Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το οτι εχει το τροφοδοτικο εξω απο την κονσολα το βοηθαει να ειναι πραγματικα ψυγειο συγκριτικα με ενα ps4 που το εχει το τροφοδοτικο στα σπλαχνα του. Επισης το xbone υπηρχε λογος τελικα που το εκαναν να μοιαζει σαν παλιου τυπου βιντεο.

 

Εχει μεσα μια τερατιλα φανα που μπορεις καλλιστα να την χρησιμοποιησεις για ανεμιστηρα δωματιου  :P Την εχετε δει? 

 

Ολα αυτα τα εκαναν για να μην εχουν θεματα με τις θερμοκρασιες κτλ.

 

Επισης το xbone ειναι πραγματικα σαν νεκρο. Μηδεν θορυβος, μηδεν ζορι, συγκριτικα με ενα ps4 που στα ζορια τον βγαζει τον θορυβακο του. Βεβαια οταν παιζεις με ακουστικα ή εχεις την τηλεοραση σε καποια ενταση δεν το καταλαβαινεις.

 

Το ps4 βεβαια ειναι πιο ομορφο, πιο design-ατο (για μενα).

 

Καπου χανεις, καπου κερδιζεις  ;)

 

Εχω καποια χρηματα στην ακρη, και καραδοκω και εγω για xbone. :D

Για να δουμε τι θα βγαλει και αν με ενδιαφερουν, 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η δικη μου άποψη (και νομίζω και των περισσότερων) είναι πως σε θέματα build quality/ποιότητα κατασκευής ισχύει το εξής:

One >> Wii U > ps4

Σε θέμα αισθητικής και σχεδίασης, προσωπικά, το βάζω ως εξής:

Wii U > ps4 >> One

 

Το One έχει πιο συντηρητική σχεδίαση, αλλά από ποιότητα κατασκευής τα σπάει.

Αντίθετα, στην προηγούμενη γενιά, τουλάχιστον στην αρχή, ίσχυε το αντίθετο.

Ποιότητα κατασκευής PS3 Fat > Χbox360 Fat

Σχεδίαση και αισθητική Xbox360 FAT > PS3 Fat

 

edit: Θεωρώ πάραυτα μειονέκτημα το γεγονός ότι το One μπορείς να το τοποθετήσεις μόνο οριζόντια, αν και
δε θα γινόταν αλλιώς λόγω design.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω για θεμα ποιότητα κατασκευής οτι αφου η σονυ καταφερε να εχει το τροφοδοτικό μεσα στο μηχάνημα χωρις να εχει προβλήματα υπερθερμανσης εχει κανει καλη δουλειά. Στο software εχει θεματα η σονυ οχι στο hardware, εξαλλου εχουν εμφανιστεί περισσότερα προβληματικά One απο Ps4.

 

Κορυφή βέβαια ειναι το wii u.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα αν το χ1 ήταν λίγο μικρότερο εχοντας το ίδιο σχεδιασμό εξωτερικά θα ήταν τέλειο και ασ έχει το τροφοδοτικό έξω.Ετσι όπως είναι τώρα μου αρέσει περισσότερο το πσ4 +το ότι μπορείς να αλλάξεις τον εσωτερικό  δίσκο χωρίς να χρειάζεται να βάζεις εξωτερικό (ασε που και να ήθελες δεν μπορείς ). Γενικά πάντως φαίνεται πως η σόνυ έχει μελετήσει περισσότερο τη σχεδίαση της κονσόλας για να χωρέσει τροφοδοτικό ,να στέκεται όρθια ,να μπορείς να αλλάξεις σκληρό.Η ΜΣ δεν πιστεύω να δαπάνησε πολλά για το σχεδιασμό της.Πήρε ένα κουτι για HTPC έβαλε μέσα μητρική και μια τεράστια ψυκτρα με ανεμιστήρα ,το br ,και τέλειωσε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εϊπαμε και θα το ξαναπούμε.

Το xbox one είναι η κυριλάτη γκόμενα που θέλει το μέγαρο μουσικής της ,το ακριβό αμάξι της τα λούσα της τα έτσι της......

