Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τις κερδιζει αν ο ενας εκ των δυο εχει δειξει ολο απαισια παιχνιδια εκτος 4-5 μετρημενων για την δυνατοτερη κονσολα που κυκλοφορει.

 

 

Άρα μέχρι στιγμής η Microsoft έχει δείξει την δυνατότερη κονσόλα και 5 καλά παιχνίδια και η Sony μηδέν (0). Επομένως αφού 5>0 η Microsoft κερδίζει τις εντυπώσεις μέχρι στιγμής στην Ε3, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

To kinect το ανεφερα γιατι μαλλον ξεχασαμε την αρχικη τιμη κυκλοφοριας του xbox one που ολως τυχαιως ειναι ιδια με του Xbox One X(λογω του τοτε Kinect)

https://www.youtube.com/watch?v=VCATwMCTMaI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δικιο ο συμφορουμιτης παραπανω ,αλλα δυστηχως δεν ειναι το πιο ευκολο να συντηρεις 2 πλατφορμες οχι μονο απο πλευρας παιχνιδιων αλλα και λογω των συνδρομων των κονσολων. Πιο πιθανο ειναι καποιος να παρει xbox one 1tb(το αρχικο)κατω απο 200ευρω και μια απο τα ιδια και ενα ps4 500gb για να παιζει και απο τις δυο κονσολες τα παιχνιδια.

 

Εγω την τιμη μια χαρα θα την εβρισκα(ή ακομα και 550ευρω)αν εδινε δωρο xbox one elite controller ή 1tb ssd δισκο ξερω γω.

 

Επισης δεν ξερω το κατα ποσο θα αξιζει day one η κονσολα για αγορα μιας και οπως βλεπω να πεφτει η τιμη του ps4 pro,ετσι προβλεπω να πεφτει και του X.

 

Εγω παντως δεν το κραζω γιατι ειναι αυτο που υποσχεθηκε η εταιρεια σε γενικες γραμμες. Το μονο που λυπαμαι ειναι οτι σε 4 χρονια κυκλοφοριας της κονσολας ως τωρα δεν αξιωθηκε να βγαλει ενα memorable για αυτη τη γενια παιχνιδι.

 

Για μονο multiplatform(και online)παιχνιδια η κονσολα ειναι μονοδρομος παντως και το xbox one controller(το απλο)σε γενικες γραμμες το ιδανικο για αυτην.

Ε οχι και αισχος ενταξυ ειπαμε.

Forza motorsport 7

Sea of thieves

Crackdown 3

Ori 2

Metro

AC Origins

Life is strange

Anthem

 

Οκ δεν ηταν ολα μεγαλα exclusives τυπου halo,αλλα δεν τα λες και αισχος.

Κρατα μικρο καλαθι για το εν λογω παιχνιδι και για τις 2 κονσολες αν ισχυουν τα γραφικα που ειδαμε απο τις εικονες.

pc+ps4 μου φαινεται ο πιο λογικος συνδυασμος...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε στις προηγουμενες κονσολες της ειχε τα παρα πολλα exclusive σε σχεση με την Sony για να μας προκαλει εντυπωση αυτο.

 

Επισης οπως εχω ξαναπει και πιο παλια,για να βγει ενα καλο exclusive θελει χρονια στην αναπτυξη ειδικα νεο IP.

 

Το Horizon zero dawn που αναφερουν ολοι πηρε στην εταιρεια σχεδον 6.5χρονια για να το βγαλουν.

 

Δεν γινεται απο τον ενα μηνα στον αλλο απο το πουθενα να σου αρχισει να σου ανακοινωνει η εταιρεια exclusives.

 

Αν οντως την ενδιαφερουν ας το κανει αυτο στην επομενη γενια(αν υπαρξει)ή τελος παντων στην επομενη κονσολα μετα το Xbox One X.

Δεν ειναι απο τον εναν μηνα στον αλλο αλλα απο τον εναν χρονο στον αλλο.

