Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιο αδιαφορο launch κονσολας δεν θυμαμαι τα τελευταια χρονια...μονο εδω μεσα να δεις που 3 μερες πριν τη παρουσιαση και δεν υπαρχει ουτε ενα post καταλαβαινεις πολλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Oh-you-93067263235.jpeg

 

ιI see what y...

 

 

Και τι ακριβως να γραψει καποιος εδω,αφου δεν υπαρχει τπτ να συζητησεις?

Σε κανα neogaf ειναι αλλη φαση.Εκει κανουν 10000 σελιδες για το τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο αδιαφορο launch κονσολας δεν θυμαμαι τα τελευταια χρονια...μονο εδω μεσα να δεις που 3 μερες πριν τη παρουσιαση και δεν υπαρχει ουτε ενα post καταλαβαινεις πολλα.

 

 

Ας γραψω εγω κατι για να γινει κανα ποστ....  

 

λοιπον θα ειναι η καλυτερη κονσολα , θα ειναι πολυ πιο δυνατη απο το PS4 , Θα εχει φοβερο νεο kinect  και γενικα θα μ@μαει!!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω να πω την αληθεια περιμενω να ανακοινωθει μια κονσολα  με σχεδον ισαξια χαρακτηρηστικα αν οχι ενα κλικ πιο κατω απο το PS4 , μην ξεχναμε οτι και το 360 στα χαρτια ηταν πιο αδυναμο απο το PS3 , ασχετα που με εξερεση καποιους λιγους τιτλους στα γραφικα το 360 ηταν καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω να πω την αληθεια περιμενω να ανακοινωθει μια κονσολα  με σχεδον ισαξια χαρακτηρηστικα αν οχι ενα κλικ πιο κατω απο το PS4 , μην ξεχναμε οτι και το 360 στα χαρτια ηταν πιο αδυναμο απο το PS3 , ασχετα που με εξερεση καποιους λιγους τιτλους στα γραφικα το 360 ηταν καλυτερο.

 

Επειδή αναπτύσσονται πάνω σε αυτήν την κονσόλα επειδή κυκλοφόρησε πρώτη και είναι πιο εύκολη για ανάπτυξη για τους developers. Γενικά τα καλύτερα γραφικά σε κονσόλα τα έχουμε δει σε PS3 πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

 

εγω να πω την αληθεια περιμενω να ανακοινωθει μια κονσολα  με σχεδον ισαξια χαρακτηρηστικα αν οχι ενα κλικ πιο κατω απο το PS4 , μην ξεχναμε οτι και το 360 στα χαρτια ηταν πιο αδυναμο απο το PS3 , ασχετα που με εξερεση καποιους λιγους τιτλους στα γραφικα το 360 ηταν καλυτερο.

 

 

Ναι αλλα σε αυτα που ηταν καλυτερο ,ηταν πολυ καλυτερο.Δηλαδη ειχε μεγαλυτερες δυνατοτητες.Στα multiplatform ηταν πολυ μικροτερες οι διαφορες.

 

Εγω αυτο που περιμενω,ειναι περιπου αυτο που λες.Παρομοιες δυνατοτητες και γενικα να εντυπωσιαζει περισσοτερο απο οσο περιμενουν καποιοι.Οχι μονο γιατι κρατανε μικρο καλαθι οι περισσοτεροι,αλλα εχω την εντυπωση οτι θα μπουν πιο δυναμικα στο launch και οι 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω και περιμένω κάτι καλό από την MS.Αν δούμε ένα xbox720, (ή όπως αλλιώς θα λέγεται) , άμεσα ανταγωνιστικό του ps4 μόνο θετικό θα είναι για εμάς τους gamers.Ακόμα καλύτερα θα ήταν βέβαια αν υπήρχε και άλλος ανταγωνισμός σε αυτό το επίπεδο.Νοσταλγώ την εποχή που ήταν και η sega στο παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 μέρες ακόμα έλα ms απόδειξε το always online always kinect on !!! χαχαχα  btw είδα κάποιες προβλέψεις και έχει αστεία παντού για το kinect οτι θα βάλουν γυναίκες και παιδάκια πάλι να κάνουν βλακείες για να δούμε :) 

