρέπει να το βγάλουν οι devs.

Με λίγα λόγια, το 10% boost θα υπάρχει (θεωρητικά) στα ερχόμενα, και ίσως με κανένα update να προστεθεί και στα υπάρχων παιχνίδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε δεν ειναι το ιδιο. οταν εχεις 15 χρονια ιστορια να δεις πισω σου τι εχει γινει με τα exclusives απο τη μια, και οταν απο την αλλη εχεις τα οικονομικα αποτελεσματα και τα forecasts απο την αλλη,

μεχρι ενος σημειου μπορεις να φτασεις σε καποια εξαγωγιμα συμπερασματα και στα δυο αυτα θεματα, αρκετα πριν να περασεις σε κινδυνολογιες...

 

πχ μπορεις να προβλεψεις ποσα βασικα exclusives του xbox θα βγουνε στο pc χοντρικα, κοιταζοντας συνοπτικα τι εχει γινει στο παρελθον.. οπως επισης μπορεις να προβλεψεις χοντρικα κοιταζοντας τα balance sheets και τα projections ποια απο τις δυο εταιρειες θα εχει περισσοτερη ..ανεση να ...ταϊσει για το ιδιο πραγμα.

ετσι δεν ειναι?...

 

Κοιτωντας πισω στην ιστορια, προφανως οι πωλησεις των παιχνιδιων που βγηκαν σε PC δε δικαιολογησαν και μετεπειτα πορτς.

 

Ισως τωρα που εχει ωριμασει το gaming κομματι των PC να ξανακανουν αφουγκραση της αγορας, που σημαινει οτι αν δουν πωλησεις σαν software house θα κοιταξουν και κει να πουλησουν.

 

Επισης καποιες κινησεις της MS εμενα τουλαχιστον μου δειχνουν μη εμπιστοσυνη στην κονσολα της. Πχ το κινεκτ για μενα κακως αφαιρεθηκε μετα απο το αρχικο σπρωξιμο που εριξε και με γνωμονα οτι η κονσολα δεν εχει κανει global launch και ισως φοβος για χαμηλες πωλησεις του software να την ωθουν και εξτρα αγορες.

Τελικα ισχυει αυτο με το boost ή οχι, γιατι πιο παλια που γραφτηκε κατι τετοιο μας εκραξε ο Πετραν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ούτε στα ποιο τρελά όνειρα του Χ1 ή ούτε σε κάποια πολυδιάστατη δική μας πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω στο backlog μου το 1ο Max Payne (αν σου λέει αυτό κάτι), δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα να περιμένω και ΔΥΟ/ΤΡΙΑ χρόνια να το παίξω εκεί που γουστάρω και απολαμβάνω πιο πολύ το gaming.

 

 

Ενταξει με αυτη τη λογικη τοτε κανενα προβλημα....μην παρεις καμμια κονσολα και περιμενε με το joystick στο χερι μπας και ΚΑΠΟΤΕ βγουν τα παιχνιδια που σου αρεσουν και στο PC.

 

Και 5 και 10 και 15 χρονια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα ελάχιστα console exclusives ή εκείνα που αργούν 1-2 έτη να βγουν για PC, προτιμώ να δανειστώ μια κονσόλα από κανά φίλο, παρά να ασχοληθώ σοβαρά με αυτές, ειδικά έτσι όπως έχουν γίνει.

 

Όλα τα υπόλοιπα, τη συντριπτική πλειοψηφία δηλαδή, τα χαίρομαι σε πολλαπλάσιο βαθμό στο PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει με αυτη τη λογικη τοτε κανενα προβλημα....μην παρεις καμμια κονσολα και περιμενε με το joystick στο χερι μπας και ΚΑΠΟΤΕ βγουν τα παιχνιδια που σου αρεσουν και στο PC.

 

Και 5 και 10 και 15 χρονια....

Κονσόλα θα πάρω, πάνω απ' όλα με θεωρώ gamer και όχι pcάκια/κονσολάκια. Φαίνεται απο την υπογραφή μου εξάλλου αν παίρνω κονσόλα ή όχι.

Απλά, όπως προείπα, δεν έχω πρόβλημα να περιμένω λίγο να παίξω κάτι εκεί που γουστάρω πιο πολύ.

 

 

In other news, ο Marty O'Donnell (συνθέτης του Halo theme) μηνύει την Bungie.

http://kotaku.com/halo-theme-composer-sues-bungie-1587220892

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω την γνωμη σας για αυτο το σκληρο http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/periferiaka/eksoterikoi-skliroi-diskoi/Western-Digital-HDD-EXT-1TB-Pas-Ultra-Slim-Black-WDBZFP0010BBK-EESN.htm θελω να τον βαλω στο one .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως ενας τετοιος μου βαρεσε τις προαλλες. γενικα, προτιμησε δισκο με εξωτερικη τροφοδοσια.

ετσι κι αλλιως θα ειναι σταθερος διπλα στο xbone, οποτε πηγαινε για τις καλυτερες επιδοσεις και την αξιοπιστια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...