Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για εμενα προσωπικα μονο assassins creed δεν ειναι αυτο.

 

Προσωπικα κανενα απο τα δυο παιχνιδια του σεπτεμβριου δεν θα κατεβασω και τα δυο ειναι αθλια κατα τη γνωμη μου.

Ενω η κυρια σονυ που μας εχει φλομωσει στα ιντις τα κατεβαζουμε και εκει. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα βρε συ Just Gamer που είναι άθλια. Το Earthlock πότε το παίξαμε, το βιώσαμε για να ξέρουμε τι είναι; Ο τίτλος πλασάρεται σαν ΑΑΑ παραγωγή σαν τίτλος και όχι σαν indie οπότε έχει ένα ελαφρυντικό εδώ. Τα υπόλοιπα του 360 αφού παίζουν στο One κολλάμε στα λόγια. 360, One κτλ. όλα παίζουν σε ένα σύστημα αν το έχεις. Και το PS 4 αν μπορούσε να παίξει το Yakuza 5 και άλλα ωραία παιχνίδια που δόθηκαν με την συνδρομή για το PS 3 μια χαρά θα ήταν για τους χρήστες PSPlus που διαθέτουν μόνο PS4.. Την ποιότητα ενός παιχνιδιού δεν την κάνει το μηχάνημα για το οποίο προορίζεται αλλά το ίδιο το παιχνίδι. Εξάλλου δεν έχουν δοθεί και λίγες μεγάλες παραγωγές στα games with gold για το One. Lords of the Fallen, Assassin's Creed 4, The Crew, Sunset Overdrive, Tomb Raider, Thief, Styx είναι μερικά από αυτά. Εσύ δηλαδή τι περιμένεις να σου δίνει κάθε μήνα η MS και η Sony; Witcher, Blodborne, Halo και άλλα παρόμοια; Θα γίνει αυτό αλλά μόνο σε μήνες marketing για να ψήσουν κόσμο. Τους πολυαναμενόμενους τίτλους που κάποιος τους θέλει, πάει και τους αγοράζει. Δεν περιμένει πότε και αν εμφανιστούν στις συνδρομές. Λιγότερο θα του κοστίσει έτσι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειπα απλα την αποψη μου για το συγκεκρημενο παιχνιδι.

Απαγορευεται δηλαδη να μην μου αρεσει ενα παιχνιδι?

 

Και εισαι λαθος και στα δυο.

 

Το ιδιο θα παιξει ενα παιχνιδι στο ps3/xbox360 το ιδιο στο ps4/xbox one?

Αν πιστευεις αυτο τοτε σε προκαλω να μου βρεις ενα οποιοδηποτε παιχνιδι θελεις που εχει βγει και στις δυο κονσολες και να μου πεις που ειναι καλυτερο αν τα βαλεις διπλα - διπλα.

Εννοειτε οτι θα ειναι καλυτερο στη ποιο νεας γενειας κονσολα μιας και ειναι δυνατοτερη(hardware και οχι μονο) απο τον προκατοχο της ειτε αυτη λεγεται ps4, ειτε xbox one.

 

Και οχι το οτι ενα παιχνιδι απλα παιζει και στο xbox one μεσω του compatibility list δεν σημαινει οτι ειναι παιχνιδι του xbox one και ουτε καν αναβαθμησμενο ειναι απλα μεσω ενος emulator τρεχει και στο xbox one.

Το παιχνιδι παραμενει παιχνιδι του 360 και ως τετοιο το αναγνωριζουμε, παιρνουμε.


Ενω η κυρια σονυ που μας εχει φλομωσει στα ιντις τα κατεβαζουμε και εκει. :-D

Ειπα εγω οτι η sony δινει αξιολογα μηνιαια παιχνιδια στους psn+ users της?

 

Ισα - ισα κατα καιρους η ms εχει δωσει πολυ καλυτερα παιχνιδια ανα μηνα απ' οτι η sony.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gears of War 4's Music Comes From Game of Thrones Composer, Listen to Some Here

 

"There are very few franchises that have the range of emotion that you have in a Gears game."

 

http://www.gamespot.com/articles/gears-of-war-4s-music-comes-from-game-of-thrones-c/1100-6443062/

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κολλησει σε κανεναν καποιο παιχνιδι και να ξανα ξεκινησει απο μονο του?

Ειδικα στο xbox on s 2tb?

