Προς το περιεχόμενο

Καλυτερος μετατροπεας για HD αρχεια;


NIKOsVAIO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

θα ηθελα καμια προταση για εναν καλο converter HD αρχειων χωρις να εχω οσο γινεται απωλεια ποιοτητας και σε εικονα και σε ηχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Για τα καλύτερα αποτελέσματα πρέπει να έχεις μεγάλη γνώση για το τι κάνεις.

2.Το free make video έχει καλά αποτελέσματα ακόμα και αν δεν ξέρεις πολλά και είναι και τάχιστο αφού κάνει το encoding με βοήθεια της κάρτας γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Για τα καλύτερα αποτελέσματα πρέπει να έχεις μεγάλη γνώση για το τι κάνεις.

2.Το free make video έχει καλά αποτελέσματα ακόμα και αν δεν ξέρεις πολλά και είναι και τάχιστο αφού κάνει το encoding με βοήθεια της κάρτας γραφικών.

Σ'ευχαριστω πολυ, θα το δοκιμασω. Ακομα μια ερωτηση. Εχω παρατηρησει ψαχνοντας οτι οταν π.χ καποιος χρειαζεται converter, συνηθως δεν προτεινουν το format factory. Δεν ειναι καλο; Ρωταω γιατι εχει αρκετες ρυθμισεις και ειναι γρηγορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το factory είναι καλό, κάνει μερικά πράγματα παραπάνω, με υπότιτλους κτλ, και λίγο παραπάνω επιλογές, αλλά το freemake είναι πιο καλά σεταρισμενο για ποιότητα σε συνάρτηση με ταχύτητα.

Αν και νομίζω στον h264 δεν έχει gpu acceleration, γιατί δεν γίνεται, πάλι είναι πιο γρήγορο με διαφορά χωρίς αισθητή απώλεια ποιότητας.

Και πιο εύκολο ταυτόχρονα.

Το προτείνω.

Αν θες κάτι που δεν το κάνει, δες και το ff.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά το προτείνουν και αυτό,το «κακό» του είναι ότι έχει προεπιλογές και αν δεν σε βολεύουν αυτές που έχει(αν και είναι αρκετές) την έκατσες δεν μπορείς να κάνεις κάτι,οπότε για κάποιον που θέλει έλεγχο είναι κακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...