Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι γενικά αρνητικός με τέτοιου είδους συνδρομές, σε στυλάκι τύπου Netflix που θέλουν να γυρίσουν τη βιομηχανία του gaming.

 

Θέλω ενα παιχνίδι να το έχω δικό μου και να το βάζω και να το βγάζω όποτε μου καπνίσει, οταν το τερματίσω να το βάλω και αγγελία.

 

Είδες κανένα παιχνίδι να υπάρχει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ σε τέτοιου είδους συνδρομές;;; Γιατί να είσαι εναντίων λοιπόν; Καμία σχέση με το netflix που έχει πολλούς αποκλειστικούς τίτλους σειρών και ταινιών και μάλιστα μόνο σε λίγες χώρες ενώ ζητάει το ίδιο αντίτιμο και από τις άλλες χώρες όπως η δική μας με υπερβολικά μειωμένη βιβλιοθήκη.

Αναλόγως το εύρος παιχνιδιών που προσφέρει είναι οικονομικότερο για πολλούς ανθρώπους και φυσικά εφόσον αναβαθμιστεί λιγάκι ίσως να δικαιολογεί και τα 10€/μήνα που ζητάνε. Ακόμα και ένα παιχνίδι τον μήνα να έπαιζες και να τερμάτιζες (***), θα μπορούσες να το κάνεις με 10€ αντί να το αγοράσεις και να ψάχνεις μετά να το πουλήσεις μαύρα χωρίς απόδειξη ακριβότερα από ένα κατάστημα του skroutz όπως πολλοί κάνουν εδώ μεσα και πουλάνε και υφάκι...πόσο μάλλον να δοκιμάζεις τίτλους και να μην τους παίζεις, ή απλά να μην αξίζουν τα λεφτά του για αγορά (λίγοι είναι αυτοί... ;) Βολικό λοιπόν για αρκετούς, αν δεν σ'αρέσει, μην το αγοράζεις, κάνε αυτό που γουστάρεις αυτό που έκανες πάντα, δεν βρίσκω όμως τον λόγο να είσαι εναντίων του να υπάρχει τέτοιου είδους υπηρεσία, που άλλωστε θα μπορούσε θεωρητικά να συμβάλει και στην μείωση των τιμών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είμαι γενικά αρνητικός με τέτοιου είδους συνδρομές, σε στυλάκι τύπου Netflix που θέλουν να γυρίσουν τη βιομηχανία του gaming.

 

Θέλω ενα παιχνίδι να το έχω δικό μου και να το βάζω και να το βγάζω όποτε μου καπνίσει, οταν το τερματίσω να το βάλω και αγγελία.

 

Μα ούτως ή άλλως digital δεν θα το αγόραζες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη για την άσχετη ερώτηση..αν αλλάξει ο μήνας και έχω κατεβασμένο παιχνίδι δωρεάν από game pass διαγράφεται από την κονσόλα;

 

Οχι , απλά δε παίζει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To gold είναι απαραίτητο για να παίζεις online και σου δίνει κάθε μήνα δώρο 3 παιχνίδια.

 

Το game pass πληρώνεις για να έχεις πρόσβαση με μια μεγάλη βιβλιοθήκη παιχνιδιών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρακληση οποιος δει προσφορα για 12μηνο  live gold και ea access ας ενημερωσει περυσι black friday πηρα 12μηνη gold απο amazon uk 25 ευρω

Δες αν σε συμφέρει: Link.png Site: 12Months Xbox Live Gold + 12 Months EA Access

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To gold είναι απαραίτητο για να παίζεις online και σου δίνει κάθε μήνα δώρο 3 παιχνίδια.

 

Το game pass πληρώνεις για να έχεις πρόσβαση με μια μεγάλη βιβλιοθήκη παιχνιδιών

Με το gold τα παιχνίδια τα έχεις για πάντα στην κονσόλα και παίζουν για πάντα έστω και αν λήξει η συνδρομή σου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το gold τα παιχνίδια τα έχεις για πάντα στην κονσόλα και παίζουν για πάντα έστω και αν λήξει η συνδρομή σου ?

Moνο τα παιχνιδια του 360 μενουν στην κατοχη σου μετα τη ληξη της συνδρομης. Του ΟΝΕ οχι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ισχύει ότι πέρυσι απλά πρέπει εικονικά να δηλώσεις μια αγγλική διεύθυνση για να αγοράσεις. Θα παίξει κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ, το είδαμε κι αυτό. Σήμερα άναψα το Χ1 και ενώ φορτώνει το dashboard πρακτικά δεν δουλεύει κανένα παιχνίδι, δεν μπορεί να γίνει τίποτα update, αν πάω να φορτώσω το Store κολλάει στο loading screen, αν πάω να σβήσω την κονσόλα (με το χέρι εννοείται) θέλει 2 λεπτά για να κάνει πλήρες power down κλπ. Τι αμαρτίες πληρώνω...

 

edit: σαν να συνήλθε κάπως τώρα, μάλλον κάτι παίζει με το Live και μουλαρώνει η κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανότατα όχι και σίγουρα η προσφορά δεν είναι συγκρίσιμη με τα περσινά ~30 ευρώ. Πρακτικά από τις 38 λίρες την πήγαν στις 34. Σαν να λέμε εκπτώσεις τύπου Public.

 

Ωστόσο αυτό που συμφέρει ακόμα πιο πολύ φαίνεται να είναι ο συνδυασμός Xbox Live και EA Access στις 45 λίρες (~51 ευρώ). Τη δεύτερη την είχα πάει κάπου 28 ευρώ πριν κάμποσους μήνες και έχει αρκετά αξιόλογα παιχνίδια, οπότε μάλλον αξίζει το combo. Το σκέφτομαι, αλλά θέλω πρώτα να σιγουρέψω ότι μπορώ να κάνω stack τις ΕΑ συνδρομές (οι μισοί λένε έτσι, κι οι υπόλοιποι αλλιώς, επίσημα πάντως λένε ότι γίνεται)

 

ps: από τα Black Friday offers του Store διακρίνω κυρίως τα 30 ευρώ συνολικά για το Assetto Corsa με το Season Pass για τα βασικά DLC και τα 16 ευρώ του Assassin's Creed Syndicate. Μου φαίνεται θα τα χτυπήσω αλύπητα και τα δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...