Προς το περιεχόμενο

Game of Thrones : Season 2 [Spoiler Free up till Season 1]


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ καλό το πρωτο επεισόδιο και τα σκηνικά-εφέ έχουν ανέβει φανερά επίπεδο. Το μόνο πρόβλημα το οποίο μπορώ να το καταλάβω είναι ότι "τρέχουνε" οι σκηνές μιας και πρέπει να καλύψουν αρκετό υλικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

μόλις τώρα το ειδή . ΤΙ ΣΦΑΛΙΑΡΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ .ΓΟΥΣΤΑΡΩ :-D . ωραίο το επεισόδιο παντως

 

bitchslap, με όλη τη σημασία της λέξης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς βάλανε χρονικό όριο από ότι φαίνεται στους διαλόγους μεταξύ δύο ατόμων.

Ηταν μεγάλο μείον της σειράς για μένα.

Αν δεν βαζανε η σεζον θα ολοκληρωνοταν σε 24 επεισοδια οχι σε 10...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Worth the wait!

Κανένα παράπονο για season premiere και πραγματικά απορώ πως θα περνάνε οι καταραμένες οι βδομάδες τώρα! Είναι kai πολύ ωραίο summer countdown βασικά παρόλο το slogan :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα το 1ο

24 season 2 mode on

Γουσταρω δολοπλοκιες, πολιτικα μαχαιρωματα και ατακες στη μαπα του αλλου

 

Σκοτωσαν μωρο! :shock:

 

Χμ...αρχιζει και ζοριζει το πραγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σκοτωσαν μωρο! :shock:

 

Χμ...αρχιζει και ζοριζει το πραγμα

 

Σε περίπτωση που δεν το πρόσεξε καποιος

 

 

 

Το μωρο ειναι αυτό που εδειχνε ο ΛιτλΦινγκερ στον Σταρκ για να τον καθυστερήσει και να τον βρει ο Τζειμι οπου τον τραυματισε στην 1η σεζον. Σκοτώνουν κατόπιν εντολης Σερσι τα παιδια του Ρομπερτ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ναι, April Fools ήταν ακόμα όταν έστειλα το σχόλιο περι Arya :mrgreen: Και να γινόταν αλήθεια, δεν παίζει να μην έμπαινε σε 100 spoilers...

 

Πολύ δυνατό, το είδα με 2 φίλους οι οποίοι δεν έχουν ιδέα τι πρόκειται να γίνει, αντιθέτως με μένα δεν τα έχουν διαβάσει τα βιβλία. Αυτοί, όπως και εγώ φυσικά, εντυπωσιάστηκαν με τα σκηνικά, με την εξέλιξη κτλ. Ασφαλώς έχει εκτοξευτεί το budget, και χαίρομαι πολύ γιαυτό. Η εισαγωγή πραγματικών λύκων είναι πολύ γαμάτι, αλλα και τα τοπία + σκηνικά είναι τέλεια. Απορώ πως μερικοί είπατε πως ήταν μέτριο επεισόδιο...

Το first person στο όνειρο του Bran με ανατρίχιασε, και γενικά τα σκηνικά και διάφορες σκηνές έσπειραν.

 

Πολυ καλό επεισόδιο!!!!

 

Mε χαλάει λίγο που δεν εξήγησε λίγο περισσότερο την όλη φάση με τον Σταννις,τον Meister που έβαλε δάκρυα του λυς κτλ κτλ και τον Ντάβος...

 

Λόγο χρόνου, δεν παίζει να μπορούν να μπούν σε εξηγήσεις για όλους και για όλα. Το 2ο βιβλίο ήταν μεγαλύτερο του πρώτου, οπότε λογικά θα "τρέξουν" λίγο πάνω απο τους χαρακτήρες και αυτό τους περιορίζει απο το να μπουν σε βάθος. Το κάνουν όμως επιλεκτικά και πολύ ωραία κατα την γνώμη μου.

 

Για μας που τα διαβάσαμε, υπήρχαν αρκετές bonus λεπτομέριες, τα οποία τα πρόσεξα κυρίως στην 2η προβολή. Πράγματα τα οποία τα παιδιά που το βλέπαμε μαζί δεν είχαν ιδέα ότι γινόντουσαν. Και εγώ τα είδα την δεύτερη φορά και τα πρόσεξα μόνο επειδή τα έψαχνα (πχ το ruby της Melissandre που λάμπει)...

 

αρχιζει να ξεφευγει λιγο ή κατι δεν διαβασα καλα το βιβλιο...?

 

Δεν σε πιάνω, που ξεφεύγει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά στην Αμερική υπάρχουν 2 ειδών συνήθως σειρές ως προς το χρόνο.Αυτές που κρατούν 24 επεισόδια αλλά είναι 25λέπτες.Και αυτές που είναι 10 με 13 πάνω κάτω επεισόδια αλλά με χρόνο που παίζει από 40 λεπτά μέχρι και μια ώρα.

Δεν θα ήθελα με τίποτα να βλέπω games of thrones σε 25λεπτα. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρωτο επεισοδιο ηταν αρκετα καλό

αλλα λίγο... :mad:

 

δεν πειραζει όμως την επόμενη εβδομάδα

 

η άρυα δεν πέθανε (και μην λετε τετοια για την αρυα γιατι ειναι η αγαπημενη μου)

 

μου αρεσε που οι λυκοι εγινα ανταρολυκοι σε όγκο (? πως το μεταφρασαν το direwolf ετσι, αλλα τελος παντων)

 

 

τα σκηνικα μεγάλωσαν πολύ και είναι ωραία

 

 

το μουλικο εφαγε και μια σφαλιαρα (και ερχονται και αλλες)

 

 

αυτό που ειπε και καποιο παιδι παραπανω

οι διαλογοι είναι μικροί ή εμενα μου φαινεται επειδη εχω διαβασει το 2 βιβλιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...