 

Σας βγαζει το κουμπι "connect to the xbox live" ενω εισαι συνδεδεμενος στο xbox live?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειπα απλα την αποψη μου για το συγκεκρημενο παιχνιδι.

Απαγορευεται δηλαδη να μην μου αρεσει ενα παιχνιδι?

 

Και εισαι λαθος και στα δυο.

 

Το ιδιο θα παιξει ενα παιχνιδι στο ps3/xbox360 το ιδιο στο ps4/xbox one?

Αν πιστευεις αυτο τοτε σε προκαλω να μου βρεις ενα οποιοδηποτε παιχνιδι θελεις που εχει βγει και στις δυο κονσολες και να μου πεις που ειναι καλυτερο αν τα βαλεις διπλα - διπλα.

Εννοειτε οτι θα ειναι καλυτερο στη ποιο νεας γενειας κονσολα μιας και ειναι δυνατοτερη(hardware και οχι μονο) απο τον προκατοχο της ειτε αυτη λεγεται ps4, ειτε xbox one.

 

Και οχι το οτι ενα παιχνιδι απλα παιζει και στο xbox one μεσω του compatibility list δεν σημαινει οτι ειναι παιχνιδι του xbox one και ουτε καν αναβαθμησμενο ειναι απλα μεσω ενος emulator τρεχει και στο xbox one.

Το παιχνιδι παραμενει παιχνιδι του 360 και ως τετοιο το αναγνωριζουμε, παιρνουμε.

 

Σαφώς ο καθένας έχει την άποψή του και δεν μπορεί κανείς να του επιβάλλει κάτι άλλο με το ζόρι. Αναφέρθηκα στο Earthlock γιατί ό τίτλος είναι καινούριος και ακόμα δεν έχει βγει καλά καλά γι'αυτό και παραξενεύτηκα που μίλησες γι'αυτόν. Αν τώρα δεν σου αρέσει αυτό το είδος  τότε πάω πάσο.

 Όσον αφορά τα υπόλοιπα περι Xbox One και 360 δεν θυμάμαι να έκανα μια σύγκριση μετάξύ εκδόσεων νέας και προηγούμενης γενιάς. Αυτό που είπα ξεκάθαρα είναι ότι με μια κονσόλα μπορείς να παίξεις όλα τα παιχνίδια της συνδρομής που δίνονται και δεν αναγκάζει να έχεις PS4, PS3, PS Vita όπως συμβαίνει με την Sony αν θες να τα παίξεις όλα. Δέχομαι ότι τα παιχνίδια που βγαίνουν σε remasters είναι καλύτερα κατα κόρον (πχ. Dishonored, Heavy Rain έχουν issues) αλλά πολλά από αυτά που έχουν δοθεί μέσω της συνδρομής δεν έχουν βγει σε remastered έκδοση, τα έχεις δωρεάν χωρίς επιπλέον χρήματα απόκτησής τους πέρα απο λεφτά της συνδρομής κι επίσης μπορείς να βρεις τις 360/PS 3 εκδόσεις τους σε πολύ πιο χαμηλές τιμές από τις remastered εκδόσεις ή port εκδόσεις των PS4/Xbox One πόσο μάλλον αν τα έχεις ήδη στην βιβλιοθήκη σου. Εξάλλου πόσα από τα remastered games είναι καλοδουλεμένα ή καλοφτιαγμένα που να δικαιολογούν το κόστος απόκτησής τους; 

 Μπορεί να διαφωνήσεις ή να συμφωνήσεις αλλά εγώ προσωπικά είμαι pragmatist στην ζωή μου και αυτό που βλέπω είναι ότι με τλχ. 299 Xbox One + 40-50 ευρώ συνδρομή παίρνεις 2+2 games σε αντίθεση με την άλλη πρόταση όπου χρειάζεσαι PS 4 + PS 3 + PS Vita + συνδρομή για να έχεις 2+2+2 (περίπου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κολλησει σε κανεναν καποιο παιχνιδι και να ξανα ξεκινησει απο μονο του?

Ειδικα στο xbox on s 2tb?

 

Σας βγαζει το κουμπι "connect to the xbox live" ενω εισαι συνδεδεμενος στο xbox live?

 

Ναι μερικές φορές τυχαίνει και λαγκάρει και το κάνει αυτό παρόλο που έχεις σύνδεση στο ιντερνετ, μην ανησυχείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Πλαίσιο αναμένεται. Στα Seven κατόπιν παραγγελίας.

