Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδιά μισό λεπτό...αν αρχίσει το ΧΒΟΧ να βγάζει 1080p, δεν θα βγαίνουν τα νούμερα του 50% (και βάλε) παραπάνω δύναμης

Σφαιρα στο κουτελο :D

 

Το xbone (καθως και το x360, μη σου πω και το xbox 1) προφανως και μπορουν να βγαλουν τιτλους σε 1080p (και σε 4k μη σου πω). Το θεμα ειναι οτι οι ιδιοι τιτλοι θα τρεχουν καλυτερα στο PS4. Αν οχι σε αναλυση, τοτε σε frames, φιλτρα, textures κλπα. Η διαφορα δλδ παλι 50% θα ειναι, απλα οχι στην αναλυση αλλα σε αλλα πραματα.

Τι έγινε;;;;;;destiny 1080p@30 fps και battlefield hard line 1080p@60fps????? και ολα αυτά με 10% boost απο πόρους του kinect????μπραβο.....

 

Λογικά το ps4 θα τρέχει αυτά τα games σε 4κ αφού ειναι 50%more powahhhhrr.....

Το 1080 vs 4k δεν ειναι 50% διαφορα παντως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σφαιρα στο κουτελο :D

 

Το xbone (καθως και το x360, μη σου πω και το xbox 1) προφανως και μπορουν να βγαλουν τιτλους σε 1080p (και σε 4k μη σου πω). Το θεμα ειναι οτι οι ιδιοι τιτλοι θα τρεχουν καλυτερα στο PS4. Αν οχι σε αναλυση, τοτε σε frames, φιλτρα, textures κλπα. Η διαφορα δλδ παλι 50% θα ειναι, απλα οχι στην αναλυση αλλα σε αλλα πραματα.

Το 1080 vs 4k δεν ειναι 50% διαφορα παντως 

 

πάντως σε όσα παιχνίδια είχαν την ίδια ανάλυση μέχρι τώρα όπως το Need for Speed και το FIFA αν δεν κάνω λάθος, τα textures ήταν ίδια...μπορεί να βάλουν καμιά επιλογή folding όμως ενώ παίζεις, who knows  :-D

 

δεν αμφιβάλλω ότι το PS είναι πιο δυνατό...μέχρι τώρα φαινόταν αυτό μόνο στην ανάλυση...αν καταφέρει το ΧΒΟΧ και βγάζει games πλέον στην ίδια ανάλυση, θα δούμε τι θα γίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως περα απο την αναλυση τα παιχνιδια του PS εχουν και καλυτερο Αntialising. Γενικα παντως η διαφορα φενεται. Οτι εχω βαλει διπλα διπλα στις δυο κονσολες φενεται οτι στο Xbox χανει, δεν χανει ομως τοσο ωστε να πεις αηδια.

 

Οσον αφορα την αναλυση δε θα γινουν 1080 τα παιχνιδια με αρχικο ταργκετ το 720p, και πολυ πιθανον παιχνιδια του 900p που επειτα εγιναν 1080 να εχουν performance issues.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως σε όσα παιχνίδια είχαν την ίδια ανάλυση μέχρι τώρα όπως το Need for Speed και το FIFA αν δεν κάνω λάθος, τα textures ήταν ίδια...μπορεί να βάλουν καμιά επιλογή folding όμως ενώ παίζεις, who knows  :-D

 

δεν αμφιβάλλω ότι το PS είναι πιο δυνατό...μέχρι τώρα φαινόταν αυτό μόνο στην ανάλυση...αν καταφέρει το ΧΒΟΧ και βγάζει games πλέον στην ίδια ανάλυση, θα δούμε τι θα γίνει

Για το fifa δεν ξερω παντως στο nfs ειχε περισσοτερα εφφε το ps4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως για ποιον;Τα κοινα παιχνιδια αμα ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα που τη καταλαβαινεις την ωρα του παιχνιδιου τα παιζεις στο PS4 και τις αποκλειστικοτητες στη καθε κονσολα.

 

Εχει κουρασει πια αυτη η καραμελα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως σε όσα παιχνίδια είχαν την ίδια ανάλυση μέχρι τώρα όπως το Need for Speed και το FIFA αν δεν κάνω λάθος, τα textures ήταν ίδια...μπορεί να βάλουν καμιά επιλογή folding όμως ενώ παίζεις, who knows  :-D

 

δεν αμφιβάλλω ότι το PS είναι πιο δυνατό...μέχρι τώρα φαινόταν αυτό μόνο στην ανάλυση...αν καταφέρει το ΧΒΟΧ και βγάζει games πλέον στην ίδια ανάλυση, θα δούμε τι θα γίνει

Το tomb raider ομως για παραδειγμα ηταν σαφως χειροτερο στο one που ηταν 1080p...

Στο ps4 αν θελουν παντα θα βλεπουμε λιγο ή πολυ καλυτερα multi σε αυτη τη γενια...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εννοειται οτι ολα αυτα τα συγκριτικα ειναι πληρωμενες καταχωρησεις αλλα θεωρω γελοιο το ολο θεμα ετσι και αλλιως....

 

Τις κονσολες ετσι και αλλιως τις αγοραζεις για τα exclusives...

συμφωνω μαζι σου και εγω για τα exclisives τις εχω αλλα να πω την αληθεια συμπαθω πιο πολυ το xbox αλλα αν τωρα σε ολα τα παιχνιδια ειναι κατω απο τον ανταγωνισμο μιλαμε για μεγαλη λαλακια
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω μαζι σου και εγω για τα exclisives τις εχω αλλα να πω την αληθεια συμπαθω πιο πολυ το xbox αλλα αν τωρα σε ολα τα παιχνιδια ειναι κατω απο τον ανταγωνισμο μιλαμε για μεγαλη λαλακια

Δεν εχω xbone. Μια ζωη playstation fanboy ειμουνα. Και ναι, οι διαφορες υπαρχουν. Το αν ειναι μεγαλες η οχι, εξαρταται απτο ποσο ευαισθητο ειναι το ματι του καθενος. Αντικειμενικα, η διαφορα ειναι πανω κατω 50% (ειτε fps ειτε αναλυση). Παρολαυτα, πηρες xbox (φανταζομαι), επειδη προτιμας τα exclusive του απο τα αντιστοιχα της Sony. Eφοσον ομως ξενερωνεις τοσο πολυ λογω γραφικων, γιατι αγορασες κονσολα εξαρχης? Κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα ξενερωσα με τις κονσολες εχω και wii u k xbox one θα παρω και ps4 αλλα οταν δεν μπορεις το 2014 να κανεις παιχνιδια  1080p τοτε ειναι για πεταμα η αληθεια αυτη ειναι .ειμαι κολλημενος με τις κονσολες δυστυχως χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...