Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να μπορεσεις να περασεις τα save files του xbox360 στο xbox one πρεπει να περασεις τα save files που θελεις στο cloud απο το xbox360 ωστε να τα εχεις οταν φορτωσεις το παιχνιδι απο το xbox one.

 

 

Τουλαχιστον σε εμενα ετσι δουλεψε σε μερικα save files που ειχα στο 360 και στο xbox one.

 

Γενικοτερα για να ξερεις το xbox one παιζει πολυ με τα cloud storage αφου δεν σε αφηνει καν να περασεις τα xbox one save files σε εξωτερικο δισκο. Τα περναει αυτοματα στο cloud storage του gamertag σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μπορεσεις να περασεις τα save files του xbox360 στο xbox one πρεπει να περασεις τα save files που θελεις στο cloud απο το xbox360 ωστε να τα εχεις οταν φορτωσεις το παιχνιδι απο το xbox one.

 

 

Τουλαχιστον σε εμενα ετσι δουλεψε σε μερικα save files που ειχα στο 360 και στο xbox one.

 

Γενικοτερα για να ξερεις το xbox one παιζει πολυ με τα cloud storage αφου δεν σε αφηνει καν να περασεις τα xbox one save files σε εξωτερικο δισκο. Τα περναει αυτοματα στο cloud storage του gamertag σου.

Δεν με αφήνει να παίξω καν. Δεν με νοιάζουν τα saves. Ξεκινάω να παίξω καινούριο game και δεν βρίσκει προφιλ. Το έψαξα και βρήκα ότι έχουν αρκετοί αυτό το το πρόβλημα και είναι θέμα με το firmware και προτείνεται xbox one reset .factory setings. Θα το τεστάρω μετά την δουλειά το μεσημέρι χωρίς να σβήσω τα games να δω αν φτιάξει.

 

Αυτό με τα saves στο cloud το έκανα στο 360 (sync) πριν βάλω το One.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αγόρασα τη κονσόλα Xbox one πριν λίγες μέρες κατέβασα το demo fifa 16 και δεν μπορώ να παίξω και κάτι ακόμη που πηγαίνω για να βάλω το κωδικό για Xbox live και ποια επιλογή να επιλέξω για εξοικονόμηση ενέργειας της κονσόλας; συγνώμη αν κουρασα αλλά τώρα μαθαίνω τη κονσολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αγόρασα και εγώ μια κονσόλα της Microsoft και μου έρχεται αυριο.... αν και χρονια Sony...θα κάνω κάποιες ερωτήσεις και συγνώμη αν τα έχετε ξαναπεί...1)θελω να παιξω το fable 2 και γενικά παιχνιδια του 360 που δεν ειχα την ευκαιρία ποτε .πρεπει να το αγοράσω retail?μπορω να το παρω απο on line store και να το παιξω;2) για on line φαντάζομαι θελει συνδρομή όπως η Sony ετσι;3)η κονσόλα παίζει ταινίες με υπότιτλους srt η οχι όπως το ps4?4)αν εχω καταλάβει καλα μπορω να συνδέσω εξωτερικό σκληρό και να εχω αποθηκευμένα games εκει;5οι θύρες usb του xbox1 ειναι usb 2 η 3; Ευχαριστω πολυ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αγόρασα και εγώ μια κονσόλα της Microsoft και μου έρχεται αυριο.... αν και χρονια Sony...θα κάνω κάποιες ερωτήσεις και συγνώμη αν τα έχετε ξαναπεί...1)θελω να παιξω το fable 2 και γενικά παιχνιδια του 360 που δεν ειχα την ευκαιρία ποτε .πρεπει να το αγοράσω retail?μπορω να το παρω απο on line store και να το παιξω;2) για on line φαντάζομαι θελει συνδρομή όπως η Sony ετσι;3)η κονσόλα παίζει ταινίες με υπότιτλους srt η οχι όπως το ps4?4)αν εχω καταλάβει καλα μπορω να συνδέσω εξωτερικό σκληρό και να εχω αποθηκευμένα games εκει;5οι θύρες usb του xbox1 ειναι usb 2 η 3; Ευχαριστω πολυ!!

1 Υπαρχει  ειδικο κομματι στο xbox one store με τιτλους απο 360

2 Ναι θελει ειδικη συνδρομη για να παιξεις online παιχνιδια και εκει.

