Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mην με βάλεις να προσθέσω πόσες χιλιάδες likes έχει πάρει συνολικά απ όλα τα tweets πιστεύω ότι έπιασες το point :D

 

 

Η αλήθεια είναι ότι ακόμη δεν έπιασα το point. Μήπως δεν υπάρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που λες paparoupa ότι μετά από 2 χρόνια plus δεν έχει το BC ενδιαφέρον. Το Redemption είναι απλά BC. Το Revolver τι είναι; Before Christ;

 

Αντίπαλο δέος και χαζομάρες. Έχει πετύχει ωραία πράγματα η Sony με το PS 4 αλλά στο θέμα του compatibility με το παρελθόν και πως φέρεται στους καταναλωτές ειδικά με τα PS 2 games δεν είναι απλά δέος αλλά σκέτο Peos!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτό ακριβώς λέω. Κάποιος εδώ μέσα κάνει την νύχτα μέρα. Αγνοεί όλα τα άλλα, και εστιάζει ότι το πιο ενδιαφέρον πράμα είναι το orange box και ότι μπορείς να παίξεις το rdr χωρίς συνδρομή. 

 

Ε αφού είναι το πιο ενδιαφέρον, τότε θέλω και το revolver.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτό ακριβώς λέω. Κάποιος εδώ μέσα κάνει την νύχτα μέρα. Αγνοεί όλα τα άλλα, και εστιάζει ότι το πιο ενδιαφέρον πράμα είναι το orange box και ότι μπορείς να παίξεις το rdr χωρίς συνδρομή. 

 

Ε αφού είναι το πιο ενδιαφέρον, τότε θέλω και το revolver.

Ενταξεί θα ειπωθούν και οι υπερβολές αλλά το θέμα δεν είναι αυτό. Το θέμα είναι ότι μπορείς να παίξεις xbox 360 παιχνίδια στο Xbox One που μήνα με το μήνα αυξάνονται σε αριθμό στο BC emulation. Όπως και να το κάνουμε είναι σίγουρο ότι όσο θα πλησιάζει ο καιρός του RDR 2 όλο και καμπόσοι θα θελήσουν να κάνουν ένα play στο πρώτο . Αυτό ισχύει και για άλλα games όπως το Deus Ex, πχ. το Halo Reach καπάκι με το Masterchief Collection τα Gears. Ούτως ή άλλως δεν μιλάμε για BC Xbox 360 με original Xbox που ήταν και είναι τίγκα στα προβλήματα με ελάχιστες εξαιρέσεις αλλά για ένα ολοκληρωμένο BC utility. Δεν ξέρω πόσο σημαντικό είναι για το ευρύ κοινό το BC αλλά όπως και να έχει μετράει κι αν κάνουν καμιά πατέντα και βάλουν και του original Xbox εξομοίωση στο One, εγώ θα είμαι τριπλά ικανοποιημένος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά είναι να χαρεί και το χειλάκι της MS λιγάκι αλλά αν είναι να συνεχίζει το σερί πρωτιάς στην Αμερική και να μας κάνει τα games with gold του One ταραμά, αμ δεν θέλω. 3 μήνες Αμέρικα καύχιεται η MS και 3 χρόνια τώρα που η αντίπερα όχθη πουλάει globally software and hardware wise περισσότερο η MS μας παραθέτει πόσα achievements και score ξεκλείδωσε η υφήλιος του Xbox gaming.

 

Ακόμα δεν έχεις δει τίποτα. Κάτσε να βγει ο Σκορπιός και έχει να πέσει indie (ναι, αυτά που κορόιδευαν κάποιοι) με το κιλό στο GwG! :P Καλό είναι να εμπεδώσουμε ότι δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα καμία εταιρία. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα αυτον τον καιρό παίζω το Lost Odyssey μέσω BC και μάλιστα το θεωρώ ένα απο τα καλύτερα RPG που έχουν βγει τα τελευταια χρόνια. Μου φτάνει που μου δίνουν την δυνατότητα να παίξω παλιότερα παιχνίδια του XBOX 360. Και μάλιστα το αγόρασα το παιχνίδι όταν βγήκε σε BC.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα δεν έχεις δει τίποτα. Κάτσε να βγει ο Σκορπιός και έχει να πέσει indie (ναι, αυτά που κορόιδευαν κάποιοι) με το κιλό στο GwG! :P Καλό είναι να εμπεδώσουμε ότι δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα καμία εταιρία. :)

Η πλάκα είναι ότι κάποια στιγμή (λέμε τώρα) αν κόψουμε την συνδρομή, πέσει ο Κρυπτονίτης στη γη ,θα μείνουμε με το free στο χέρι. :P

 

Νομίζω Tiphonas παίζει λίγο καλύτερα από του Xbox 360. Παέι καιρός που το έπαιξα αλλά αν δεν βαριέσαι πες μας κι εσύ αν βλέπεις διαφορές.

 

 

bedazzled: με την προϋπόθεση ότι ο Σκορπιός θα πάει καλά διότι αν κυνηγάει την πρώτη θέση πάλι μπορεί να μας δώσει και κανά Forza 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Πως αλλάζουν όμως έτσι οι καιροί. Τώρα συγκρίνουμε συνδρομητικές υπηρεσίες (και μάλιστα καθόλου φθηνές) που όχι απλά χρειάζεσαι να είσαι online αλλά και 2) να έχεις πολύ υψηλές ταχύτητες για να παίξεις αξιοπρεπώς; ένα παιχνίδι προηγούμενης γενιάς με το να βάλουμε απλά το δίσκο στη κονσόλα και να παίξουμε.

