Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πήρα στη Microsoft,τους είπα το πρόβλημα και μου έδωσαν έναν αριθμό υπόθεσης και μου παν να πάω στο κατάστημα και να ζητήσω αλλαγή κονσόλας δίνοντας αυτό τον αριθμό.

 

Αν και η νέα έχει πρόβλημα μου παν να τη ξαναλλάξω εκτός αν θέλω να το στείλω σε αυτούς για επισκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντωε με αυτά που διαβάζω ίσως το να το στείλουμε πίσω είναι δώρο άδωρο.... όλοι έχουνε τέτοιο θέμακανονικά θα πρέπει να μας δώσουν δώρο το kinect :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κι εγώ αυτό σκέφτομαι ότι και να την αλλάξω πάλι θα το κάνει το πρόβλημα.Ωστόσο μια φορά θα πάω να την αλλάξω και βλέπουμε στη πορεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα στη Microsoft,τους είπα το πρόβλημα και μου έδωσαν έναν αριθμό υπόθεσης και μου παν να πάω στο κατάστημα και να ζητήσω αλλαγή κονσόλας δίνοντας αυτό τον αριθμό.

 

Αν και η νέα έχει πρόβλημα μου παν να τη ξαναλλάξω εκτός αν θέλω να το στείλω σε αυτούς για επισκευή.

μα αν διαβάσεις εδώ http://forums.xbox.com/xbox_forums/xbox_support/xbox_one_support/f/4269/t/1805665.aspx?pi7962=9το πρόβλημα είναι απο όταν βγήκε το kinect. οπότε πρέπει να είσαι τυχερός για να πέσεις σε κονσόλα που δεν έχει πρόβλημα, άλλοι λένε οτι έχουνε πάρει αρκετές κονσόλες και ακόμα παραμένει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γι'αυτό είπα ας πάω να την αλλάξω μια φορά μπας και μου κάτσει και αν όχι ίσως το αφήσω λίγο καιρό μπας και βγει κανά update? που ίσως το λύνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από κανένα δίωρο λειτουργίας πλέον δεν βγάζει κανένα ήχο και είναι εντελώς αθόρυβη..! Ενώ στην αρχή ακουγόταν ο δίσκος. Τι να πω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από κανένα δίωρο λειτουργίας πλέον δεν βγάζει κανένα ήχο και είναι εντελώς αθόρυβη..! Ενώ στην αρχή ακουγόταν ο δίσκος. Τι να πω;

ενώ ακουγότανε και σε εσένα έτσι και μετά σταμάτησε μόνη της?

είναι κάποιος που να πήρε με το kinect να πι αν με το kinect  συνδεμένο αν σταματάει ο θόρυβος?

και άλλη μια απορία που έχω αν κατεβάσουμε σε εξωτερικό σκληρό το παιχνίδι και μετά πάμε να βάλουμε το σκληρό σε άλλη κονσόλα θα την κάνει φορμάτ και θα πρέπει να κατεβάσουμε το παιχνίδι πάλι η αν βάλουμε το acound μασ στην άλλη κονσόλα θα παίξει κανονικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν παιζεις καποιο παιχνιδι δεν κανει κανενα ηχο....οταν εισαι στο dashboard κανει αυτον τον θορυβο.Ολοι λενε οτι ειναι προβλημα καταναλωσης της ενεργειας και μαλλον φταιει το τροφοδοτικο και ολα αυτα εξαιτιας του ρουφιανου.

 

Εγω θα τη κρατησω μεσα στο ΣΚ να δω τις εξελιξεις και αμα ειναι απο Δευτερα τη γυριζω πισω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κατάλαβα. Άρα δεν με εμποδίζει κανένας να κατεβάσω πχ. το Destiny ή το Fifa15 σε ψηφιακή κόπια και να το μοιραστώ μαζί με ένα φίλο μου (αν έχουμε κάνει το "κόλπο" με τα gamertags). Και άρα να αγοράζουμε κάθε digital copy μισό-μισό. Πολύ σουρωτήρι μου φαίνεται η πλατφόρμα της MS...

Δεν είναι σουρωτήρι. Και στο 360 με παρόμοιο (εκεί είχε δύο άδειες, μία στην κονσόλα όπου αγοραζόταν κάτι και μία στο προφίλ) τρόπο μοιραζόσουν παιχνίδια, και στο PS3/4 παίζει επισήμως μοίρασμα σε 2 λογαριασμούς. Τους συμφέρει πιθανότατα, επειδή έτσι σε τραβάνε να αγοράσεις ψηφιακά τα παιχνίδια και τα περιορίζουν και κατά έναν τρόπο μεταξύ δύο ατόμων. 

 

 

Μπορεί να τραβήξει κανείς κάποιο βίντεο με τον ήχο που λέτε; Μήπως απλώς είναι πιο θορυβώδες το drive απ' ό,τι στο PS4 και σας φαίνεται έντονο; Μήπως κατεβάζει πράγματα στην αρχή και δουλεύει συνέχεια ο σκληρός; (αυτό επειδή κάποιος έγραψε πιο πάνω ότι μετά από δύο ώρες σταμάτησε). Από πού ακριβώς στην κονσόλα βγαίνει ο ήχος; 

 

Εχετε και υπόψη ότι αν παίζει απόλυτη ησυχία στο χώρο όλο και κάτι θα ακούγεται, δεν παίζει να είναι αθόρυβη τελείως η κονσόλα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν παιζεις καποιο παιχνιδι δεν κανει κανενα ηχο....οταν εισαι στο dashboard κανει αυτον τον θορυβο.Ολοι λενε οτι ειναι προβλημα καταναλωσης της ενεργειας και μαλλον φταιει το τροφοδοτικο και ολα αυτα εξαιτιας του ρουφιανου.

 

Εγω θα τη κρατησω μεσα στο ΣΚ να δω τις εξελιξεις και αμα ειναι απο Δευτερα τη γυριζω πισω....

Δυστυχως δεν ισχύει αυτό που λες την έχω 10 μήνες την κονσόλα με το Kinect και ποτέ δεν έκανε τον παραμικρό θόρυβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...