Το PS4 είναι η πιτσιρίκα η τσαχπινογαργαλιάρα......

Το καθένα τη χάρη του.

:X  :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

black flag me 6.5 euro περίπου για όποιον ψήνεται. το πήρα χθες βράδυ. ειναι κωδικός

 

https://www.g2a.com/assassin-s-creed-iv-black-flag-xbox-one-cd-key-eu.html?reflink=gsgracivblackflagxboxone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αληθεια ειναι πως δε το ζορισα ακομα αρα δεν εχω αποψη απο θορυβο και θερμικη συμπεριφορα παρα μονο αυτο που ειπα στο προηγουμενο ποστ... Δε μπορω να το πω coil wine , ακουγεται απο το cooler και μου θυμηζει-Ειλικρινα - Μου θυμιζει , τα amd cooler am3+ & fm2 που ειχαν στο box ενα κομματι αλουμινιο και ενα χαλια coolermaster cooler (η εταιρεια αυτη ειναι καλη ολοι το ξερουμε εδω δε ξερω τι εκανε) που εκανε σα χαλασμενος ανεμιστηρας απο σεσουαρ μαλλιων του Lidl...θα δειξει μολις το ζορισω γιατι αυτην την βδομαδα βαραω υπερωριες...Με 3 ωρες ενασχολησης δεν εχω αποψη...απο Δευτερα θα πω και γω 2 λογια , ΑΦΟΥ παρω αυριο και το horizon.... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αληθεια ειναι πως δε το ζορισα ακομα αρα δεν εχω αποψη απο θορυβο και θερμικη συμπεριφορα παρα μονο αυτο που ειπα στο προηγουμενο ποστ... Δε μπορω να το πω coil wine , ακουγεται απο το cooler και μου θυμηζει-Ειλικρινα - Μου θυμιζει , τα amd cooler am3+ & fm2 που ειχαν στο box ενα κομματι αλουμινιο και ενα χαλια coolermaster cooler (η εταιρεια αυτη ειναι καλη ολοι το ξερουμε εδω δε ξερω τι εκανε) που εκανε σα χαλασμενος ανεμιστηρας απο σεσουαρ μαλλιων του Lidl...θα δειξει μολις το ζορισω γιατι αυτην την βδομαδα βαραω υπερωριες...Με 3 ωρες ενασχολησης δεν εχω αποψη...απο Δευτερα θα πω και γω 2 λογια , ΑΦΟΥ παρω αυριο και το horizon.... :D

Κανονικά δεν πρέπει να ακούς το παραμικρό και μετά απο 8 ώρες GTA.Παραμόνο το ανεμιστήρι αν κολλήσεις το αυτί σου πάνω στην κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θυμαμαι καλα τις πρωτες φουρνιες ειχαν ενα θεμα με εναν θορυβο το οποιο υποθετικα εφτιαχνε με update? - δε ξερω. Παντως αυτο το κανει οταν δουλευει, ειτε ειμαι στο μενου ειτε στο store.....αλλα ξανα λεω οτι το βαλα στο γραφειο μου αρα διπλα μου και ισως να ακουγεται εντονα..οπως και να χει απο εμπειρια και μονο δε θεωρω το θορυβο φυσιολογικο.....θα το δω (λεω τωρα) μεσα στο Σ/Κ και εχει ο θεος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια παιζω το FH2 μεσω share account απο εναν φιλο και θελω να παρω το storm island dlc.Δε θα υπαρχει προβλημα που θα το εχω αγορασει εγω το dlc ενω το κανονικο το παιζω μεσω share account ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vag το γουργουρητο που ακους ειναι το ανεμιστηρι και ειναι φυσιολογικο οπως τουλαχιστον λεει η ms!πρεπει να εχουν βαλει πιο φτηνιαρικο fan στις τελευταιες εκδοσεις γιατι στις πρωτες πραγματικα δν ακουγεται τπτ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια παιζω το FH2 μεσω share account απο εναν φιλο και θελω να παρω το storm island dlc.Δε θα υπαρχει προβλημα που θα το εχω αγορασει εγω το dlc ενω το κανονικο το παιζω μεσω share account ε?

 

nope

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...