Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά υπάρχουν πολλά μαγαζιά που πουλάνε αλλά δεν ξέρω ποια είναι αξιόπιστα κτλ...

Ένα που είναι στάνταρ αξιόπιστο είναι το 

http://www.play-asia.com/xbox-gift-card-hkd-300-paOS-13-49-en-70-7elb.html

 

και δεν κάνω διαφήμιση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το ξερω αυτο φιλε,θα το ψαξω,ας πουμε το g2a.com που ειναι πολυ φθηνο κ αξιοπηστο δν εχει hk ενω εχει απο αλλες χωρες.παντως αξιζει για να μην μπλεκει κανεις με paypal Κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέσα στο 2015 πιστεύω θα έχω και εγώ xbox one,ειδικά με αυτήν την χρονιά που έρχεται θα έχουμε τόσα καλά παιχνίδια

Ελπιζω να μην εννοεις exclusives γιατι τα πιο πολλα κλασσικα θα ειναι Multiplattform :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το καταλαβαίνω αυτό το σκάλωμα με τα multiplatform, ρε παιδιά. Και τι έγινε; Δεν είναι καλά παιχνίδια επειδή δεν είναι αποκλειστικά; Wtf δλδ. Μερικά από τα καλύτερα παιχνίδια της προηγούμενης γενιάς, για να μην πω τα περισσότερα, multiplatform δεν ήταν; Ξαφνικά αυτό είναι μείον;  :blink:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ειναι κατι το οποιο επασχε το Xbox σε σχεση με τον ανταγωνισμο,δηλαδη τα exclusives γιαυτο εχω εγω προσωπικα τοση εμμονη να δω να βγαζει exclusives το xbox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ρε συ, δεκτό, αυτό ήταν πάντα αδυναμία του Χμποχ αλλά άμα ο άλλος έχει μόνο αυτό για να παίζει παιχνίδια, δε νομίζω ότι θα έχει κανένα λόγο να παραπονεθεί το '15, ακόμα κι αν δούμε μόνο τα multiplatform που θα βγουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vole, τα "δυνατά" games κάθε γενιάς είναι τα exclusives και αυτά που μένουν ως κλασσικά...αν αναφέρεις τα "best of" του PS3 και του  ΧΒΟΧ, θα δεις αποκλειστικά games...Uncharted,Last of Us,Killzone,Little Big Planet,Infamous,Demon's Souls, HALO, Gears of War,FORZA,Alan Wake, FABLE,Lost Odyssey κτλ κτλ

 

δεν λέω ότι δεν έχουμε παιχνιδάρες multiplatforms, αλλά ο κόσμος "διψάει" gia exclusives...ήδη από τις καινούριες κονσόλες τα "most anticipated" είναι παιχνίδια τύπου Bloodnorne,Τhe Order, Quantum Brake, HALO 5, Fable Legends κτλ κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω, γούστα είναι αυτά, αλλά αν με ρωτήσεις εμένα, πέρα από Journey, Last of Us, Gears και Alan Wake (θα έλεγα και το Demon's Souls, αλλά έχεις τα Dark Souls ως multiplatform), τα παιχνίδια που με σημάδεψαν, με τον έναν ή τον άλλον τρόπο, στην προηγούμενη γενιά ήταν το RDR, τα Mass Effect, το Dragon Age: Origins, το Metro 2033, το Witcher 2, το Spec Ops: The Line, και η λίστα των multiplatform games συνεχίζεται.

 

Και με αυτό ως δεδομένο, αν εξαιρέσεις το Bloodborne, τα πιο αναμενόμενα παιχνίδια ώς τώρα και για το προσεχές μέλλον για μένα ήταν και είναι Alien Isolation, Dragon Age Inquisition, Evil Within και Witcher 3. Δε μου καίγεται καρφί για τα υπόλοιπα "αναμενόμενα" αποκλειστικά που αναφέρεις :P

Κάποια από αυτά που απαξιώνονται ως indie και είναι console exclusives ή timed exclusives στο PS4, ναι, αυτά τα "αναμένω". 

