Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και από εμένα. Πλέον κάτοχο x box one s μετά από το ps 1 που είχα αγοράσει πριν λίγα χρόνια. Πήρα και εγώ το trial του game pass 14 days και το κανονικό pass πάει στα 9.99 ευρώ από 1 που είχε προσφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και με τα μουσικά CD,έτσι και με τα blue ray disk που παίρνει το xbox, οι γρατσουνιές μπορεί να δημιουργήσουν πρόβλημα μπορεί και όχι. Το βάζεις και βλέπεις.

Λογικά αν δεν κολλήσει στο install δεν θα έχεις πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα κάνει πάλι το ίδιο πράγμα το κωλοXbox. Πάω να φορτώσω EA Access, μαύρη οθόνη. Γυρίζω πίσω στο μενού, πάω να φορτώσω τα Black Friday deals του Store, σκαλώνει στο loading screen. Γυρίζω στο dashboard αλλά πρακτικά μετά από 1-2 λεπτά δεν κάνει πλέον σχεδόν τίποτα και δεν φορτώνει κανένα άλλο app/παιχνίδι, δεν μπορεί ούτε καν να σβήσει από το χειριστήριο. Πρέπει να το κλείσω πατώντας παρατεταμένα το κουμπί.

 

Κάνω restart, βάζω Tales from the Borderlands, παίζει κομπλέ. Πατάω να σβήσει, σβήνει αλλά τα ανεμιστήρια και ο εξωτερικός δίσκος πρακτικά σταματάνε μετά από 2 λεπτά.

 

Πολύ περίεργα πράγματα... Βλέπω να τρώει σουτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα κάνει πάλι το ίδιο πράγμα το κωλοXbox. Πάω να φορτώσω EA Access, μαύρη οθόνη. Γυρίζω πίσω στο μενού, πάω να φορτώσω τα Black Friday deals του Store, σκαλώνει στο loading screen. Γυρίζω στο dashboard αλλά πρακτικά μετά από 1-2 λεπτά δεν κάνει πλέον σχεδόν τίποτα και δεν φορτώνει κανένα άλλο app/παιχνίδι, δεν μπορεί ούτε καν να σβήσει από το χειριστήριο. Πρέπει να το κλείσω πατώντας παρατεταμένα το κουμπί.
 
Κάνω restart, βάζω Tales from the Borderlands, παίζει κομπλέ. Πατάω να σβήσει, σβήνει αλλά τα ανεμιστήρια και ο εξωτερικός δίσκος πρακτικά σταματάνε μετά από 2 λεπτά.
 
Πολύ περίεργα πράγματα... Βλέπω να τρώει σουτ.

 

 

 

Σου εχω μια ακομα λυση. Κλεισε το Xbox και βγαλε την μπριζα απο πισω για κανα 5λεπτο και ξανα ανοιξε το και θα εισαι μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου εχω μια ακομα λυση. Κλεισε το Xbox και βγαλε την μπριζα απο πισω για κανα 5λεπτο και ξανα ανοιξε το και θα εισαι μια χαρα.

 

Την έχω βγάλει αλλά όχι για 5 λεπτά, απλώς για 10-20 δευτερόλεπτα. Επίσης το τροφοδοτικό το έχω σε energy saving άρα θεωρητικά δεν κρατάει την κονσόλα σε standby. Τεσπά θα δοκιμάσω και θα επανέλθω. Απ' ότι φαίνεται είναι μάλλον software-ικό το πρόβλημα παρά οτιδήποτε άλλο (εκτός αν έχει φάει κανα σκάλωμα ο εξωτερικός δίσκος και μουλαρώνει λόγω αυτού).

 

Δηλαδή δεν γίνεται να βλέπει τις προσφορές και τα παιχνίδια του Store και να σκαλώνει μόλις πάω να μπω στα Black Friday deals. Τη μοναδική φορά που έπαιξε όπως πρέπει ήταν που το ξεκίνησα χωρίς καλώδιο δικτύου και χωρίς εξωτερικό δίσκο και τα κούμπωσα και τα δύο αφού άναψε.

 

Θα δοκιμάσω πάλι αργότερα το βράδυ.

 

Εμένα δεν τα κάνει αυτά ούτε το xbone ούτε το xboneX

 

Ούτε εμένα μου τα έκανε. Χθες έγινε για πρώτη φορά (είχα κάτι εβδομάδες να το ανάψω βέβαια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.Νέος και εγώ στο Xbox one s. Θα ήθελα τη βοήθεια σας. Ενεργοποίησα το game pass ένα μήνα και κατέβασα κάποια παιχνιδάκια..

 

1.Μέχρι πότε θα μπορώ να τα παίζω? Διάβασα ότι είναι διαθέσιμη μόνο για ένα μήνα και ότι το pass μπορεί να κρίνει ότι θα αποσυρθούν κάποια στιγμή.

 

2.Αν ενεργοποιήσω το gold και κατεβάσω τα τρία δωρεάν παιχνίδια μέχρι ποτέ θα μπορώ να τα χρησιμοποιώ?

 

3. Αν αγοράσω δισκάκι θα μπορώ να το πουλήσω κάποια στιγμή? Διάβασα ότι εφόσον γίνει install σε μια κονσόλα Xbox one κατοχυρώνεται στο συγκεκριμένο account και δε μπορεί να πουληθεί.

 

4.Αν ενεργοποιήσω το ΕΑ Access και κατεβάσω δωρεάν παιχνίδι μέχρι ποτε το έχω διαθέσιμο?

 

 

Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Όσο έχεις Game pass, θα μπορείς να τα παίζεις

2) Όσο έχεις gold, θα μπορείς να τα παίζεις

3) Όσο έχεις το cd, θα μπορείς να παίζεις. Μπορείς να το δώσεις ή να το πουλήσεις σε άλλον, αλλά αν είχε extra περιεχόμενο DLC μέσα με μορφή κωδικού και το έχεις ενεργοποιήσει εσύ, δεν θα μπορεί ο άλλος. (Θα μπορεί να παίξει το παιχνίδι θα μπορεί, χωρίς το DLC)

4) Όσο έχεις ΕΑ Access, θα μπορείς να τα παίζεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Αφου το ενεργοποίησες για ένα μήνα τότε για ενα μήνα θα μπορείς να τα παίξεις.Οποτε θέλουν τα αποσύρουν κάνουν κάποιους μήνες και προσθέτουν άλλα στη θέση τους.
2.Τα παιχνίδια του xbox one θα μπορείς να τα παίζεις όσο θα έχεις ενεργό το gold και του 360 για πάντα.
3.Ναι αυτές οι φήμες ήταν πριν καν κυκλοφορήσει το one.
4.Όσο έχεις ενεργή την συνδρομή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει τροπος να βλεπουμε τα παιχνιδια στο store απο την χαμηλοτερη τιμη στην υψηλοτερη?

 

Από το srore δεν ξέρω, αλλά υπάρχουν έχα σωρό site με λίστες με τα παιχνίδια που μπορείς να τα ταξινομήσεις όπως θες

 

http://www.xbox-now.com/en/game-comparison

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...