Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να μιλησουμε για καποια γεγονοτα; 

 

1. Η παρουσιαση ειχε καλη ροη και ηταν εστιασμενη στα παιχνιδια.

 

2. Το Χ στα 500 που ηταν κ η τιμη που περιμεναμε ολοι, αφηστε τις ηλιθιοτητες του Pachter, θα ειναι ενα τεχνολογικο επιτευγμα με μια φυσιλογικη τιμολογηση. Το hardware ειναι πολυ ανωτερο του pro.

 

3. Eιχε ποικιλια η παρουσιαση, χωρις ομως να δουμε αυτο το παιχνιδι που θα ξεχωρισει και θα γινει system-seller. Προσωπικα απο οσα δεν ειχαμε δει και στην περσινη Ε3 ξεχωρισα τα Last night και Ashen με το 2ο να μην ειμαι βεβαιος οτι θα ειναι console exclusive.

 

4. Η  ΜS στοχευει να καλυψει την αγορα των κονσολων, εχοντας ικανοποιημενους και τους pc gamers μεσω των windows 10. Σε οτι αφορα στα multiplatform θα εχει την πιο δυνατη κονσολα με οτι αυτο συνεπαγεται.

 

5 Ξεκαθαρα ομως πλεον ητταται απο τη Sony στα αποκλειστικα παιχνιδια. Δεν θελουν και δεν μπορουν να κλεισουν αυτη την ψαλιδα.

 

6. Οποιος εχει στη διαθεση του ενα δυνατο pc δεν εχει νοημα να επενδυσει στο Χ.

 

Αυτα ειναι τα δεδομενα κατα τη γνωμη μου, ο ανταγωνισμος θα μας ωφελησει και πολυ συντομα θα εχουμε  κορυφαιο value for money hardware, τοσο με το Pro που θα πεσει η τιμη του περαιτερω οσο και με το Χ. Ο καθενα ς απο εμας αναλογα με τις προτιμησεις του και τις οικονομικες του δυνατοτητες, θα εχει τη δυνατοτητα να απολαυσει πολυ ωραιες εμπειριες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα το συμπέρασμα είναι ότι η Sony κέρδισε τις εντυπώσεις στην περσινή Ε3. Στην φετινή άμα ξαναδείξει τα ίδια παιχνίδια δεν θα κερδίσει εντυπώσεις γιατί δεν δημιουργούνται εντυπώσεις από κάτι που σε έχει ήδη εντυπωσιάσει πέρυσι. Άρα μέχρι στιγμής κερδίζει η Microsoft που έχει κάνει press conference ενώ η Sony δεν έχει κάνει ακόμα.

Οχι θα κερδισει γιατι πολυ απλα θα εχει δειξει πολυ περισσοτερα αποκλειστικα παιχνιδια και πολυ περισσοτερα ααα παιχνιδια που δεν εχουν κυκλοφορησει στη κονσολα κατι που θα μετραγαμε και στο xbox one αν το εκανε αλλα αντιθετα η Microsoft αντι να ψαχνει να βγαλει περισσοτερα αποκλειστικα κλεινει και αυτα που ειχε π.χ. fable legends & scalebound την στιγμη που η αντιπαλη εταιρια βγαζει ολο και περισσοτερα αποκλειστικα.

 

Ενα παιχνιδι το μετραμε σε μια κονσολα μεχρι να βγει, απο τη στιγμη που θα βγει δεν μετριεται πλεον σαν παιχνιδι που θα κυκλοφορησει αλλα σαν παιχνιδι που εχει ηδη κυκλοφορησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6. Οποιος εχει στη διαθεση του ενα δυνατο pc δεν εχει νοημα να επενδυσει στο Χ.

Και ομως εδω εισαι λαθος εν μερη. Ναι η λογικη λεει οτι ο κατοχος ενος pc δεν τον ενδιαφερει καμια αναβαθμισμενη κονσολα για multiplatform. Ελα μου ομως που οι κονσολες πλεον εχουν ανωτερο online και απο πλευρας κοσμου και ποιοτητας/server στα περισσοτερα γνωστα online παιχνιδια

http://swbstats.com/

http://bf1stats.com/

για call δεν χρειαζεται να αναφερω τιποτα ανεκαθεν ηταν πατος απο κοσμο.

 

Το μονο αρνητικο στην περιπτωση του Xbox ειναι οι χαμηλες πωλησεις σε παιχνιδια που μεταφραζονται σε λιγοτερο κοσμο στο online στα περισσοτερα παιχνιδια(περαν exclusive)βεβαια και παλι μια χαρα κοσμος υπαρχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bloodborne 2 >>>> xboxxx :P 

 

Οποιος εχει ενα σχετικα δυνατο pc δεν τον ενδιαφέρει σχεδον καθόλου, οποιος παραμένει πιστος στις κονσολες ισως το χει αναγκη για να παιζει 4k forza και multiplatforms αν δεν τον καλύπτει ηδη το pro.