 

Και, όσο και να λέμε ότι "γούστα είναι αυτά", τα θεωρώ όλα αυτά καλά παιχνίδια, και ίσως και καλύτερα από τα περισσότερα αποκλειστικά για τα οποία "καίγεται" ο κόσμος. Πώς προκύπτει λοιπόν η απαξίωση των κονσολών λόγω μικρού αριθμού αποκλειστικών παιχνιδιών, όταν έχουν τόσα καλά παιχνίδια συνολικά; Δεν προκύπτει, απλώς κάποιοι έχουν a chip on their shoulder για κάποιο λόγο που μόνο εκείνοι ξέρουν και πρέπει να απαξιώνουν ό,τι δεν είναι Nintendo ή PC game σε κάθε κονσολο-thread... Ή αυτό, ή παίζουν τον χαζό κονσολο-πόλεμο όπου πιο πολλή σημασία έχει να μετράμε τις αποκλειστικότητες παρά να παίζουμε παιχνίδια και να τα συζητάμε. Και μετά έρχεται το κραχ από τις κακές εταιρείες, όχι από εμάς που προτιμάμε να μιζεριάζουμε αντί να χαιρόμαστε με το χόμπι μας  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περα απο το exclusives παιδια σημασια εχει να μπορουμε να παιζουμε ολα τα καλα παιχνιδια,δηλαδη εγω π εχω One ο κυριος λογος ειναι οτι παιζω fifa και 2κ απο αθλητικα,τα οποια λιωνω με τις ωρες και εννοειται οτι το προτιμω και για τα exclusive απο 360 ακομα με halo, gears, forza που για μενα ειναι τα καλυτερα στο ειδος τους..γουστα ειναι αυτα..ας πουμε ps4 αν και το σκεφτομουν δεν θα επαιρνα ποτε γτ θεωρω το dualshok του οτι χειροτερο(σε σχεση με του One ακομα και του 360)

και μην τρελαινεστε τοσο με τα exclusive δοξα το θεο παιχνιδια εχουν κ οι 2 κονσολες και θα εχουν πολλα και καλα οσο περναει ο καιρος οποτε παντα θα εχουμε ενα λογο να λιωσουμε....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω, γούστα είναι αυτά, αλλά αν με ρωτήσεις εμένα, πέρα από Journey, Last of Us, Gears και Alan Wake (θα έλεγα και το Demon's Souls, αλλά έχεις τα Dark Souls ως multiplatform), τα παιχνίδια που με σημάδεψαν, με τον έναν ή τον άλλον τρόπο, στην προηγούμενη γενιά ήταν το RDR, τα Mass Effect, το Dragon Age: Origins, το Metro 2033, το Witcher 2, το Spec Ops: The Line, και η λίστα των multiplatform games συνεχίζεται.

 

Και με αυτό ως δεδομένο, αν εξαιρέσεις το Bloodborne, τα πιο αναμενόμενα παιχνίδια ώς τώρα και για το προσεχές μέλλον για μένα ήταν και είναι Alien Isolation, Dragon Age Inquisition, Evil Within και Witcher 3. Δε μου καίγεται καρφί για τα υπόλοιπα "αναμενόμενα" αποκλειστικά που αναφέρεις :P

Κάποια από αυτά που απαξιώνονται ως indie και είναι console exclusives ή timed exclusives στο PS4, ναι, αυτά τα "αναμένω". 

