Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνεχεια?

 

Μαλλον δεν ξερεις τη σημαινει συζητηση.

 

Λοιπον πολυ το τραβηξαμε το θεμα και ειναι και οφ τοπικ.

 

Ας το σταματησουμε εδω.

 

Σε πείραξε που το θέμα είναι offtopic? Εσένα που έχεις μετατρέψει το thread σε thread για "τα άλυτα προβλήματα που υπάρχουν στο xbox one" ? Αυτό που κάνεις δεν είναι συζήτηση, το thread έχει καταντίσει χώρος για τα παραπόνα που έχεις για την κονσόλα. 

 

Σχετικά με αυτά που ανέφερες πριν ότι εγώ δεν έχω προβλήματα, σου είπα ότι υπάρχουν προβλήματα άλλα δεν είναι τόσο σημαντικά όσο τα περιγράφεις...Επίσης, επειδή είπες ότι δεν ξέρω απο gaming που σου ανέφερα για την ταχύτητα, σου λέω ότι δεν νομίζω ότι παίζει και τόσο σημαντικό ρόλο αν αντί για 50/50 έχεις 45 ή 30 στο download. Αν ξέρεις, παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο, όπως το ping κλπ η ταχύτητα αν και σημαντική έρχεται σε 2η μοίρα...

 

Το "ας το σταματήσουμε εδώ" που λες εξαρτάται καθαρά από εσένα. Και πέρσι είχαν γίνει τα ίδια, είπες ότι δεν θα ξαναγράψεις παράπονα εδώ και επανήλθες φέτος με το ίδιο στυλάκι. Όπως σου είπα δεν είναι forum για την επίλυση και αναφορά των τεχνικών προβλημάτων της κονσόλας σου όποτε αυτές συμβαίνουν. Οπότε σταμάτα εσύ και θα σταματήσουμε και εμείς. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχιζεις και αποδεικνύεις οτι δεν εχεις ιδεα απο gaming ή απλα οτι δεν εχεις διαβασει τα ποστ μου παρολο που τα απαντας
 
Ποτε ειπα εγω οτι το προβλημα που εχω ειναι απλα οτι δεν κατεβαζει με 50 αλλα κατεβαζει με 40-45?
 
Διαβασε λιγο τα προηγουμενα ποστ μου και θα δεις οτι μιλησα για το πολυ 200kbps.
 
Και νομιζω το τοπικ λεγεται "The official Xbox One topic" που σημαινει οτι ειναι το επισημο τοπικ για οτιδηποτε σχετικο με το xbox one και απο τη στιγμη που δεν υπαρχει τοπικ που να ειναι μονο για προβληματα ή για xbox one support.

 

Και δεν ποσταρω μονο τα προβληματα εδω.

Παλιοτερα ειχα ποσταρει ποσο καλο ειναι η προσθεση lfg που βαλανε στο xbox one και καποια αλλα πραγματα που ειχαν βαλει με το τοτε system update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διάβασα ότι έγραφες για τα 200kbps αλλά δεν νομίζω να έχεις συνέχεια αυτή την ταχύτητα...Σε κάθε περίπτωση το nat type strict είναι θέμα router και όχι κονσόλας. Άμα δώσεις κάτι παραπάνω και πάρεις router της προκοπής που να είναι παραμετροποιήσιμο δεν θα έχεις κανένα μα κανένα θέμα. 

 

Σχετικό με το one ναι, σχετικό με παράπονα, αστοχίες και κράξιμο της κονσόλας σε κάθε σου post όχι. 

 

1 μήνυμα θετικό στα 100...

 

Τέλος πάντων, επειδή δεν βρίσκω άκρη μαζί σου και είμαστε και τελείως offtopic πλέον, μετά από τόσα μηνύματα, το σταματάω εδώ, γιατί τουλάχιστον θέλω να σεβαστώ αυτούς που έχουν πατήσει "συνδρομή στο θέμα" κάτι το οποίο δεν κάνεις εσύ δυστυχώς, αλλά όπως είπα σταματάω εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ακομα μια φορα δεν διαβαζεις τα ποστ τα οποια απαντας.

