Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 23/05/2018 at 20:38, postfire said:

state of decay 2

σκετη απογοητευση τα γραφικα πορτ απο το 1

κριμα η αναμονη...

Μηπως μπερδευεις τον οπτικο με τον τεχνικο τομεα? Γιατι οπτικα μονο απογοητευση δεν ειναι, το στουντιο εχει κανει εξαιρετικη δουλεια και μαλιστα ολα αυτα τα εχουνε κανει ενας παρα πολυ μικρος αριθμος ατομων. Σε προκαλω να βαλεις να δεις ενα βιντεο στο  youtube του gta v στο xbox 360 το μεγαλυτερο open world game του 360 και απο τους τελευταιους τιτλους με 10πλασιο προσωπικο απο του state of decay. 

Τελος παντων γενικοτερα να πω για το παιχνιδι πως αμα εξαιρεσεις τον τεχνικο τομεα που ηθελε περισοτερο optimisation στο framerate και το stuttering μιλαμε για ενα πολυ καλο παιχνιδι, πολυ θα πουνε πως το παιχνιδι εχει ελειψη στο βασικο περιεχομενο και θα συμφωνουσα μαζι τους αλλα απο την στιγμη που κοστιζει 30 ευρω + οτι καποιος μπορει να το παρει τζαμπα απο το game pass ειναι μια χαρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, steveevo είπε

Μηπως μπερδευεις τον οπτικο με τον τεχνικο τομεα? Γιατι οπτικα μονο απογοητευση δεν ειναι, το στουντιο εχει κανει εξαιρετικη δουλεια και μαλιστα ολα αυτα τα εχουνε κανει ενας παρα πολυ μικρος αριθμος ατομων. Σε προκαλω να βαλεις να δεις ενα βιντεο στο  youtube του gta v στο xbox 360 το μεγαλυτερο open world game του 360 και απο τους τελευταιους τιτλους με 10πλασιο προσωπικο απο του state of decay. 

Τελος παντων γενικοτερα να πω για το παιχνιδι πως αμα εξαιρεσεις τον τεχνικο τομεα που ηθελε περισοτερο optimisation στο framerate και το stuttering μιλαμε για ενα πολυ καλο παιχνιδι, πολυ θα πουνε πως το παιχνιδι εχει ελειψη στο βασικο περιεχομενο και θα συμφωνουσα μαζι τους αλλα απο την στιγμη που κοστιζει 30 ευρω + οτι καποιος μπορει να το παρει τζαμπα απο το game pass ειναι μια χαρα. 

οχι φιλε  δεν μπερδευω τιποτα

για αυτο και η τιμη του στα 29.90

απλα περιμενα κατι παραπανω να εχει γινει στο παιχνιδι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε παίξει ποτέ ταινίες απ' το pc στο Xbox?

Εννοώ και μέσω του Play To απ' τον υπολογιστή αλλά και μέσω προγράμματος στο Xbox, π.χ το VLC ή κάποιο άλλο...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ξεκινησα απο την αρχη το state of decay γιατι στην 1η μου αποπειρα πεθαναν ολοι οι χαρακτηρες απο αλλους ανθρωπους 😆😆 τωρα βεβαια ξεκινησα νεο community και δεν κανω αποστολες αλλα μονο ψαχνω για να βρω resources για να φτιαξω σπιτι...με ξεκινησε σε αλλο σημειο βεβαια στους πιο ειδικους εχω δυο ερωτησης

1ον Με το φαγητο τι κάνετε ολο πεινανε οι δικοί μου και 2ον αυτο που μοιαζει με μπαρα χρυσου πως ανεβαινει;λογο ελειψης χρονου δεν εχω ψαχτει διεξοδικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, babis13 said:

Εγω ξεκινησα απο την αρχη το state of decay γιατι στην 1η μου αποπειρα πεθαναν ολοι οι χαρακτηρες απο αλλους ανθρωπους 😆😆 τωρα βεβαια ξεκινησα νεο community και δεν κανω αποστολες αλλα μονο ψαχνω για να βρω resources για να φτιαξω σπιτι...με ξεκινησε σε αλλο σημειο βεβαια στους πιο ειδικους εχω δυο ερωτησης

1ον Με το φαγητο τι κάνετε ολο πεινανε οι δικοί μου και 2ον αυτο που μοιαζει με μπαρα χρυσου πως ανεβαινει;λογο ελειψης χρονου δεν εχω ψαχτει διεξοδικά

