Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ γενική ερώτηση. Ποια παιχνίδια ακριβώς σε ενδιαφέρουν; Μέσες άκρες ό,τι ισχύει για το X1, ισχύει και για το PS4. Εκτός να αναφέρεσαι σε πολύ συγκεκριμένους τίτλους.

 

 

Παιχνίδια τύπου Diabo, Strategy αλλά και τύπου Call of Duty. Επίσης σκέφτομαι να το τσιμπήσω με Kinnect για κανά παχνιδάκι για εξάσκηση-γυμναστική.

 

Δε ξέρω γιατί αλλά με ψήνει περισσότερο το Xbox από PS4. Κοιτάω για μτχ από Γερμανία κυρίως.

 

Σε ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιχνίδια που λες υπάρχουν και στις δύο κονσόλες, άρα ισχύουν τα ίδια. Το δε Diablo ούτως ή άλλως παίζεται μόνο online και φυσικά δεν υποστηρίζει 2 joypads σε split screen. Ούτε και το CoD άλλωστε.

 

Για τα παιχνίδια του Kinect καλύτερα ρίξε μια ματιά στο τι ακριβώς κυκλοφορεί γιατί ούτε πολλά είναι, ούτε και ιδιαίτερα καλά. Το αντίθετο θα έλεγα (έχω μόνο δύο χορευτικά και όσα άλλα έχω κοιτάξει δεν με έχουν ενθουσιάσει).

 

Γενικά το Kinect δεν είναι επαρκής λόγος για να αγοράσει κάποιος X1, τουλάχιστον όχι την παρούσα στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γενικά το Kinect δεν είναι επαρκής λόγος για να αγοράσει κάποιος X1, τουλάχιστον όχι την παρούσα στιγμή.

 

 

Το Kinect είναι σε δευτερεύουσα φάση πλέον. Ναι το γνωρίζω για το Diablo πχ μιας και το έχω λειώσει σε pc, απλά το ανέφερα για να δώσω εικόνα.

 

Αν μπορούσες να γράψεις μια γενικότητα, το xbox1 τι τίτλους διαθέτει κυρίως σε αντίθεση με το ps4; Δε θέλω να μη μπορώ να το ευχαριστηθώ με φίλους/αδέρφια στο σαλόνι και να είμαι αναγκασμένος να παίζω μόνος online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να παρω το unity τι acount πρεπει να εχω ελληνικο?http://gameshopper.gr/new-releases/item/7298-assassin-s-creed-unity-black-flag-xbox-one-24-41

 

Απο εδω....

όχι,μια εγγραφή κανεις και αγοραζεις κανονικα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιχνίδια που λες υπάρχουν και στις δύο κονσόλες, άρα ισχύουν τα ίδια. Το δε Diablo ούτως ή άλλως παίζεται μόνο online και φυσικά δεν υποστηρίζει 2 joypads σε split screen. Ούτε και το CoD άλλωστε.

 

CoD μπορείς να παίξεις online από την ίδια κονσόλα μαζί με άλλον.Δε ξέρω αν μπορείς να παίξεις και το campaign coop,ίσως να γίνεται.

 

Γενικά παιχνίδια που μπορείς να παίξεις από την ίδια κονσόλα είναι τα sports games,CoD,Halo MCC,Killer Instinct,ίσως το Titanfall,διάφορα indie και σίγουρα και κανά άλλο που τώρα δε θυμάμαι/βαριέμαι να ψάχνω.Αν το ψάξεις σίγουρα έχει πράγμα να παίξεις από την ίδια κονσόλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο. Όπως φαίνεται και από αυτό το video, το CoD Advanced Warfare υποστηρίζει co-op split screen. Τώρα γιατί να θέλει κάποιος να παίξει τέτοιο πράγμα σε FPS εν έτει 2014 είναι άλλου παπά ευαγγέλιο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά το Kinect δεν είναι επαρκής λόγος για να αγοράσει κάποιος X1, τουλάχιστον όχι την παρούσα στιγμή.

Εριξες γερο χαρτι στο τραπεζι

 

Εχω το Kinect στο 360. Για ατομα στη φαση μου (35+, παντρεμενος) αξιζει σαν concept

Λιγο κανα αθλητικο, λιγο κανα χαβαλε με τη γυναικα, εχει την πλακα του, δεν ειμαι στη φαση να λειωνω στο Unity

 

ΟΜΩΣ, παροτι δεν ειχα τρελες απαιτησεις στο 360, ειχε για μενα 2 μειονεκτηματα εκτος απο των "παιδικων παιχνιδιων"

- Ηθελε μια αλανα για παρτη του για να παιξει σωστα

- Δεν ηταν αρκετα ετοιμο να σε σκαναρει για να παιξεις γρηγορα και σωστα εστω αυτα τα "παιδικα" στυλ τενις, βολευ κτλ

 

 

Οποτε ειμαι σε ενα διλημμα, να δωσω τα +100€ για Kinect που ηταν κατι που γουσταρα ή όχι?

