Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις μου ήρθε μήνυμα απο ms πως λόγω του οτι παίζω την beta του mc collection και για την υποστήριξή μου (δε ξέρω αν είναι λόγω του οτι είμαι στο preview dashboard) μου κάνουν δώρο εναν μήνα live.Κατι τέτοια κάνει η εταιρεία και κάνει άλλους να δείχνουν μπακαληδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εντελώς τυχαία σήμερα που άλλαξα wifi pass στο Airport Extreme είδα ότι το One υποστηρίζει 802.11ac. Με λίγο ψάξιμο στο net βρήκα στο link παρακάτω ότι ήταν requested feature αφού το One το υποστήριζε εξαρχής. Δεν θυμάμαι παλαιότερα να ήταν enabled οπότε πρέπει να το ενεργοποίησαν πρόσφατα με κάποιο software update :)

http://www.reddit.com/r/xboxone/comments/2cwjko/feature_update_wireless_firmware_to_allow_80211ac/

 

Ναι το One υποστηριζει 802.11ac και WifiDirect και επιπλεον την τελευταια εκδοση του πρωτοκολου Bluetooth σε αντιθεση με το ps4 που υποστηριζει λιγο πιο παλαια προτυπα στις ασυρματες επικοινωνιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερετε κανενα αλλο σιτε εκτος απο το g2a π να πουλαει codes απο παιχνιδια να τα περνω ονλινε;

Γιατί δε φτιάχνεις Hong Kong paypal ώστε να ψωνίζεις φθηνά απο Hong Kong store;
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vag το γουργουρητο που ακους ειναι το ανεμιστηρι και ειναι φυσιολογικο οπως τουλαχιστον λεει η ms!πρεπει να εχουν βαλει πιο φτηνιαρικο fan στις τελευταιες εκδοσεις γιατι στις πρωτες πραγματικα δν ακουγεται τπτ!

Δεν παιζει αυτο που λες!!μιας και εγω εχω παρει κονσολα απο τις τελευταιες εκδοσεις!!!και για να ακουσω κατι πρεπει να κολησω το αυτι μου πανω στο μηχανημα.

Γιατί δε φτιάχνεις Hong Kong paypal ώστε να ψωνίζεις φθηνά απο Hong Kong store;

Τωρα που σε ξαναβρηκα!!για τις αγορες μεσο paypal τη χρησιμοποιεις ομως?δηλαδη αν κανεις αγορα μεσο  hong kong store οπως λες!! δεν θα φανει απο το συστημα οτι η prepaid που εχεις δηλωσει δεν ειναι απο την ιδια χωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα απαντάς;Αν είναι ειρωνικά διότι τρεις έκαναν like στο σχόλιο έχω δει κάποιους να τα πουλάνε τόσο.

 Φίλε μου αν είχες βρει σε τέτοια τιμή το One έπρεπε να το χτυπησεις κατευθείαν.Δυσκολο να βρεις στα λεφτά που θες αυτό που ζητάς εκτός και αν είναι καμιά ευκαιριαρα

Τωρα που σε ξαναβρηκα!!για τις αγορες μεσο paypal τη χρησιμοποιεις ομως?δηλαδη αν κανεις αγορα μεσο hong kong store οπως λες!! δεν θα φανει απο το συστημα οτι η prepaid που εχεις δηλωσει δεν ειναι απο την ιδια χωρα?

Βασικά έχω δύο λογαριασμούς paypal και αυτόν του Hong Kong τον έχω μόνο για αγορές μέσω του Hong Kong store.Χθες τη χρησιμοποιησα για να τσιμπήσω μέσω του steam το Double Dragon trilogy και όλα πήγαν καλά. Δε νομίζω να αντιμετωπισεις κάποιο πρόβλημα για οποιαδήποτε αγορά απλά αν πάρεις κάτι που θα σου έρθει μέσω ταχυδρομείο να κοιτάξεις να μην επιλέξεις αποστολή στη διεύθυνση του Paypal.