1)Καλα γενικα το community δεν μενει με τιποτα ευχαριστημενο οτι και να τους δωσεις ζητανε κατι παραπανω :) Τωρα για να απαντησω στο ερωτημα σου γενικα εχεις πολλες επιλογες το καλυτερο ειναι να βρεις πορους ωστε να φτιαξεις εναν κηπο για να καλιεργεις τροφιμα, διαφορετικα μπορεις να ψαξεις σε καποιο outpost για να βρεις rucksack με φαγητο και να τον αφησεις στο storage του σπιτιου σου.
2) Αμα εννοεις το ηθικο (morale) του community σου ανεβαινει προσφεροντας παροχες οπως φαγητο νερο κτλπ και περα απο αυτο να ειναι ολοι οι πακτες καλα στην υγεια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όταν αγόρασα το xbox one x στις 15 του μήνα είχε και μια συνδρομή trial για το live gold 14 ημερών.. Λογικά πρέπει να τελειώνει την Τρίτη.. Χθες πήρα από το cd keys κλειδί για ένα μήνα.. Πληκτρολογώ τον κωδικό μου εμφανίζει πως ο κωδικός αντιστοιχεί σε live gold ενός μήνα αλλά μου γράφει something went wrong.. Μήπως πρέπει να περιμένω να λήξει η προηγούμενη συνδρομή..? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής μου φαίνεται καλό το state of decay 2,αλλα τα γραφικά είναι απαράδεκτα. 

Για πιο ατμοσφαιρικό zombie  παιχνίδι, θα πρότεινα το dying light, αλλά εκεί δεν βολεύει το first person με ωστόσο xbox. 

Τα γραφικά καμία σχέση.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικα με κούρασε το state of decay ωραίος κοσμος αλλα πολυ επαναλαμβανόμενο κανεις γυρους συνέχεια τα ιδια και τα ιδια ψαχνεις τροφη ψαχνεις ιατρικα οι παίχτες σου ειναι συνεχεια αδύναμοι η αυπνοι η πεινασμενοι...με συνέπεια να μου ψοφησει ο leader απο plague zompie... Ισως κανω κατι εγω λαθος η να θελει multy coop

Επεξ/σία από babis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ε3 πρέπει να πετάξει άσους η MS αν θέλει να υψώσει ανάστημα. Περιμένω να δω καινούρια: Fable 3,  Forza horizon 3, Alan wake 2, quantum break 2, gears of war 5.

Δηλαδή έχει τους τίτλους,  εχουν την υπερκονσόλα, εχει τρελά μύρια στα ταμεία της. Αν δεν τραβίξει τα βλέμματα θα είναι για πολλές φάπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Socratis_g είπε

Στην Ε3 πρέπει να πετάξει άσους η MS αν θέλει να υψώσει ανάστημα. Περιμένω να δω καινούρια: Fable 3,  Forza horizon 3, Alan wake 2, quantum break 2, gears of war 5.

Δηλαδή έχει τους τίτλους,  εχουν την υπερκονσόλα, εχει τρελά μύρια στα ταμεία της. Αν δεν τραβίξει τα βλέμματα θα είναι για πολλές φάπες.

κραταω μικρο καλαθι σωκρατη για την μσ στην ε3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Socratis_g είπε

Στην Ε3 πρέπει να πετάξει άσους η MS αν θέλει να υψώσει ανάστημα. Περιμένω να δω καινούρια: Fable 3,  Forza horizon 3, Alan wake 2, quantum break 2, gears of war 5.

Δηλαδή έχει τους τίτλους,  εχουν την υπερκονσόλα, εχει τρελά μύρια στα ταμεία της. Αν δεν τραβίξει τα βλέμματα θα είναι για πολλές φάπες.

H συνεργασια με τους Φινλανδους εχει ολοκληρωθει. Μην περιμενεις αποκλειστικοτητες απο εκει λοιπον..

Bαλε και Halo 6 κ Halo Arcade που φημολογειται εντονως στη σουμα. 2 ωρες θα διαρκεσει η παρουσιαση της παντως, σε αντιθεση με τις προηγουμενες που ειχαν διαρκεια στη μιαμιση ωρα.

Η κατασταση ειναι για αυτους Do or Die, βγαζουν σιγουρια για φετος ωστοσο, για να τους δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, valandis είπε

Γιατί δεν υπάρχει πλέον στα καταστήματα το Xbox One Stereo Headset Adapter 

 

Εδω και πολυ καιρο ειναι σε ελλειψη. νομιζω το εχουν παρατηση. Mπορεις να αγορασεις το Microsoft Xbox One Stereo Headset που τα εχει μαζι. Εμενα θα με ενδιαφεραν κ τα ακουστικα σκετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, valandis είπε

Γιατί δεν υπάρχει πλέον στα καταστήματα το Xbox One Stereo Headset Adapter 

Προφανως θεωρηθηκε περιττος απο τη στιγμη που βγηκε η 2η εκδοση του χειριστηριου, η οποια φερει υποδοχη 3.5 χιλιοστων, σε αντιθεση με την 1η..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...