Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.

Θα ήθελα να ρωτήσω. Tο Kinect θα υπάρχει τελικά συμβατότητα για το νέο Xbox One S??

Το νέο Xbox One S δεν έχει υποδοχή για το Kinect. Θα υπάρχει ένας αντάπτορας που θα συνδέεται σε μια θύρα USB αλλά θα απαιτεί και ξεχωριστή πρίζα. Με λίγα λόγια θα γίνει αρκετά πολύπλοκη η σύνδεσή του. Επίσης ο αντάπτορας κάνει γύρω στα 50 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ο λογος να αγορασει κανεις το kinekt2 απο τη στιγμη που με το ζορι να υπαρχουν 5 παιχνιδια.

Εγώ πχ το σκεφτόμουν να το πάρω για τις βιντεοκλήσεις στο Skype. Θα με βόλευαν πολύ οι βιντεοκλήσεις από την τηλεόρασή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή με ενδιαφέρει κι εμένα αυτό με τις μπαταρίες ξέρεις αν με αυτές από το πρώτο link θα κάνω δουλειά ή είναι καλύτερα να πάρω αυτές από το δεύτερο;

https://www.skroutz.gr/s/8873876/Panasonic-Basic-Charger-BQ-CC51-4x-AA-1900mAh.html

https://www.skroutz.gr/s/8865415/Panasonic-Smart-Quick-Charger-4x-AA-2450mAh.html

εννοειται οσο πιο μεγαλυτερα mAh τοσο περισσοτερο κραταει η μπαταρια.

εγω πριν 2 χρονια πηρα 4αδα eneloop(2800 mAh) + φορτιστη απο eshop.gr

και εχω "ξεχασει τι θα πει φορτιση χειριστηριου".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειται οσο πιο μεγαλυτερα mAh τοσο περισσοτερο κραταει η μπαταρια.

εγω πριν 2 χρονια πηρα 4αδα eneloop(2800 mAh) + φορτιστη απο eshop.gr

και εχω "ξεχασει τι θα πει φορτιση χειριστηριου".

Εννοείται ότι όσο περισσότερα mAh είναι οι μπαταρίες τόσο περισσότερη ώρα κρατάνε. Δε διατύπωσα σωστά το ερώτημά μου. Εννοούσα αυτές με τα 1900 mAh θα κρατάνε ή θα χρειάζονται κάθε 5-6 ώρες φόρτιση; Εσένα πχ αυτές με τα 2800 mAh πόσες ώρες βγάζουν περίπου; Απλά δεν παίζω και πολλές ώρες και έλεγα μήπως μπορώ να γλιτώσω κάποια χρήματα πηγαίνοντας στις φθηνότερες.

EDIT: Αν θες πες μου ποιον φορτιστή αγόρασες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι όσο περισσότερα mAh είναι οι μπαταρίες τόσο περισσότερη ώρα κρατάνε. Δε διατύπωσα σωστά το ερώτημά μου. Εννοούσα αυτές με τα 1900 mAh θα κρατάνε ή θα χρειάζονται κάθε 5-6 ώρες φόρτιση; Εσένα πχ αυτές με τα 2800 mAh πόσες ώρες βγάζουν περίπου; Απλά δεν παίζω και πολλές ώρες και έλεγα μήπως μπορώ να γλιτώσω κάποια χρήματα πηγαίνοντας στις φθηνότερες.

EDIT: Αν θες πες μου ποιον φορτιστή αγόρασες.

καθε 5-6 ωρες δεν νομιζω.

εγω δεν εχω πολυ χρονο για gaming,θα κατσω να ασχοληθω 2-3 ωρες την φορα

και οχι σε καθημερινη βαση,3 φορες την εβδομαδα

οι 2800mAh κρατανε χωρις υπερβολη 1 μηνα περιπου.

φορτιστη εχω της eneloop sanyo πακετο με τις μπαταριες.

πληρης φορτιση απο το μηδεν κανει 1 μερα ολοκληρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νέο Xbox One S δεν έχει υποδοχή για το Kinect. Θα υπάρχει ένας αντάπτορας που θα συνδέεται σε μια θύρα USB αλλά θα απαιτεί και ξεχωριστή πρίζα. Με λίγα λόγια θα γίνει αρκετά πολύπλοκη η σύνδεσή του. Επίσης ο αντάπτορας κάνει γύρω στα 50 ευρώ.

