Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω δοκιμάσει το χειριστηριο του s σε φιλο μου. Η ανταπόκριση του home button είναι άμεση. Γι'αυτο ρωτάω κάποιον κάτοχο Χ, να μου πει την άποψη του, μήπως εχω πέσει σε ελαττωματικό controller.

 

Πάντως αυτή την διαφορά την είδα και εγώ όταν πήγαν απο το απλό στο S και στα 2 χειριστήρια. Οπότε αφού στην αρχή μου φάνηκε παράξενο μετά το συνήθισα και όλα καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημερα στην παρεα, ερχομενος απο το αντιπαλο στρατοπεδο :) (βλεπε ps4) :)

Παραγγειλα χθες απο γνωστη αλυσιδα το xbox one s bundle με forza horizon 3 + hot wheels dlc + assassins creed origin + 15 μερες xbοx live στα 249€

Ειναι καλη η τιμη πιστευετε?

 

 

Δεν εχω ακουμπησει ποτε xbox κ ηθελα να ρωτησω πχ το xbοx live ειναι οπως το playstation plus ετσι ;

Με καμποσα δωρεαν παιχνιδια το μηνα κ προσφορες κ επισης το χρειαζεσαι για να παιξεις on line με φιλους σου pro η forza κτλ κτλ

Σε διαδυκτιακα site βλεπω χαμηλοτερες τιμες αλλα ειναι απλα ο κωδικος.

Πως ξερω οτι θα δουλεψει στο δικο μου xbox κ δεν ειναι πχ μονο για us account κτλ;

Υπαρχει καποιο αξιοπιστο site που ειναι σιγουρα οκ για εμας;

 

Επισης στο forza horizon 3 που εχει δωρο η κονσολα γραφει οτι ειναι download game κ οχι δισκακι οποτε λογικα απο το store του xbox πρεπει να το κατεβασω;

οποτε θελει λογαριασμο πρωτα.

Αυτο το κανω με το που ενεργοποιησω πρωτη φορα την κονσολα;

Αυριο λογικα θα τοχω με acs κ εχω ξεσκονισει το ασπρο σεμεδακι πανω απο την tv :)

Χοχο σας επρηξα , καλως σας βρηκα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γεια φίλε. Είναι πολύ καλή τιμή. και η ποιότητα της κονσόλας πολύ ανώτερη απο του ps4. 

 

Θες microsoft account για να το ενεργοποιήσεις. Μετά θα μπεις στο store και θα βάλεις τον κωδικό σου για το horizon3

 

Απο δωρεάν παιχνίδια με συνδρομές έχει διάφορα (πχ ΕΑ early access, xbl). Θα τα δεις μέσα στο μενου της κονσόλας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω φιλε μου , μολις ερθει πιστευω σε μια δυο μερες θα το συνηθισω !

Επειδη δεν παιζω πολλα κ διαφορα παιχνιδια .

Παιζω μονο pro ποδοσαφαιρακι , κανενα μπασκετ κ gran turismo.

Λιγες φορες θα παιξω 3rd person shooting κτλ

Πηρα λοιπον το gran turismo sport κ ξενερωσα με το always online κ το οτι δεν υπαρχει carreer mοde να παιρνεις το αμαξακι σου να το φτιαχνεις κ να πας παρακατω.

Κ ετσι εδωσα το ps4 κ παραγγειλα κατευθειαν το xbox γιατι τα βιντεακια που ειδα με το forza μου αρεσαν πολυ !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω φιλε μου , μολις ερθει πιστευω σε μια δυο μερες θα το συνηθισω !

Επειδη δεν παιζω πολλα κ διαφορα παιχνιδια .

Παιζω μονο pro ποδοσαφαιρακι , κανενα μπασκετ κ gran turismo.

Λιγες φορες θα παιξω 3rd person shooting κτλ

Πηρα λοιπον το gran turismo sport κ ξενερωσα με το always online κ το οτι δεν υπαρχει carreer mοde να παιρνεις το αμαξακι σου να το φτιαχνεις κ να πας παρακατω.

Κ ετσι εδωσα το ps4 κ παραγγειλα κατευθειαν το xbox γιατι τα βιντεακια που ειδα με το forza μου αρεσαν πολυ !!

Σε ποιοτητα κατασκευης ειναι ανωτερο, σε αποδοση-γραφικα, τις περισσοτερες φορες ειναι καλυτερο το πσ4 παντως. Καλοριζικη να ναι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλορίζικη να'ναι η νέα σου κονσόλα! Πολύ καλή προσφορά και το AC: Origins είναι πάρα πολύ καλό παιχνίδι! Έχε στο νου σου τις συνδρομές ΕΑ Access και Game Pass που μπορούν να μεγαλώσουν κατα πολύ τη συλλογή σου! (Αν παίζεις μπάσκετ και σκοπεύεις να παίξεις ΝΒΑ2Κ, σφύρα. Ψάχνω κόσμο :Ρ

 

Μη ξεχάσεις να αφήσεις το GamerTag σου στο αντίστοιχο θέμα στο forum για να σε βρούμε! 