 

http://www.youtube.com/watch?v=DeSBItTcyS0

 

murica ,περιμένω κάτι σαν το 17λεπτό να λιώσω στα γέλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

 χαχαχα  btw είδα κάποιες προβλέψεις και έχει αστεία παντού για το kinect οτι θα βάλουν γυναίκες και παιδάκια πάλι να κάνουν βλακείες για να δούμε :)

 

 

Δυσκολα θα επαναλαβουν εκεινη την Ε3.Θα ηταν αυτοκτονια.:P

 

Πιστευω οτι θα δειξουν πολλα παιχνιδια που θα μας ενδιαφερουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω και περιμένω κάτι καλό από την MS.Αν δούμε ένα xbox720, (ή όπως αλλιώς θα λέγεται) , άμεσα ανταγωνιστικό του ps4 μόνο θετικό θα είναι για εμάς τους gamers.Ακόμα καλύτερα θα ήταν βέβαια αν υπήρχε και άλλος ανταγωνισμός σε αυτό το επίπεδο.Νοσταλγώ την εποχή που ήταν και η sega στο παιχνίδι.

 

Άμεσα ανταγωνιστικό θα είναι, αφού φέρουν περίπου το ίδιο hardware. Συν την πιθανότητα η MS να έχει αλλάξει κάποια πράγματα ύστερα από τις ανακοινώσεις της Sony. Τα PS3 και 360 που είχαν και κάποιες διαφορές στο hardware, τελικώς αποδείκτηκε πως πάνω-κάτω πήγαν ισάξια τόσο σε γραφικά, όσο και σε performance (και πλέον και σε πωλήσεις).

 

Εμένα περισσότερο με ενδιαφέρει να ανακοινώσει η Ninty κανένα Α+ παιχνίδι μπας και πάρει τα πάνω του το Wii U, ύστερα από το 3.0.0 update και τη διαφαινόμενη πτώση τιμής. Επίσης καλή φάση θα ήταν να ανακοίνωνε κάποιο νέο bundle.

 

Η MS με αφήνει σχεδόν αδιάφορο γι αυτή τη χρονιά (και πιθανώς και για την επόμενη). Μόνες ανακοινώσεις που θα με ενδιέφεραν από Microsoft είναι για τα racing διαμάντια της (πρώτα PGR και μετά Forza) και φυσικά αν ανακοίνωνε κάποιο Forza 5 (ή γενικά νέο Forza) στο 360 θα ήταν πολύ πολύ καλό νέο (ως φαν των Forza που είμαι). Φυσικά κάτι τέτοιο είναι πολύ δύσκολο μπροστά στην ανακοίνωση του νέου Xbox..(τα χαρακτηριστικά που θα φέρει το τελευταίο τα έχω γράψει σε εκτενές ποστ μου με 8 σημεία πιο πίσω σε αυτό το thread). Πάντως πιστεύω πως μπορούμε φέτος να δούμε Halo 2 10th anniversary και ίσως έρθει και σε 360.

Για το νέο Χbox πιστεύω θα έχει καλό launch και σίγουρα παιχνίδια όπως το Forza 5 και PGR5 (και το Project Cars) με ενδιαφέρουν περισσότερο από το..Driveclub. (που btw δεν εντυπωσιάζει στα γραφικά, νομίζω το GT6 θα το φτάνει μπορεί και να το ξεπερνάει..).

 

Στις τωρινές κονσόλες καλά νέα θα ήταν και η ανακοίνωση από Sony για νέα παιχνίδια στο PS3 με ορίζοντα το 2014. Προσωπικά δε θα αγοράσω νέες κονσόλες (Sony, MS) τουλάχιστον για τα επόμενα 2-3 χρόνια, εκτός και αν έρθουν με χαμηλή τιμή (κοντά στα 200 ευρώ), όπως έγινε με το 360 το 2008. Με τις τωρινές κονσόλες σε υψηλά επίπεδα, νομίζω πάνω-κάτω θα έχουμε ίδια τιμολογιακή πολιτική ανά χρόνο, με μόνη εξαίρεση τη χαμηλότερη τιμή εκκίνησης του PS4 κατά 100-150$. Η μόνη αλλαγή θα μπορούσε να γίνει με μία τιμολογιακή πολιτική τύπου συμβολαίου, όπως έχει δοκιμάσει πειραματικά με το 360 η MS (με συμβόλαιο 24 μηνών στο live).

