Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιο πολυ την ενδιαφερει πιστευω να μην βγει κατι στον ανταγωνιστη παρα αν θα χασει μερικες πωλησεις... ετσι και αλλιως η ms βγαζει πολυ χρημα απο το pc gaming χωρις να ιδρωσει καθολου....

Καλα στο pc τα συγκεκριμενα θα ειχαν πατωσει πριν καν βγουν... Εχουν δυναμη γιατι ειναι exclusive και μονο... Ενα Killzone εχει το ps4 100 αντιστοιχα θα βρεις στο pc.. οπως και ολα τα παιχνιδια το steam εχει απειρα παιχνιδια

Για πες μου ενα αποκλειστικο τιτλο πρωτου προσωπου που εχει το pc αυτην την στιγμη και δεν το εχει το ps4??????????(απο τα καινουργια κυριως)Παρεπιπτοντως το ps4 ακομα δεν εχει χρονισει στην αγορα και εχει αρκετους τιτλους που μας δινει αλλα και θα μας δωσει!!!wolfestein,destiny, killzone, far cry 4!!και εχουμε ακομα μελλον.

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Planetside 2?  Oh, wait... :P

 

Tribes, υποθέτω; Arma. Stalker. Καλά, αν ψάξεις θα βρεις πολλά (100 προς 1 σίγουρα όχι) που δε βγήκαν και δε θα βγουν για κονσόλες, αλλά δε νομίζω να λείψουν σε κανέναν (και δεν εννοώ αυτά που ανέφερα). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι να πάρεις ps4? Ακόμα αν υπήρχαν και αλλού τα Driveclub, Killzone shadow fall, Infamous second son κτλ σιγά μην καθόσουν να τα παίξεις.

Πλακα μας κανεις?εγω το ps4 το αγορασα για τιτλους οπως το killzone και το infamous second son.Και τα μεγαλα οπλα δεν εχουν ερθει ακομα(the order, bloodborn, uncharted, horizon,ratcher and clark remake)Οπως και αρκετα αλλα που θα ανακοινωθουν λια συντομως(προς τον δεκεμβριο θα σκασουν και νεες ανακοινωσεις) ;)

Planetside 2?  Oh, wait... :P

 

Tribes, υποθέτω; Arma. Stalker. Καλά, αν ψάξεις θα βρεις πολλά (100 προς 1 σίγουρα όχι) που δε βγήκαν και δε θα βγουν για κονσόλες, αλλά δε νομίζω να λείψουν σε κανέναν (και δεν εννοώ αυτά που ανέφερα). 

Ξεχασαμε το outlast :P Καλα τα πιο πολλα απο αυτα που μας αναφερεις δεν ειναι τοσο γνωστα στο ευρη κοινο διοτι ειναι παλιες παραγωγες για το pc!! και για λιγους και μονο. ;)

Υ.Γ Και επειδη το θεμα ειναι κυριος για την κονσολα της μαικροσοφτ και εχουμε βγει τελιως οφτοπικ!!πιστευω οτι μεχρι τα χριστουγεννα θα χτυπησω και αυτο το εργαλειο.Εχει πολυ καλα αποκλειστικα το one αυτην την περιοδο που δυσκολα σε κανει να το αποφυγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι κανενας εδω που να εχει το location σε USA στον λογαριασμο για να μου πει αν μπορει να αγορασει και να κατεβασει κανονικα ψηφιακα copy παιχνιδιων στο xbox store???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες μου ενα αποκλειστικο τιτλο πρωτου προσωπου που εχει το pc αυτην την στιγμη και δεν το εχει το ps4??????????(απο τα καινουργια κυριως)Παρεπιπτοντως το ps4 ακομα δεν εχει χρονισει στην αγορα και εχει αρκετους τιτλους που μας δινει αλλα και θα μας δωσει!!!wolfestein,destiny, killzone, far cry 4!!και εχουμε ακομα μελλον.