 

Θυμασαι απο ποτε εχει ανακοινωσει η Microsoft οτι θα βγαλει το xbox one x(Scorpio) ? Μηπως το εχει ανακοινωσει εδω και τουλαχιστον 2-3 χρονια, λεω μηπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα μέχρι στιγμής η Microsoft έχει δείξει την δυνατότερη κονσόλα και 5 καλά παιχνίδια και η Sony μηδέν (0). Επομένως αφού 5>0 η Microsoft κερδίζει τις εντυπώσεις μέχρι στιγμής στην Ε3, σωστά;

Κανεις λαθος.

Δεν μετρας τα παιχνιδια που εχει δειξει περισυ η sony και δεν εχουν κυκλοφορησει ακομα.

Θελεις να σου αναφερω μερικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα μέχρι στιγμής η Microsoft έχει δείξει την δυνατότερη κονσόλα

μονο και μονο γιαυτο κερδιζει ως τωρα η microsoft πολυ απλα. Τον Νοεμβριο που θα βγει με το καλο η κονσολα(που ειναι και πριν τα black friday)οταν παει ο fulgore να την παρει day one τα παιχνιδια που θα κοιταξει θα ειναι τα γνωστα πρωτου προσωπου παιχνιδια οπως Battlefront 2 ή call of duty ξερω γω,εν μερη ουτε το forza μπορει να μην τον ενδιαφερει αν δεν ειναι σε καποιο bundle ή αν δεν διαφημιστει πολυ.

 

Και δεν νομιζω στην Ελλαδα να τρεξουν να το παρουν για να παιξουν οι Ελληνες Fifa 18 σε 4κ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιες αποψεις ρε φιλε, ολα τα κραζεις εσυ, πλακα με κανεις ? 

Απο τη στιγμη που η αποψη μου ειναι οτι η Microoft σε αυτη τη γενεια κονσολων εχει χασει το παιχνιδι και συνεχιζει και το χανει ναι θα κραζω οτιδηποτε αφορα τη Microsoft.

Ποιος εισαι εσυ να μου απαγορευσεις να εχω την οποιαδηποτε αποψη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι δεν σ' αρεσει η αποψη μας δεν σου δινει το δικαιωμα να μας αφαιρεσεις να λεμε τη γνωμη μας.

Δεν νομιζω οτι το καναλι ειναι μοναρχικο αλλα δημοκρατικο που σημαινει οτι ακουγωνται ολες οι αποψεις οχι μονο η δικη σου.

κανε την υπογραφη μαρεσει :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις λαθος.

Δεν μετρας τα παιχνιδια που εχει δειξει περισυ η sony και δεν εχουν κυκλοφορησει ακομα.

Θελεις να σου αναφερω μερικα?

 

Τα έδειξε στην φετινή Ε3 στην οποία και αναφερόμαστε για το ποιος κέρδισε τις εντυπώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αν το εχασε τι να λεει, πρεπει να εισαι αρνητικος για τα παντα? μην το αγορασεις αν σε χαλαει τοσο, το καταλαβαμε δε σου αρεσει παμε παρακατω ομως ναι ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έδειξε στην φετινή Ε3 στην οποία και αναφερόμαστε για το ποιος κέρδισε τις εντυπώσεις;

Και να μην τα δειξει, που στανταρ θα τα δειξει, δεν σημαινει οτι δεν θα βγουνε στη κονσολα, ουτε οτι δεν ειναι αποκλειστικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

JUST-GAMER να με συμπαθάς αλλά πολύ επανάσταση πηγάζει από μέσα σου με αυτόν τον τρόπου αντιδράς. Mήπως είσαι τσακωμένος με την ζωή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αν το εχασε τι να λεει, πρεπει να εισαι αρνητικος για τα παντα? μην το αγορασεις αν σε χαλαει τοσο, το καταλαβαμε δε σου αρεσει παμε παρακατω ομως ναι ? 

Οπου δεν υπαρχει λογικη αγαπητε,υπαρχει το ignore κουμπακι για αυτο το λογο παρολο που ειμαι τελειως καθετος με την υπαρξη του ignore σε forum.

Αν καταλαβα καλα ο συμφορουμιτης παραπανω ειναι κατοχος αρχικου xbox one(ή S)και μαλλον περιμενε καποια παιχνιδια παραπανω για να αγορασει το Xbox One X(που να το αξιοποιουν)και μαλλον απογοητευτηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...