Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και απο το update δεν νομίζω να είναι (δηλ θέμα kinect) γιατί εμένα άρχισε ο θόρυβος μόλις το έβαλα στην πρίζα πρίν πατήσω το οτιδήποτε οπότε και πρίν κάνει update

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μοιάζει να ειναι θέμα με τα bearings ανεμιστήρα σε χαμηλές στροφές...εξου κ ο θόρυβος όταν η κονσόλα ειναι αδρανή.συμβαινει στο PC μου.ιδιος θόρυβος.παντως m/s και sony έδωσαν μάχη για τα φτηνότερα υλικά στον πλανήτη.Ενα quick shot που έχω από το 90 ειναι σε καλύτερη κατάσταση από τα analog του ds4.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει παραλάβει κανείς από προπαραγγελία από πέρσυ το καλοκαίρι που είχε βγάλει προσφορά ο κοτσόβολος το xbox one kinect bundle στα 430ε;; έχω περιέργεια να δω τι στείλανε, γιατί ο κωδικός προιόντος της προπαραγγελίας αντιστοιχεί πλέον στο απλό πακέτο kinect στα 399ε.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gamertag μου ειναι Hellraiser76 οποιος θελει με κανει add...στο μεταξυ το ειχα αφησει να κατεβαζει διαφορα πραγματα ενω επαιζα forza και καποια στιγμη παγωσα το παιχνιδι και ειδα κατι στη τηλεοραση και η κονσολα αποφασισε να κλεισει μονη της μετα απο κανενα 2ωρο.

Οταν την ανοιξα και πηγα να συνεχιζω το παιχνιδι ειχε κολλησει και δεν προχωραγε οτι κουμπια και να πατουσα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στις δύο περιπτώσεις, (Χ1 και PS4) στην κονσόλα που δηλώνεις ως κύρια μπορούν όλοι οι χρήστες να παίξουν το παιχνίδι. Στο PS4 σε άλλη κονσόλα μπορεί μόνο το προφίλ σου, αρκεί να είναι online. Για το Χ1 ας επιβεβαιώσει κάποιος άλλος τι ακριβώς παίζει, μην πω καμιά ανακρίβεια, μιας και δεν το έχω. Το "κόλπο" είναι πως δηλώνεις ως κύρια την κονσόλα του άλλου ατόμου και το άλλο άτομο τη δική σου, και ό,τι αγοράζει ο ένας το παίζει κι ο άλλος. Ο περιορισμός λοιπόν δεν είναι τόσο στους 2 χρήστες, όσο στις 2 κονσόλες. Αλλά μην ξεφεύγουμε, για το PS4 τα έχω γράψει αρκετές φορές στο topic του, για το X1 δεν τα ξέρω τόσο λεπτομερώς.

 

 

 

 

 

Αυτο συμβαινει μονο στα παιχνιδια που ειναι digital αγορασμενα σωστα?

 

Οποτε με βλεπω συντομα να βαζω αγγελια ζητητε συμπαικτης xbox one η ps4 , να δηλώσουμε κοινες κονσολες και να μοιραζομαστε τα παιχνιδια! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://forums.xbox.com/xbox_forums/xbox_support/xbox_one_support/f/4269/p/1817372/4910821.aspx

"Hey, guys! First off, I am very sorry to see that you are affected by this. This is something that we delved into fairly deeply to figure out what was the problem. We determined that the only way to get this resolved was to get the console repaired; you should get a replacement console from the repair center or your console repaired if you send it in.

 

This is the only official way to resolve this issue, and will be the only way to resolve this issue. You can set up a repair by using either the Online Service Center or by contacting support."

 

 

Παιδιά απ΄ ότι φαίνεται ουτε η MS ξέρει ποιο είναι το πρόβλημα για αυτό και αλλάζουν τις κονσόλες. Σίγουρα δεν είναι ο HDD και αφού το κάνει μόνο στο UI δεν είναι ούτε το ανεμιστηράκι. Φαίνεται ότι είναι software πρόβλημα οπότε μη σκάτε θα βρεθεί λύση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβες....αυτο το εχει πει απο την αρχη που ξεκινησε το συγκεκριμενο thread.Και δεν τις αλλαζουν αλλα τις επισκευαζουν....δηλαδη με απλα λογια απο την αρχη που αγοραζεις τη κονσολα γινεται refurbished!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gamertag μου ειναι Hellraiser76 οποιος θελει με κανει add...στο μεταξυ το ειχα αφησει να κατεβαζει διαφορα πραγματα ενω επαιζα forza και καποια στιγμη παγωσα το παιχνιδι και ειδα κατι στη τηλεοραση και η κονσολα αποφασισε να κλεισει μονη της μετα απο κανενα 2ωρο.