 

Και, όσο και να λέμε ότι "γούστα είναι αυτά", τα θεωρώ όλα αυτά καλά παιχνίδια, και ίσως και καλύτερα από τα περισσότερα αποκλειστικά για τα οποία "καίγεται" ο κόσμος. Πώς προκύπτει λοιπόν η απαξίωση των κονσολών λόγω μικρού αριθμού αποκλειστικών παιχνιδιών, όταν έχουν τόσα καλά παιχνίδια συνολικά; Δεν προκύπτει, απλώς κάποιοι έχουν a chip on their shoulder για κάποιο λόγο που μόνο εκείνοι ξέρουν και πρέπει να απαξιώνουν ό,τι δεν είναι Nintendo ή PC game σε κάθε κονσολο-thread... Ή αυτό, ή παίζουν τον χαζό κονσολο-πόλεμο όπου πιο πολλή σημασία έχει να μετράμε τις αποκλειστικότητες παρά να παίζουμε παιχνίδια και να τα συζητάμε. Και μετά έρχεται το κραχ από τις κακές εταιρείες, όχι από εμάς που προτιμάμε να μιζεριάζουμε αντί να χαιρόμαστε με το χόμπι μας  :P

δε διαφωνουμε αλλα αυτα που αναφερεις θα τα εχεις οποια κονσολα και να παρεις

(και στο pc ακομα καλυτερα) απο εκει και περα την αγορα της κονσολας σου θα την κανεις based στο τι exclusive θα παιξει 

και λιγοτερο ως προς το ποσο καλα θα παιξει το exclusive σε σχεση με τον ανταγωνισμο

και για αυτο θα παρεις και κονσολα δηλαδη

προσωπικα αυτος ηταν ο λογος που δεν με τραβηξε ποτε ιδιαιτερα το xbox λιγα exclusive και τα περισοτερα αυτα τα επαιξα στο pc μου (alan wake πχ)

μαλλον για αυτο πολλοι εστιαζουν στα exclusive (και εγω μαζι) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε διαφωνουμε αλλα αυτα που αναφερεις θα τα εχεις οποια κονσολα και να παρεις

(και στο pc ακομα καλυτερα) απο εκει και περα την αγορα της κονσολας σου θα την κανεις based στο τι exclusive θα παιξει 

και λιγοτερο ως προς το ποσο καλα θα παιξει το exclusive σε σχεση με τον ανταγωνισμο

και για αυτο θα παρεις και κονσολα δηλαδη

προσωπικα αυτος ηταν ο λογος που δεν με τραβηξε ποτε ιδιαιτερα το xbox λιγα exclusive και τα περισοτερα αυτα τα επαιξα στο pc μου (alan wake πχ)

μαλλον για αυτο πολλοι εστιαζουν στα exclusive (και εγω μαζι) 

Εγω προσωπικα δεν εχω απορριψει το XboxOne απλα ειχα απογοητευτει απο τα exclusives του 360,μονο Halo forza και Gears .Γιαυτο και θελω να δω κατι το διαφορετικο στο One να ξεφυγει απο τα ιδια και τα ιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε εγω το εχω απορριψει θα δουμε τι θα γινει στο μελλον...προς το παρον παντος δεν θα σκασω 400 για forza μονο (που το γουσταρω με 1000 κατα τα αλλα) και halo (που μου ειναι αδιαφορο)

τα υπολοιπα exclusive του so far τα παιζω στο pc (dead rising 3 ryse)

εχω τα ματια μου ανοιχτα και περιμενω το quantum break...looks very promising

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα μπω σε συζήτηση αν έχει ή δεν έχει exclusives το 360 γιατί την έχουμε κάνει πολλάκις εδώ μέσα, θα αναφέρω μόνο (γιατί αυτά ξέρουν και οι περισσότεροι) ότι στα Halo, Gears και Forza έχω αφιερώσει περισσότερες ώρες απ όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια μαζί που έχω στην κονσόλα και τις συγκινήσεις που μου πρόσφερε το multiplayer τους, ειδικά του Gears, πραγματικά δεν το έχω νιώσει με κανένα άλλο παιχνίδι. Αυτό για μένα είναι η μεγάλη νίκη του 360 και το ίδιο σκοπεύω να κάνω με το One.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...