 

1) Οι καιροί όντως αλλάζουν. Από το DX12, την hidden dGPU, την eSRAM και το power of the cloud που θα έκανε το ΧΒ1 δυνατότερο του PS4, ξαφνικά μας προέκυψε ο ... Σκορπιός με local processing power.

 

Από εκεί που δεν μέτραγαν οι αναλύσεις και τα pixels, ξαφνικά ο Σκορπιός θα έχει "the highest quality pixels you've ever seen".

 

Πράγματι, οι καιροί αλλάζουν. :)

 

2) Πολύ «υψηλή» ταχύτητα τα 5 Mbps download (αδιάφορο το upload), που τα πιάνει μέχρι και ADSL της πλάκας. Μάλιστα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Νομίζω Tiphonas παίζει λίγο καλύτερα από του Xbox 360. Παέι καιρός που το έπαιξα αλλά αν δεν βαριέσαι πες μας κι εσύ αν βλέπεις διαφορές.

 

Δεν ξέρω φίλε καθόλου, δεν είχα ποτε XBOX 360 για να το παίξω. Απο ξενα forum που είδα θεωρούν ότι τρέχει καλύτερα στο ΧΒΟΧ ΟΝΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα είναι ότι κάποια στιγμή (λέμε τώρα) αν κόψουμε την συνδρομή, πέσει ο Κρυπτονίτης στη γη ,θα μείνουμε με το free στο χέρι. :P

 

bedazzled: με την προϋπόθεση ότι ο Σκορπιός θα πάει καλά διότι αν κυνηγάει την πρώτη θέση πάλι μπορεί να μας δώσει και κανά Forza 3.

 

Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα να τα πάει καλά ο Σκορπιός (έστω στην Αμερική που είναι το παραδοσιακό «κάστρο» της MS) και έτσι να ζοριστεί η Sony δίνοντας μας τον καλύτερό της εαυτό (εποχές PS3).

 

Άλλοι πάλι (δεν λέω για σένα) θα συνεχίσουν να κάνουν το μαύρο άσπρο και θα ανταγωνίζονται τον πρωθυπουργό μας σε κωλοτούμπες... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κλείσω εγώ το θέμα το BC είναι σημαντικό για πολύ κόσμο. Προσωπικά μου είναι αδιάφορο, δεν παίζω παλιά παιχνίδια, προηγούμενης γενιάς, σε καμία πλατφόρμα, ούτε το ίδιο παιχνίδι δεύτερη φορά (με 2-3 εξαιρέσεις ,αναμεσα και το Alan wake). Η ζωή είναι πολύ μικρή για κάτι τέτοιο.

 

Απλά ενοχλεί όταν ένας συγκεκριμένος χρήστης, πετάγεται σε κάθε θέμα (βλέπε πχ το rdr) να πει την χολή του. Δεν αντέχετε αυτό το πράγμα, κάθε φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλοι πάλι (δεν λέω για σένα) θα συνεχίσουν να κάνουν το μαύρο άσπρο και θα ανταγωνίζονται τον πρωθυπουργό μας σε κωλοτούμπες... :P

Αχαχαχαχαχαχα καλό!!! :lol:

 

Απλά ενοχλεί όταν ένας συγκεκριμένος χρήστης, πετάγεται σε κάθε θέμα (βλέπε πχ το rdr) να πει την χολή του. Δεν αντέχετε αυτό το πράγμα, κάθε φορά.

 

Γι' αυτό μόνο 12998739_1678571402363640_11990506441831

 

Εντάξει από μένα τέρμα ***!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι ακόμη δεν έπιασα το point. Μήπως δεν υπάρχει;

 

Το κατάλαβα φίλε μου απ την στιγμή που σύγκρινες τα likes του RDR2 με του The Orange Box. Anyway δεν πειράζει  :)

 

Από εκεί που δεν μέτραγαν οι αναλύσεις και τα pixels, ξαφνικά ο Σκορπιός θα έχει "the highest quality pixels you've ever seen".

 

Πολύ θέλω να τους δω αυτούς που κράζανε περί αναλύσεων. Ακόμα κι όταν τους έλεγες ότι πχ το Unity τρέχει και στις δύο κονσόλες με 900p αλλά τρέχει καλύτερα στο one, ή όταν τους έλεγες ότι το Evolve είναι καλύτερη η έκδοση του one καθώς μπορεί να τρέχει στα 900p αλλά δεν είναι πετσοκομμένη όπως αυτή του 1080p δεν μπορούσαν να το καταλάβουν και συνέχιζαν το τροπάριο με το 900p vs 1080p γιατί έτσι μάθανε. Αυτοί λοιπόν που λάτρεψαν τους αριθμούς φαντάζομαι θα τρέξουν πρώτοι να προπαραγγείλουν το Scorpio καθώς η διαφορά τώρα (όπου υπάρχει) είναι αστεία μικρή σε σχέση με αυτήν που έρχεται με τα νέα συστήματα καθώς η δύναμη των δυο κονσολων διαφέρει σημαντικά :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά ποσοστιαία είναι 40%, ακριβώς όσο και στα PS4/XB1. Κάποιοι τότε έλεγαν ότι είναι «ασήμαντη» διαφορά, οπότε να δούμε τι θα λένε τώρα... εγώ δεν έχω double standards, άλλοι έχουν και κάνουν ωσάν πολιτικοί. :)

 

ΥΓ: Τα περί cloud, eSRAM κλπ. γαργάρα βλέπω. Λογικό, μιας και το Scorpio δεν έχει eSRAM, αλλά την «ποταπή» GDDR5. Πως αλλάζουν οι καιροί, ε; Θυμάμαι μερικούς που μας λέγανε ότι η GDDR5 είναι χειρότερη της DDR3...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...