Δεν ειπα οτι ειχα παντα το nat strict ή moderate αλλα σχεδον παντα, το σχεδον παντα δεν ειναι παντα.

 

Οπως επισης και δεν ειναι μια φορα η οποια εχω πει θετικα για το xbox one.

Και οταν ανακοινωσε το xbox360 backwards compatibility παλι ειχα πει θετικα οπως και αλλες φορες.

 

Και στο κατω - κατω της γραφης δεν θα κατσω να δικαιολογησω τι αποψη εχω για τη κονσολα σε εσενα.

Εχω οποια αποψη θελω με βαση τις εμπειριες μου οπως κι εσυ εχεις οτι αποψη θελεις με βαση τις δικες σου εμπειριες.

 

Λοιπον απο τη στιγμη που απαντας στα ποστ μου χωρις να τα εχεις διαβασει δεν ξανακανω διαλογο μαζι σου γιατι ειναι σαν να μιλαω σε ατομο το οποιο δεν ακουει τι λεω.

 

Συμφωνω στο σταματαω εδω και δεν βρισκω ακρη μαζι σου κομματι στο αλλο που λες ουτε εσυ σεβεσαι αυτους που εχουν πατησει συνδρομη στο τοπικ μιας και προσπαθεις να πεισεις εμενα να μην εχω την αρνητικη αποψη μου για το xbox one κ.τ.λ.

 

Το λύγουμε εδω. Οτιδηποτε αλλο θελεις μεσω π.μ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

επιτελους αποκτησα και εγω xbox1 μτχρσμν και εγω τρελη νουμπαδικη ερωτηση σχετικα με το store

 

αγορασα την gold συνδρομη (με το 1 ευρω!) και προσπαθω να τσιμπησω το assassin's creed 3 που το εχει τσαμπα (τα αλλα 2 τα πηρα κανονικα) αλλα συνεχως κολλαει και δεν το παιρνω. Πρεπει να το παρεις μεσω 360; Μια και ειναι για 360 αλλα με b.c. λεει παιζει και στο one!

Βασικη λεπτομερεια ο φιλος μου το εδωσε με τον λογαριασμο του γιατι εχει διαφορα παιχνιδια μεσα και ειναι αν καταλαβα ο βασικος λογαριασμος με το δικο μου να το εχω βαλει δευτερο. Οποιαδηποτε βοηθεια δεχτη (αλλα επιτελους παιζω witcher 3)

 

οσο για την κονσολα να πω οτι ως κατοχος ps/ps2/ps3/wii ειναι εντελως διαφορετικος τροπος χρησης αλλα σε 2 μερες μια χαρα θα πω!

(επισης δεν εχω καταλαβει γιατι δεν ειχα τοσο καιρο xbox gamepad, ο δεξια μοχλος ειναι στην τελεια θεση!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γνωρίζετε αν μετά την  έκδοση του scorpio τα παιχνίδια που θα βγαίνουν θα μπορούμε να τα παίζουμε και με την πρώτη έκδοση της κονσόλας;

 

εχουν πει επίσημα εδω και καιρό πως ναι, όλα τα παιχνίδια που θα βγουν στο Scorpio θα βγουν και στο One.

 

σκέψου το σαν λογική PC. στο One θα ειναι low-mid settings, στο Scorpio high, σε καλό PC Ultra high.

 

τωρα αν αυτο θα κρατήσει επ άπειρον ή αν κάποια στιγμη σε 2-3 χρόνια αλλάξει πολιτικη, κανεις δε ξερει. αλλα για την ώρα, εχουν υποσχεθεί πως θα βγαίνουν όλα παντου. 

 

το Scorpio στην ουσία ερχεται να χτυπησει τα multiplatform, να σου πει "μεγάλε, παίζεις που παίζεις μονο GTA, CoD, Battlefield,κλπ, ε παίξτα εδώ που είναι η ανώτερη console έκδοση". για τον μέσο παίχτη, τα νουμεράκια μετράνε οπότε ειναι καλο τυρακι.

 

το θεμα ειναι να βγάλει γενικα στο Xbox μερικα μεγαλα exclusives η MS γιατι εκει υποφέρει τον τελευταίο 1+ χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...