Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οχι fulgore, το παλικαρη κραζει τα παντα και στα 2 τοπικς και πσ4 και χκουτι, και τωρα μπηκε εδω να κραξει το καταλαβαμε δε του αρεσει παμε παρακατω

 

εγω απο την αλλη δε απογοητευομαι, με πσ4 απλο και χκουτι ειμαι κομπλε  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδή ντόμπρα βρε JUST-GAMER περίμενες την σημερινή μέρα για να απογοητευτείς απο το XBOX ONE........ Δηλαδή όλο τον προηγόυμενο καιρό ήσουν θετικότατος με την κονσόλα (που και καλα έχεις αγοράσει) και δεν παραπονιόσουν ποτε..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να μην τα δειξει, που στανταρ θα τα δειξει, δεν σημαινει οτι δεν θα βγουνε στη κονσολα, ουτε οτι δεν ειναι αποκλειστικα.

 

Ε τότε πως λες ότι η Sony έχει κερδίσει τις εντυπώσεις στην E3 αφού δεν ξέρεις καν τι θα δείξει στην παρουσίαση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι νομιζεις οτι αυτα δεν γραφονταν και στο αλλο θεμα αρχικα με το pro οταν ηταν να βγει ή οταν ηταν να βγουν οι κονσολες το 2013?Μαλλον εισαι νεο μελος και δεν τα προλαβες :P

ωραιες εποχες! τοτε το τοπικ του ps4 ηταν ετσι...latest?cb=20130528190013

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή ντόμπρα βρε JUST-GAMER περίμενες την σημερινή μέρα για να απογοητευτείς απο το XBOX ONE........ Δηλαδή όλο τον προηγόυμενο καιρό ήσουν θετικότατος με την κονσόλα (που και καλα έχεις αγοράσει) και δεν παραπονιόσουν ποτε..........

Κλαιω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπου δεν υπαρχει λογικη αγαπητε,υπαρχει το ignore κουμπακι για αυτο το λογο παρολο που ειμαι τελειως καθετος με την υπαρξη του ignore σε forum.

Αν καταλαβα καλα ο συμφορουμιτης παραπανω ειναι κατοχος αρχικου xbox one(ή S)και μαλλον περιμενε καποια παιχνιδια παραπανω για να αγορασει το Xbox One X(που να το αξιοποιουν)και μαλλον απογοητευτηκε.

Ακριβως αυτο.

Εχω το xbox one s & το ps4pro.

Ε τότε πως λες ότι η Sony έχει κερδίσει τις εντυπώσεις στην E3 αφού δεν ξέρεις καν τι θα δείξει στην παρουσίαση;

Το ειπα ηδη μια φορα.

Τα εχει δειξει στη περσινη press conference και θα τα δειξει και φετος αλλα και να μην τα δειξει δεν σημαινει οτι δεν θα βγουνε στη κονσολα της sony, ουτε οτι δεν ειναι αποκλειστικα.

Γι' αυτο και τα μετραμε στα παιχνιδια που θα βγουνε στη κονσολα της sony.

 

Κατι που δεν μπορουμε να πουμε για τη κονσολα της Microsoft μιας και δεν υπαρχουν αποκλειστικα που αναμενεται να κυκλοφορησουν ακομα και απο την περσινη e3 2016 press conference της Microsoft. Ισα - ισα που σταματησε καποια(Scalebound & fable legends)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Sony βασικά ένα Bloodborne 2 και ένα God of war να δείξει και τελείωσε εκεί η υπόθεση.

 

Κρίμα γιατί το Xbox One X απλά γαμ@ει σαν κονσόλα αλλά από παιχνίδια πάλι τίποτα η Microsoft. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι fulgore, το παλικαρη κραζει τα παντα και στα 2 τοπικς και πσ4 και χκουτι, και τωρα μπηκε εδω να κραξει το καταλαβαμε δε του αρεσει παμε παρακατω

 

εγω απο την αλλη δε απογοητευομαι, με πσ4 απλο και χκουτι ειμαι κομπλε  :-D

Μα εισαι το ζωντανο παραδειγμα εσυ που ακριβως σε εσενα στοχευει κυριως η κονσολα αφου ασχολεισαι με Destiny(1,2),call of duty,overwatch,titanfall 2

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή ντόμπρα βρε JUST-GAMER περίμενες την σημερινή μέρα για να απογοητευτείς απο το XBOX ONE........ Δηλαδή όλο τον προηγόυμενο καιρό ήσουν θετικότατος με την κονσόλα (που και καλα έχεις αγοράσει) και δεν παραπονιόσουν ποτε..........

