Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδη οσοι εχουμε την 2tb εκδοση θα ειμαστε και κατοχοι συλεκτικης κονσολας?

 

Χα χα χα.

Το οτι καποιος αγοραζει νεα κονσολα για να παιζει τα νεα παιχνιδια σου λεει κατι?

 

Ναι δεν αντιλεγω ειναι ενα συν το οτι μπορεις να παιξεις μεσω xbox 360 emulator που εχει φτιαξει η ιδια η ms καποια παιχνιδια στο xbox one ακριβως οπως και στο xbox360(Εκτος καποιων παιχνιδιων που εχουν πολυ χαμηλο framerate στο xbox one σε σημειο να γίνονται unplayable στο xbox one παρολο που ερχονται απο το xbox360).

Ευτυχως ειναι ελαχιστα αυτα τα παιχνιδια που αναφερεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευτυχως ειναι ελαχιστα αυτα τα παιχνιδια που αναφερεις.

 

 

Ναι αλλα δεν παυουν να υπαρχουν που σημαινει οτι το ολο σκηνικο combadibility στο xbox one δεν δουλευει τελεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι αλλα δεν παυουν να υπαρχουν που σημαινει οτι το ολο σκηνικο combadibility στο xbox one δεν δουλευει τελεια.

Νυν just gamer,  υπάρχει όμως και αφού υπάρχει εκμεταλλεύσου το.Εάν πάλι δεν γουστάρεις υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.

Σε διαβάζω τόσο καιρό και αναρωτιέμαι γιατί εχεις πάρει την κονσόλα αφού σου ξενίζει?

Επεξ/σία από zmaskos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα δεν παυουν να υπαρχουν που σημαινει οτι το ολο σκηνικο combadibility στο xbox one δεν δουλευει τελεια.

Ναι αλλά έχει κάθε μήνα προστιθέμενα games από την βιβλιοθήκη του Xbox 360 που όπως είναι αναμενόμενο άλλα θα παίζουν καλύτερα, άλλα το ίδιο και άλλα χειρότερα (κάποιες φορές βελτιώνονται με patches). Είναι όμως πλεονέκτημα να μπορείς να τα παίξεις από το να μην τα παίξεις καθόλου και να πρέπει να αγοράσεις σε διαφορετική περίπτωση PS3/Xbox 360 ή να τα κατεβάσεις από το ράφι. Δεν μπορώ να αντιληφθώ γιατί βλέπεις το ποτήρι μισοάδειο. Μπορώ να κατανοήσω το γεγονός ότι δεν είσαι ικανοποιημένος με το Xbox One σύμφωνα πάντα και με τα παλιότερα posts σου. Δεν μπορώ να κατανοήσω γιατί όταν κάτι δεν μας αρέσει σε ένα προϊόν ως καταναλωτές, πρέπει απαραίτητα τις περισσότερες φορές να το μειώνουμε και να βλέπουμε τα στραβά του πιο έντονα από τα καλά του ακόμα και αν κατά γενική ομολογία κάποια από αυτά είναι θετικής φύσεως για το κοινό. 'Ισως το βλέπω εγώ λάθος γιατί συνήθως βλέπω τα πράγματα από μια σφαιρική ματιά ανεξαρτήτως προσωπικών προτιμήσεων.

 

Βρήκα αφορμή με αυτό που έγραψε ο zmaskos και λέω ότι μου φαίνεται δύσκολο να αγοράσεις κάτι και να μην το γουστάρεις ή τλχ. να απογοητευτείς μετά από χρόνια. Από τότε που ξεκίνησα με Amstrad, Atari, Game boy, Game Gear κτλ. κτλ. δεν έχει περάσει μηχάνημα από τα χέρια μου που να μετάνιωσα. Δεν ξέρω βρε παιδιά πως τα βλέπετε εσείς τα πράγματα αλλά ακούγεται περίεργα στα αυτιά μου το ότι έκανα λάθος αγορά. Δεν νομίζω να μπαίνει κανείς στα τυφλά σε ένα κατάστημα και αμπεμπαμπλομ θέλω αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το αγορασεις ισως. Αν στο κανουν δωρο ομως?