 

H μόνη κονσόλα που με ενδιαφέρει αυτό το διάστημα είναι το Wii U, όπου και περιμένω να δούμε πως θα εξελιχθούν τα πράγματα από παιχνιδια και από τιμολόγηση. Πιστεύω δε πως με τον καιρό θα διορθώνονται τα προβλήματά του (ήδη έχουν διορθώσει αρκετά) και με την έλευση νέων τίτλων και ίσως νέας καμπάνιας μπορεί η Ninty να επανέλθει δυναμικά. Επίσης στα γραφικά, η διαφορά θα είναι μικρότερη από τα Infinity, PS4 συγκριτικά με τις διαφορές PS3, 360 με Wii. Πάντως η Nintendo πρέπει να ανάψει μία λαμπάδα στην Ubisoft για την υποστήριξη της τελευταίας με Zombi 2 στα σκαριά και την παιχνιδάρα το Watchdogs να έρχεται για το Wii U στο τέλος του χρόνου. (και απ' ό,τι φαίνεται με καλύτερα γραφικά από 360,ps3).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβλέπω τα γνωστά 3-4 sony fanboys((που κλασσικά ορισμένοι εξ'αυτών δηλώνουν ότι "έχουν όλες τις κονσόλες" για να δικαιολογήσουν την υποτιθέμενη αντικειμενικότητα που (συμπληρώνω) δεν τους διέπει αφού όλως τυχαίως συνήθως "θάβουν" έμμεσα/άμεσα την μια)) να "κρύβονται" ειδικά μετά την ανακοίνωση των specs που θα τολμήσω να γράψω ότι θα είναι πιο "δυνατό" απο το ps4 αν και ήδη τα 3-4 αυτά γνωστά trolls έχουν προαποφασίσει να πάρουν το επόμενο play και απλά τρολλάρουν "ζαλίζοντας" μας με υποθέσεις/rumors made in Sony κατά κύριο λόγο!!!

Τουλάχιστον περιμένετε την 21η όπως και την επερχόμενη E3(γιατί και προφανώς δεν "θ'αποκαλυφθούν" όλα την 21η) και μετά μπορούμε να βγάλουμε τα πρώτα συμπεράσματα για το ποια κονσόλα έχει μεγαλύτερη/καλύτερη προοπτική.

Εγώ απλά θα συμπληρώσω ότι η MS(μικρομαλακή αν προτιμάτε) μετά και την δημιουργία επιπλέον first party studios τα τελευταία χρόνια παίζει μπάλα ως εταιρεία σε 2 μέτωπα πλέον βλέπε harcore+casual(που αποτελεί τεράστιο μερίδιιο της gaming βιομηχανίας και χάρισε την πρωτιά με σημαντική διαφορά την τρέχουσα γενιά στην Ninty/Wii και το συγκεκριμένο κοινό περιμένει πλέον και την "απάντηση" της MS αφού η συντριπτική πλειοψηφία "γύρισε την πλάτη" στο wiiu και προφανώς η MS θέλει να το εκμεταλλευτεί) ενώ η Sony σε 3 μέτωπα βλέπε hardcore+casual(θέλει και αυτή μερίδιο απο αυτό το κομμάτι που αποτελεί τεράστιο μέρος των gaming consumers)+vita(το οποίο σε σχέση με το 3ds έχει πιάσει πάτο σε πωλήσεις και έχει σημαντικότατη έλλειψη σε games ενώ πρέπει οπωσδήποτε να καλυφθεί-αν πλέον είναι εφικτό- αυτό το τεράστιο κενό)....βλέπετε η Sony τα "έδωσε όλα" τα 3 τελευταία χρόνια στο play3 και έχει δημιουργήσει κενά στα άλλα 2 μέτωπα οπότε και θα έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον να δούμε πως την επόμενη γενιά θα μπορέσει "να παίξει μπάλα" σε 3 μέτωπα ταυτόχρονα.....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

^εσυ εισαι που ελεγες οτι θα παρεις Ps4?:D

 

 

Εντωμεταξυ τι επιθεση ειναι αυτη?Δεν προκαλεσε καποιος παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...