 

Το παραπάνω τι δεν καταλαβα θα παιξουμε bf1 με controller επειδη εχει περισσότερο κοσμο?? LOL ρε παιδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι fulgore, το παλικαρη κραζει τα παντα και στα 2 τοπικς και πσ4 και χκουτι, και τωρα μπηκε εδω να κραξει το καταλαβαμε δε του αρεσει παμε παρακατω

 

εγω απο την αλλη δε απογοητευομαι, με πσ4 απλο και χκουτι ειμαι κομπλε  :-D

Αυτο σημαινει οτι δεν φοραω παρωπιδες και οτι θα κραξω οτι με ξυνισει και δεν μ' αρεσει σαν τελικο χρηστη/αγοραστη της καθε κονσολας.

 

Το να βρισκει ελαττώματα καποιος μονο σε μια κονσολα και στην αλλη ολο θετικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ομως εδω εισαι λαθος εν μερη. Ναι η λογικη λεει οτι ο κατοχος ενος pc δεν τον ενδιαφερει καμια αναβαθμισμενη κονσολα για multiplatform. Ελα μου ομως που οι κονσολες πλεον εχουν ανωτερο online και απο πλευρας κοσμου και ποιοτητας/server στα περισσοτερα γνωστα online παιχνιδια

http://swbstats.com/

http://bf1stats.com/

για call δεν χρειαζεται να αναφερω τιποτα ανεκαθεν ηταν πατος απο κοσμο.

 

Το μονο αρνητικο στην περιπτωση του Xbox ειναι οι χαμηλες πωλησεις σε παιχνιδια που μεταφραζονται σε λιγοτερο κοσμο στο online στα περισσοτερα παιχνιδια(περαν exclusive)βεβαια και παλι μια χαρα κοσμος υπαρχει.

Οκ υπαρχει και πιο δυνατη κοινοτητα στις κονσολες. Ειναι γεγονος. Πρεπει να το λαβει και αυτο κανεις υποψη του. Σαφως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παραπάνω τι δεν καταλαβα θα παιξουμε bf1 με controller επειδη εχει περισσότερο κοσμο?? LOL ρε παιδια..

waiting for dedicated servers στο call of duty εδω και δεν ξερω και εγω ποσο καιρο και δεν ειναι το μονο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο σημαινει οτι δεν φοραω παρωπιδες και οτι θα κραξω οτι με ξυνισει και δεν μ' αρεσει σαν τελικο χρηστη/αγοραστη της καθε κονσολας.

 

Το να βρισκει ελαττώματα καποιος μονο σε μια κονσολα και στην αλλη ολο θετικα

lol? τι παρωπιδες, μπαινεις σε ενα θεμα και κραζεις 20 ποστς συνεχομενα, εγω σου λεω το καταλαβαμε, μην το αγορασεις κανενας δε σε αναγκαζει. τi ελλατωματα βρηκες? ακομα δε βγηκε η κονσολα δε ξερουμε τιποτα και εσυ βρηκες ελλατωματα.

 

adhd θα παιξω σε κονσολα για πολλους λιγους, μακραν καλυτερο community, population και φυσικα ολοι παιζουμε με το ιδιο hardware + no cheats

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο ειναι να διαβαζεις λιγο πριν απαντησεις.

 

Μιλαω γενικως(Xbox one, xbox one s, ps4, ps4slim, ps4pro) και οχι μονο για το xbox one x.

 

Και οπως λεω τα αρνητικα κατα τη γνωμη μου για την καθε κονσολα ετσι λεω και τα θετικα.

 

Π.χ. εχω αναφερει οτι το xbox360 backwards compatibility & looking for group που προσθεσε η Microsoft στο xbox one ειναι πολυ καλα και χρησιμα.

Ή το οτι η sony προσθεσε την δυνατοτητα να μπορουμε να βαλουμε και εξωτερικο δισκο στη κονσολα για εγκατασταση παιχνιδιων κ.τ.λ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγω την τιμη μια χαρα θα την εβρισκα(ή ακομα και 550ευρω)αν εδινε δωρο xbox one elite controller ή 1tb ssd δισκο ξερω γω.

 

 

Τι πιο εύκολο και λογικό άλλωστε από το να βάζουν δίσκους των 300€ σε κονσόλα που κοστίζει 500. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πιο εύκολο και λογικό άλλωστε από το να βάζουν δίσκους των 300€ σε κονσόλα που κοστίζει 500. :P

Ενταξυ οχι ssd 1tb αλλα εστω κατι σαν την εκδοση του xbox one με το elite controller

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις αποκλειστικα δεν υπαρχει λογος αγορας...οι διαφορες μεταξυ τους θα ειναι μικρες... ελλαδα σιγουρα η τιμη θα ειναι 520-530€. οπως ειπε κ ο spartan ενας καλος συνδυασμος ειναι PC+PRO.

Windows 10 είναι και το XBOX. Εφόσον δεν πας σε Mac , μια χαρά!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...