3 Προς το παρων οχι,αλλα απο τον επομενο μηνα(με την ελευση του νεου update)θα μπορει λογικα με τις εφαρμογες windows 10 λογο και της ενοποιησεις του λειτουργικου(ειδη ετοιμαζετε ειδικη εκδοση του γνωστου media player VLC για PC και για της κονσολα της microsoft.

4 Nαι

5 USB 3 Ειναι.

Αγόρασα τη κονσόλα Xbox one πριν λίγες μέρες κατέβασα το demo fifa 16 και δεν μπορώ να παίξω και κάτι ακόμη που πηγαίνω για να βάλω το κωδικό για Xbox live και ποια επιλογή να επιλέξω για εξοικονόμηση ενέργειας της κονσόλας; συγνώμη αν κουρασα αλλά τώρα μαθαίνω τη κονσολα

Mπορεις να τον  εξαργυρωσεις και απο την συγκεκριμενη ηλεκτρονικη διευθυνση.

 

https://account.xbox.com/el-GR/PaymentAndBilling/RedeemCode?doRedeem=0&token=&returnUrl=

 

Η αλλιως κατευθειαν απο την κονσολα δες τον παρακατω οδηγο απο το συγκεκριμενο βιντεο.

 

https://www.youtube.com/watch?v=uodFjFR8dqM

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος απο την 2tb εκδοση που θα ερθει στης 2 αυγουστου στην Ελλαδα ξερουμε ποτε θα ερθουν οι υπολοιπες?

 

Και μιλαω παντα για πακετα που θα πουλιουνται και στην Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος απο την 2tb εκδοση που θα ερθει στης 2 αυγουστου στην Ελλαδα ξερουμε ποτε θα ερθουν οι υπολοιπες?

 

Και μιλαω παντα για πακετα που θα πουλιουνται και στην Ελλαδα.

 

Δεν έχεις ήδη Xbox One?

 

Πάντως οι υπόλοιπες θα αργήσουν - προς Χριστούγεννα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω ναι ο ξαδερφος μου ομως οχι.

 

Μπορω να συνδεσω το xbox 360 bluetooth headset στο xbox one?

 

Γενικοτερα μπορω να συνδεσω οποιοδηποτε bluetooth headset στο xbox one ή θελει μονο το δικο του?

Επεξ/σία από JUST-GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

από θόρυβο πως πάει; θα είμαι κάνα 2 μέτρα μακριά του, και δεν αντέχω με τπτ το θόρυβο από φουρφούρια.

 

 

το refurbished στα 200 αξίζει;

 

Δεν κάνει θόρυβο ούτε το παλιό, φαντάζομαι το καινούργιο θα είναι ακόμα καλύτερο. Το refurbished μια χαρά είναι, πήρε φίλος πρόσφατα όλα κομπλέ, τώρα αν διαθέτεις κάτι παραπάνω πάρε το slim στα 299 όταν με το καλό έρθει. Για μένα πάντως είναι η refurbished στα 200 ή slim στα 300 δεν αξίζει να δώσεις 250 για να πάρεις το χοντρό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνει θόρυβο ούτε το παλιό, φαντάζομαι το καινούργιο θα είναι ακόμα καλύτερο. Το refurbished μια χαρά είναι, πήρε φίλος πρόσφατα όλα κομπλέ, τώρα αν διαθέτεις κάτι παραπάνω πάρε το slim στα 299 όταν με το καλό έρθει. Για μένα πάντως είναι η refurbished στα 200 ή slim στα 300 δεν αξίζει να δώσεις 250 για να πάρεις το χοντρό...

 

παλιά που είχα ps3 πάντως slim ψιλό το άκουγα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλιά που είχα ps3 πάντως slim ψιλό το άκουγα..

 

Δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν είχα ps3 σε slim, σε σχέση με το κανονικό το ps3 που είχα δεν έχει καμία σχέση. Κοίτα το μηχάνημα σε γενικές γραμμές είναι σχεδόν αθόρυβο(μιλάω για το χοντρό one τώρα) το μόνο που κάνει λίγο θόρυβο, αν το έχεις σε instant-on δηλαδή σε αναμονή για να κατεβάζει updates κλπ είναι το τροφοδοτικό που προσωπικά το ακούω το βράδυ στην απόλυτη ησυχία, αν σκέφτεσαι για το slim λογικά αυτό δεν θα αποτελεί πρόβλημα αφού το τροφοδοτικό θα είναι ενσωματωμένο οπότε θα κάνει ακόμα λιγότερο θόρυβο φαντάζομαι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...