Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Ακόμα χειρότερα για το ONE είναι πως οι software πωλήσεις δεν είναι απλά πίσω από το PS4 αλλά όσο αναφορά το Watch_Dogs πούλησε περισσότερο ακόμα και στο 360 !

 

Εχεχεχέι.

 

Και τι επιβεβαιώνει αυτό ακριβώς; Το ότι το Watch Dogs πούλησε καλύτερα σε 80 εκατομμύρια κονσόλες απ' ότι σε 5 εκατομμύρια κονσόλες; Είναι αποδεικτικό στοιχείο ότι τι, ας πούμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεχεχέι.

 

Και τι επιβεβαιώνει αυτό ακριβώς; Το ότι το Watch Dogs πούλησε καλύτερα σε 80 εκατομμύρια κονσόλες απ' ότι σε 5 εκατομμύρια κονσόλες; Είναι αποδεικτικό στοιχείο ότι τι, ας πούμε;

Σωστός, νομίζω από Σεπτέμβριο μέχρι Δεκέμβριο θα είναι πρώτη η Microsoft σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός, νομίζω από Σεπτέμβριο μέχρι Δεκέμβριο θα είναι πρώτη η Microsoft σίγουρα.

 

Και τι ακριβώς θα βοηθήσει το xbox να το κάνει αυτό ?

 

Πέρα από το άκυρο σχόλιο του Malthador, αυτό που περιμένουμε είναι -προφανώς- τα μεγάλα block buster (Watch_Dogs, Destiny) να πουλήσουν τις νέες κονσόλες. Kαι το Watch_Dogs αυτό είδαμε να κάνει αλλά με το PS4. Το PS4 "κλέβει" next gen software πωλήσεις από το One. Και αυτό το λέω γιατί τα 4 εκατομμύρια XBO δεν εμπόδισαν το Titanfall να πουλήσει πολύ περισσότερο στο One από ότι στο 360.  

 

Αυτό ακριβώς θα γίνει με και με το Destiny (σε μεγαλύτερο βαθμό εξαιτίας της διαφήμισης υπέρ του PS4). Πέρα από αυτό και οι δύο κονσόλες έχουν ένα HD remaster (Halo, TLOU) και ένα racing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κουλό για μένα είναι οτι κλείνει τα στούντιο της.<br>

Όσο αφορα τις πωλήσεις παιχνιδιών αναλογικά με το ποσες κονσολες πούλησε η μια και ποσες η αλλη κατα τη γνώμη μου η ms πουλάει καλα. πχ το cod 2.37 σε ps4 έναντι 1.86 σε xb1<br>

bf4 1.94 έναντι 1.38<br>

ναι μεν πουλά παραπάνω η σονυ αλλά δεδομένο ότι έχει πουλήσει τις μισές κονσόλες η ms αναλογικά πουλά πολύ καλύτερα. περίεργο.

αλλά εκεί πο έλεγα να παρω αυτο με τα 399 και τα δύο παιχνίδια έρχεται και κλείνει τα στούντιο που με κανει να κολλάω. γτ 399 με τα υο αυτα παιχνίδια είναι λες και κανει η κονσολα 300 ευρω +-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα τη γνώμη μου η ms πουλάει καλα.

 

Σύμφωνοι δεν τα πάει άσχημα αλλά μιλάς για την έδρα της MS, εκεί που είχε 15 εκατομμύρια προβάδισμα επί του PS3 και για το Call of Duty που ήταν το ψωμοτύρι τους σε software. Το να είναι απλά "κοντά" δεν είναι αρκετά καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κουλό για μένα είναι οτι κλείνει τα στούντιο της.<br>

Όσο αφορα τις πωλήσεις παιχνιδιών αναλογικά με το ποσες κονσολες πούλησε η μια και ποσες η αλλη κατα τη γνώμη μου η ms πουλάει καλα. πχ το cod 2.37 σε ps4 έναντι 1.86 σε xb1<br>

bf4 1.94 έναντι 1.38<br>

ναι μεν πουλά παραπάνω η σονυ αλλά δεδομένο ότι έχει πουλήσει τις μισές κονσόλες η ms αναλογικά πουλά πολύ καλύτερα. περίεργο.