 

ΥΓ.Γραφω απο κινητό και έχει γίνει της μουρλής με τα quote.Οι ενδιαφερομενοι θα καταλάβουν τις απαντήσεις μου :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα το πρωι πηγα και πηρα εναν μετατροπεα ρευματος απο τα 220v στα 110v το συνδεω ολα κομπλε στη μισα ωρα κοντα στην ωρα π  εκανε σετυπ και τετοια το χβοχ ακουω τον μετατροπεα αρχισε τσιρτσιριζε το κλεινω κατευθειαν τον αφηνω κρυωνει.Τον βαζω σε σημειο π να το χτυπαει αερας για να μην ζεστενεται και λεω αντε να παιξω λιγο ανοιγω την κονσολα ουτε μιση ωρα δεν επαιξα εκει π επεζα ακου παφ και πεφτει το ρευμα βγαζω το χβοχ απο ρευμα το αποσυνδεω απο τον μετατροπεα π εβγαζε καπνους ξεκιναω βριζω τα σχετικα :P Μετα απο ωρα αφου κρυωσε ο μετατροπεας τον ανοιγω να δω τι επαθε και εχει λιωσει το πηνειο επαθα πλακα λετε να επαθε τιποτα το τουβλο ή το χβοχ;; Εγω νομιζω μονο ο μετατροπεας πρεπει να καηκε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα το πρωι πηγα και πηρα εναν μετατροπεα ρευματος απο τα 220v στα 110v το συνδεω ολα κομπλε στη μισα ωρα κοντα στην ωρα π  εκανε σετυπ και τετοια το χβοχ ακουω τον μετατροπεα αρχισε τσιρτσιριζε το κλεινω κατευθειαν τον αφηνω κρυωνει.Τον βαζω σε σημειο π να το χτυπαει αερας για να μην ζεστενεται και λεω αντε να παιξω λιγο ανοιγω την κονσολα ουτε μιση ωρα δεν επαιξα εκει π επεζα ακου παφ και πεφτει το ρευμα βγαζω το χβοχ απο ρευμα το αποσυνδεω απο τον μετατροπεα π εβγαζε καπνους ξεκιναω βριζω τα σχετικα :P Μετα απο ωρα αφου κρυωσε ο μετατροπεας τον ανοιγω να δω τι επαθε και εχει λιωσει το πηνειο επαθα πλακα λετε να επαθε τιποτα το τουβλο ή το χβοχ;; Εγω νομιζω μονο ο μετατροπεας πρεπει να καηκε 

 

Σαν να στα 'λεγα.. :)

Επρεπε να δεις μάλλον τα Watt και τα Amps που σηκώνει ο μετατροπέας.

Σου εύχομαι να μην έχει πάθει η κονσόλα.Το τούβλο ούτως ή άλλως σου ήταν άχρηστο για Ελλάδα.

Πάρε την MS τηλέφωνο, το ξαναλέω... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100w ηταν ο μετατροπες δεν ηταν μικρος.μιλησα χθες με μικροσοφτ τσατ αλλα με αγγλο δευτερα θα τηλεφωνησω ms greece ελπιζω να μην επαθε τπτ η κονσολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

vag το γουργουρητο που ακους ειναι το ανεμιστηρι και ειναι φυσιολογικο οπως τουλαχιστον λεει η ms!πρεπει να εχουν βαλει πιο φτηνιαρικο fan στις τελευταιες εκδοσεις γιατι στις πρωτες πραγματικα δν ακουγεται τπτ!

Δεν παιζει αυτο που λες!!μιας και εγω εχω παρει κονσολα απο τις τελευταιες εκδοσεις!!!και για να ακουσω κατι πρεπει να κολησω το αυτι μου πανω στο μηχανημα.

Γιατί δε φτιάχνεις Hong Kong paypal ώστε να ψωνίζεις φθηνά απο Hong Kong store;

Τωρα που σε ξαναβρηκα!!για τις αγορες μεσο paypal τη χρησιμοποιεις ομως?δηλαδη αν κανεις αγορα μεσο  hong kong store οπως λες!! δεν θα φανει απο το συστημα οτι η prepaid που εχεις δηλωσει δεν ειναι απο την ιδια χωρα?
Eισαι τυχερος τοτε..ενα ψαξιμο στα forum του xbox και στο youtube το τελευταιο διμηνο για περιεργο fan noise θα σε πεισει!στο λεω γιατι το εχω ψαξει γιατι και εμενα κανει αυτο το γουργουρητο που λεει ο φιλος αλλα ενταξει δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγες ώρες:

 

post-135780-0-78714000-1421725576_thumb.jpg

 

 

post-135780-0-98603200-1421725688_thumb.jpg

 

 

Link.png Site: Xbox One Getting Windows 10 Cross platform games apps

 

Link.png Site: Microsoft readying Xbox One Games Web

 

 

post-135780-0-36265000-1421726156_thumb.jpg

 

 

 

Link.png Site: Phil Spencer to speak at major Windows 10 event, says it's time to talk about gaming

 

 

Link.png Site: AMD plans a trip to the Caribbean Islands For Next Gen GPU's

 

 

post-135780-0-20099600-1421725786_thumb.jpg

 

:)

 

Το 2015 θα είναι πολύ ενδιαφέρον.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...