Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το error αυτό έχει να κάνει κυρίως με την συνεχή εξαργύρωση καρτών για συνδρομή. Το σύστημα της MS έχει κάτι σαν προστασία. Αν δεν έχει λήξει ακόμη η Gold σου, περίμενε να λήξει και μετά κάνε redeem την κάρτα. Αν και πάλι δεν παίξει, μιλάς με MS όπως επίσης και με τον πωλητή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ όταν πήρα το one και έκανα 12μηνη συνδρομή μου έγραφε error και δεν μπορούσα να παίξω online.

 

Μιλώντας στο τηλέφωνο από την εξυπηρέτηση είδαν ότι το mail μου ήταν 15 χρονών!!

 

Έκανα νέο email ( Hotmail ) μεταφέραμε την συνδρομή εκεί και όλα καλά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το e-mail (live account) μου στο hotmail από το 1997 και δεν είχα ποτέ μου πρόβλημα με το xbox live. 

Μήπως δεν πάει κάτι άλλο καλά; Πχ US κάρτα σε EU account? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια η δικη μου συνδρομη ληγει στις 20 του μηνος(αυτου του μηνα)Αν αγορασω συνδρομη 12μηνη συγκεκριμενα σημερα,θα πρεπει να περιμενω μεχρι την ημερομηνια ληξης για να την εξαργυρωσω σωστα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια η δικη μου συνδρομη ληγει στις 20 του μηνος(αυτου του μηνα)Αν αγορασω συνδρομη 12μηνη συγκεκριμενα σημερα,θα πρεπει να περιμενω μεχρι την ημερομηνια ληξης για να την εξαργυρωσω σωστα?

Και από σήμερα να την βάλεις δεν υπάρχει πρόβλημα, η συνδρομή θα ξεκινάει από τις 20.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ όταν πήρα το one και έκανα 12μηνη συνδρομή μου έγραφε error και δεν μπορούσα να παίξω online.

 

Μιλώντας στο τηλέφωνο από την εξυπηρέτηση είδαν ότι το mail μου ήταν 15 χρονών!!

 

Έκανα νέο email ( Hotmail ) μεταφέραμε την συνδρομή εκεί και όλα καλά !!!

 

Λογικα αυτό ειναι το προβλημα.

Αλλα ΠΟΣΟ βλακεια ειναι αυτο το πράγμα;

Αντι να ανταμοιβουν παλιους λογαριασμους, δημιουργουν και προβληματα.

Και μενα ειναι αρχαιο το μειλ, θα δοκιμάσω με καινουργιο και θα σας πω αν δουλεψε.

Ευχαριστώ όλους για τις απαντησεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες..Περιμενω την δευτερα καινούριο το xbox one...ειμαι τελειως ασχετος ημουν λιγο σκεπτικος για το αν θα παρω αυτο η το ps4..για διαφορους λόγους πηρα το x1 ενας λογος ειναι το forza...μια ερωτηση ...εχω χειριστήριο απο 360 γινεται με καποιο τροπο να συνδεθεί με τη νεσ κονσολα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες..Περιμενω την δευτερα καινούριο το xbox one...ειμαι τελειως ασχετος ημουν λιγο σκεπτικος για το αν θα παρω αυτο η το ps4..για διαφορους λόγους πηρα το x1 ενας λογος ειναι το forza...μια ερωτηση ...εχω χειριστήριο απο 360 γινεται με καποιο τροπο να συνδεθεί με τη νεσ κονσολα?

 

Όχι δεν γίνεται να παίξεις με το χειριστήριο του 360, μπορείς όμως να παίξεις τα παιχνίδια του 360 στο one, αφού έχει backwards compatibility, κάτι που το ps4 που αναφέρεις δεν έχει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα αυτό ειναι το προβλημα.

Αλλα ΠΟΣΟ βλακεια ειναι αυτο το πράγμα;

Αντι να ανταμοιβουν παλιους λογαριασμους, δημιουργουν και προβληματα.

Και μενα ειναι αρχαιο το μειλ, θα δοκιμάσω με καινουργιο και θα σας πω αν δουλεψε.

Ευχαριστώ όλους για τις απαντησεις!

 

Τελικα με καινουργιο λογαριασμο hotmail μπηκε κατευθειαν!!

Αδιορθωτη Microsoft...

Να το ξερετε παντως, αν εχει και αλλος το ιδιο προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν υπαρχει ενα game update και το εχεις βαλει να τα κανει αυτοματα τα κανει οταν ξεκινησεις καποιο παιχνιδι ή με το που ανοιξεις τη κονσολα βλεπει ποια παιχνιδια θελουν update και το κανει τοτε?

 

Και σε ενημερωνει οτι εκανε καποιο game update?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά JUST-GAMER, δεν χρειάζεται να κάνεις τσεκ για updates κάθε φορά, αλλά τα κάνει όλα μόνο του αυτόματα. Εννοείται ότι σε ενημερώνει και με βάση ημερομηνίας μάλιστα με το sort by last update. Το έχεις ξαναρωτήσει αυτό ή κάνω λάθος;  :)

 

Εν τω μεταξύ πήρα επιτέλους εξωτερικό σκληρό δίσκο, τον σύνδεσα, έκανε format μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα και έτοιμος. Ούτε κατσαβιδάκια, ούτε τίποτα. Συγκεκριμένα αγόρασα τον wd my book στα 3 tb καθώς διάβασα καλές κριτικές και διαφορές στα loading times.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν γίνεται να παίξεις με το χειριστήριο του 360, μπορείς όμως να παίξεις τα παιχνίδια του 360 στο one, αφού έχει backwards compatibility, κάτι που το ps4 που αναφέρεις δεν έχει :)

Ευχαριστω για το ενδιαφερον μολις παραλαβω θα επανελθω με εντυπωσεις
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για το ενδιαφερον μολις παραλαβω θα επανελθω με εντυπωσεις

 

Δεν κάνει τίποτα. Μην ξεχάσεις όταν με το καλό το πάρεις να γράψεις το gamertag σου στο ανάλογο θέμα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά JUST-GAMER, δεν χρειάζεται να κάνεις τσεκ για updates κάθε φορά, αλλά τα κάνει όλα μόνο του αυτόματα. Εννοείται ότι σε ενημερώνει και με βάση ημερομηνίας μάλιστα με το sort by last update. Το έχεις ξαναρωτήσει αυτό ή κάνω λάθος;  :)

 

Εν τω μεταξύ πήρα επιτέλους εξωτερικό σκληρό δίσκο, τον σύνδεσα, έκανε format μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα και έτοιμος. Ούτε κατσαβιδάκια, ούτε τίποτα. Συγκεκριμένα αγόρασα τον wd my book στα 3 tb καθώς διάβασα καλές κριτικές και διαφορές στα loading times.

Εχεις λινκ για τον δισκο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...