 

διάβασα ότι τον αντάπτορα θα τον δίνει δωρεάν η MS σε όποιους κάνουν αναβάθμιση από ONE σε S δίνοντας τα serials numbers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθε 5-6 ωρες δεν νομιζω.

εγω δεν εχω πολυ χρονο για gaming,θα κατσω να ασχοληθω 2-3 ωρες την φορα

και οχι σε καθημερινη βαση,3 φορες την εβδομαδα

οι 2800mAh κρατανε χωρις υπερβολη 1 μηνα περιπου.

φορτιστη εχω της eneloop sanyo πακετο με τις μπαταριες.

πληρης φορτιση απο το μηδεν κανει 1 μερα ολοκληρη.

Κι εγώ πάνω κάτω την ίδια χρήση με εσένα κάνω, άρα πιστεύω και με αυτές με τα 1900 mAh θα είμαι καλυμένος. Ας κρατάνε και 15 μέρες. Θα βρίσκω σίγουρα 10 ώρες που θέλουν για τη φόρτιση όπως λένε. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διάβασα ότι τον αντάπτορα θα τον δίνει δωρεάν η MS σε όποιους κάνουν αναβάθμιση από ONE σε S δίνοντας τα serials numbers

Γίνεται αυτό; Να δώσουμε το παλιό για το νέο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω kinect στο xbox one


Και κάτι άλλο, έλειπα από τον Απρίλη στην Ρόδο για δουλειά, τώρα που γύρισα και είπα να ασχοληθώ λίγο ξανά με το xbone βλέπω ότι κατεβάζει από το store πολύ πολύ πολύ αργά!

Έχω 50άρα vdsl, ότι βάλω να κατέβει από steam κτλ στο pc πάντα τερματίζει 5,6mb/s, το xbone με το ζόρι 1,31mb/s λες και έχει limiter.

Θέλει κάποια ρύθμιση για να πιάσει full ταχύτητα ή έχει κάποιο download speed cap που δεν γνωρίζω;

Του έχω static ip με Ethernet καλώδιο στον router μου(1gbps) και dns της google (8.8.8.8 + 8.8.4.4)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσθήκη: Μόνο όταν κάνω stream στο pc μου παίζει τόσο χαμηλό download speed...όταν το κλείνω και το βλέπω στην tv τότε πιάνει τέρμα γκάζια .... παράξενο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυριοι τα φωτα σας: Πηρα ενα κωδικο για 12μηνο live, και εδω και μια βδομαδα βγαζει το εξης οταν παω να περασω τον κωδικο:

Παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα
Δοκιμάστε ακόμα μία φορά. Αν το πρόβλημα επαναληφθεί, ενημερώστε μας καταχωρώντας τον παρακάτω κωδικό στη διεύθυνση xbox.com/errorhelp ώστε να το διερευνήσουμε.
Xbos-0x8015400C
 
Ο γουγλης βγαζει οτι ειναι προβλημα με το λογαριασμο μου, και να επικοινωνησω με το support. Επικοινωνησα προχθες, μου ειπε πως εχει να κανει με καποια update στους σερβερ και οτι απο χθες θα επρεπε να εχει φτιαξει.
Ο κωδικος αρνειται πεισματικα να μπει.
 
Καποιος με αναλογη εμπειρια και λυση;;;;;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ιδιο προβλημα ειχα παλαιοτερα και απο κονσολα και απο το site κ μου ειχαν πει οτι 

επειδη εχω hotmail λογαριασμο κ ειναι πολυ παλιος,θα πρεπει να κανω redeem σε αλλον.... big fail βασικα.

 

αυτο συνεβαινε για 2-3 συνδρομες 3μηνες συνεχεια,ευτυχως ειχα και 2ο λογαριασμο και βολευομουν.

 

πριν κανα μηνα δοκιμασα απο το site της microsoft με το hotmail λογαριασμο

και πηγα οχι εκει που λεει εξαργυρωση κωδικου απο τα banner του Live   http://prntscr.com/c706o7

 

αλλα μπαινοντας στον λογαριασμο microsoft πατωντας στο προφιλ πανω δεξια,

και υστερα αριστερα χαμηλα που λεει "εξαργυρωση κωδικου η δωροκαρτας"  http://prntscr.com/c7083l

οπου τον δεχτηκε με την πρωτη.

 

ελπιζω να βγαλεις ακρη και να εισαι τυχερος. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...