Και ειδικα το xbox one s 2tb που εχει ενα καρο προβληματα τουλαχιστον σε εμενα μιας και εχουν κολλησει και παιχνιδια ενω παιζω και εκαναν μονα τους επανεκινηση ή ενω ειμαι συνδεδεμενος στο xbox live μου βγαζει δεξια "connect to xbox live"

 

Τετοια σοβαρα θεματα το ps4 δεν εχει. Και το αναφερω γιατι το ps4 το εχω αγορασει απ' οταν κυκλοφορησε.

 

Δεν λεω σαν κονσολα το xbox one ειναι οκ αλλα εχει τα προβληματα της οπως ολες οι κονσολες καθοτι δεν υπαρχει η τελεια κονσολα χωρις προβληματα.

 

Αλλα μηπως ξεφυγαμε απο το τοπικ γιατι παμε να το κανουμε vs με το να συγκρινουμε(Βαζω και τον εαυτο μου μεσα) το xbox one με το ps4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τετοια σοβαρα θεματα το ps4 δεν εχει. Και το αναφερω γιατι το ps4 το εχω αγορασει απ' οταν κυκλοφορησε.

 

Ξεκίνησα να γράφω κατεβατό μέχρι που διάβασα αυτό  :-D

 

Το οτι καποιος αγοραζει νεα κονσολα για να παιζει τα νεα παιχνιδια σου λεει κατι?

 

 

3090755-screen+shot+2016-07-06+at+11.17.

 

Red Dead Redemption Sales Jump 6000% After Xbox One Backwards Compatibility Announcement

http://www.gamespot.com/articles/red-dead-redemption-sales-jump-6000-after-xbox-one/1100-6441527/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα δεν παυουν να υπαρχουν που σημαινει οτι το ολο σκηνικο combadibility στο xbox one δεν δουλευει τελεια.

Μπορω να σου  αναφερω εδω μεσα πολλα παιχνιδια που τρεχουν αυτην την στιγμη απειρως καλυτερα απο την εκδοση του 360. ;)

Tελευταιο παραδειγμα το  call of duty 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά συγνώμη αν απανταο σε λάθος θέμα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα έχω κονσόλα xdox one συνδεσα το ποντίκι του PC και το χειριστήριο PC που έχω στην κονσόλα xdox one και δεν τα διαβάζει η κονσόλα μια βοήθεια ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο πληκτρολόγιο βλέπει προς το παρών το XBONE. Είπανε ότι θα βλέπει και ποντίκι σε επόμενο Update. Άλλου τύπου Gamepad όμως, δεν υπάρχει περίπτωση να παίξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το XBOX One παίζει τα X360 games νεράκι; Σαν να τα έπαιζε κανείς στο X360 ή μπορεί να υπάρξουν θέματα;

 

Τα περισσότερα τα παίζει το ίδιο ή καλύτερα από το X360. Ελάχιστα έχουν κάποια μικροπροβλήματα τα οποία όμως διορθώνονται σιγά σιγά με updates.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμενα προσωπικα το οτι πρεπει να δηλωσεις μια καρτα για να μπορεις να κατεβασεις ακομα και τα δωρεαν παιχνιδια καθε μηνα εινα ενα τεραστιο φαουλ της Microsoft.

 

Μπορεις βεββαια να τα αγορασεις μονο για τη κονσολα που ειναι δηλαδη αν ειναι για το xbox360 μπορεις να τα κατεβασεις αν συνδεθεις απο την xbox360 κονσολα και αντιστοιχα για τα xbox one παιχνιδια αλλιως πρεπει να εχεις συνδεσει εναν λογαριασμο τραπεζας για να μπορεις να τα κατεβασεις ακομα και δωρεαν να ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...