 

http://www.plaisio.gr/games/xbox-one/xbox-one-konsola/Microsoft-Xbox-One-S-2TB-2DZ-00012.htm

 

http://www.skroutz.gr/s/9367776/Microsoft-Xbox-One-S-2TB.html

 

Αλλιώς μπορείς να το πάρεις απο MS Store Ιρλανδίας, Γερμανίας, Γαλλίας (αν και βλέπω ότι είναι out of stock παντού). Μεταφορικά δωρεάν και σε μια εβδομάδα το έχεις στην πόρτα σου. Εγγύηση, κανονικά 2 χρόνια.

 

https://www.microsoftstore.com/store/mseea/en_IE/pdp/Xbox-One-S-2TB-Console/productID.4653182400

 

https://www.microsoftstore.com/store/msde/de_DE/pdp/Xbox-One-S-2TB-Konsole/productID.3404861300

 

https://www.microsoftstore.com/store/msfr/fr_FR/pdp/Console-Xbox-One-S-2-To/productID.3404860100

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ πολύ φιλε μου.Ωραια διανομη εκανε η MS out of stock ακόμη και στο δικό της store.χαχαχα.Και υποτιθεται ότι ειναι κονσολα που κυκλοφορεί σχεδόν ενα μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη οσοι εχουμε την 2tb εκδοση θα ειμαστε και κατοχοι συλεκτικης κονσολας?

 

Χα χα χα.


Σαφώς ο καθένας έχει την άποψή του και δεν μπορεί κανείς να του επιβάλλει κάτι άλλο με το ζόρι. Αναφέρθηκα στο Earthlock γιατί ό τίτλος είναι καινούριος και ακόμα δεν έχει βγει καλά καλά γι'αυτό και παραξενεύτηκα που μίλησες γι'αυτόν. Αν τώρα δεν σου αρέσει αυτό το είδος  τότε πάω πάσο.

 Όσον αφορά τα υπόλοιπα περι Xbox One και 360 δεν θυμάμαι να έκανα μια σύγκριση μετάξύ εκδόσεων νέας και προηγούμενης γενιάς. Αυτό που είπα ξεκάθαρα είναι ότι με μια κονσόλα μπορείς να παίξεις όλα τα παιχνίδια της συνδρομής που δίνονται και δεν αναγκάζει να έχεις PS4, PS3, PS Vita όπως συμβαίνει με την Sony αν θες να τα παίξεις όλα. Δέχομαι ότι τα παιχνίδια που βγαίνουν σε remasters είναι καλύτερα κατα κόρον (πχ. Dishonored, Heavy Rain έχουν issues) αλλά πολλά από αυτά που έχουν δοθεί μέσω της συνδρομής δεν έχουν βγει σε remastered έκδοση, τα έχεις δωρεάν χωρίς επιπλέον χρήματα απόκτησής τους πέρα απο λεφτά της συνδρομής κι επίσης μπορείς να βρεις τις 360/PS 3 εκδόσεις τους σε πολύ πιο χαμηλές τιμές από τις remastered εκδόσεις ή port εκδόσεις των PS4/Xbox One πόσο μάλλον αν τα έχεις ήδη στην βιβλιοθήκη σου. Εξάλλου πόσα από τα remastered games είναι καλοδουλεμένα ή καλοφτιαγμένα που να δικαιολογούν το κόστος απόκτησής τους; 

 Μπορεί να διαφωνήσεις ή να συμφωνήσεις αλλά εγώ προσωπικά είμαι pragmatist στην ζωή μου και αυτό που βλέπω είναι ότι με τλχ. 299 Xbox One + 40-50 ευρώ συνδρομή παίρνεις 2+2 games σε αντίθεση με την άλλη πρόταση όπου χρειάζεσαι PS 4 + PS 3 + PS Vita + συνδρομή για να έχεις 2+2+2 (περίπου).

Το οτι καποιος αγοραζει νεα κονσολα για να παιζει τα νεα παιχνιδια σου λεει κατι?

 

Ναι δεν αντιλεγω ειναι ενα συν το οτι μπορεις να παιξεις μεσω xbox 360 emulator που εχει φτιαξει η ιδια η ms καποια παιχνιδια στο xbox one ακριβως οπως και στο xbox360(Εκτος καποιων παιχνιδιων που εχουν πολυ χαμηλο framerate στο xbox one σε σημειο να γίνονται unplayable στο xbox one παρολο που ερχονται απο το xbox360).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...