Welcome!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να στε καλα παιδια καλως σας βρηκα!

Το ea acces / game pass ειναι σαν να νοικιαζεις το παιχνιδι κ καλα για διαστημα ενος μηνα πχ κ οταν τελειωσει η συνδρομη δεν μπορεις πια να το παιξεις; Και πρεπει να το πληρωσεις το παιχνιδι η απλα με την συνδρομη εισαι οκ;

Εχω αρχισει το διαβασμα με τις καινουριες ορολογιες :)

 

Ναι λογικα αν παρω θα παρω nba2k φιλε μου !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς, είναι σαν υπηρεσία ενοικίασης. 30 ευρω/χρονο το EA Access και 10 ευρω/μηνα το Game Pass με μεγαλύτερη γκάμα παιχνιδιών. Μόνο με τη συνδρομή είσαι ΟΚ, απλά πας στο παιχνίδι και το κατεβάζεις και παίζεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oποτε μηπως εκανα πατατα πχ που πηρα 500 gb σκληρο?

 

Oτι παιχνιδι κυκλοφορει ειναι και διαθεσιμο στο game pass? Kαι στο ea pass? 

παραδειγμα need for speed payback?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο κατάστημα πας? ενημερωσε μας για την εξέλιξη

Πέρασα απο τα public Πειραια και αρνηθηκαν την αντικατασταση-doa γιατι το controller ειναι accessory και οχι το main product (αν και το χειριστηριο ηταν εκεινο του εργοστασιακου πακετου) και μου ειπαν να μιλησω πρωτα με το ελληνικο xbox support. Φυσικα η Microsoft με προετρεψε να απαιτησω αντικατασταση(αντι να μου στειλουν courier για να παρει το χειριστηριο και να παει Τσεχια στο σερβις), καθως οντως το δικαιουμαι. Εστειλα στα public το email της MS και αναμενω. Μια προφορική-προχειρη απαντηση, ηταν οτι προβληματιζονται, καθως το xbox one X ειναι νεα κονσολα και δεν εχουν ακομα διαθεσιμα accessories στο καταστημα. 

Ρε παιδια , εχει διαφορα το controller του S απο εκεινο το X ?? Bluetooth/wifi connectivity δεν εχουν και τα δυο? Διαφερουν οντως καπου? Εαν ισχυει αυτο,να περιμενω τοτε να φερουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oποτε μηπως εκανα πατατα πχ που πηρα 500 gb σκληρο?

 

Oτι παιχνιδι κυκλοφορει ειναι και διαθεσιμο στο game pass? Kαι στο ea pass? 

παραδειγμα need for speed payback?

Αν δεις οτι δεν σου φτάνει ο χώρος, μπορείς πάντα να αγοράσεις έναν εξωτερικό και να έχεις εκεί τα παιχνίδια σου. Και τα 500 μια χαρά είναι. 

 

Τσέκαρε τα PM σου, σου στέλνω links με τις λίστες παιχνιδιών και για τις 2 συνδρομές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεις οτι δεν σου φτάνει ο χώρος, μπορείς πάντα να αγοράσεις έναν εξωτερικό και να έχεις εκεί τα παιχνίδια σου. Και τα 500 μια χαρά είναι. 

 

Τσέκαρε τα PM σου, σου στέλνω links με τις λίστες παιχνιδιών και για τις 2 συνδρομές

 

Να σαι καλα φιλε μου !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πηρα λοιπον το gran turismo sport κ ξενερωσα με το always online κ το οτι δεν υπαρχει carreer mοde να παιρνεις το αμαξακι σου να το φτιαχνεις κ να πας παρακατω.

Κ ετσι εδωσα το ps4 κ παραγγειλα κατευθειαν το xbox γιατι τα βιντεακια που ειδα με το forza μου αρεσαν πολυ !!

 

Τα Forza είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην ιστορία του Racing. Δε μπορεί να τα πιάσει τίποτα!! Οποσδήποτε να πάρεις το καινούριο Foza Motor 7 και οποσδήποτε το Horizon 2, το οποίο έχει την λογική του 3 αλλά σε ΠΟΛΥ καλύτερες τοποθεσίες. Είναι γαλία και ιταλία που θυμίζει πολύ ελλάδα (σε φυσικό τοπίο). 

Επεξ/σία από Socratis_g
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα κατσε πρωτα να ρθει η κονσολα γιατι με το tracking εχει γινει ενα μπερδεμα κ δεν βγαζω ακρη με acs.

Κ τωρα γραφει παραδοση 29 νοεμβριου !!!

Θα περιμενω κ αυριο κ αν δεν ερθει θα παω καρφι κοτσοβωλο να το παρω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...