Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α ναι; Κρίμα, αν έβγαζαν και office για το XBONE θα τσίμπαγα ένα για τη δουλειά μου, προκειμένου να αντικαθιστούσα το πισί του γραφείου. Βλακεία κάνουν πάντως, πιστεύω υπάρχουν κι άλλοι που σκέφτονται σαν εμένα.

 

Oh well...

 

Better integrated keyboard + mouse support θα ερθει σε ολα τα X1 (Original & S).

 

Φυσικά, ήδη υπάρχει keyboard support (σύνδεση με usb, όχι bluetooth) για apps. Μπορείς να κάνεις navigate στο dashboard με left-right arrow key, ενώ μερικά πλήκτρα είναι συμβατά (π.χ. με το windows πλήκτρο μπορείς να πας πίσω στο home).

 

Αν θέλεις μεγαλύτερη υποστήριξη και touch, μπορείς να εγκαταστήσεις σε κινητό ή σε tablet (βολεύει καλύτερα), το Xbox Smartglass App.

 

Επίσης, αρχές του 2017 έρχεται σε όλα τα X1 και υποστήριξη DTS-X και Dolby Atmos support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα δήλωση από τον Phil Spencer

Μιλώντας στο Game Informer, ο Phil Spencer διευκρίνισε τις προθέσεις της Microsoft με το νέο Xbox που φέρει την κωδική ονομασία Project Scorpio. Συγκεκριμένα, η εταιρία δεν σκοπεύει να διαθέτει διαρκώς στην αγορά νέες κονσόλες, όπως πολλοί gamers φοβήθηκαν μετά την ανακοίνωση του Scorpio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αντιγραμμένο δισκάκι του 360 δεν μετράει ε; :P :devil:

 

Τι φοβερό παιχνίδι ρε παιδιά. Έπρεπε να τα βγάζουν στο store αυτά τα πράγματα για να τα αγοράσουμε στο Χ1.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blue Dragon απο σήμερα Backward Compatibility μόνο για οσους εχουν τα δισκακια...........

 

Το είχα αγοράσει για το 360 αλλά δε μπορώ να πω ότι με τράβηξε... έχει το κλασσικό που αργεί να πάρει μπρος η ιστορία υποθέτω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και κάτι που συμφωνώ με τον Παχτερίδη:

http://n4g.com/news/1979633/microsoft-would-commit-suicide-if-xbox-scorpio-is-priced-more-than-399-pachter

Για 500 το κόβω σαν εργοστασιακό κόστος, αλλά η MS έχει περιθώρια για ένα μικρό loss.

 

Και φυσικά αυτό σημαίνει φθηνότερο PS4 Pro του χρόνου ($350) μαζί με bundles, οπότε κερδισμένοι βγαίνουν όλοι από τον ανταγωνισμό... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ συμφωνώ (παραδόξως), αλλά δε νομίζω να κοστίζει "μόλις" 400€.

Για κονσόλα που (θεωρητικά) θα βγάζει πραγματικό 4Κ, κάπου 500 υπολογίζω προσωπικά (άντε 600 το πολύ, να ταιριάζει και με τα 6TFs :P ).

 

Εξάλλου είπανε, είναι premium product.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα €400 είναι το sweet spot για home console (home ε, όχι mobile)...

 

€600 και άνω είναι σκέτη αυτοκτονία (βλ. PS3 launch, Neo-Geo, 3DO). Ουδέποτε μπόρεσε κονσόλα να κάνει πάταγο σε τέτοιο price point, ασχέτως specs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...