Εννοω οτι ευχαριστως να τα δωσω αν εχει βελτιωθει σαν λειτουργια (οχι τοσο σαν παιχνιδια)

Αλλα αν εχει παλι τις δυσκολιες του 360, ας τα γλυτωσω

 

ΥΓ. Επειδη δεν εχω εμπειρια απο redeem κτλ, και με το search που εκανα στο τοπικ, ολοι το δουλευετε καιρο και το κατανοειτε, πως θα λεγατε σε ενα μικρο παιδι οτι δουλευει το ολο concept του Xbox και των Online παιχνιδιων? Δηλαδη αυτο που λεει οτι κανει 24€ και ειναι ο κωδικος για το Unity πως ακριβως δουλευει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου το ονλαιν με κωδικους ειναι πολυ απλο,πληρωνεις το σαιτ π.χ σαν να το αγοραζεις κανονικα και αντι να σ στειλουν ταχυδρομικος το παιχνιδι σου στελνουν εναν κωδικο τον οποιο απλα κανεις reddem στο χβοχ και κατεβαινει το εκαστοτε παιχνιδι που αγορασες,γιαυτο εναι κ τοσο φθηνα πολλες φορες,αξιζει παντως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα Kinect στο 360, οπότε δεν μπορώ να κάνω συγκρίσεις από προσωπική εμπειρία. Σύμφωνα με όσα ακούγονται όμως, το Kinect του Χ1 είναι σαφώς βελτιωμένο. Λένε ότι πλέον απαιτεί λιγότερο φωτισμό και λιγότερο χώρο. Κάτι που φαίνεται να είναι αλήθεια, καθώς "έπαιζα" Dance Central Spotlight και Just Dance σε εμβαδό ενός τετραγωνικού μέτρου και με μόλις ένα πορτατίφ αναμένο. Θα έλεγα επίσης πως η απόκριση ήταν απροβλημάτιστη.

 

Η ένστασή μου δεν είναι τόσο για τις δυνατότητες της συσκευής αλλά για την ποιότητα των παιχνιδιών που τη συνοδεύουν. Δεν γνωρίζω αν έχει κυκλοφορήσει κάτι καινούριο, πάντως μέχρι πριν 2-3 μήνες τα αθλητικά παιχνίδια για Kinect ήταν κάτω του μετρίου και (ως συνήθως) χωρίς βάθος. Μπορεί να είχε πλάκα να τα παίζεις μαζί με παρέα, αλλά μετά την πρώτη ώρα χαβαλέ δεν νομίζω να υπήρχε κάτι να σε κρατήσει. Και δεν βλέπω πως στο μέλλον θα μπορέσουν να βγάλουν κάτι πραγματικά αξιόλογο, που να αξίζει τα 100 ευρώ του Kinect συν τα 50 του εκάστοτε παιχνιδιού. Μακάρι να κάνω λάθος βέβαια.

 

Ο αντίλογος είναι πως στο PS4 ούτως ή άλλως δεν υπάρχει αντίστοιχη δυνατότητα. Και πως αν τα αθλητικά παιχνίδια προορίζονται (και) για μικρά παιδιά, τότε δεν νομίζω αυτά να έχουν πολλές αντιρρήσεις. Μια χαρά θα το ευχαριστηθούν.

 

ps: δυστυχώς ούτε εγώ έχω πλέον αρκετό χρόνο να παίξω απαιτητικά παιχνίδια όπως το GTA V ή το Unity (ούτως ή άλλως το Χ1 έχει πάνω από μήνα μέσα στο κουτί του), αλλά πείτε μου πως αξίζει να ασχοληθώ πάνω από 10 λεπτά με αυτό το... πράμα, να τρελαθώ, να πηδήξω από το ισόγειο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Είναι ήδη γνωστό.

Έχω δώσει την πληροφορία από 20 Αυγούστου στο αυτό thread και στο παρακάτω ποστ που παραθέτω:

 

http://www.insomnia.gr/topic/538119-rise-of-the-tomb-raider-xbox-360xbox-one/page-13?do=findComment&comment=53405043

 

 

 

Άσχετα αν λίγοι το είχαν πάρει πρέφα και διαφωνούσαν: ;) :P

 

http://www.insomnia.gr/topic/538119-rise-of-the-tomb-raider-xbox-360xbox-one/?p=53411411

 

http://www.insomnia.gr/topic/538119-rise-of-the-tomb-raider-xbox-360xbox-one/?p=53412199

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ημερομηνία λήξης η συμφωνία για το Rise of the Tomb Raider

Σύμφωνα με την Square Enix.

Ενώ κατά τις προηγούμενες ημέρες είχε γίνει γνωστό πως η Microsoft έχει αναλάβει το ρόλο της εκδότριας εταιρείαςγια το Rise of the Tomb Raider, αντί της Square Enix - η οποία κατέχει τα δικαιώματα του franchise με πρωταγωνίστρια την δεσποινίδα Croft - η δεύτερη επανέλαβε, μέσω εκπροσώπου της, πως η εν λόγω συνεργασία με την εταιρεία του Redmond έχει ημερομηνία λήξης. Παρ' όλα αυτά, οι λεπτομέρειες της συγκεκριμένης συμφωνίας δεν είναι υπό συζήτηση προς το παρόν, ενώ η Square Enix είναι επικεντρωμένη στο παιχνίδι, για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα, σε συνεργασία με την Microsoft, όπως ανέφερε ο εκπρόσωπος της πρώτης.

Να θυμίσουμε πως το Rise of the Tomb Raider αποτελεί συνέχεια του τίτλου που κυκλοφόρησε την προηγούμενη χρονιά και επανεκκίνησε ουσιαστικά την σειρά, ενώ στο ρόλο της Lara Croft επιστρέφει η Camilla Luddington. Το Rise of The Tomb Raider θα γίνει διαθέσιμο για Xbox 360 και Xbox One στο τέλος της επόμενης χρονιάς.

 

gameover

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...