αλλά εκεί πο έλεγα να παρω αυτο με τα 399 και τα δύο παιχνίδια έρχεται και κλείνει τα στούντιο που με κανει να κολλάω. γτ 399 με τα υο αυτα παιχνίδια είναι λες και κανει η κονσολα 300 ευρω +-

Κλείνει τα στούντιο που υποτίθεται ότι θα έφτιαχναν exclusive τηλεοπτικές σειρές για το Xbox. Πιο πολύ καλό, παρά κακό είναι ίσως αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και τα επίσημα νούμερα από το NPD για τον Ιούνιο:

 

http://www.gamecrate.com/playstation-4-dominates-june-sales-npd-reports/

 

έπεσε το λινκ. εναλλακτικά:

 

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=857224

 

PS4 269k (Χωρίς να κάνει τίποτα)

XONE 197k (με μειωμένη τιμή και χωρίς το kinect)*

WiIU 140k (με ένα από τα πιο εμπορικά παιχνίδια της Nintendo)

 

*(Από την στιγμή που το kinect πολύ πιθανόν να πωλείτε ξεχωριστά κάτω από τα 100 ευρώ, πράγματι έχουμε price drop)

 

LTD για την Αμερική:

 

PS4 3.6m

XONE 2.9m

 

X360 41.5m

PS3 25.9m

Επεξ/σία από RedPanda
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω ειμαι πολυ μπερδεμενος.Μετα κ την προσφορα με τα 400ευρο κ τα 2 παιχνιδια σκεφτομαι να δωσω τα ps4 κ psvita που πιανουν σκονη για να παρω το one.Λετε να το μετανιωσω μακροπροθεσμα.Απο οτι βλεπω ολα τα multi θα βγουν κ στις 2 κονσολες κ μιας κ εχω ηδη 360 εχω περισσοτερη συμπαθεια στα exclusive της ms

Απο την αλλη την προηγουμενη γενια δεν ειχα ps3 κ δεν εχω παιξει πολλα που θα βγουν λογικα ως remaster ξανα στο ps4 (last of us)

Αλλα γμτ fifa 15 κ forza ειναι super προσφορα

Ουφ πολυ μπερδεμα

(να διεκρινησω οτι δεν με πολυενδιαφερουν τα 10 frames παραπανω τα pixel κ οι αλλες μικροδιαφορες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως όμως έτσι δίνοντας αυτά που έχεις μευαχειρισμενα και έχοντας τα αγοράσει καινούργια χάνεις την αξία τον δύο παιχνιδιών που σου δίνει δωρεάν; γιατί όπως και να το κάνουμε ένα κατοστάρικο από αυτά που είχες δώσει θα χάσεις. Στη καλύτερη περίπτωση. Και ίσως και παραπάνω. Οπότε εγώ σου λέω να μείνεις ως έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω ειμαι πολυ μπερδεμενος.Μετα κ την προσφορα με τα 400ευρο κ τα 2 παιχνιδια σκεφτομαι να δωσω τα ps4 κ psvita που πιανουν σκονη για να παρω το one.Λετε να το μετανιωσω μακροπροθεσμα.Απο οτι βλεπω ολα τα multi θα βγουν κ στις 2 κονσολες κ μιας κ εχω ηδη 360 εχω περισσοτερη συμπαθεια στα exclusive της ms

Απο την αλλη την προηγουμενη γενια δεν ειχα ps3 κ δεν εχω παιξει πολλα που θα βγουν λογικα ως remaster ξανα στο ps4 (last of us)

Αλλα γμτ fifa 15 κ forza ειναι super προσφορα

Ουφ πολυ μπερδεμα

(να διεκρινησω οτι δεν με πολυενδιαφερουν τα 10 frames παραπανω τα pixel κ οι αλλες μικροδιαφορες)

 

Αντικειμενικά και οι δύο κονσόλες σκόνη μαζεύουν αυτήν την στιγμή. Θα μπορείς να παίξεις σίγουρα την Master Collection τον χειμώνα αλλά για το 2015 έχουν επιβεβαιώσει ελάχιστα πράγματα. Το λέω επειδής μίλησες για "μακροπρόθεσμα". Ούτε για το Quantum Break έχουν πει ούτε φυσικά για Gears.

 

Επίσης λέγοντας πως δεν σε ενδιαφέρουν οι "μικροδιαφορές" νομίζω ότι προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου να πάρει Xbox, γιατί 1.3 vs 1.8 tflop διαφορά δεν είναι μικρή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω μπερδεμενος ειμαι και δεν ειχα ποτέ ms κονσόλα. μονο σονυ αλλά λιγα παιχνίδια της σονυ μ αρέσουν. δεν ειμαι φαν παιχνιδιών που παίζεις κάποιες ώρες ενα game και έχει ενα σκασμό βίντεο. .. gran turismo god of war με άρεσαν από σονυ απλά η αστάθεια της ms δεν μαρεσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...