Εννοειτε πως οχι ηδη ειχα αρχισει να απογοητευομαι απο την καταρτηση των fable legengs & scalebound και την κατρακυλα που εχει παρει σε παγκοσμιες πωλησεις το xbox one.

 

Οπως αναφερε και ενα αλλο παιδι εδω μεσα ποιο πριν και ο ιδιος ο phil spencer εχει παραδεχτει οτι η ψαλιδα Microoft-xbox one vs Sony-ps4 δεν φτανετε και η sony ειναι η νικητρια αυτης της γενειας κονσολων.

Η Sony βασικά ένα Bloodborne 2 και ένα God of war να δείξει και τελείωσε εκεί η υπόθεση.

 

Κρίμα γιατί το Xbox One X απλά γαμ@ει σαν κονσόλα αλλά από παιχνίδια πάλι τίποτα η Microsoft. 

Αν και δεν θα δειξει μονο αυτα πιστεψε με θα δειξει πολυ περισσοτερα απο 4-5 αποκλειστικα παιχνιδια και τα περισσοτερα αν οχι ολα θα σπερνουν.

 

Ειναι σαν να εχεις μια Ferrari και να εχει κόφτη στα 100khm/h τι να το κανεις και ας ειναι Ferrari.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειπα ηδη μια φορα.

Τα εχει δειξει στη περσινη press conference και θα τα δειξει και φετος

 

Άρα το συμπέρασμα είναι ότι η Sony κέρδισε τις εντυπώσεις στην περσινή Ε3. Στην φετινή άμα ξαναδείξει τα ίδια παιχνίδια δεν θα κερδίσει εντυπώσεις γιατί δεν δημιουργούνται εντυπώσεις από κάτι που σε έχει ήδη εντυπωσιάσει πέρυσι. Άρα μέχρι στιγμής κερδίζει η Microsoft που έχει κάνει press conference ενώ η Sony δεν έχει κάνει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν θα δειξει μονο αυτα πιστεψε με θα δειξει πολυ περισσοτερα απο 4-5 αποκλειστικα παιχνιδια και τα περισσοτερα αν οχι ολα θα σπερνουν.

 

Ειναι σαν να εχεις μια Ferrari και να εχει κόφτη στα 100khm/h τι να το κανεις και ας ειναι Ferrari.

Ναι βρε το ξέρω.

 

Βάλε Detroit, βάλε days gone βάλε Spider man και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο ακόμα.

 

Εν το μεταξύ με είχε πιάσει νευρικό γέλιο στην Ε3 της MS γιατί ενώ παρουσίασαν την πιο δυνατή κονσόλα 8 στα 10 παιχνίδια είχαν γραφικά καρτουν και πιξελ.

 

Για να ακολουθήσω και το παράδειγμα σου, σαν να αγόρασες Ferrari για να οδηγείς μέσα στην πόλη με 20khm/h

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ουσία είναι να έχει η κονσόλα τα games που θέλεις να παίξεις σύμφωνα με τα κριτήρια που έχεις θέσει εσύ, εγώ, ο Τάκης, κτλ. και όχι αν σπέρνει σε πωλήσεις, αν έχει ωραίο όνομα, αν το χειριστήριο αφήνει δακτυλικά αποτυπώματα, αν τα exclusives είναι exclusive και όχι console και πάει-έρχεται. Μπορεί η τάδε κονσόλα να έχει μεγαλύτερη βιβλιοθήκη τίτλων, μπορεί να έχει σκατά games, μπορεί να είναι τίγκα στα Multiplayer games...άμα γουστάρεις όλα τα άλλα είναι περιττά.

 Την εμμονή που δείχνετε κανά 2 εδώ μέσα να λέτε την ίδια αποψή σας ξανά και ξανά και ξανά σε λιγότερο από μισή ώρα, σαν να έχουμε ανοία,δεν ωφελεί κανέναν. Στην περίπτωσή σου JUST-GAMER κατανοούμε ότι δεν σε ελκύει ο τρόπος που προσεγγίζει το gaming η MS με το One X. Κάποιο όμως εδώ μέσα γουστάρουμε. Είναι κρίμα να αναλωνόμαστε στα ίδια και στα ίδια, δεν νομίζεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...