Οταν την ανοιξα και πηγα να συνεχιζω το παιχνιδι ειχε κολλησει και δεν προχωραγε οτι κουμπια και να πατουσα!!!

 

Υποτιθεται οτι η κονσολα εχει standby mode, και τα παιχνιδια συνεχιζουν απο κει που εμειναν, εμενα δε δουλεψε, ποτε, μετα το resume κολλανε.

 

Το οτι εκλεισε ειναι σωστο, οταν μεινει σε αδρανεια, εχει ρυθμιση η οποια κλεινει την κονσολα.

 

Μια ερωτηση τωρα που την εχει και περισσοτερος κοσμος. Οι μοχλοι των χειριστηριων ειναι και σε σας σαν να μην εχουν κεντρο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεπακέταρα και εγώ την κονσόλα μου και για κάνα 2ωρο ακουγόταν ο συγκεκριμένος ήχος όμως πολύ χαμηλά. Εδώ και κάνα μισάωρο έχει σταματήσει. Περίεργο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάω να το πάρω σε καμια ώρα, θα επιστρέψω με εντυπώσεις (αν στο ενδιάμεσο δεν με στείλει η γυναίκα σε σούπερ μάρκετ, μανάβη, μπακάλη, φούρνο κλπ)

 

update 3 ώρες μετά: ακόμα δεν έχω πάει, αφού δεν υπολόγισα τον παράγοντα Βρώμικο Μπαλκόνι. Κάθομαι και πλένω... μετά έχει ψώνια και αγορά φίλτρου για το air condition. Και κάποια στιγμή ελπίζω να καταφέρω να περάσω να πάρω κι αυτό το ρημάδι το Χ1 γμ την καταδίκη.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση τωρα που την εχει και περισσοτερος κοσμος. Οι μοχλοι των χειριστηριων ειναι και σε σας σαν να μην εχουν κεντρο ?

 

Ναι, είναι αρκετά πιο μαλακοί από του 360.

 

Ξεπακέταρα και εγώ την κονσόλα μου και για κάνα 2ωρο ακουγόταν ο συγκεκριμένος ήχος όμως πολύ χαμηλά. Εδώ και κάνα μισάωρο έχει σταματήσει. Περίεργο...

 

Δεν είναι περίεργο, προφανώς έχεις βάλει να τρέχει κάποιο παιχνίδι ή εφαρμογή. Είναι ξεκάθαρο πλέον ότι ο ήχος ακούγεται όταν το μηχάνημα βρίσκεται σε idle κατάσταση στο dashboard.

 

το ea access στο Facebook έγραψε ότι καλωσορίζει 19 νεες χώρες στο ea access με βαση την ανακοίνωση που είχε βγάλει πριν ειναι και η Ελλάδα μέσα

 

Στα apps κάνεις αναζήτηση για EA Access Hub και την εγκαθιστάς κανονικά πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με έδωσε το πλαίσιο και δεύτερη κονσόλα αλλά και αυτήν το ίδιο. . αναμενόμενο βέβαια και εννοείται δεν την γυριζω αυτήν θα περιμένω να δω πως θα πάει και ο θεος βοηθός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να πάει κάποιος την κονσόλα του πίσω και να ζητήσει αντικατάσταση γιατί είναι γενικό το θέμα και πιθανότατα αυτή που θα πάρει, θα έχει το ίδιο θέμα. Εφόσον λειτουργεί κανονικά και είναι εντός εγγύησης για ένα χρόνο ακόμη (νομίζω), την κρατάμε και περιμένουμε να διορθωθεί με κάποιο patch (αν είναι κάτι που διορθώνεται έτσι) ή κάποια επίσημη ανακοίνωση για αντικατάσταση. Προσωπικά πιστεύω (ή θέλω να πιστεύω) πως είναι θέμα software γιατί διαφορετικά δεν θα σταματούσε όταν "τρέχει" εφαρμογές, παιχνίδια κλπ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως για αυτό τον ήχο  ευθύνεται ο επεξεργαστής ο οποίος σε χαμηλή λειτουργία(dashboard) βγάζει αυτόν τον ήχο; Είχα ένα laptop dell με τέτοιο πρόβλημα και η λύση από την dell ήταν ένα πρόγραμμα που δεν άφηνε τον επεξεργαστή να κατέβει σε χαμηλότερες συχνότητες το οποίο βέβαια οδηγούσε σε μεγαλύτερη κατανάλωση ενέργειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...