Ειπα το εξης οτι επειδη στο pc υπαρχει αυτη η πληθωρα τιτλων τα συγκεκριμενα αν υπηρχαν θα ειχαν πατωσει και ξαναλεω εχουν δυναμη γιατι ειναι exclusive οχι γιατι ειναι top. Εγω στο pc μπορω να παιζω ενα καρο game ενω εσυ στο Ps4 μονο οτι βγει το καταλαβες λαθος... Το wolfenstein και far cry δεν ειναι exclusive...

 

Πλακα μας κανεις?εγω το ps4 το αγορασα για τιτλους οπως το killzone και το infamous second son.Και τα μεγαλα οπλα δεν εχουν ερθει ακομα(the order, bloodborn, uncharted, horizon,ratcher and clark remake)Οπως και αρκετα αλλα που θα ανακοινωθουν λια συντομως(προς τον δεκεμβριο θα σκασουν και νεες ανακοινωσεις) ;)

Θα ειμουν μονο σιγουρος για το uncharted αντε αμα βγει και κανα god of war τα αλλα οχι και τοσο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι κανενας εδω που να εχει το location σε USA στον λογαριασμο για να μου πει αν μπορει να αγορασει και να κατεβασει κανονικα ψηφιακα copy παιχνιδιων στο xbox store???

 

Πριν 4 μέρες αγόρασα το NBA 2k15 από το αμερικάνικο store. Ιδού τα βήματα:

 

1) Δήλωσα USA location και έκανα restart την κονσόλα

 

2) καλού-κακού έβαλα μια τυχαία αμερικάνικη διεύθυνση στο billing address, προτίμησα Oregon που νομίζω δεν έχει φόρους

 

3) αγόρασα μια gift card $50 από το g2a.com (στα 56 ευρώ με paypal)

 

4) εξαργύρωσα τον κωδικό της από το σχετικό μενού του Xbox One και άρα ο αμερικάνικος λογαριασμός μου απέκτησε 50 δολάρια. Ο αντίστοιχος ευρωπαϊκός μου (Ελλάδα) έχει άλλα 20 ευρώ που μπορούν να χρησιμοποιηθούν μόνο στο ευρωπαϊκό store.

 

5) αγόρασα και κατέβασα το 2k15 αφού τα $50 αντλήθηκαν απευθείας από το account μου χωρίς να χρειαστεί να δηλώσω κάποιο συγκεκριμένο payment method (πιστωτική, paypal κλπ)

 

Μέχρι πριν λίγες μέρες μπορούσα να αγοράσω και από Hong Kong, αλλά (όπως έγραψα) ξαφνικά οι πιστωτικές μου σταμάτησαν να γίνονται αποδεκτές από το συγκεκριμένο store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος! Το εκανα στο 360 μου, αλλαξα το billing address (εβαλα ενα virtual απο USA που ειχα) και αντι για πιστωτικη εβαλα τον Paypal. Δεν το εχω δοκιμασει ακομα γιατι ηθελα να αγορασω το Day Zero του Advanced Warfare που εχει προσφορα μεχρι τον Μαρτη του '15 μπορεις να το κανεις transfer στο One δωρεαν! Αρκει να ειναι digital copy...ελα που ομως δεν ειναι διαθεσιμο για αγορα στο store του 360   :wacko:  ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nzeppos, on 31 Oct 2014 - 01:50 AM, said:

Ρίξε ένα γκουγκλάρισμα για "insomnia ebw easybuyworld" και θα δεις για ποιο πράγμα μιλάω.

 

 

εγώ δε βρήκα κάτι τραγικό. ολα ειναι πριν χρόνια και το πιο πρόσφατο είναι με ένα παλικάρι που ειχε χαλασμένη οθόνη. οκ αντιεπαγγελματικό. αλλά not so tragic.

 

εγώ περιμένω το πακέτο με τα assassins, που υποτίθεται κυκλοφορεί την τρίτη και ακόμα δεν το έχει φέρει κανένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...